T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.395
|
čitano: 6.331.291
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
T-Com Internet
Našao sam ovo za postavke APN-a
https://support.t-mobile.com/docs/DOC-32580
ali kad probam ući u network setings dobijem ovo
[IMG]http://i66.tinypic.com/2v13ssg.jpg[/IMG]


 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jesi siguran da ti je kartica aktivirana, kao i to da si je stavio u dobar slot?
Taj Alcatel ima dva slota u sebi, jedan za SIM, a drugi za SD karticu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
stipest kaže...
Našao sam ovo za postavke APN-a
https://support.t-mobile.com/docs/DOC-32580
ali kad probam ući u network setings dobijem ovo
[IMG]http://i66.tinypic.com/2v13ssg.jpg[/IMG]


 ja ti imam nešto stariji model alcatela, i preko web sučelja ne mogu promijeniti apn. koji se inače mora promijeniti.

tako da sam morao instalirati aplikaciju za spajanje i iz nje sve obavio. a aplikacija se instalirala kada se mifi spojio sa pc-om sa usb kablom.

 

ne znam, možda su nešto modernizirali.

 

možeš provjeriti je li kartica pravilno umetnuta (mora kliknuti, ako nema onu malu ladicu), pričekati na aktivaciju (meni je trajalo cca dan i pol nakon primitka kartice), naravno, povremeno isključiti-uključiti mifi. na žalost, isklj-uklj je najčešći "popravak" takvih uređaja. jednostavno nisu dovoljno pametni, pa da sami skuže da su spojeni na net.

 

inače, apn je: fms.ht.hr

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
13 godina
offline
T-Com Internet
Na kraju sam otišao u T-centar. Nije opet radila, pa je tip deaktivirao i ponovo aktivirao karticu. Nakon toga je proradilo. Hvala svima na pomoći.
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
T-Com Internet

Likovi mi ugase slucajno u sustavu HBO ,nakon 1 dana ga upale i na kraju mjeseca mi naplate 180kn za prijevremeni raskid HBO ugovorne obveze . #Croatia2018 #tcomnajboljamreza

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
sseennoonn kaže...

Likovi mi ugase slucajno u sustavu HBO ,nakon 1 dana ga upale i na kraju mjeseca mi naplate 180kn za prijevremeni raskid HBO ugovorne obveze . #Croatia2018 #tcomnajboljamreza

 zato kad ih nazoves bit ce: "a pa znate...", pa iduce: "ostanite na liniji da provjerim sto je to...", pa onda slusas onu melodiju imas osjecaj da ti u mozgu svira i ti umres od cekanja, jer tip ne radi nista nego samo te stavi na cekanje. 

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

ah na iducem racunu ce mi smanjit za tu cifru al bolesno...stim da od 17.05 vodim borbu sa micanjem sa tarife jer su mi spustili sa 17 brzinu na 10....i nikako da me maknu sa toga jer ne zelim ugovornu obavezu..jos mi kaze pa kaj mi fali placam 40ak kuna manje mjesecno...a to sad kaj sam ostao sa 75% manjom internet brzinom nema veze..kaj sad bitno da je nekaj jeftinije lol

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

jesi proba kontaktirat tehnicare, jer ipak iako nisi pod ugovorom morali bi to rjesit. dira probas namistit router da ne radi nesto blabla, oni posalju tehnicare pa s njima rjesis sve kad dode osobno. ja sam preko tehnicara uspia izvuc brzinu sta oni iz centrale ili nisu znali ili nisu tili. a ovako mi je pusten neki ne standardni profil...

6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Jel se zna išta novo o 100mb na bakru? Ili čekamo Božić da nam to omoguće kao poklon😑
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, razmisljam o polozaju routera u stanu u koji useljavam. Zbog rasporeda uticnica i mjesta gdje telefonski kabel ulazi u stan imam dvije opcije:

1. postaviti router odmah kod ulaza telefonskog kabela i onda provuci lan kabel od 20 metara do racunala

2. postaviti router na stol pokraj racunala, sto bi znacilo da vucem 20metara telefonskog kabela od ulaza do routera kod racunala i onda lan kabel normalan od metra od routera do samog racunala

 

Koja je opcija bolja s obzirom na atenuaciju i smetnje, nisam pametan.

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Backdraft kaže...

Pozdrav, razmisljam o polozaju routera u stanu u koji useljavam. Zbog rasporeda uticnica i mjesta gdje telefonski kabel ulazi u stan imam dvije opcije:

1. postaviti router odmah kod ulaza telefonskog kabela i onda provuci lan kabel od 20 metara do racunala

2. postaviti router na stol pokraj racunala, sto bi znacilo da vucem 20metara telefonskog kabela od ulaza do routera kod racunala i onda lan kabel normalan od metra od routera do samog racunala

 

Koja je opcija bolja s obzirom na atenuaciju i smetnje, nisam pametan.

 Ja ti mogu reć moje iskustvo... znači imam utičnicu tel. u hodniku na ulazu u stan a sve i komp i tv i sve drugo mi ju u drugoj sobi udaljeno od te utičnice 15tak metara znači bila je dilema kao kod tebe šta da radim ja sam odabrao ovu tvoju drugu mogučnost vukao sam 15-20m tel. kabla i dovukao router do regala di mi je sva multimedija i tu spajam sve šta hoću dalje sa lan kabelima.Znači nije mi se dogodila zbog toga nikakva smetnja pad autencije jer sam napravio i ovu tvoju drugu šemu probao sam direktno modem spojit kod utičnice  i onda sam izmjerio parametre parice i isti su mi kao i tamo u sobi di sam odvukao router 15-20m dalje sa tel. kablom e sad ti isto tako nekako moraš da isprobaš pa ćeš vidjet šta ti najbolje odgovara. Jer ja sam ipak od FTTC kabineta udaljen samo 50m i imam max propusnost parice 135/65 mbit/s tako da vjerovatno i to igra ulogu. koliko si ti udaljen od FTTC kabineta i kakva ti je parica i propusnost jel znaš ?

Napad je najbolja obrana :)
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja sam od centrale udaljen mozda 200m, instalacije u zgradi su dosta nove, propusnost mi je iznad 60mbita tako da mi paket daju 60/10mbps, mislim da ne bi trebalo biti problema s ovom drugom opcijom kao kod tebe.

Jos me zanima koje kablove si kupio za to sve postavit, znaci neki telefonski od 15m-20m bi mi trebao?

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Backdraft kaže...

Ja sam od centrale udaljen mozda 200m, instalacije u zgradi su dosta nove, propusnost mi je iznad 60mbita tako da mi paket daju 60/10mbps, mislim da ne bi trebalo biti problema s ovom drugom opcijom kao kod tebe.

Jos me zanima koje kablove si kupio za to sve postavit, znaci neki telefonski od 15m-20m bi mi trebao?

 Da kupio u chipoteki 20m običnog RJ11 adsl telefonskog kabela i to fino di mi je prije bio u kanalicama coax kabel od Bnet-a zamijenio i sam kablirao od tel.utičnice do sobe i regala i tu stavio modem i sad sve fino žičano spojeno šta mi je najbitnije.

Napad je najbolja obrana :)
15 godina
offline
T-Com Internet

Je zna netko gdje se može kupiti tripolni adapter na mikro priključak za telefon, instalacija u stanu ima telefonski priključak sa tri utora, taj tripol, a za vani bi trebalo ici mikro priključak na koji se spaja RJ11 i ide dalje do routera.

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Nećeš naći. Nabavi neki kabel koji ima taj prastari priključak, prereži ga, prereži moderni tel kabel s konektorom, zafrči žice.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Backdraft kaže...

Je zna netko gdje se može kupiti tripolni adapter na mikro priključak za telefon, instalacija u stanu ima telefonski priključak sa tri utora, taj tripol, a za vani bi trebalo ici mikro priključak na koji se spaja RJ11 i ide dalje do routera.

 

A zar ti je to tako velik problem i velik trošak da ti dođe ht tehničar i fino ti zamijeni tu tripolnu staru tel. utičnicu i stavi fino novu sa jednim tripolnim i dva mikro rj11 priključka pa tako sam ja napravio. kakvo frfljanje žica i te kombe.

 

Napad je najbolja obrana :)
15 godina
offline
T-Com Internet

Zvao me neki stari HT tehnicar koji će mi doci pregledati telefonske instalacije u stanu i prespojiti me. Uglavnom pitao me kakva je uticnica i rekao sam da je trozilna i rekao je da bi bilo dobro da kupim adapter taj jer da ce inace biti dosta smanjena brzina, pitam ga gdje to ima za kupiti kaze u elektromaterijalu, a u Rijeci elektromaterijal ne radi vec 20 godina haha.

 

Znaci mogao bih mu tutnuti 50kn da mi on to prespoji i sredi, da se ne zajebavam sa adapterima?

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Zasto bi mu ista morao tutati? On mora osposobit da imas uslugu koju si zakupio.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ako je lokalna instalacija, tad čak i ne mora, pogotovo ako njemu do te instalacije radi sve kako treba. Korisnika može uputiti da si nađe nekoga da mu to sanira, makar nije preveliki posao.
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ako je lokalna instalacija, tad čak i ne mora, pogotovo ako njemu do te instalacije radi sve kako treba. Korisnika može uputiti da si nađe nekoga da mu to sanira, makar nije preveliki posao.
15 godina
offline
T-Com Internet

Tehnicar je rekao da bi bilo dobro uzet adapter jer inace bi doslo do smanjenja brzine, a sad, uzet cu ja taj adapter ako ce on pomoc za brzinu, pa neka on nista ne mora prekopcavat niti frkat, samo neka to radi kako spada sa dobrom brzinom.

 

Mislim da bi mogla biti brzina do 60/10 koju su mi obecali, ja sam u zgradi di je ovaj ATRIK-RI d.o.o.

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 9:47 (Backdraft).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Antoniio22 kaže...
Ako je lokalna instalacija, tad čak i ne mora, pogotovo ako njemu do te instalacije radi sve kako treba. Korisnika može uputiti da si nađe nekoga da mu to sanira, makar nije preveliki posao.

 Kakva lokalna instalacija? Jesi procitao sto je on napisao?

pitao me kakva je uticnica

Do koje "instalacije" njemu radi sve kako treba?! On treba napravit da router proradi kako spada s brzinom, dalje ne. Ne vidim uopce na sta si mislio pod lokalnom instalacijom a jos spominje da je tehnicar rekao da mu radi toga mozda brzina bude smanjena, znaci ocito racuna na gusenja prije nego linija udje u router....

Backdraft kaže...

Tehnicar je rekao da bi bilo dobro uzet adapter jer inace bi doslo do smanjenja brzine

 Kakvi crni adapter, neka zafrika zice i ne komplicira. vise ce ti smetnje radit taj adapter nego direktni spoj zica.

11 godina
offline
T-Com Internet

Zašto se njihova stranica vuče doslovno ko krepana mačka ?

Treba 3 minute da se ulogiram u "moj telekom".

Probao sam sa više dnsova ne samo njihov i isti krc.

Usput da kažem da 1.1.1.1 1.0.0.1 brže učitava stranice no bilo koji drugi dns.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Njegova utičnica doma, je li, ta tropolna, je njegova lokalna iliti kućna instalacija. Kao i svaki tehničar, on može pitati i reći korisniku što treba napraviti. Sve sam ja dobro pročitao i razumio
Do kućne instalacije tehničar treba osigurati da je linija uredna i ispravna, s obzirom na mogućnosti same linije, kućna instalacija nije u njegovoj domeni iako može to pogledati i sanirati ili uputiti korisnika da to sanira (ili on sam ili neki električar ili tko to zna).

I normalno da spominje mogućnost smanjene brzine kad je to lako moguće za takvu instalaciju.

Petljanje po korisnikovoj instalaciji nije njegov posao, koliko god to zazivao. I tako u 90% slučajeva naprave tako da objasne korisniku i puste ga da sanira.

Bolje sad?
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Backdraft kaže...

Je zna netko gdje se može kupiti tripolni adapter na mikro priključak za telefon, instalacija u stanu ima telefonski priključak sa tri utora, taj tripol, a za vani bi trebalo ici mikro priključak na koji se spaja RJ11 i ide dalje do routera.

 Jednostavnije ti je da zamijeniš ovu staru utičnicu sa novom s mikroutičnicom. Nemoj bez potrebe kemijati i slušati kojekakve savjete za adaptere jer svaki nepotebni kontakt uzrokuje gubitke, ma kako oni mali bili.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Jura iz druge galaksije kaže...
Backdraft kaže...

Je zna netko gdje se može kupiti tripolni adapter na mikro priključak za telefon, instalacija u stanu ima telefonski priključak sa tri utora, taj tripol, a za vani bi trebalo ici mikro priključak na koji se spaja RJ11 i ide dalje do routera.

 Jednostavnije ti je da zamijeniš ovu staru utičnicu sa novom s mikroutičnicom. Nemoj bez potrebe kemijati i slušati kojekakve savjete za adaptere jer svaki nepotebni kontakt uzrokuje gubitke, ma kako oni mali bili.

 To mu i ja govorim cijelo vrijeme! Kakvo kidanje i frfljanje žica adapteri i te gluposti sredi fino tu telefonsku utičnicu ako neznaš sam ko i ja zovni nekog dobrog ko se u to razumije i složi fino to kako bog zapovida da imaš fino složenu utičnicu sa dva rj11 mikro priključka i quit nema se tu šta drugo kemijat.

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Antoniio22 kaže...
Njegova utičnica doma, je li, ta tropolna, je njegova lokalna iliti kućna instalacija. Kao i svaki tehničar, on može pitati i reći korisniku što treba napraviti. Sve sam ja dobro pročitao i razumio
Do kućne instalacije tehničar treba osigurati da je linija uredna i ispravna, s obzirom na mogućnosti same linije, kućna instalacija nije u njegovoj domeni iako može to pogledati i sanirati ili uputiti korisnika da to sanira (ili on sam ili neki električar ili tko to zna).

I normalno da spominje mogućnost smanjene brzine kad je to lako moguće za takvu instalaciju.

Petljanje po korisnikovoj instalaciji nije njegov posao, koliko god to zazivao. I tako u 90% slučajeva naprave tako da objasne korisniku i puste ga da sanira.

Bolje sad?

Ne, i dalje nije bolje jer i dalje nema nikakvog smisla to sto pricas. Prvo, sto ti znaci "do kucne instalacije"? Gdje je on to spojio router "do kucne instalacije"? Drugo, kucna instalacija je razvlacenje kabela po kuci. On mora tebi u kuci spojiti router i pustiti uslugu, tocka. Sve sto treba obavit da to napravi je njegov posao, pa i saniranje te uticnice. Ocito uticnica je prije sluzila za telefon znaci tu je ulaz signala u kucu. On mora sanirat tu uticnicu da na nju mora moc spojit router i da to radi. Ne moze on doci i reci "a nene, necu ja ovo sanirati, morate ovo ili ono napraviti pa mi se onda javite, do tada vas ugovor je na cekanju jer vam usluga nije pustena a bit ce pustena kad to sanirate". Aha jea, bas bih volio vidjet kako bi mu nadredjeni gledali na ovako nesto jer postoji mogucnost da korisnik ugovor stornira jer je tehnicar bio lijen zafrikat 2 zice.

 

Ajde mi objasni onda gdje ce on taj router spojit ako je osigurao "da je linija uredna i ispravna do kucne instalacije" ? Negdje ga mora spojit da provjeri da je linija "uredna i ispravna". Ne moze na lijepe oci vidjet kakva je linija, niti moze opipat zicu prstima pa znat dal je linija u redu. Znaci mora spojit acternu ili router da vidi kakva je, pa eto, ti mi reci gdje ce on to spojit da provjeri ova ko nesto. S tim da, gdje spaja acternu moze spojit i router.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Od centrale do ulaza u kuću/zgradu/stan. Jasnije sad ili namjerno praviš ljude budalama?

S obzirom na to da iz prve ruke znam da 90% njih uputi korisnika u sanaciju, znam o čemu govorim.

Drugo, na ulazu u kuću spoji akternu, pa na utičnici, vidi ima li razlike i ako ima, uputi korisnika. Vidim da se prvo praviš blesav, jer "kako će on to znati?", pa onda poslije spominješ akternu. Lokalna može biti na sto spojeva u banani, njegov posao nije da sanira što je korisnik ili zapustio ili sam onesposobio. To je čisto njegova dobra volja.
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ako mi ne vjeruješ, zovi pa pitaj ilu pitaj tehničara kad ga vidiš na cesti, isto će ti odgovoriti.

Dok sam u Iskonu bio, možda su mi se dva korisnika javila da bi raskid ugovora zbog toga. Pogodi jesu ga raskinuli?
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
BTW, u postu kolege jasno piše upravo to što sam ja rekao. Isto tako, nigdje nisam rekao da neće i da ne smije ništa napraviti, već da je stvar njegove dobre volje.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice