T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.310.458
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Antoniio22 kaže...
Od centrale do ulaza u kuću/zgradu/stan. Jasnije sad ili namjerno praviš ljude budalama?

S obzirom na to da iz prve ruke znam da 90% njih uputi korisnika u sanaciju, znam o čemu govorim.

Drugo, na ulazu u kuću spoji akternu, pa na utičnici, vidi ima li razlike i ako ima, uputi korisnika. Vidim da se prvo praviš blesav, jer "kako će on to znati?", pa onda poslije spominješ akternu. Lokalna može biti na sto spojeva u banani, njegov posao nije da sanira što je korisnik ili zapustio ili sam onesposobio. To je čisto njegova dobra volja.

 Postavio sam ti jednostavno pitanje. Jedini koji se sad blesav pravi si ti. Gdje ce spojit router? Da cujem gdje je to dokle on mora osigurat funkcionalnost? Kazes "ulaz u kucu/zgradu/stan", ponovno, to ne znaci apsolutno nista. Svaka kuca/zgrada/stan ima "ulaz" na dnu zgrade recimo, to je ulaz u zgradu, van kuce na ormaricu. A nakon toga ima provucene zice do svakog stana ako je zgrada u pitanju, ili do uticnice unutar kuce. E sad ti meni reci, GDJE ON SPAJA ROUTER? Na dnu zgrade? Van kuce na uvodu? Tu ga spaja? Jer po tvom to je dokle je on zaduzen? Daj molimte po kazi mi ijedan primjer gdje je router spojen na dnu zgrade za bilokojeg korisnika u povjesti spajanja. Ili gdje je spojen router korisniku van zgrade? Ajde pls, jednu instalaciju.

Antoniio22 kaže...
Drugo, na ulazu u kuću spoji akternu, pa na utičnici, vidi ima li razlike i ako ima, uputi korisnika. Vidim da se prvo praviš blesav, jer "kako će on to znati?", pa onda poslije spominješ akternu. Lokalna može biti na sto spojeva u banani, njegov posao nije da sanira što je korisnik ili zapustio ili sam onesposobio. To je čisto njegova dobra volja.

Nema tu nikakve dobre volje lupetas gluposti. Ne pravim se ja blesav nego kad pises nerazumno znaci da ili ti ne razumijes sta pricas (sto je vrlo vjerojatno) ili bespotrebno pises gluposti. Znaci on kad provjeri uvod u kucu (i dalje nisi razjasnio jel to uvod koji je van kuce ili gdje, jer ako je van stoji isto pitanje) i uticnicu i upozori korisnika, sto dalje? Odlazi s instalacije? Sto je najgore, ovdje se uopce ne radi o tome da su "lokalne" instalacije (znaci instalacija od uvoda van zida kuce ili u dnu zgrade do unutar stana) u banani, vec samo da ima tropolnu uticnicu kakve su se prije radile i baulja gluposti da korisnik kupi adapter. Nema tu nikakve dobre volje vec je njemu duznost to osposobit.

Antoniio22 kaže...
BTW, u postu kolege jasno piše upravo to što sam ja rekao. Isto tako, nigdje nisam rekao da neće i da ne smije ništa napraviti, već da je stvar njegove dobre volje.

 Nikakva dobra volja. On mora uslugu osposobit. On ako ne zamjeni ovu tropolnu uticnicu a korisnik ne kupi adapter uslugu spojit nece, znaci njegova dobra volja je da ce u nedostatku iste doc na tu instalaciju, vidit da korisnik nije kupio adapter i okrenut se i otic? HAAHHA YEA RITE. Taj bi bio na poslu 2 dana.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
U temi za kvalitetu DSL parice se uredno priča to što ja kažem kao što se koriste i pojmovi. Tako da jedini tko se pravi blesav i glup ovdje si ti i samo ćeš kolegi, kao korisniku odmoći, a ne pomoći. Po tebi bi trebali i zidove štemati i kablove provlačiti ako si netko kuću bez te infra izgradi. Možeš mislit.
Kao što rekoh, nazovi i pitaj ili pitaj tehničara kad ga vidiš. Ili neka ga kolega koji je upitao tu za tu utičnicu pita čija je odgovornost osigurati ispravnu lokalnu (kućnu) instalaciju.
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Slobodno i kolege forumaši koji rade kod operatera kažu nešto o toj temi. Siguran sam da će reći isto, pogotovo jer se korisnici nakon takvih intervencija dodatno zovu i dodatno im se objašnjava, formalnosti radi, što trebaju sanirati, čak i ako usluga ne radi i ako su novi korisnici, iako su im tehničari ht-a ili partnerske firme to isto objasnili.
Znam da je tako jer sam to radio, a i frendovi koji rade i u Iskonu i HT-u i dalje rade to isto.
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
I ne pričaj gluposti, kad je vrlo jasno što sam rekao i što sam htio reći. Ulaz dsl kabela u kuću mu sigurno nije u šumi, 10km dalje, nego negdje na kući, kao sto i sam naziv kaže, vjerovao ili ne.
Meni se čini da je tebi malo ego povrijeđen pa nalaziš svrsishodno ponižavati ljude i praviti se blesav jer nemaju isto mišljenje kao ti.
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Ama svaki će dobar ht tehničar zamjenuti tu staru tripolnu tel utičnicu i stavit tu novu sa mini mikro rj11 utorima mislim kako je to meni ht tehničar napravio pa neću valjda ja koji pojma nemam kako to fino složit a da radi. Ja jedino mogu složit a da neradi :) 

On je meni to sve fino naplatio i mirna bosna zadovoljan ja zadovoljan on i internet mi radi savršeno kad je on to sve složio.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
I dalje stvar dobre volje.
Kažem, dobar dio će to odraditi, jedan dio neće jer ne mora. Moje starce su uputili da to saniraju. Frend, radi u szk, je danas 3 korisnika uputio na to isto.
Ne mijenja ti ni elektra žarulje niti ti vrši popravke ako ti nešto od strujnih instalacija rikne.
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pardon, vidim sad da ti je to i naplatio.
14 godina
offline
T-Com Internet

Naselje pored mojeg dobiva optiku uskoro, a trenutno smo svi sada na bakru na istoj baznoj stanici.

 

Znači li to da ako oni pređu na optiku, da će se mreža na bakru rasteretiti te da mi teoretski možemo dobiti bolje uvjete?

 

Isprike na glupom pitanju, nisam baš tehnički potkovan.

Red tuge, red bijesa
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Antoniio22 kaže...
U temi za kvalitetu DSL parice se uredno priča to što ja kažem kao što se koriste i pojmovi.

 Jako sam aktivan u toj temi. Koji to pojmovi? I nemoras postavljat 5-6 postova, mozes sve u jednom napisati.

Antoniio22 kaže...
I ne pričaj gluposti, kad je vrlo jasno što sam rekao i što sam htio reći. Ulaz dsl kabela u kuću mu sigurno nije u šumi, 10km dalje, nego negdje na kući, kao sto i sam naziv kaže, vjerovao ili ne.
Meni se čini da je tebi malo ego povrijeđen pa nalaziš svrsishodno ponižavati ljude i praviti se blesav jer nemaju isto mišljenje kao ti.

Gdje pise da sam rekao da je 10km dalje? Tocno sam i oznacio, VAN KUCE, ili u DNU ZGRADE. Jasno pise. Nisam niti preuvelicavao. Izbjegavas odgovor, tocno to, njemu je ono sto si ti opisao, ako je ustanu, u dnu zgrade, ako je u kuci van kuce. Dakle, jasno pitanje sam ti postavio, GDJE CE SPOJITI ROUTER? Tehnicar kad dodje mora negdje spojit router, ako ga ne spoji, smatra se da instalacija nije obavljena, za to mora postojat dovoljno dobar razlog, ovo sto ti navodis niti je dovoljno dobar razlog, a po prijasnjem postu "koriste se pojmovi" bez da opet konkretno napises sto sve je jasnije da pojma nemas o cemu pricas.

Znaci, uvod linije u zgradu je u dnu zgrade. U kucu je obicno u ormaricu koji se nalazi van same kuce. Uticnica koju on spominje je po tebi "lokalna mreza" i to se ne tice tehnicara vec je stvar dobre volje, pa te ponovno pitam, gdje ce tehnicar kad dodje spojit router. Pitanje je vrlo jednostavno. U kuci se nalazi tropolna uticnica, nisam kupio adapter i ne namjeravam ga kupiti, koji se scenarij po tebi desava? Tehnicar spaja router van kuce i odlazi? Tehnicar ne spaja nista vec ne izvrsava nalog jer "kupac nije kupio adapter za tropolnu uticnicu" ? Pitanja su jednostavna, ne spominji sumu i 10km.

 

Jedini ego koji je povrijedjen je vjerojatno tvoj jer ni prvi ni zadnji se osjeti povrijedjen na forumu kad mu napises da nesto sto pise nije tocno. On ima izvrsit nalog i po tebi je "stvar dobre volje" hoce li on taj nalog izvrsit jer je naisao na tog monstruma od tropolne uticnice, isti monstrum koji je postojao u 100% kucanstava u hrvatskoj do prije 20ak godina. Valjda sva kucanstva u hrvatskoj imaju adapter ili nemaju uslugu uopce, ili su svi tehnicari eto "dobre volje" pa su to zamjenili i osposobili uslugu svim hrvatima koji su ikad internet zatrazili, pa i meni osobno.

Antoniio22 kaže...
I dalje stvar dobre volje.
Kažem, dobar dio će to odraditi, jedan dio neće jer ne mora. Moje starce su uputili da to saniraju. Frend, radi u szk, je danas 3 korisnika uputio na to isto.

Ne postoji tehnicar koji nece izvest nalog iz ovog konkretnog razloga koji se tu navodi, jer korisnik ima staru tropolnu uticnicu. Napisi sto su ti starce tocno uputili da saniraju, i sto je frend u szk tocno uputio korisnike da saniraju? Vjerojatno pricas o smetnjama koje nemaju veze s ovim o cemu se tu prica.

Antoniio22 kaže...
Ne mijenja ti ni elektra žarulje niti ti vrši popravke ako ti nešto od strujnih instalacija rikne.

 Koliko ne razumijes o cemu pricas si upravo pokazao. Njemu je ta "tropolna uticnica" ulaz u stan, i na nju mu tehnicar mora spojit router da bi on uslugu imao. Pricajuci o strujnim instalacijama u stanu, i zaruljama je kao da pricas da je on rekao da trazi tehnicara da mu popravi internet na laptopu, desktopu, mobitelu, da mu dovede signal maxtva u drugu sobu 10m od routera itd itd. To apsolutno nema veze s ovim o cemu se tu radi, sto je jasno bilo otpocetka al samo nastavi.

Ferritin kaže...

Naselje pored mojeg dobiva optiku uskoro, a trenutno smo svi sada na bakru na istoj baznoj stanici.

Znači li to da ako oni pređu na optiku, da će se mreža na bakru rasteretiti te da mi teoretski možemo dobiti bolje uvjete?

 Samo ako je ta bazna stanica bila preopterecena pa ste radi toga vi imali manje brzine, al ste vjerojatno imali brzine kakve imate jer vam je infrastruktura od centrale do vas takva kakva je, ne jer je sama centrala opterecena, tako da vjerojatno ne. Al ako oni dobijaju, vjerojatno ste i vi u nekom planu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 17:03 (sandokan111).
7 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Koji je bolji ZTE931 ili Speedport W724V?

Unaprijed hvala na odgovorima

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
feel like kaže...

Koji je bolji ZTE931 ili Speedport W724V?

Unaprijed hvala na odgovorima

 

Isto smeće.

12 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
feel like kaže...

Koji je bolji ZTE931 ili Speedport W724V?

Unaprijed hvala na odgovorima

 

ZTE nudi više "slobode". Izuzev toga, gotovo su jednako nesposobni.

9 godina
offline
T-Com Internet

Glasam za speedport s AC mrezom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Još nema novosti oko Turbo 100 na bakru?

Prebačen na vectoring prije 3 mjeseca, stalno mi nudi aktivaciju ali još se čeka....

Izgleda da neće biti ove godine to ponuđeno sudeći po tempu.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

Još nema novosti oko Turbo 100 na bakru?

Prebačen na vectoring prije 3 mjeseca, stalno mi nudi aktivaciju ali još se čeka....

Izgleda da neće biti ove godine to ponuđeno sudeći po tempu.

 

Bit će ove godine 100% !!

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Sumnjam. Mislim da je još to u testnoj fazi. Meni još nisu aktivirali vectoring.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Kako znate da su vam aktivirali vektoring? Hoću ja imati što koristi od toga, 800m sam od centrale (i moram furati cca 30/5 radi stabilnosti linije iako je max oko 40/7)?

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 17:52 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

Ma naravno da će svi unutar 1000-1500m imat koristi od vectoringa na bakru ali svakako najviše oni unutar 500m od FTTC ormara...sve dalje od toga sve manje i manje ali svakako bolje nego bez vectoringa.Eeeee da ja nama svima dostupna optika nebi mi puno o nekoj rudi bakrenoj sad pričali 

Napad je najbolja obrana :)
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Profili su na huawei opremi već spremni za turbo 100 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jesam dobro razumio da je bitna udaljenost od ormarića (150m), a ne od centrale (2,5km) za te brzine na bakru?
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
tintin kaže...
Jesam dobro razumio da je bitna udaljenost od ormarića (150m), a ne od centrale (2,5km) za te brzine na bakru?

 Tako je ako imaš u blizini od sebe 150m taj novi FTTC kabinet možeš bit spojen na njega ako ima mjesta u njemu a zasad obično ima i dobit te najveće  brzine preko parice uskoro kad uključe vectoring bez problema možeš imat 100/20Mbps ili 100/30Mbps...

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 8:48 (Seki001).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tintin kaže...
Jesam dobro razumio da je bitna udaljenost od ormarića (150m), a ne od centrale (2,5km) za te brzine na bakru?

 fttc ti je ormaric do kojeg je dovucena optika, isti k ko centrala samo je centrala veca. S tim da racunaj da nije do svakog ormarica dovucena optika.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 13:20 (sandokan111).
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
tintin kaže...
Jesam dobro razumio da je bitna udaljenost od ormarića (150m), a ne od centrale (2,5km) za te brzine na bakru?

ovisi radi li se o fttc ormaricu ili onom klasicnom ormaricu

ako si spojen na fttc ormaric, onda da, gleda se ta udaljenost

8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

Do ovih novih FTTC ormara šta ih zadnjih par godina grade po hrvatskoj u 99% slučajeva do njih je dovučen svjetlovodni kabel e šta je dovučeno u onih 1% nit znam nit me  zanima 

Ja znam da je do mog dovučena optika jer sam "nadgledao" izgradnju.I čak sam gledao kako ga spajaju na struju na kraju i postavljaju hep brojio.Tad sam znao da je spreman za mene  i tek tad sam odlučio reć bye bye B.net-u

Napad je najbolja obrana :)
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Antoniio22 kaže...
U temi za kvalitetu DSL parice se uredno priča to što ja kažem kao što se koriste i pojmovi.

 Jako sam aktivan u toj temi. Koji to pojmovi? I nemoras postavljat 5-6 postova, mozes sve u jednom napisati.

Antoniio22 kaže...
I ne pričaj gluposti, kad je vrlo jasno što sam rekao i što sam htio reći. Ulaz dsl kabela u kuću mu sigurno nije u šumi, 10km dalje, nego negdje na kući, kao sto i sam naziv kaže, vjerovao ili ne.
Meni se čini da je tebi malo ego povrijeđen pa nalaziš svrsishodno ponižavati ljude i praviti se blesav jer nemaju isto mišljenje kao ti.

Gdje pise da sam rekao da je 10km dalje? Tocno sam i oznacio, VAN KUCE, ili u DNU ZGRADE. Jasno pise. Nisam niti preuvelicavao. Izbjegavas odgovor, tocno to, njemu je ono sto si ti opisao, ako je ustanu, u dnu zgrade, ako je u kuci van kuce. Dakle, jasno pitanje sam ti postavio, GDJE CE SPOJITI ROUTER? Tehnicar kad dodje mora negdje spojit router, ako ga ne spoji, smatra se da instalacija nije obavljena, za to mora postojat dovoljno dobar razlog, ovo sto ti navodis niti je dovoljno dobar razlog, a po prijasnjem postu "koriste se pojmovi" bez da opet konkretno napises sto sve je jasnije da pojma nemas o cemu pricas.

Znaci, uvod linije u zgradu je u dnu zgrade. U kucu je obicno u ormaricu koji se nalazi van same kuce. Uticnica koju on spominje je po tebi "lokalna mreza" i to se ne tice tehnicara vec je stvar dobre volje, pa te ponovno pitam, gdje ce tehnicar kad dodje spojit router. Pitanje je vrlo jednostavno. U kuci se nalazi tropolna uticnica, nisam kupio adapter i ne namjeravam ga kupiti, koji se scenarij po tebi desava? Tehnicar spaja router van kuce i odlazi? Tehnicar ne spaja nista vec ne izvrsava nalog jer "kupac nije kupio adapter za tropolnu uticnicu" ? Pitanja su jednostavna, ne spominji sumu i 10km.

 

Jedini ego koji je povrijedjen je vjerojatno tvoj jer ni prvi ni zadnji se osjeti povrijedjen na forumu kad mu napises da nesto sto pise nije tocno. On ima izvrsit nalog i po tebi je "stvar dobre volje" hoce li on taj nalog izvrsit jer je naisao na tog monstruma od tropolne uticnice, isti monstrum koji je postojao u 100% kucanstava u hrvatskoj do prije 20ak godina. Valjda sva kucanstva u hrvatskoj imaju adapter ili nemaju uslugu uopce, ili su svi tehnicari eto "dobre volje" pa su to zamjenili i osposobili uslugu svim hrvatima koji su ikad internet zatrazili, pa i meni osobno.

Antoniio22 kaže...
I dalje stvar dobre volje.
Kažem, dobar dio će to odraditi, jedan dio neće jer ne mora. Moje starce su uputili da to saniraju. Frend, radi u szk, je danas 3 korisnika uputio na to isto.

Ne postoji tehnicar koji nece izvest nalog iz ovog konkretnog razloga koji se tu navodi, jer korisnik ima staru tropolnu uticnicu. Napisi sto su ti starce tocno uputili da saniraju, i sto je frend u szk tocno uputio korisnike da saniraju? Vjerojatno pricas o smetnjama koje nemaju veze s ovim o cemu se tu prica.

Antoniio22 kaže...
Ne mijenja ti ni elektra žarulje niti ti vrši popravke ako ti nešto od strujnih instalacija rikne.

 Koliko ne razumijes o cemu pricas si upravo pokazao. Njemu je ta "tropolna uticnica" ulaz u stan, i na nju mu tehnicar mora spojit router da bi on uslugu imao. Pricajuci o strujnim instalacijama u stanu, i zaruljama je kao da pricas da je on rekao da trazi tehnicara da mu popravi internet na laptopu, desktopu, mobitelu, da mu dovede signal maxtva u drugu sobu 10m od routera itd itd. To apsolutno nema veze s ovim o cemu se tu radi, sto je jasno bilo otpocetka al samo nastavi.

 Antonio je u pravu. Odgovornost operatera zavrsava na zadnjoj točki dolaza parice na objekt bilo zgrada bilo kuća. Sve ostalo su kućne instalacije. To se zna i takvi su pravilnici i zakoni. Isto vrijedi i za elektru i vodovod. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 14:36 (bonzai).
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

 fttc ti je ormaric do kojeg je dovucena optika, isti k ko centrala samo je centrala veca. S tim da racunaj da nije do svakog ormarica dovucena optika.

 A reci mi čime je povezan onda taj ormarić s glavnim serverima ako nije s optičkim vodom? Koji je klinac ima kapacitet da tih 200 ili 300 korisnika može gurati po 50 ili 100 megabita u budućnosti? Mi tu ne pričamo o gigabitu, nego o deset ili dvadeset gigabita ukupno. Pola toga ne može niti koaksijalni pogurati makar ga iskoristili skroz do 1 gigaherca.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
bonzai kaže...

Antonio je u pravu. Odgovornost operatera zavrsava na zadnjoj točki dolaza parice na objekt bilo zgrada bilo kuća. Sve ostalo su kućne instalacije. To se zna i takvi su pravilnici i zakoni. Isto vrijedi i za elektru i vodovod. 

 Odgovori ti umjesto njega onda, posto je on nestao. Imas tu pitanja, samo nastavi kao da sam tebe citirao. Gdje mi tehnicar spaja router? I da nije tako jasno je jer ja ne mogu prckat po instalacijama zgrade. Ajde otvori ormaric u zgradi pa malo prckaj po zicama koje vode od uvoda pa mi javi kako je proslo. Vodovod vrijedi do mjerila kao i elektra. Reci mi gdje je mjerilo za xdsl? Reci koliko instalacija nije odradjeno jer korisnik ima tropolnu uticnicu, istu onu koju je 100% hrvatske imalo prije 20+ godina? Jesu to oni svi dobre volje? Cuj ovo, kapitalista nece naplatit nesto sto moze naplatit pa su to telekomi na lijepe oci mjenjali. Yea rite.

edit: evo vidim pojavio se ali nezna odgovor pa je samo stiso na tebe, tako da slobodno nastavi, on ocito nema odgovora na prilicno jednostavna pitanja.

JozoBozo121 kaže...

A reci mi čime je povezan onda taj ormarić s glavnim serverima ako nije s optičkim vodom? Koji je klinac ima kapacitet da tih 200 ili 300 korisnika može gurati po 50 ili 100 megabita u budućnosti? Mi tu ne pričamo o gigabitu, nego o deset ili dvadeset gigabita ukupno. Pola toga ne može niti koaksijalni pogurati makar ga iskoristili skroz do 1 gigaherca.

 Neznam sto si me sad pitao, ali kakvih 50 ili 100 mbita u buducnosti? Vecina infrastrukture se radila radi telefonije i ti to sad koristis za xdsl. Ko da su oni imali pojma o 50 i 100mbita kad su to radili. Pa prvo se isdn pojavio. Da su oni znali za 50mbita vdsl tada ne bi nikad pustali isdn. Tehnologija napreduje, samim time iz istih resursa se moze vise izvuc. Normalno da je od "centrale" dalje spojeno optikom na backbone, nigdje nije ni napisano da nije tako, samo ti kad ustekas router, vidis koja je udaljenost od "centrale" ali ta "centrala" ne mora nuzno bit prava centrala, vec danas budu fttX. U pocetku se optika vukla samo do centrala jer nije bilo potrebe za drugim, a i nije bilo isplativo. Sto ti mislis da ako nekome pise da ima 2km do "centrale", da je to sve jedna neprekinuta parica od tebe do te centrale, ili to prolazi kroz moguce par telefonskih ormarica koji su medjusobno spojeni tim istim bakrenim vodovima?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 16:57 (sandokan111).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ne da mi se raspravljati jer sve ti je već rečeno. Talenta za čitanje nemaš jer ja spominjem općenite intervencije, a ne samo instalacije. I da, podosta ih nije napravljano ako korisnik nije imao odgovarajuću instalaciju u kući. Za zgrade bi trebao biti tehničar s kojim zgrada ima ugovor. Korisnik se u tom slučaju obraća predstavniku stanara.
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
JozoBozo121 kaže...

A reci mi čime je povezan onda taj ormarić s glavnim serverima ako nije s optičkim vodom? Koji je klinac ima kapacitet da tih 200 ili 300 korisnika može gurati po 50 ili 100 megabita u budućnosti? Mi tu ne pričamo o gigabitu, nego o deset ili dvadeset gigabita ukupno. Pola toga ne može niti koaksijalni pogurati makar ga iskoristili skroz do 1 gigaherca.

 Neznam sto si me sad pitao, ali kakvih 50 ili 100 mbita u buducnosti? Vecina infrastrukture se radila radi telefonije i ti to sad koristis za xdsl. Ko da su oni imali pojma o 50 i 100mbita kad su to radili. Pa prvo se isdn pojavio. Da su oni znali za 50mbita vdsl tada ne bi nikad pustali isdn. Tehnologija napreduje, samim time iz istih resursa se moze vise izvuc. Normalno da je od "centrale" dalje spojeno optikom na backbone, nigdje nije ni napisano da nije tako, samo ti kad ustekas router, vidis koja je udaljenost od "centrale" ali ta "centrala" ne mora nuzno bit prava centrala, vec danas budu fttX. U pocetku se optika vukla samo do centrala jer nije bilo potrebe za drugim, a i nije bilo isplativo. Sto ti mislis da ako nekome pise da ima 2km do "centrale", da je to sve jedna neprekinuta parica od tebe do te centrale, ili to prolazi kroz moguce par telefonskih ormarica koji su medjusobno spojeni tim istim bakrenim vodovima?

 Lijepo sam te pitao čime su povezani FTTC ormari ako ne optikom na backbone? Ti ormarići imaju propusnost od 50 ili 100 megabita po portu, a na njih se kači više od 200 korisnika, čime bi oni bili povezani nego optikom. Kakve sad veze ima to za što se radila infrastruktura prije ohoho godina s time što si ti rekao da da nije svaki FTTC povezan optikom? 

 

Osim ako se negdje nije dogodilo sranje pa su krpali nešto pod zemljom, od onog rosfrajnog ormarića na cesti do centrale se parice nemaju što prekidati. Ti očigledno nisi vidio taj ormarić iznutra jer bi onda znao da se u njemu može spojiti max 20 parica i tu nema nikavih naknadnih prespajanja. 

 

I drugo, ako ti nemaš ispravnu instalciju u kući, tehničar lijepo može otkazati instalaciju usluge. Tvoja je odgovornost da pozoveš električara ili nekoga da ti napravi spoj u kutiji i stavi utičnicu u kuću. Nije HT odgovoran za nikakva osposobljavanja usluge ako ti nakon kutije nemaš instalacije. To što tehničari ljudima to obave na crno je druga stvar i potpuno nevezana s odogovornošću HT-a. Ista stvar je i vodovodom i elektrom. Pa nećeš zvati vodovod ako ti pukne cijev u kupaoni ili elektru ako ti se rastopi kabel u zidu negdje. Sve što je u tvojoj kući je tvoja odogovornost, a ono što dolazi do kuće i ima određeno prespojno mjesto poput kutije, brojila ili ventila je vlasništvo tvrtke koja to dovodi do tebe. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 18:03 (JozoBozo121).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
JozoBozo121 kaže...

Lijepo sam te pitao čime su povezani FTTC ormari ako ne optikom na backbone?

Jeste svi kolektivno izgubili sposobnost citanja ili sta? Reci gdje je napisano da fttc nije spojen optikom? Evo da ti se citiram.

fttc ti je ormaric do kojeg je dovucena optika

i ti me na to pitas "cime su povezani fttc ormari ako ne optikom"? I onda kad te ne razumijem ponovis isto pitanje? Ajd objasni sto si pitao.

JozoBozo121 kaže...

Kakve sad veze ima to za što se radila infrastruktura prije ohoho godina s time što si ti rekao da da nije svaki FTTC povezan optikom?

Da, definitivno imate kolektivni manjak razumjevanja hrvatskog. Ajde sad, polako, vrati se na ono sto sam napisao pa ponovno, jednako tako polako, procitaj sto pise. Kad procitas, molim te da me uputis gdje pise "nije svaki fttc povezan optikom"? Sto je smjesnije, recenica pocinje s time da je fttc povezan optikom :)))))) Ovo je komedija da nemoze bit veca. Ko da s imigrantima pricam.

 

A ja cu dodatno sad ponovno napisat

Svaki fttc je povezan optikom.

Svaki ormaric NIJE FTTC.

Samim time, svaki ormaric nije povezan optikom.

fino, logickim slijedom se dolazi do zakljucka, iako je toliko jednostavno pisano da logika ne treba.

Pod "ormaric" spada sve sto je ormaric, jer ne bi odvojio fttc od ormarica. Samim time, ako neznas sto je "ormaric" proguglaj "ptt ormaric".

JozoBozo121 kaže...
I drugo, ako ti nemaš ispravnu instalciju u kući, tehničar lijepo može otkazati instalaciju usluge.

 Ne bulazni i ti kao i ovi prije tebe. Pitanje je vrlo jasno napisano. Evo da ga i tebi ponovim jer si i ti izgubio mogucnost pracenja recenica duljih od 5 rijeci.

 

U stanu (izaberi zgradu ili kucu) imam tropolnu uticnicu. Narucio sam internet. Necu uzet adapter. Tehnicar dolazi na teren, sto radi.

a) Odlazi neobavljena posla i ne izvrsava nalog s opisom "korisnik ima tropolnu uticnicu, upucen na sanaciju"

b) Spaja router "do lokalne mreze" znaci u dnu zgrade ili van kuce jer je "on dotle zaduzen"

 

Treceg nema jer su to jedina 2 scenarija koja su ostala. Dakle, sto radi? A ili B?

 

Nadalje, "neispravna instalacija" nije tropolna uticnica, a ovdje se radi o tropolnoj uticnici koja je "dio lokalne mreze i to je tehnicareva dobra volja hoce li tu uslugu spojit" ali valjda nisi dotle procitao s obzirom da te moja jedna recenica zbunila.

Antoniio22 kaže...
Talenta za čitanje nemaš jer ja spominjem općenite intervencije, a ne samo instalacije. I da, podosta ih nije napravljano ako korisnik nije imao odgovarajuću instalaciju u kući. Za zgrade bi trebao biti tehničar s kojim zgrada ima ugovor. Korisnik se u tom slučaju obraća predstavniku stanara.

 Lik je jasno i glasno napisao da se radi o tropolnoj uticnici i ti si rekao da je to "lokalna mreza" i da to nema on sto radit oko toga, te da je zaduzen "do lokalne mreze". Imas pitanja na koja odgovor nemas. Sad se nadaj da ce netko odgovorit na ove gluposti koje si napisao. Ne radi se o nikakvim smetnjama ili sto si pokusao prebaciti kasnije. Pitanja su jednostavna da jednostavnija ne mogu biti ali odgovora nemas.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 19:26 (sandokan111).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice