T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.367
|
čitano: 6.302.847
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
bonzai kaže...

Ja uvijek spajam opremu i tako je ostavljam i navodim da li stvar šljaka ili ne te razlog ako ne radi. I to je to. to su klasičine procedure.

 Eto, dosli smo do toga. Potrajalo je ali si uspio to prebaciti preko tipkovnice. Znaci spajas uslugu, skines uticnicu, zafrikas zice spojis router i bok. To je bila cijela poanta. Ne treba korisnik nikakav adapter nabavljat da se osposobi usluga.

 

Sljedeci put kad uletis u sredinu rasprave pokusaj barem popratiti odakle je sve pocelo.

 

Ne mičem utičnicu, spajam modem u struju i odlazim sa napomenom da upucujem korisnika na sanaciju kucne instalacije - ukoliko dolaz na objekt funkcionira.

 

16 godina
offline
T-Com Internet

Pitanje......

 

Ako ja ustanovim da mi je blizu FTTC od HT. (pretpostavljam da je njihovo i udaljeno 55m)

Kako ljudi : -mogu  zatraziti da ih se spoji na taj FTTC ako je ikako moguce

                 -tko smije zatraziti (pretpostavljam samo korisnici doticnog Tekekoma( ali samo   postojeci i/ili mogu i oni buduci           korisnici

 

Onako ja razmisljam. kad sam tak daleko od centrale, dobro bi bilo za VDSL usluge.

 

EDIT: Upravo popricao s agenticom. Tehnicar bi to morao vidjeti da li se mogu spojiti na taj ormaric. ....hm.....

                     Znam  sto cete reci. da se strpim jos malo ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 13:46 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
bonzai kaže...
Ne mičem utičnicu, spajam modem u struju i odlazim sa napomenom da upucujem korisnika na sanaciju kucne instalacije - ukoliko dolaz na objekt funkcionira.

 Kako volim kad se ljudi bespotrebno prave blesavi. Nemoj mi te okolo kole "spajam modem u struju" sta apsolutno nista ne znaci. Mozes ti spojit router u struju i na autocesti gdje nitko uslugu ni ne treba ako te volja, to apsolutno nista ne znaci. Daj konkretan odgovor na konkretno pitanje.

 

Da li si izvrsio nalog ili ne? Da bi izvrsio nalog korisniku moras pustit uslugu. Da bi pustio uslugu, taj router, osim u struju moras spojit i na liniju. Dakle, jesi zafrikao zice i spojio router ili nisi nista napravio i nisi ispunio nalog "jer korisnik ima tropolnu uticnicu" ? Pitanje je jednostavno, ako ti je tesko pisat mozes i s DA i NE. Nalog je izvrsen ako si obavio instalaciju, prije toga ga zatvorit ne mozes. Dakle, da cujem?

15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
evo 27.06.2018 i sve mi je isto ostalo što se tiče turbo mix opcije :( e, pardon... nije sve isto... ponekad brzina padne jako, a ponekad čak kao da sam na starom ADSL-u pa i puca veza. moram ga onda ugasit, pa upalit i onda je ok. Ma ja vam kažem da je najbolji i jedini internet koji valja imati, i u skladu s današnjim potrebama, Amisov simetričan P2P (odnosno VIP-ov, odnosno od Telekom Austrije). Prije kad je to bilo samo Amis, nudili su 100Mbps/100Mbps i to preko single mode optičkih vlakana! ali samo u djelovima ZG-a i tako :( da je to dostupno u mom selu i u drugim ruralnim područjima, ma nema! kakav "HT" i ostali ;)
What da duck say? :3
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Naravno i logično je da nebi trebalo trošit internet promet iako ti je telefonski kabel "iščupan" iz routera (ako si ostao na internetu samo preko 4g kartice u slučaju groma ili bog zna čega), ali... Jesi siguran 100% da ne troši? ja imam doma ADSL brzinu od 2.5-3Mbps i to s pucanjem veze... po meni, trebao bi mi bit dostupan maxtv putem te turbo-mix veze (ip-adrese), i kao takvu vezu, ne naplaćivati dodatno za promet koji je max-tv prijamnik ostvario preko te bežične 4g veze... jer je putem interneta stvarno bolje nego preko satelita (bar što se tiče značajaka kao što su snimalica i videoteka). ma bedastoće molim te... :( ne žele normalizirati standard telekomunikacija u HR... uvijek moramo bit zadnji u pm...
What da duck say? :3
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
već puštaju odavno za dodatnih 10kn/mj., ALI moraš imat liniju dovoljno dobru za takvo što.
What da duck say? :3
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
E, daj molim te pogledaj istru... pogotovo zapadni dio.
What da duck say? :3
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
haha! o bože...
What da duck say? :3
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
ma kakvi 500 gb... to ti je 5 puta više ali da ti je računalo gotovo non-stop upaljeno i gledaš 4k streaming (ili samo 1080) i tu i tamo jednom mjesečno skineš par igara koje su svaka 50-100GB... to bi potrošio dok kažeš "keks". Flat je isto limitiran! ali se gleda da taj limit bude onoliki koliko bi router konstantno svake sekunde po cijele dane kroz svih mjesec dana skidao punom brzinom. e onda je to flat. zači kao što sam reko, 30Mbps bi bilo 9720 GB (odnosno 9,72TB) mjesečno. prosječni i podprosječni korisnici su druga stvar. nas zanima prvenstveno da smo na razini standarda kao u top 15 zemalja svijeta. što i nije nešto specijalno... bar između 6-e i 15-e zemlje. naravno mi želimo u HR imati internet kakav je u južnoj koreji. znači, ne 2033. g. imati onakav kakav oni imaju sad u 2018. nego da to bude svima isto istovremeno. a to se neće desiti ako vlada ne počne raditi novu DTK infrastrukturu i uložiti u vlastiti last mile kojeg će iznajmljivati operaterima.
What da duck say? :3
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 19:54 (dein).
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
gledaj ovu sliku... ma nisu normalni... 500kn za 3 u 1 paket (telefon, internet, tv)... majko moja.
What da duck say? :3
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
dein kaže...
gledaj ovu sliku... ma nisu normalni... 500kn za 3 u 1 paket (telefon, internet, tv)... majko moja.
Dao bi im 500 *uraca a ne kuna to stoji za te njihove usluge već odavno al sramota je da u jednoj zemlji kao šta je hrvatska traže za 3u1 500kn to im mogu uzimat samo ovi šta imaju plaće 7000+kn i više a svi ovi koji imaju plaće ili mirovine manje od 4K-5K kuna su budale ako im toliko plaćaju.
Ja sam sa Bnet-a na t-com prešao samo zato šta sam dobio max3 za 209kn i što sam dobio prošireni i sport plus pakete za 5 i 15kn i nakon dvije godine kad bude isticao ugovor ćao bao nazad na bnet preko prodajnog ako ovi iz t-com preko save deska mi ne ponude opet na dvije godine ovo sve po sličnoj cijeni.

 

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 20:13 (Seki001).
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
i mora bit FLAT.
What da duck say? :3
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
i mora bit FLAT.
What da duck say? :3
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
joooj i ovaj zastarjeli bug više sa tim limitom slika u porukama i replikama... Sa 1920x1080p mi smanjuje sliku na mizernih 499x281 iz 1950. godine... Čak je manja od PAL rezolucije! Pa ne vide ljudi jadni ni ovu bold cijenu t-coma u roza boji! dajte podignite limit bar na 720p, ajd molim vas, ako neko od moderatora vidi ovu poruku... jadni ljudi kao da gledaju u 7 inčni 4:3 ekran s 4 metra udaljenosti...
What da duck say? :3
 
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
dein kaže...
joooj i ovaj zastarjeli bug više sa tim limitom slika u porukama i replikama... Sa 1920x1080p mi smanjuje sliku na mizernih 499x281 iz 1950. godine... Čak je manja od PAL rezolucije! Pa ne vide ljudi jadni ni ovu bold cijenu t-coma u roza boji! dajte podignite limit bar na 720p, ajd molim vas, ako neko od moderatora vidi ovu poruku... jadni ljudi kao da gledaju u 7 inčni 4:3 ekran s 4 metra udaljenosti...

 Pa vidi se dobro šta oćeš!?

Napad je najbolja obrana :)
16 godina
offline
T-Com Internet

cek .....cek......cek......

 

Koja sad slika?

 Je li u boji ili je crno bijeli?

Moj je monitor u boji,ocu li ja to vidjeti?

 

:)

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
bonzai kaže...
Ne mičem utičnicu, spajam modem u struju i odlazim sa napomenom da upucujem korisnika na sanaciju kucne instalacije - ukoliko dolaz na objekt funkcionira.

 Kako volim kad se ljudi bespotrebno prave blesavi. Nemoj mi te okolo kole "spajam modem u struju" sta apsolutno nista ne znaci. Mozes ti spojit router u struju i na autocesti gdje nitko uslugu ni ne treba ako te volja, to apsolutno nista ne znaci. Daj konkretan odgovor na konkretno pitanje.

 

Da li si izvrsio nalog ili ne? Da bi izvrsio nalog korisniku moras pustit uslugu. Da bi pustio uslugu, taj router, osim u struju moras spojit i na liniju. Dakle, jesi zafrikao zice i spojio router ili nisi nista napravio i nisi ispunio nalog "jer korisnik ima tropolnu uticnicu" ? Pitanje je jednostavno, ako ti je tesko pisat mozes i s DA i NE. Nalog je izvrsen ako si obavio instalaciju, prije toga ga zatvorit ne mozes. Dakle, da cujem?

 Ja sam svoj nalog izvršio samim time što sam izašao na teren, donio opremu, spojio je tamo gdje je mogu spojit te provjerio dolaz do objekta. Ako korisnik nema kućne instalacije ili ima zastarjelu, neispravnu instalacija njegov problem. Ja nalog zatvaram. Korisnik dalje sam rješava. Uostalom, meni se čini da ti nisi tehničar, više mi se činiš ko nekakv backup koji je negdje pročitao upustva  i nikad nije izvršio niti jednu intervenciju. Tipična priča backup foteljaša. Vidim da niti ne znaš što znači izvršenje naloga, a što zatvaranje. Sorry nismo ista razina zato ti niti ne razumiješ što ja radim. 

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
bonzai kaže...

Ja sam svoj nalog izvršio samim time što sam izašao na teren, donio opremu, spojio je tamo gdje je mogu spojit te provjerio dolaz do objekta. Ako korisnik nema kućne instalacije ili ima zastarjelu, neispravnu instalacija njegov problem. Ja nalog zatvaram. Korisnik dalje sam rješava. Uostalom, meni se čini da ti nisi tehničar, više mi se činiš ko nekakv backup koji je negdje pročitao upustva  i nikad nije izvršio niti jednu intervenciju. Tipična priča backup foteljaša. Vidim da niti ne znaš što znači izvršenje naloga, a što zatvaranje. Sorry nismo ista razina zato ti niti ne razumiješ što ja radim. 

 HAHAHAHAHAHAHA. OPET NEMA ODGOVORA. I dalje nisi odgovorio jesi li zafriko zice ili nisi i pustio korisniku uslugu :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Sve neki okolo kole odgovori. Sad si se uhvatio filozofirat oko nalog zatvoren i izvrsen a jasno je sto te pitam :)))))))))) Komedija.

Trebas u politiku ic s ovim ne odgovaranjima na konkretna i jednostavna pitanja. I dalje se nezna jesi li ti taj modem osposobio da radi usluga ili si "ga samo ustekao u struju" (sto ne znaci nista) :). Sad si vec presmjesan lik :)

 

A sto se tice naloga, nikakvi nalog ti nisi izvrsio ako usluga nije pustena jer se dalje salje drugom odjelu ako je problem i nalog se ne zatvara dok sve ne bude rjeseno. Za bilokoji nalog koji ne izvrsis se provjerava zasto ga izvrsio nisi, i ja garantiram da nikad u zivotu nisi nalog ne izvrsio jer si naisao na tropolnu uticnicu koju nisi htio skinut i zafrikat zice jer jednostavno ne bi radio vise kao tehnicar. Sto se tice razina, svakako se tu slazemo, nismo ista razina.

15 godina
offline
T-Com Internet

Nisi ti moj prijatelju tehničar......Oprosti na smetnji.

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Evo tehnicar je došao i odradio ukljucenje usluge, ugalvnom ugovorio sam sa optimom samo internet 160kn mj, brzina 60/10 flat.

Tehnicar od HT-a je dosao i odradio spajanje, donio odmah i optimin router i provjerio instalaciju, spojio router, zvao optiminu centralu da puste brzinu i nakon 10 min sve radi.

 

Testirao sam brzinu preko wifia i brzina je 20/1, pa sam screenshotao xDSL parametre unutar routera, mislim da jos nisu pustili svih 60/10 ili samo preko wifia neide vise od 20.

 

Slika

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Znam ali nemaju u ponudi vise za sada max do 50Mbita rekli su da rade na tome tj vectoringu i da ce najksanije do  kraj godine pocet ukljucivat i zato salju nove rutere...

 

 Koje to nove rutere sada šalju?

 

Da li se Huawei Ha 35 i dalje koristi samo za Turbo mix?

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 13:43 (Tascam).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Treba optimi dva tjedna da puste punu brzinu, tako su mi rekli. Meni bi sutra trebali pustiti 40, sad mi je isto 20. 

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Reedy kaže...
sandokan111 kaže...
Reedy kaže...

Pitanje za ljude koje si razumiju, ovo su parametri parice, imao sam 20mbit, ali su nesto prckali po profilu i trenutno imam 4mbit. :( Također, samo da napomenem da mi je u dolasku MaxTV. Koliki maximum sa ovom paricom mogu očekivat s maxtvom?

Veća slika

 Zasto su "prckali" ? jesi prijavljivao greske ili htio uzet neku drugu uslugu ili nesto? Po ovome ti mozes 20 u downu, ali je pitanje dal bi mogao 20+ maxtv jer bi trebalo testirat dali ce ti raditi s target marginom ili ne. Po trenutnoj margini cak bi i moglo jer je nesto dosta velika za ralizku od 11 pustenih do 25.

Upload je nesto cudno mali, to bi trebalo pogledat zasto.

Kazes da ti je pusteno 4, ali pusten ti je profil od 11, jel to znaci da si trazio maxtv+hd? Jer im maxtv+hd uzima otprilike 8mbita, tako da 8+4 je tu negdje sto je pusteno.

 Da, tako je, tražio sam MaxTV HD, čekam prijemnik da dođe, ali iz nekog razloga trenutna brzina mi je 4mbit.. Vjv kad spojim maxtv automatski će bit na 11-12 mbit.

 Evo update situacije, došao je MaxTV i nakon aktivacije istog (HD također već aktiviran), ovo su parametri. Međutim, brzina je još uvijek 4mbit. Sada vidim da se actual rate promijenio sa 11 mbit na 16, da li to znači da moram nazvat i mogu slobodno tražit brzinu od 16mbit?

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 13:52 (Reedy).
9 godina
offline
T-Com Internet

Naletio sam na video slučajno, ajde barem je netko od švaba snimio kako to izgleda kod njih. Kaže da je između 250-300m od kabineta i da mu se synca na 109/41 dok mu na speedtestu mjeri 95/37,5. Prilično obečavajuće za vectoring. 

 

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

da salju  nove.... meni treba stici ovih  dana...  ja  sam sa turbo30 preso na 50 ali imam trenutno  40  radi kako

kazu starijeg rutera ZTE931....

8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

Naletio sam na video slučajno, ajde barem je netko od švaba snimio kako to izgleda kod njih. Kaže da je između 250-300m od kabineta i da mu se synca na 109/41 dok mu na speedtestu mjeri 95/37,5. Prilično obečavajuće za vectoring. 

 

 Ja samo molim boga da nam puste takav upload od 40Mbps!!! To bi valjalo puno više neg da nas ograniče na 20 aj oko 100Mbps download je ok i odlično za sljedećih 4-5godina za nas koji smo unutar 500m od fttc kabineta a bože moj kasnije postoji mogučnost i super vectoringa pa onda g-fast itd... 

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
bonzai kaže...

Nisi ti moj prijatelju tehničar......Oprosti na smetnji.

 Haha :). I dalje nece odgovorit :). Zajebano je to kad nemozes priznat da si u krivu. Sve 5, samo ti nastavi. Znamo i ja i ti da si zafriko dosad tisuce tih zicica bez da si ista rekao.

Reedy kaže...

Evo update situacije, došao je MaxTV i nakon aktivacije istog (HD također već aktiviran), ovo su parametri. Međutim, brzina je još uvijek 4mbit. Sada vidim da se actual rate promijenio sa 11 mbit na 16, da li to znači da moram nazvat i mogu slobodno tražit brzinu od 16mbit?

 Zovi ih za povecanje na 10mbita. Ako im je profil za 4+tv bio 12, moguce da im je profil za 4+hdtv =16.

4mal kaže...

ali imam trenutno  40  radi kako kazu starijeg rutera ZTE931....

 Sto naravno nema veze. Taj tehnicar koji tebi dolazi ima valjda knjigicu s glupostima koje prica :)

16 godina
offline
T-Com Internet

ne  tehhnicar  neg SZK

posto je od 35-50 ne smatraju to  kvarom

 

ali je reko ako sa novim bude  isto

onda tek ide  priijava kvara i tehnicar ide na teren

ispituje bla bla ak to nepomogne 

 

prebacuje  na drugu slobodnu pariicu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 16:36 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Krule011 kaže...

Treba optimi dva tjedna da puste punu brzinu, tako su mi rekli. Meni bi sutra trebali pustiti 40, sad mi je isto 20. 

 Super. ako imas ugovornu obvezu taman ti istekne 14 dana  zakonska prava za ukidanje ugovora ako nisi zadovoljan njihovom uslugom.

Ako si, bez ugovorne obveze onda nista, nemaj brige, brzo prode tih 14 dana.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
Krule011 kaže...

Treba optimi dva tjedna da puste punu brzinu, tako su mi rekli. Meni bi sutra trebali pustiti 40, sad mi je isto 20. 

 Super. ako imas ugovornu obvezu taman ti istekne 14 dana  zakonska prava za ukidanje ugovora ako nisi zadovoljan njihovom uslugom.

Ako si, bez ugovorne obveze onda nista, nemaj brige, brzo prode tih 14 dana.

 Bez ugovorne obveze mi je.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice