T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.369
|
čitano: 6.306.369
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Već sad može. Ja ti toliko na Iskonu imam preko FTTC-a.
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
To je iz aplikacije za unos zahtjeva kolko vidim screan, od kolege kojinocito radi u prodaji.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Gnjili kaže... 

 Od kuda je to kopiramo-molim link
Unaprijed Hvala

 S obzirom da izgleda kao neka interna aplikacija, vjerojatno je namijenjeno samo za oči onih koji rade na tomu. Tako da ćeš teško dobiti nekakvu službenu potvrdu dok ne krene.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
To je iz aplikacije za unos zahtjeva kolko vidim screan, od kolege kojinocito radi u prodaji.

 Prije cca 3 minute sam telefonom nazvao kolegu koji radi u prodaji. Rekao je da, za sada, do njih nije ništa novo stiglo i kako nema druge spoznaje o spomenutom.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Da li postoji opcija na hibridnom huwaeiju da kada spojim  Lan1-lan4 na 

dodatni switch  (preko powerlinea) i na njega max tv i primjerice laptop da mreža ne crkne.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sheytan kaže...

Da li postoji opcija na hibridnom huwaeiju da kada spojim  Lan1-lan4 na 

dodatni switch  (preko powerlinea) i na njega max tv i primjerice laptop da mreža ne crkne. 

 Za hibridni ne znam, ali za obični router mi je tehničar rekao da može poseban switch za IPTV, ali na tom switchu ne može biti ništa osim maxtvova.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jura iz druge galaksije kaže...
PC - stručnjak kaže...
To je iz aplikacije za unos zahtjeva kolko vidim screan, od kolege kojinocito radi u prodaji.

 Prije cca 3 minute sam telefonom nazvao kolegu koji radi u prodaji. Rekao je da, za sada, do njih nije ništa novo stiglo i kako nema druge spoznaje o spomenutom.

 

Da još nemaju to u ponudi zato sam i gore spomenuo da uskoro dolazi vjeronatno tamo početkom iduće godine jer 30 dana traje javna rasprava.  

 

Ajmo ovako da razjasnim. 

 

Trenutno je u tijeku e-javna rasprava o izmjeni HT standardne ponude za usluge veleprodajnog širokopojasnog pristupa i standardne ponude za usluge izdvojenog pristupa petlji

 

Navedene brzine se mogu naći na primjeru obrasca na linku: https://e-rasprave.hakom.hr/erasprava/public/discussions/540

 

Scrolajte pa skoro do kraja stranice gdje ćete naći poveći obrazac. 

 

Potrebno se registrirati za pregled dokumenata.

 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
To je iz aplikacije za unos zahtjeva kolko vidim screan, od kolege kojinocito radi u prodaji.

 E sad si se diskreditirao.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
4 godine
protjeran
offline
T-Com Internet

Flat internet, ne zovem medunarodne pozive, ostale pozive unutar zemlje slabo. Zamjenili fb chat sa botom, steta sto nema review na fb mamicu im.

 

Samo odjednom nestao internet i dobijem ovo... kliknem nastavi surfati i nakon 15sek proradi internet...WOW!

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 2:56 (g29log).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...
PC - stručnjak kaže...
To je iz aplikacije za unos zahtjeva kolko vidim screan, od kolege kojinocito radi u prodaji.

 E sad si se diskreditirao.

 Jedan HT-ovac koji je na jednom drugom forumu lijepio tablicu sa profilima dobio je otkaz na poslu.Ljudi nemojte se igrati sa poslom....

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tascam kaže...
Antropofob kaže...
PC - stručnjak kaže...
To je iz aplikacije za unos zahtjeva kolko vidim screan, od kolege kojinocito radi u prodaji.

 E sad si se diskreditirao.

 Jedan HT-ovac koji je na jednom drugom forumu lijepio tablicu sa profilima dobio je otkaz na poslu.Ljudi nemojte se igrati sa poslom....

 Razlika je da je froxie naljepio javno dostupnu tablicu sa hakomovih stranica.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tascam kaže...
Antropofob kaže...
PC - stručnjak kaže...
To je iz aplikacije za unos zahtjeva kolko vidim screan, od kolege kojinocito radi u prodaji.

 E sad si se diskreditirao.

 Jedan HT-ovac koji je na jednom drugom forumu lijepio tablicu sa profilima dobio je otkaz na poslu.Ljudi nemojte se igrati sa poslom....

Ma daj, kao da studente za 23,44kn po satu boli briga. 

Twitter: @GoldCookiez
9 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa kako dobiti novi router ako stari u principu radi, ali nisam zadovoljan s nekim stvarima?

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Znaš kako? Ako imaš doma trofaznu utičnicu, spoji ga na dvije faze, to je 360V. Malo ga ostaviš da pucketa, ali na otvorenom. Nakon toga zatražiš novi. Nekad su se tako spajali aparati za zavarivanje, da bi dali jaču struju. No ruter neće bolje odašiljati.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
najdix kaže...
Znaš kako? Ako imaš doma trofaznu utičnicu, spoji ga na dvije faze, to je 360V. Malo ga ostaviš da pucketa, ali na otvorenom. Nakon toga zatražiš novi. Nekad su se tako spajali aparati za zavarivanje, da bi dali jaču struju. No ruter neće bolje odašiljati.

 Ništa se to nije spajalo napamet. Napon između dvije faze je sad 400 volti, a između nule i faze 230 po specifikaciji. No, aparati su morali imati posebnu sklopku koji mijenja između 230 i 400 jer bi inače skurilo i njih.

 

Ne znam čemu preporučati tako nešto, napraviti mogući požar doma radi novog routera...

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 18:32 (JozoBozo121).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...
Tascam kaže...
Antropofob kaže...
PC - stručnjak kaže...
To je iz aplikacije za unos zahtjeva kolko vidim screan, od kolege kojinocito radi u prodaji.

 E sad si se diskreditirao.

 Jedan HT-ovac koji je na jednom drugom forumu lijepio tablicu sa profilima dobio je otkaz na poslu.Ljudi nemojte se igrati sa poslom....

 Razlika je da je froxie naljepio javno dostupnu tablicu sa hakomovih stranica.

 Plus što Froxie uopće ni ne radi za HT pa ne može ni dobiti otkaz. Mogu me jedino zaposliti. 

6 godina
offline
Re: T-Com Internet
@JozoBozo121
Neće se ništa dogoditi, izgorjet će interni osigurač prije bilo kakvog požara. Kolega će lijepo dobiti novi router. Još pozove tehničara na kavicu, ili nešto malog, mislim na 0.03L, prolaprdaju o svemu i svačemu. I dobit će router kakav želi. On će malo ispitati napon u utičnici. Ljudi smo, ne.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 19:06 (najdix).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Hah sad ste mi dali ideje :). Jel uopće HT pokriva takve kvarore tipa udar groma? Možda neko softversko rješenje, da ga brickam nekako?

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 19:28 (Lil Dice).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Da li je moguce koristiti Internet karticu iz Huawei H35 routera u mobitelu? Dobio sam hibridni router i kvaliteta veze je smeće u usporedbi sa bakrom. Probao sam staviti karticu u mobitel, ali se nisam uspio spojiti.

Twitter: @GoldCookiez
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Lil Dice kaže...

Ekipa kako dobiti novi router ako stari u principu radi, ali nisam zadovoljan s nekim stvarima?

 pravo pitanje bi bilo s čime ti nisi zadovoljan ako router radi ?!

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
4 godine
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
Lil Dice kaže...

Hah sad ste mi dali ideje :). Jel uopće HT pokriva takve kvarore tipa udar groma? Možda neko softversko rješenje, da ga brickam nekako?

 I mene to zanima kako da dobijem drugi posto mi ovaj radi no eto svejedno

8 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

 

zna li netko mogu li dobiti raskid ugovora bez plaćanja penala ako mi već 11 dana nisu popravili internet.

Na HAKOM stranici sam pročitao 5 dana ukoliko je kvar na opremi koja je u najmu. Ali kod mene je problem centrala.

Njih sam zvao i rekli su da nakon 30 dana mogu dobiti raskid ugovora bez plaćanja penala ali ja tu informaciju ne mogu naći na HAKOMovoj stranici.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Mozes ti pisati prigovor u kojem ćes traziti raskid bez penalizacije zbog tih par dana prekida. Nakon kaj dobijes odgovor ( kojim nisi zadovoljan ), pises opet prigovor koji ide na visu ht instancu. Ako ti i tada odgovore negativno, tek tada imas pravnu osnovu traziti arbitrazu hakoma. Ako ti i hakom ospori pravo na raskid bez penalizacije, onda si iscrpio besplatne opcije natezanja, te bi tada na redu bile privatne tuzbe, sudovi, vjestaci i sl...a to sve placas sam...a ishod vrlo neizvjestan.

Dok traje drugostupanjsko natezanje u ht-u, obicno te nazovu da te probaju ubjediti , i tada mozda mozes iskamciti povoljniji ugovor ili neki poklon da bi te zadrzali u mrezi i da odustanes od daljnjeg natezanja. To im nije zakonska obveza nego njihova dobra volja pa jako ovisi o referentu/sluzbeniku koji dobije tvoj spis/prigovor u rad.

8 godina
offline
T-Com Internet

Hvala na informacijama. Probat ću tako.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Ističe mi ugovor ovaj mjesec na premium paket (full sportski,svi filmski kanali hbo, pickbox internet telefon neograničen,  magenta) koji sam plaćao 320 kn mjesečno ,i gledam ponudu za isti paket traže mi 450 kuna.To ne bih nikako prihvatio ,poslao sam upit za prodajne predstavnike i nema odgovora.Može  savjet i iskustva što bih mogao dobiti barem po staroj cijeni i ako netko ima broj predstavnika da mi, pošalje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Takaw switch da se preno routera izvede ne postoji.

Jer maxtv je na vlanu 1500 a internet vecinom na 1203.
HT router radi bridge izmedu lan porta i vlana 1500.

I kad ti spojis maxtv sve portove od 1-4 bilo koji zbog vendor ID od STBa ce prepoznat da moraju ic na vlan 1500 i nema neta tamo.

Vuci 2 UTP-a i fajront.
Ovo ostalo ne radi
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Karticu nije moguce koristit jer se za HA uslugu podize posebni tunel, na drugom APN-u i drugaciji su parametri od mobilne mreze na mobu koje nemozes unest u mobitel.

Jer ti imas fiksnu IP adresu preko HA iz PPPoE sesije i to na mobu se nemre napravit
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
A da vi koji prijavljujete smetnje fino sebi kupite router koji vama zadovoljava vase potrebe i HTovog ostavite na miru?
Jer taj router ipak nije vas i ako se isporucuje usluga koju imate HT nije duzan mjenjat eto tako.

Recimo ISKON, možete dubit na glavi, ako je router ispravan.
Neces dobit novi zbog svoji prohtjeva, sto je i ok
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
I taj ko je dobio otkaz u HT zbog javno stavljanja profila, nije sigurno dobio zbog stavljanja naziva profila jer to nije tajni podatak, jer ravno ne govori ništa.

Moro je nesto drugo napravit.
Postavljat profile ljudima koji ne placaju tuni tu uslugu, otvarat portove razni korisnika i mrljat.

A postoji ispod svega automatski sustav koji pratinispade linkova.

I vjerojatno se je netko pito zasto je negdje nesto puklo, pa onda ajmo istrazit, pa su mu pronasli svasta.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
4 godine
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

Bez obzira na to opet ga korisnik placa

A HT kad nekome uvali polovni router

Njima je to zarada

Nekome npr istekne 2 god oni su ga navjerojatnije otplatili

Nekome drugome novome korisniku ga uvale i oni zaradili duplo 

Nekome daju npr ruter sa 2.4 ghz tko ima brzinu skoro maximum na bakru

A nekome tko ima adsl 20 mbps daju ruter sa 5 ghz i wifi ac

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice