T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.312.246
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hoce na ovoj liniji, biti sto bolje kada dode vektoring ili je to max ? Trenutno je ukljucen hd max tv i 50 megabita i sve super fercera, nema prekida...
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Znam ali nemaju u ponudi vise za sada max do 50Mbita rekli su da rade na tome tj vectoringu i da ce najksanije do  kraj godine pocet ukljucivat i zato salju nove rutere...

 Ma ja pricam o maksimali. Tebi je sad to katastrofalno los u odnosu na ono kako treba bit.

zvrle kaže...
Hoce na ovoj liniji, biti sto bolje kada dode vektoring ili je to max ? Trenutno je ukljucen hd max tv i 50 megabita i sve super fercera, nema prekida...

 Bit ce na svim linijama poboljsanje s vectoringom gdje bude pusteno. Sto si blize to vece povecanje. Tebi ti parametri su kao sto bi 4malu trebali bit sada. Evo 4mal, pogledaj njegove, tako nekako bi tvoji trebali izgledat.

8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
zvrle kaže...
Hoce na ovoj liniji, biti sto bolje kada dode vektoring ili je to max ? Trenutno je ukljucen hd max tv i 50 megabita i sve super fercera, nema prekida...

 Odlična ti je linija zvrle! a sa vectoringom puštenim samo ćeš još više profitirat...

Napad je najbolja obrana :)
16 godina
offline
T-Com Internet

Znam sve vidjet cu kad mi stave profil 50 koliko ce vise pisat od tog pa cu prijavit kvar...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Tad ce ti srusit tih 50 i vratit te na staro :))))))))))

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
T-Com Internet

Ma nema sanse nisu oni tak zbunjeni :-)))))))))))

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 20:26 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Samo gledaj. :)

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
T-Com Internet

Kak su ludi jos ce mi dat optiku radi pretrpljene boli

ili ce mi kabinet ugradit na samoj ulici da mogu imat 1GB per sec

a uvijek im mogu zaprijetit sa otkazom ugovora :-)

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 22:00 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Kak su ludi jos ce mi dat optiku radi pretrpljene boli

ili ce mi kabinet ugradit na samoj ulici da mogu imat 1GB per sec

a uvijek im mogu zaprijetit sa otkazom ugovora :-)

 

Trebao bi i druge podučiti trikove zanata.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 22:09 (NiramX).
16 godina
offline
T-Com Internet

Ma sve je transparentno 

 

Ajde necemo vise trolat temu

 

Hvala kolege na strpljivosti i objasnjenju tako da uzivaj te pozzz 

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

može li pitanje..

Trenutno sam na Iskonu (bakar) i jako često puca linija. Nekad je problem i s routerom a većinom je do njih (bez veze, i router je njihov)

trolali su me s mojom instalacijom godinama, ne valja, oksidirala je, popravite to...bla..bla pa sam ju komplet promijenio i opet isto.

Pod ugovorom sam do rujna ali se već raspitujem za novoga teleoperatera.

Osnovno pitanje ste već vjerojatno već shvatili.

 

Kako VDSL funkcionira na bakru u T-comu ?

znam da su paketi skuplji nego u iskonu ali to živciranje koje vam provider priredi kad usred utakmice linija piukne 5 puta se ne može platiti.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 1:21 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Anđeo bez falinge kaže...

može li pitanje..

Trenutno sam na Iskonu (bakar) i jako često puca linija. Nekad je problem i s routerom a većinom je do njih (bez veze, i router je njihov)

trolali su me s mojom instalacijom godinama, ne valja, oksidirala je, popravite to...bla..bla pa sam ju komplet promijenio i opet isto.

Pod ugovorom sam do rujna ali se već raspitujem za novoga teleoperatera.

Osnovno pitanje ste već vjerojatno već shvatili.

 

Kako VDSL funkcionira na bakru u T-comu ?

znam da su paketi skuplji nego u iskonu ali to živciranje koje vam provider priredi kad usred utakmice linija piukne 5 puta se ne može platiti.

Stavi podatke parice.

Iskon vjerojatno nije htio to sanirat jer im nije bilo isplativo pa onda daju glupe izgovore "lokalna instalacija ne valja". Iskon i tcom koriste iste parice, tako da kako je bilo na iskonu tako ce bit i na tcomu, s tim da, ako ima blize neki fttc, vjerojatno bu te tcom prebacio tamo, a ako je problem rjesiv, tcom bu ga vjerojatno rjesio, osim ako ne zahtjeva malo vece pothvate (recimo kopanje kanala) to naprave samo ako se puno ljudi buni. Uglavnom, preporuka, barem sto se mene tice je da problematicne parice prebacite na tcom jer ako ce ti to tko sanirat, onda ce oni, ostali su budget provideri ostali radi trzisnog natjecanja tako da se tako i odnose. Ako ti je parica u redu onda idi tamo gdje ti je jeftinije.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
bonzai kaže...

Antonio je u pravu. Odgovornost operatera zavrsava na zadnjoj točki dolaza parice na objekt bilo zgrada bilo kuća. Sve ostalo su kućne instalacije. To se zna i takvi su pravilnici i zakoni. Isto vrijedi i za elektru i vodovod. 

 Odgovori ti umjesto njega onda, posto je on nestao. Imas tu pitanja, samo nastavi kao da sam tebe citirao. Gdje mi tehnicar spaja router? I da nije tako jasno je jer ja ne mogu prckat po instalacijama zgrade. Ajde otvori ormaric u zgradi pa malo prckaj po zicama koje vode od uvoda pa mi javi kako je proslo. Vodovod vrijedi do mjerila kao i elektra. Reci mi gdje je mjerilo za xdsl? Reci koliko instalacija nije odradjeno jer korisnik ima tropolnu uticnicu, istu onu koju je 100% hrvatske imalo prije 20+ godina? Jesu to oni svi dobre volje? Cuj ovo, kapitalista nece naplatit nesto sto moze naplatit pa su to telekomi na lijepe oci mjenjali. Yea rite.

edit: evo vidim pojavio se ali nezna odgovor pa je samo stiso na tebe, tako da slobodno nastavi, on ocito nema odgovora na prilicno jednostavna pitanja.

 nemam ja tebi što odgovarati. Sve piše u pravilnicima. ako si tehničar znat ćeš. ako nisi jbg-a, onda nemamo o čemu razgovarati. Obavio sam više od 10.000 intervencija, valjda znam o čemu pričam. Bilo raznih direktora koji su isto tvrdili kao što i ti, pa me snimali, pa slali nadzor na teren, pa zvali direktno upravu operatera, sve radi neznanja o održavanju vlastite instalacije. I svi dobili odjeb od operatera. Nek si sami spajaju vlastitu utičnicu hehe

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
bonzai kaže...

nemam ja tebi što odgovarati.

 Rofl. Nemas sto odgovarat jer odgovora nema. Budi pozdravljen s fiktivnim prijavama. Dam glavu da nemas niti jednu neispunjenu instalaciju radi tropolne uticnice. Ni ti, a niti itko drugi (a da je zadrzao posao nakon toga).

 

EDIT: Ako je pocetni korisnik jos tu, lako se trolove moze usutkat. Fino nek ne uzme adapter pa javi kako je prosla instlacija. Ako je pametan ionako adapter nece uzimat.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 14:21 (sandokan111).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
bonzai kaže...

nemam ja tebi što odgovarati.

 Rofl. Nemas sto odgovarat jer odgovora nema. Budi pozdravljen s fiktivnim prijavama. Dam glavu da nemas niti jednu neispunjenu instalaciju radi tropolne uticnice. Ni ti, a niti itko drugi (a da je zadrzao posao nakon toga).

 

 Tropolna utičnica.....stari oblik telefonske utičnice......sa adapterom se provjeri dsl signal. ima signala, super, provjera parametara. ako je ok nikom ništa, ako nije ok, provjera na ulazu u zgradu (predvorje)/ili dolaz u samu kuću (obično telefonska kutija). ako je tamo sve ok, na utičnici nije, korisnik se upućuje na sanaciju kućne instalacije. Ništa ja ne diram. Ako na ulazu na objekat nema signala/loš signal, dalje operater/koncesionar/tcom. Sve jasno. Neispravna utičnica, loše kućne instalacije, loš odabir kućnih instalacija, tropolne, dvopolne, jednopolne, male, velike, oksidirane, francuske, engleske, američke, briga me.... Razlikujem ispravnu i neispravnu instalaciju, kućnu i operatorsku. O čemu ti pričaš, gdje si ti radio, možda si električar ili vodoinstalater, sandokan, ako ti ovo rješavaš dat ću ti ja jedno 1000 brojeva korisnika pa im slobodno rješavaj utičnicu. ili si ti jedan od onih za kojim pričaju, pa gle kako mi je utičnicu zavidao, sve visi. Umorih se....

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
bonzai kaže...

Tropolna utičnica.....stari oblik telefonske utičnice......sa adapterom se provjeri dsl signal. ima signala, super, provjera parametara. ako je ok nikom ništa,

"nikom nista" STa to tocno znaci. Dal odlazis ili spajas?

 

Nakon toga, ajde fino, smireno odi natrag pa pogledaj o cemu se prica, putem udahni par puta pa pokusaj procitat usporeno.

15 godina
offline
T-Com Internet

Kupio sam adapter kako mi je i savjetovao tehnicar, u cetvrtak je dolazak i instalacija, pa cu mu ga dati i valjda ce sve to provjeriti.

Kupio sam ga jer ne vjerujem da bi on to rekao bezveze, da mi jos ne spoji nista pa da ga bezveze naganjam za internet.

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Backdraft kaže...

Kupio sam adapter kako mi je i savjetovao tehnicar, u cetvrtak je dolazak i instalacija, pa cu mu ga dati i valjda ce sve to provjeriti.

Kupio sam ga jer ne vjerujem da bi on to rekao bezveze, da mi jos ne spoji nista pa da ga bezveze naganjam za internet.

 Sad fino kad te priključi javi nam ovdje kako to sve izgleda i šljaka i postaj nam parametre parice da vidimo kako radi preko tog adaptera trebalo bi bit ok...

Napad je najbolja obrana :)
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
bonzai kaže...

Tropolna utičnica.....stari oblik telefonske utičnice......sa adapterom se provjeri dsl signal. ima signala, super, provjera parametara. ako je ok nikom ništa,

"nikom nista" STa to tocno znaci. Dal odlazis ili spajas?

 

Nakon toga, ajde fino, smireno odi natrag pa pogledaj o cemu se prica, putem udahni par puta pa pokusaj procitat usporeno.

 Ja uvijek spajam opremu i tako je ostavljam i navodim da li stvar šljaka ili ne te razlog ako ne radi. I to je to. to su klasičine procedure.

A zašto ne diram utičnice, to sam na svojoj koži osjetio. Ako si terenac onda znaš zašto je to tako i bolje je da su takva pravila. Osim ako ti imaš dovoljno

vremena za utičnice. Meni je mimo svega i ispod časti spajat utičnicu hehe, dobro da su pravila takva.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
bonzai kaže...

Ja uvijek spajam opremu i tako je ostavljam i navodim da li stvar šljaka ili ne te razlog ako ne radi. I to je to. to su klasičine procedure.

 Eto, dosli smo do toga. Potrajalo je ali si uspio to prebaciti preko tipkovnice. Znaci spajas uslugu, skines uticnicu, zafrikas zice spojis router i bok. To je bila cijela poanta. Ne treba korisnik nikakav adapter nabavljat da se osposobi usluga.

 

Sljedeci put kad uletis u sredinu rasprave pokusaj barem popratiti odakle je sve pocelo.

Backdraft kaže...

Kupio sam ga jer ne vjerujem da bi on to rekao bezveze, da mi jos ne spoji nista pa da ga bezveze naganjam za internet.

 Na tvoju zalost, rekao je to bez veze, kao sto ce i milion drugih gluposti moguce govorit. Dovoljno je proc tu po temi i citat koje sve gluposti govore korisnicima.

 

A sto se tice da bi nekog naganjao, ne bi nikog naganjao "za internet" jer i internet i telefon i tv i ide preko toga, tako da bi ga morao naganjat za sve, a to bi ujedno znacilo i da on nije ispunio nalog, a to se naravno ne bi dogodilo jer bi lik dobio otkaz da ti ne spoji uslugu radi tropolne uticnice, al svasta citas pa vjerujes, donekle te i ne krivim, u strahu su velike oci, ali nekad treba malo zdravog razuma sto je realni strah, sto nije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 11:40 (sandokan111).
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

Meni je ht tehničar fino zamjenio tropolnu staru telefonsku utičnicu dao čovjeku za trud,rad i pivu 50kn i finito stavio mi onu tropolnu sa 2 rj11 mikro priključka na jedan spojio router i produžio ga do sobe sa 20m tel adsl kabla na drugu rj11 fino ostavio fix telefon kojeg sam sa drugih 20m tel. kabela vratio na mjesto u hodniku di mi je i utičnica  i sve fino uredno složio i kablirao ma milina jedna.

Napad je najbolja obrana :)
14 godina
offline
T-Com Internet

Pitanje za ljude koje si razumiju, ovo su parametri parice, imao sam 20mbit, ali su nesto prckali po profilu i trenutno imam 4mbit. :( Također, samo da napomenem da mi je u dolasku MaxTV. Koliki maximum sa ovom paricom mogu očekivat s maxtvom?

Veća slika

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 15:28 (Reedy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Pušteno ti je 10/1 a ne 4.

 

Negdje imaš problem pošto bi vDSL linija koja u downloadu može 25Mbps morala u uploadu moći više od 1.3Mbps. Kakva ti je kućna instalacija?

 

MaxTV preko telefonske linije ti oduzima oko 8Mbps (+- 2) od maksimalne brzine downloada, dakle teoretski uz MaxTV na toj liniji ne možeš DSL preko 16-18 MBps.

 

Vjerojatno ti nije pušteno 20/2 (s kojim bi imao 20 Mbps down i 1.3 Mbps up) zbog količine grešaka i problema na liniji.

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Reedy kaže...

Pitanje za ljude koje si razumiju, ovo su parametri parice, imao sam 20mbit, ali su nesto prckali po profilu i trenutno imam 4mbit. :( Također, samo da napomenem da mi je u dolasku MaxTV. Koliki maximum sa ovom paricom mogu očekivat s maxtvom?

Veća slika

 Zasto su "prckali" ? jesi prijavljivao greske ili htio uzet neku drugu uslugu ili nesto? Po ovome ti mozes 20 u downu, ali je pitanje dal bi mogao 20+ maxtv jer bi trebalo testirat dali ce ti raditi s target marginom ili ne. Po trenutnoj margini cak bi i moglo jer je nesto dosta velika za ralizku od 11 pustenih do 25.

Upload je nesto cudno mali, to bi trebalo pogledat zasto.

Kazes da ti je pusteno 4, ali pusten ti je profil od 11, jel to znaci da si trazio maxtv+hd? Jer im maxtv+hd uzima otprilike 8mbita, tako da 8+4 je tu negdje sto je pusteno.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Reedy kaže...

Pitanje za ljude koje si razumiju, ovo su parametri parice, imao sam 20mbit, ali su nesto prckali po profilu i trenutno imam 4mbit. :( Također, samo da napomenem da mi je u dolasku MaxTV. Koliki maximum sa ovom paricom mogu očekivat s maxtvom?

Veća slika

 Zasto su "prckali" ? jesi prijavljivao greske ili htio uzet neku drugu uslugu ili nesto? Po ovome ti mozes 20 u downu, ali je pitanje dal bi mogao 20+ maxtv jer bi trebalo testirat dali ce ti raditi s target marginom ili ne. Po trenutnoj margini cak bi i moglo jer je nesto dosta velika za ralizku od 11 pustenih do 25.

Upload je nesto cudno mali, to bi trebalo pogledat zasto.

Kazes da ti je pusteno 4, ali pusten ti je profil od 11, jel to znaci da si trazio maxtv+hd? Jer im maxtv+hd uzima otprilike 8mbita, tako da 8+4 je tu negdje sto je pusteno.

 Da, tako je, tražio sam MaxTV HD, čekam prijemnik da dođe, ali iz nekog razloga trenutna brzina mi je 4mbit.. Vjv kad spojim maxtv automatski će bit na 11-12 mbit.

8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

Tako bi ti trebalo bit al vidjet ćeš kad ti spoje maxtv i puste HD kanale kakve su ti brzine i parametri.

Ali ako primjetiš da ti je i dalje 4mbit/s brzina nakon šta ti spoje maxtv moraš ih zvat nakon 24h da ti puste najveću moguću na tvom priključku kako si sa njima dogovorio da može ti kažeš 10-12 Mbps

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 17:14 (Seki001).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Reedy kaže...

Da, tako je, tražio sam MaxTV HD, čekam prijemnik da dođe, ali iz nekog razloga trenutna brzina mi je 4mbit.. Vjv kad spojim maxtv automatski će bit na 11-12 mbit.

 I tada ce ti bit 4, samo sto ces imat maxtv hd. mogao bi se tebi internet dignut na 10+ maxtv hd komotno, to zatrazi. 20+hd vjerojatno ne budes mogao, osim ako ovdje nije stavljena neka ogromna target margina. A i trebalo bi vidjet zasto ti je upload tako mali, tako da bi se tu jos dalo intervenirat. Svakako digni internet na 10, to mozes vec sad.

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ovo trenutno je 12/2 vdsl propušten na njegovoj liniji, sa target marginom 8. To je internet 4mbit, iptv sd i voip. Hd i veću brzinu će ti pustit naknadno vjerojatno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 20:46 (wAlpha).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

11.39 mbita - 4mbita = 7.39 za iptv+voip? Meni je koliko se sjecam profil za 4mbita+iptv+voip bio oko 8.5

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 22:34 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

9100 se obično pušta za tu kombinaciju, iako automatska aktivacija uvijek to nepotrebno podigne. Recimo za 20mbit interneta, iptv sd i voip se propušta 33 megabita što je daleko previše. Onda ako bude problema se to spušta.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice