T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.324.556
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
T-Com Internet

 

Nedavno mi je ht zamjenio modem.  Kada se ulogiram u sucelje modema, brojka online je uvjek manja od 24 ( h ). Taj prekid se desava otprilike svaki dan u ono vrijeme kada smo upaliti taj novi modem.  

 

Zanima me , ako netko tocno zna, da li to online period svaki puta kreće od nule nakon promjene ip adrese ? Naime, sjećam se da je dok sam bio na amisu taj broj sati online aktivnosti premasivao 1000 sati...iako se i tada svakodnevno ip nova adresa dodjeljivala...

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozz, jeli ruter speedport w 724v type Ci ima VDSL? Taj ruter smo dobili i uzeli smo net od 20 mbps, ali mi jos uvijek imamo oko 4 mbps, a rekli su da ce povecati na 20. Net su nam prikljucili prije 4 dana...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Elijah01 traži da ti ukopčaju turbo opcije.
To ti je 10 kuna svaki mjesec

Zovi ih obavezno jer su tako i meni zaboravili ukopčati turbo opcije.

11 godina
offline
T-Com Internet

Pošto ovi nisu zvali nakon što je ona sekica sa chata navodno "doturila" moj nambr kolegama idem probat mailom.

Na koji mail da im šaljem upit o novom ugovoru ?

Da budem odma u startu nezadovoljan i oštar da odlazim kod drugog operatera ili prvo samo upit ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...

Pošto ovi nisu zvali nakon što je ona sekica sa chata navodno "doturila" moj nambr kolegama idem probat mailom.

Na koji mail da im šaljem upit o novom ugovoru ?

Da budem odma u startu nezadovoljan i oštar da odlazim kod drugog operatera ili prvo samo upit ?

 Češ se načekat 11 dana dok ti odgovore.

Piši na  prigovori@t.ht.hr

9 godina
offline
T-Com Internet

Ja sam slao na info s naslovom da me kontaktira netko iz sluzbe za zadrzavanje, dobio sam odogvor da ce prosljedit kolegama i to je to.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Elijah01 kaže...

Pozz, jeli ruter speedport w 724v type Ci ima VDSL? Taj ruter smo dobili i uzeli smo net od 20 mbps, ali mi jos uvijek imamo oko 4 mbps, a rekli su da ce povecati na 20. Net su nam prikljucili prije 4 dana...

Podržava. Traži max. brzinu

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
offline
T-Com Internet

Nemoj se ljutiti ali u srijedu si se javio na chat. Treba pričekati za taj poziv, jer jedan odjel radi na sve nezadovoljne korisnike. Može potrajati do tjedan-dva za poziv od službe za zadržavanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Evo Vip upravo kroz moju ulicu provlaci optiku, ali samo na suprotnu stranu ceste :D

Znaci, jos 10 godina cekanja :) Eh,moja Slavonijo :D

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
T-Com Internet

Ako vuku po betonskim stupovima, onda ćeš se i ti moći spojiti. Pogledaj je li na Vipovim ili Hakomovima stranicama objavljen plan izgradnje optike, i ako je, pogledaj koje područje je pokriveno i još važnije, piše koliko niti će se postaviti i koliko postoji objekata u tom području (kuća, stanova i svega ostaloga), pa dok god ima više niti od objekata, onda ćš moći i ti spojiti optiku sebi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Orwandill kaže...

Ako vuku po betonskim stupovima, onda ćeš se i ti moći spojiti. Pogledaj je li na Vipovim ili Hakomovima stranicama objavljen plan izgradnje optike, i ako je, pogledaj koje područje je pokriveno i još važnije, piše koliko niti će se postaviti i koliko postoji objekata u tom području (kuća, stanova i svega ostaloga), pa dok god ima više niti od objekata, onda ćš moći i ti spojiti optiku sebi.

 Vuku kroz one kao šahtove. Moja strana ulice nije obuhvaćena na hakomovom planu gradnje svjetlovodne infraastrukture. Obuhvaćen je cijeli jedan kvart sa puno zgrada i taman završava na kraju moje ulice. Moja strana nije u planu uopce, ...hmmm...

Nekako mislim da necu ja dobiti.

 

https://www.dropbox.com/s/yfosbciithonms2/20180723_170309.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/jnvhn05devq4zop/Optika.png?dl=0

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 17:14 (Clarkec).
7 godina
offline
T-Com Internet

Šteta, baš šteta..ista situacija je i kod mene, stalo je na 50m od moje kuće, ali ja sam ih gnjavio pa su mi odgovorili iz tehničke da će graditi moj kvart sljedeći kada se ovo završi. Ako imaš vremena i volje, možeš ih tlačiti s tim dok ti ne odgovore u tvoju korist :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Orwandill kaže...

Šteta, baš šteta..ista situacija je i kod mene, stalo je na 50m od moje kuće, ali ja sam ih gnjavio pa su mi odgovorili iz tehničke da će graditi moj kvart sljedeći kada se ovo završi. Ako imaš vremena i volje, možeš ih tlačiti s tim dok ti ne odgovore u tvoju korist :P

 Meni je 4 metra od moje kuće :) Ma ne vjerujem da ću imati volje gubiti vrijeme na njih. Samo, trebali su dati i moju stranu ulice jer tu u biti završava kvart.. Al jbg... 10 godina čekam optiku, valjda ću moći još 10 :)

6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

Evo Vip upravo kroz moju ulicu provlaci optiku, ali samo na suprotnu stranu ceste :D

Znaci, jos 10 godina cekanja :) Eh,moja Slavonijo :D

 HT-ov tehničar svratio neki dan do moje zgrade i radio nešto u ormariću s paricama. Pitam za optiku - nula bodova. Eh, moj Zagrebe.


EDIT: I ne nadam se previše bilo kakvom pomaku. U dogledno vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 17:31 (ridealong).
15 godina
offline
T-Com Internet

Gledajući ovu HAKOM-ovu kartu pokrivenosti optikom, je li moguće da u Dubrovniku nije postavljen ni milimetar optike (od 2014 od kad je Pravilnik na snazi)?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
ridealong kaže...
Clarkec kaže...

Evo Vip upravo kroz moju ulicu provlaci optiku, ali samo na suprotnu stranu ceste :D

Znaci, jos 10 godina cekanja :) Eh,moja Slavonijo :D

 HT-ov tehničar svratio neki dan do moje zgrade i radio nešto u ormariću s paricama. Pitam za optiku - nula bodova. Eh, moj Zagrebe.


EDIT: I ne nadam se previše bilo kakvom pomaku. U dogledno vrijeme.

 Svi koje ja poznam u Zagrebu, ukljucujuci i clanove moje obitelji koji su tamo kupili stan i zivjeli u raznim stanovima za vrijeme studija su imali optiku. Cudno......

6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...
ridealong kaže...
Clarkec kaže...

Evo Vip upravo kroz moju ulicu provlaci optiku, ali samo na suprotnu stranu ceste :D

Znaci, jos 10 godina cekanja :) Eh,moja Slavonijo :D

 HT-ov tehničar svratio neki dan do moje zgrade i radio nešto u ormariću s paricama. Pitam za optiku - nula bodova. Eh, moj Zagrebe.


EDIT: I ne nadam se previše bilo kakvom pomaku. U dogledno vrijeme.

 Svi koje ja poznam u Zagrebu, ukljucujuci i clanove moje obitelji koji su tamo kupili stan i zivjeli u raznim stanovima za vrijeme studija su imali optiku. Cudno......

 U Zagrebu osim takozvanih "elitnih" kvartova za dojdeke pune novca, političare, nogometne menadžere, razne skorojeviće i rijetke preživjele starosjedioce postoje i tzv. radnički kvartovi. To su dijelovi Zagreba koji su takav naziv dobili u socijalizmu prema strukturi stanovnika koji su radili mahon u danas nepostojećoj industriji. U tim kvartovima ne žive političari niti nogometni menadžeri ili estradnjaci (tek pokoji tu zaluta, obično nakon odslužene zatvorske kazne). Tako da takvi kvartovi nisu nikome zanimljivi.

 

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
ridealong kaže...
Clarkec kaže...
ridealong kaže...
Clarkec kaže...

Evo Vip upravo kroz moju ulicu provlaci optiku, ali samo na suprotnu stranu ceste :D

Znaci, jos 10 godina cekanja :) Eh,moja Slavonijo :D

 HT-ov tehničar svratio neki dan do moje zgrade i radio nešto u ormariću s paricama. Pitam za optiku - nula bodova. Eh, moj Zagrebe.


EDIT: I ne nadam se previše bilo kakvom pomaku. U dogledno vrijeme.

 Svi koje ja poznam u Zagrebu, ukljucujuci i clanove moje obitelji koji su tamo kupili stan i zivjeli u raznim stanovima za vrijeme studija su imali optiku. Cudno......

 U Zagrebu osim takozvanih "elitnih" kvartova za dojdeke pune novca, političare, nogometne menadžere, razne skorojeviće i rijetke preživjele starosjedioce postoje i tzv. radnički kvartovi. To su dijelovi Zagreba koji su takav naziv dobili u socijalizmu prema strukturi stanovnika koji su radili mahon u danas nepostojećoj industriji. U tim kvartovima ne žive političari niti nogometni menadžeri ili estradnjaci (tek pokoji tu zaluta, obično nakon odslužene zatvorske kazne). Tako da takvi kvartovi nisu nikome zanimljivi.

 

 Vjeruj mi, Slavonija je najzapušteniji dio RH i iznenadilo me što uopće(po prvi put) uvode optiku. I još prođe 4 metra od mene :D zagreb će svakako doči prije na red pa vjerujem da ćeš ti ipak prvi dobiti..

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Povukli su sredstva iz EU za ruralna područja pa sad pokrivaju sve živo

11 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

 

Koji se router pod zadnje dobiva za VDSL? I da li ima slučajno gigabitne porte?

 

Thx

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

 Vjeruj mi, Slavonija je najzapušteniji dio RH i iznenadilo me što uopće(po prvi put) uvode optiku. I još prođe 4 metra od mene :D zagreb će svakako doči prije na red pa vjerujem da ćeš ti ipak prvi dobiti..

 Nadajmo se. Što prije.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
cRoNuS kaže...

Pozdrav,

 

Koji se router pod zadnje dobiva za VDSL? I da li ima slučajno gigabitne porte?

 

Thx

 Speedport W 724V AC. Ima gigabitne portove i očajno slab wifi.

Twitter: @191x7
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Samo zte i speedport, loš i gori

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
D3lBoy kaže...

Samo zte i speedport, loš i gori

 Ma taj ZTE 931 VII čak ni nije toliko loš, pogotovo ne onaj stariji s boljim firmwareom. Naspram SPeedporta je vrhunski, legendaran i nenadmašan.

Problem je što više ni nemaju ZTE-a. Samo Speedport ilitiga Šitport.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 19:55 (191x7).
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Sto se tice wifia uzas. Imam prvu i ovaj zadnju verziju (valjda) iz 2017. Oboje jako lose

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
T-Com Internet

Hvala na odgovorima. Probati ću onda da dobijem Speedport W 724V AC (zbog NAS-a).

Wifi ako je nešto slabiji, mislim da mi neće biti neki problem jer je manji stan, a router mislim staviti u sredinu stana.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
ridealong kaže...
Clarkec kaže...

 Vjeruj mi, Slavonija je najzapušteniji dio RH i iznenadilo me što uopće(po prvi put) uvode optiku. I još prođe 4 metra od mene :D zagreb će svakako doči prije na red pa vjerujem da ćeš ti ipak prvi dobiti..

 Nadajmo se. Što prije.

 Clarkec, u tih 10 godina ćemo se obojica iseliti iz Slavonije  

 

Da ne bi bilo da se po Slavoniji baš ništa ne radi, Virovitička županija je jučer potpisala ugovore sa nekoliko općina (!) na području između Slatine i Orahovice kako bi uz pomoć eu fondova razvili širokopojasni internet. Nije puno, ali čovjeka veseli 

Why so serious?
9 godina
offline
T-Com Internet

Ima kog iz Istre da je testirao 4G na novim odašiljačima? 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
I mene to zanima... Pogotovo ekipa s mobitelima (lte cat 16 i cat18) koji podržavaju brzine do teoretskih 800 mbps kao što su reklamirali.
Malo sam istraživao brzine po Zg-u i Vg-u i najviše što sam uspio uhvatiti jest 270 download i to na aerodromu.
Pa me zanima jel Istra sad može hvatati više
16 godina
online
T-Com Internet

mislis 1200 

 

Cat 18 1200 Mbit/s (6CA)

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice