T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.310.844
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Račun umanjuju u mjesecu u kojem je odjavljen kvar i to za onoliko koliko je ukupno trajao, ovaj plati, na idućem će ti biti umanjeno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

S time ako ti je samo brzina stradala a iznad je minimuma od 4Mbps, biti će ti umanjen samo dio naknade od 10kn za Turbo opciju

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
offline
T-Com Internet

ja sam imao 20mbps brzinu u staroj tarifi , i onda mi je konj aktiviro novu tarifu u kojoj je limit 10mbps ali manja cijena i ja rekao da ne zelim manju cijenu da mi vrati ponovo staru tarifu sa vecom internet brzinom i tu su zaje stvar na najjace. Na kraju mi je vratio staru tarifu koju placam sad 300+kn ali mi je i dalje ostavio limitiranu brzinu na 10mbps ,znači ne dobivam ono što želim  tj što i  plaćam. I ja tu muku vučem od 14.5 do dana danasnjeg ..u 7 mjesecu je prijavljen "kvar " da mi moraju vratit tu istu brzinu i samo su odustali od toga nakon nekog vremena i nikakav povratni kontakt od nikoga .A sad me vracaju na to da aktiviram novu tarifu gdje cu onda dobit 20mbps uz produljenje ugovora 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sseennoonn kaže...

... I ja tu muku vučem od 14.5 do dana danasnjeg ...

 Svaka ti čast na živcima. Ja bi drugi tjedan otkazao sve njihove usluge. Kao što sam i napravio početkom godine.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...
froxie24 kaže...
Do kraja iduce godine. Ove godine idu samo pripreme.

Ma kakve nesretne iduce godine ? :D :D :D

Iduce godine ce vec dolaziti 5g mreza i nikog nece zanimati vectoring. 

Kladim se u bilo sto da do kraja godine ce mnogi imati aktivirano turbo 100! 

 

 

Ne vidim smisao korištenja 5G umjesto fiksne mreže ako na istoj lokaciji se preko žice može ponuditi od 30mbps na više.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Pa izmedju i ostalog je bila problematika oko tog da raskinem ugovor.  I raskidam nakon 16god  ugovor sa tkomom prelazim na vip.  Jedini plus od tkoma meni za poslovne korisnike  je taj sto se rijesava u roku od dan dva maximum dolaze doma  tehnicari rijesit problem. Nadam se da i vip ima istu politiku

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
16 godina
offline
T-Com Internet

Kada se dodaje sekundarni ruter preko WAN pristupa, dali onda taj router handla firewall, portove (trigger i forward) itd? Znam da moram ostaviti prvi router zbog VOIP telefona.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Usput da napomenem nešto bitno za SpeedPort PLUS od T-Coma.

 

Prednosti:

- gigabitni portovi

- wireless AC podrška

- wifi bolji nego na Speedport 724 ali ne znatno

- Podržava i VDSL 17a i 35 profile kao i vektoring.

 

Mane:

- nema opcije promjene i gašenja firewalla

- ne može se mijenjati DNS (iako, postoji "zaobilazna" metoda, ali pravi probleme)

- nema tipku za paljenje/gašenje

- WAN port je ujedno i LAN1 port, nisu odvojeni

- prikaz detalja o kvaliteti linije nije dovoljno detaljan (npr prikaz greški FEC, CRC, HEC)

- ponekad mu treba podosta vremena za paljenje i/ili uspostavljanje veze

 

Nisam oduševljen, 724V Type Ci je bolji router, ali slični su.

 

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 3
16 godina
offline
T-Com Internet

Prije par postova, o ovpme ste komentirali?

https://www.t.ht.hr/press-centar/objave-za-medije/4267/Hrvatski-Telekom-ce-u-iducih-godinu-dana-osigurat-svima-Internet-brzine-od-minimalno-20Mbit-s-do-1GBits-s.html

 

 

 

Pa sad je vrijeme za nove ponude i cijene, nadam se na bolje

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Da li je na speedport w724v type ci moguće imati aktivirano 2.4 i 5 Ghz ili radi samo na jednoj brzini?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
TomekK kaže...

Da li je na speedport w724v type ci moguće imati aktivirano 2.4 i 5 Ghz ili radi samo na jednoj brzini?

 

Hvala

 Radi na obje istovremeno, možeš imati dvije mreže.

Twitter: @191x7
10 godina
offline
T-Com Internet

Ako netko može pomoć bez obzira na sve pročitano ovdje...korisrimo stari Ultra Max2 L koji ne postoji više sa brzinom 100/20 o cijenom 180kn....ugovor istekao i sada se prave grbavi nude to isto za 249kn ili magentu 1 pa neki popust ili ništa drugo....ostalo je prigovor pisat i možda ovdje netko ima kakav savjet :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

 

za 159 kn internet i telefon 20+ Mbit bežično, 4 Mbit žica preko hibridnog modema (na kojem su izgleda pogasili opcije kontrole prometa)

 

Ograničenje je 100 GB mjesečno nakon čega se internet prebacuje na žicu uz max brzinu od 4 Mbit.

 

100 GB se potroši bez problema, pogotovo pri većim brzinama kada sadržaj ide u većoj kvaliteti.

Tjedan dana imaš 20 Mbita, a ostatak mjeseca gmižeš pri 4 Mbita, a T-com može reći da korisnici imaju min brzinu od 20.

 

Tele2 je to bolje napravio - kada se potroši tarifa od 1 TB brzina se smanji samo od 18-23 sata, a ne trajno do isteka mjeseca.

5 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
deephouse kaže...

Ako netko može pomoć bez obzira na sve pročitano ovdje...korisrimo stari Ultra Max2 L koji ne postoji više sa brzinom 100/20 o cijenom 180kn....ugovor istekao i sada se prave grbavi nude to isto za 249kn ili magentu 1 pa neki popust ili ništa drugo....ostalo je prigovor pisat i možda ovdje netko ima kakav savjet :)

 Prave se 'grbavima' i za onu tarifu za starije od 65.

Moraju opet sa njima sklopiti ugovor nakon isteka (na godinu ili dvije, sada se ne mogu sjetiti) bez ikakvih 'darova' ili cijena ode gore na 249.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
deephouse kaže...

Ako netko može pomoć bez obzira na sve pročitano ovdje...korisrimo stari Ultra Max2 L koji ne postoji više sa brzinom 100/20 o cijenom 180kn....ugovor istekao i sada se prave grbavi nude to isto za 249kn ili magentu 1 pa neki popust ili ništa drugo....ostalo je prigovor pisat i možda ovdje netko ima kakav savjet :)

 

 

Moj savjet je da kotaktiras predstavnika iz T-Coma (LINK), dogovoris se s njim/njom, iz iskustva znam da se sve moze dogovoriti. Pod telefon za kontakt obavezno stavi broj na kojem je linija, jer oni provjere sto se ima i sto se sve moze imati prije nego Vas nazovu.

10 godina
offline
T-Com Internet

FrostyDog hvala idem još tako probat :-)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...
Clarkec kaže...
froxie24 kaže...
Do kraja iduce godine. Ove godine idu samo pripreme.

Ma kakve nesretne iduce godine ? :D :D :D

Iduce godine ce vec dolaziti 5g mreza i nikog nece zanimati vectoring. 

Kladim se u bilo sto da do kraja godine ce mnogi imati aktivirano turbo 100! 

 

 

Ne vidim smisao korištenja 5G umjesto fiksne mreže ako na istoj lokaciji se preko žice može ponuditi od 30mbps na više.

 Zato jer ces preko 5g imati na pocetku 2 Gbps, a kasnije mozda i 10 Gbps. Prvi smartphone sa 5g je vec tu, no kao sto kolega kaze...nece to komercijano doci kod nas iduce godine, no određeni broj testnih korisnika će biti. Bit će postepeni prijelaz, no neće to ni biti za 10 godina jer tad dolazi 6g :) Za 2 godine garantiram da će nas barem 10% koristiti 5g mrežu. A onda gasim fiksni internet...i telefon..

Latencija će biti kao na optici, ili manja.. tako da za razliku od 4g, 5g će moći zamijeniti fiksnu mrežu...

10 godina
offline
Re: T-Com Internet

LOL ...mobilne da zamjene fiksne linije...zbilja imaš maštu.

Danas imaš baznih postaja koje imaju max 2Gbps pa kod 20-tak korisnika već pada download brzina.

Kako misliš sad dovest NET do mobilnih 5G postaja i po kojoj infrastrukturi ? ...gradskoj, međugradskoj i međužupanijskom kad ni sad nema dovoljno kapaciteta pa se mora zamjeniti oprema jer optičke niti mogu daleko više ali oprema ne.

Već danas imamo na optici moguće brzine  daleko veće nego što je predviđeno za 5G .

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
AF139 kaže...

LOL ...mobilne da zamjene fiksne linije...zbilja imaš maštu.

Danas imaš baznih postaja koje imaju max 2Gbps pa kod 20-tak korisnika već pada download brzina.

Kako misliš sad dovest NET do mobilnih 5G postaja i po kojoj infrastrukturi ? ...gradskoj, međugradskoj i međužupanijskom kad ni sad nema dovoljno kapaciteta pa se mora zamjeniti oprema jer optičke niti mogu daleko više ali oprema ne.

Već danas imamo na optici moguće brzine  daleko veće nego što je predviđeno za 5G .

 Optiku ima tek 10% ljudi. Za 10 godina ce ju imati 20% ljudi. A brzu optiku ima oko 0,01% ljudi.  Mi u Slavoniji optiku nećemo dobiti nikada. Za 5 godina 5g mrežu će imati 70% ljudi. Ping će biti 2-3 ms, a brzina oko 10x brza od optike. Znači, 5g se predviđa na 10 Gbps krajnja brzina. Pa nek padne na 3-4 Gbps, ja ću biti puno zadovoljniji nego sa 50 Mbit na bakru.. Najviše zbog manjeg pingača :) 5g je zamišljen i raditi će totalno drugačije nego što su radile dosadašnje mreže.. 4g je po meni sranje! Pokućni internet nikad ne bih uzeo za kod kuće.. No, prema najavama, 5g će biti druga priča...

10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Još ne shvaćaš u čemu je problem...govorim o optici i linkovima za mobilne stanice koje bi radile na 5G  jer na njih treba osim opreme ćelija za 5G dovesti i dovoljan veliki kapacitet koji danas nije dovoljan ni za 4G jer kod više korisnika pada brzina  baš radi toga a ne samo zbog broja ćelija.

Dok postave novu opremu za optiku i dovoljan kapacitet veza do 5G mobilnih stanica kroz sve županije i općine

.....usput će se dobiti i sve mogućnosti za fiksnu optiku onih koji ne koriste mobilnu 3,4,5G.

 

ps:

Kažeš "Ping će biti 2-3 ms, a brzina oko 10x brza od optike." što je nemoguće jer je optika višestruko brža od 5G

 ....a da prvo razmisliš kojim putem će doći toliki kapacitet (Tbps) do ćelija 5G mobilne stanice ???

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 10:13 (AF139).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

Optiku ima tek 10% ljudi. Za 10 godina ce ju imati 20% ljudi. A brzu optiku ima oko 0,01% ljudi. 

 Nema optika i brza optika. Sve je to ista optika :)

 

I dobro ti prica AF. Drago je meni da se ti nadas da ce to tako bit, ali nebu.

12 godina
offline
T-Com Internet

Ovdje koliko vidim netko priča da če škrti T-com dati pare da se prekopa cijela Hrvatska zbog postavljanja optike. :-)
Još to da vidim pa ne trebam više živiti

 
4 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
AF139 kaže...

Još ne shvaćaš u čemu je problem...govorim o optici i linkovima za mobilne stanice koje bi radile na 5G  jer na njih treba osim opreme ćelija za 5G dovesti i dovoljan veliki kapacitet koji danas nije dovoljan ni za 4G jer kod više korisnika pada brzina  baš radi toga a ne samo zbog broja ćelija.

Dok postave novu opremu za optiku i dovoljan kapacitet veza do 5G mobilnih stanica kroz sve županije i općine

.....usput će se dobiti i sve mogućnosti za fiksnu optiku onih koji ne koriste mobilnu 3,4,5G.

 

 Ma daj, umori se već jednom. Sve je točno osim ovog pocrtanog. To je utopija. Dovoljno sam star i iskusan da to mogu napisati.

 

14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

s obzirom da na tv reklamama spominju "još brži internet", mada nije sigurno na koji internet misle - žični ili mobilni, danas odem pogledati onu stranicu za promjenu brzine neta, kad tamo, nestade opcija 100mbps (bakar). znači, nema brže od 50 na bakru ili trebamo nove rutere...?

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
AF139 kaže...

Još ne shvaćaš u čemu je problem...govorim o optici i linkovima za mobilne stanice koje bi radile na 5G  jer na njih treba osim opreme ćelija za 5G dovesti i dovoljan veliki kapacitet koji danas nije dovoljan ni za 4G jer kod više korisnika pada brzina  baš radi toga a ne samo zbog broja ćelija.

Dok postave novu opremu za optiku i dovoljan kapacitet veza do 5G mobilnih stanica kroz sve županije i općine

.....usput će se dobiti i sve mogućnosti za fiksnu optiku onih koji ne koriste mobilnu 3,4,5G.

 

ps:

Kažeš "Ping će biti 2-3 ms, a brzina oko 10x brza od optike." što je nemoguće jer je optika višestruko brža od 5G

 ....a da prvo razmisliš kojim putem će doći toliki kapacitet (Tbps) do ćelija 5G mobilne stanice ???

 5g će koristiti puno više stanica s odašiljačima za razliku od 4g jer ima totalno drugačiji način rada. I svaka ta stanica će očito imati svoj kabel koji će svojim punim kapacitetom opskrbljivati tu stanicu s podacima za razliku od optike koja se dijeli na 64 korisnika ili ne znam ja na koliko pa će samo rijetki imati 1 Gbps. 4g je od 3g brži nekih 10 puta u prosijeku, a 5g će biti od 100 do 1000 puta brži od 4g. Znači, oko 10 Gbps će dosezati tamo 2023-2024. 

Sve u svemu, ja sam siguran da tu u Požegi u kuće optika neće doći barem još 10 godina...tako da me niti ne zanima. Ja sa bakra čekam 5g. 

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

I svaka ta stanica će očito imati svoj kabel koji će svojim punim kapacitetom opskrbljivati tu stanicu s podacima za razliku od optike koja se dijeli na 64 korisnika ili ne znam ja na koliko pa će samo rijetki imati 1 Gbps.

 Malo ti se stvari mjesaju.

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

 5g će koristiti puno više stanica s odašiljačima za razliku od 4g jer ima totalno drugačiji način rada. I svaka ta stanica će očito imati svoj kabel koji će svojim punim kapacitetom opskrbljivati tu stanicu s podacima za razliku od optike koja se dijeli na 64 korisnika ili ne znam ja na koliko pa će samo rijetki imati 1 Gbps. 4g je od 3g brži nekih 10 puta u prosijeku, a 5g će biti od 100 do 1000 puta brži od 4g. Znači, oko 10 Gbps će dosezati tamo 2023-2024. 

Sve u svemu, ja sam siguran da tu u Požegi u kuće optika neće doći barem još 10 godina...tako da me niti ne zanima. Ja sa bakra čekam 5g. 

 - Da mora koristiti više mobilnih stanica , najviše radi dometa kroz prepreke i opreme nedovoljnog dolaznog kapaciteta..

 

- Kabal sa bakrenom vezom - brzine se mjere u Mbps.

- Optika -  brzine se mjere do Pbps.

- 3G/4G/5G mobilne mreže - brzine variraju od Kbps do Gbps po "Marfijevu" zakonu  "TKO JE JAČI(bliži) TAJ TLAČI".

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
ContoNick kaže...

Zapravo sam dobio vrlo lako, samo treba pročitati forum, malo se informirati i to.

Tako je. Dok god je njima taj cjenik aktivan, i to stoji u cjeniku da vrijedi na datum kad se trazi, sve iz cjenika se treba moc dobit. Jedini problem je da se treba doci do odjela prodaje koji to moze napravit i to je sve. Nemogu oni nesto iz vazeceg cjenika reci "to vise ne moze, potrosili smo kvotu" ili tako neku stvar. Kad se kvota potrosi trebaju to na druge nacine rjesavati. Ili da se ne moze doci do odjela prodaje koji to moze sastavit, ili da promjene cjenik. Ja kad sam trazio sam trazio da me nazovu iz sluzbe za odrzavanje i to je to. Da su im kvote bile ispunjene ne bi me nazvali, al kad te jednom nazovu to je to. Meni je ova iz sluzbe prvo bila rekla da moze za 239 max3, pa sam rekao da zelim ovaj od 209 +5kn hbo + 5kn prosireni, pa je rekla da kao "to mora na posebnu provjeru da ce se javit" :) Kako mi je ostavila broj sluzbe ja sam samo zvao drugi dan i to je to.

 zanima me da li je iz ovog posebnog cjenika moguće dobiti neki flat internet bez tv, telefon ... samo flat internet što jeftiniji.

8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
bing01 kaže...
sandokan111 kaže...
ContoNick kaže...

Zapravo sam dobio vrlo lako, samo treba pročitati forum, malo se informirati i to.

Tako je. Dok god je njima taj cjenik aktivan, i to stoji u cjeniku da vrijedi na datum kad se trazi, sve iz cjenika se treba moc dobit. Jedini problem je da se treba doci do odjela prodaje koji to moze napravit i to je sve. Nemogu oni nesto iz vazeceg cjenika reci "to vise ne moze, potrosili smo kvotu" ili tako neku stvar. Kad se kvota potrosi trebaju to na druge nacine rjesavati. Ili da se ne moze doci do odjela prodaje koji to moze sastavit, ili da promjene cjenik. Ja kad sam trazio sam trazio da me nazovu iz sluzbe za odrzavanje i to je to. Da su im kvote bile ispunjene ne bi me nazvali, al kad te jednom nazovu to je to. Meni je ova iz sluzbe prvo bila rekla da moze za 239 max3, pa sam rekao da zelim ovaj od 209 +5kn hbo + 5kn prosireni, pa je rekla da kao "to mora na posebnu provjeru da ce se javit" :) Kako mi je ostavila broj sluzbe ja sam samo zvao drugi dan i to je to.

 zanima me da li je iz ovog posebnog cjenika moguće dobiti neki flat internet bez tv, telefon ... samo flat internet što jeftiniji.

 Nemožeš iz ovog posebnog cjenika dobit samo internet kao samostalnu uslugu moraš imat fiksnu tel. liniju i onda dobiješ to kao max2 uslugu za mislim 130-140kn  za optiku neznam možda se ona može dobit samostalno ali za internet preko parice moraš imat tel.uslugu i liniju aktiviranu.

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
bing01 kaže...

zanima me da li je iz ovog posebnog cjenika moguće dobiti neki flat internet bez tv, telefon ... samo flat internet što jeftiniji.

 Nisam to gledao jer me nije interesiralo, pogledaj da li ima max2 usluga po kojim cijenama. Koliko sam upoznat s ponudama tcoma, nema nigdje samo internet, odnosno, ispadne samo internet skuplji nego internet+telefon, ali nisam se interesirao pa neznam.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice