T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.367
|
čitano: 6.302.788
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
T-Com Internet

Deutche Telekom-sestra firma Hrvatskog telekom počeo je dilati nove vrste rutera
Novi Speedportovi podržavaju super vectoring-tehnologiju koja bi ove godine trebala doći u RH.
https://www.telekom.de/zuhause/geraete-und-zubehoer/wlan-und-router

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2020 20:39 (Gnjili).
 
3 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Gnjili kaže...

Deutche Telekom-sestra firma Hrvatskog telekom počeo je dilati nove vrste rutera
Novi Speedportovi podržavaju super vectoring-tehnologiju koja bi ove godine trebala doći u RH.
https://www.telekom.de/zuhause/geraete-und-zubehoer/wlan-und-routera

 Je al naši naveli u Hakom dokumentu u novoj standardnoj ponudi da će profil brzina za Vectoring i SuperVectoring bit isti 100/20Mbps, što nema logike.

100/20 (u njemačkoj 100/40) je za vector na 17a profilu.

Što nisu još naveli ko u njemačkoj za supervectoring 250/50 profil?

Doduše to stignu još izmjenit i dodat jer to Hakom dopušta.

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Istječe mi ugovor na HTu. Ima li tko informacije kako doći do povoljnijih cijena? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Uskoro mi istječe ugovor na HTu. Ima li tko ideju kako dobiti povoljnije cijene? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
igorm kaže...

Uskoro mi istječe ugovor na HTu. Ima li tko ideju kako dobiti povoljnije cijene? 

 https://i.imgur.com/Qz8FRpz.jpg

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
igorm kaže...

Uskoro mi istječe ugovor na HTu. Ima li tko ideju kako dobiti povoljnije cijene? 

Prođi ovaj cjenik posebnih ponuda, ako ti odgovara nešto od navedenog pozovi se na njega i dobit ćeš.


Npr., max2 za 149kn, ne znam što trebaš.

https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=3129&rType=2

 

Također, možeš zvati i konkurenciju vidi što ti mogu ponuditi ako pređeš k njima, pa pregovaraj sa trenutnim operaterom da si dobio bolju ponudu, no budi spreman prijeći kod drugog jer veća šansa je da će te kontaktirati sa boljom ponudom kad vide da si podnio zahtjev nego ako ostane samo na riječima.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wizards kaže...
Gnjili kaže...

Deutche Telekom-sestra firma Hrvatskog telekom počeo je dilati nove vrste rutera
Novi Speedportovi podržavaju super vectoring-tehnologiju koja bi ove godine trebala doći u RH.
https://www.telekom.de/zuhause/geraete-und-zubehoer/wlan-und-routera

 Je al naši naveli u Hakom dokumentu u novoj standardnoj ponudi da će profil brzina za Vectoring i SuperVectoring bit isti 100/20Mbps, što nema logike.

100/20 (u njemačkoj 100/40) je za vector na 17a profilu.

Što nisu još naveli ko u njemačkoj za supervectoring 250/50 profil?

Doduše to stignu još izmjenit i dodat jer to Hakom dopušta.

 

Zato jer je to HT. Ali da, stignu oni to izmjenit naknadno nakon što uvedu vectoring i supervectoring. 

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...
Wizards kaže...
Gnjili kaže...

Deutche Telekom-sestra firma Hrvatskog telekom počeo je dilati nove vrste rutera
Novi Speedportovi podržavaju super vectoring-tehnologiju koja bi ove godine trebala doći u RH.
https://www.telekom.de/zuhause/geraete-und-zubehoer/wlan-und-routera

 Je al naši naveli u Hakom dokumentu u novoj standardnoj ponudi da će profil brzina za Vectoring i SuperVectoring bit isti 100/20Mbps, što nema logike.

100/20 (u njemačkoj 100/40) je za vector na 17a profilu.

Što nisu još naveli ko u njemačkoj za supervectoring 250/50 profil?

Doduše to stignu još izmjenit i dodat jer to Hakom dopušta.

 

Zato jer je to HT. Ali da, stignu oni to izmjenit naknadno nakon što uvedu vectoring i supervectoring. 

 Da li je bilo toga u prošlosti ?
Stvarno mi je čudno da Hakom to dopušta

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Lil Dice kaže...
igorm kaže...

Uskoro mi istječe ugovor na HTu. Ima li tko ideju kako dobiti povoljnije cijene? 

 https://i.imgur.com/Qz8FRpz.jpg

 

Jel netko dobio Max2 paket za 149kn?

Ja sam također pruživao neki dan ugovor i pozivao se na to da sam korisnik već 20 godina i najbolje što su mi mogli ponuditi je 200kn flat internet i telefon.

Razgovarao sam i telefonom i preko chata sa više agenata..

9 godina
offline
15 godina
offline
T-Com Internet

Pošto su meni nudili samo taj po 199.kn koji sam ponovno uzeo a sad vidim  da su me prevarili poslao sam im jedan duži mail sa pitanjem da li svijesno zavaravaju korisnike i kakva je to praksa da se varaju korisnici.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav! 

Razmisljam da predjem na HT pokucni internet posto imam trenutno bolje brzine  nego na T2 pokucnom, kad dodju turisti onda se mozda sve promijeni, za sada je bolji nego T2 pa mislim da bi bio i kada dodje ljeto. Nadam se !??

 

Probao sam staviti HT sim u ruter ali mi ne daje da se povezem. Ruter je otkljucan nije od T2, ( Asus ac55u ).

 

Valjda treba posebna sim za ruter, ok kuzim!

Za 199kn dobije se 300gb po 4G i onda do 4mb pise flet, valjda tako oni zovu flet.☺️

 

Nemam neku opciju barem koliko sam skuzio da vidim ponidu paketa malo opsirnije sve je sturo napisano. Odmah mi se ne svidja, pogotovo kada moras pustiti podatke pa da te zove njihov zaposlenik koji ce ce bla-bla-bla, o svemu i svemu i svacemu samo da potpisem. 

 

Zato pitam vas koji koristite pokucni kakva su vam iskustva, tj ugovorna obveza na koliko 12-24-36 mjeseci, koliko mi je probni rok 14 dana, kakve zu vam brzine pogotovo u ljeti. 

 

Vecinom mi treba za surfanje, netflix, ps4, pc, nista hardcore, gaming je tu 80%, pa me zanima i ping. 

 

Hvala unaprijed! 

Odmori se u Istini!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Ukoliko trebas brzinu napravi prijelaz na HTov paket, uzmi u obzir količinu prometa jer nakon 400GB brzina pada na 4Mbita što je i dalje "dovoljan" bandwith. Isto tako 400GB prometa je velikoj većini više no dovoljno. Cijena ide u prilog T2 (TB prometa).

U obzir svakako uzeti tehničku značajku!, "pokućni internet" ili MiFi ima 3X manji bandwith od mobilnih uređaja (smartphonea), malo osoba upućeno je u tehničke specifikacije i komunikacijske mogučnosti MiFia, dakle na istoj lokaciji bez obzira na mrežu (4G) na smartphoneu ćeš imati 3X veći bandwih nego na MiFi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 0:29 (PCHardware).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Isprobaj obe opcije pa zakljuci sto ti vise odgovara. :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 2:00 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Hvala ekipa! Vjerovatno ce netko iz HT nazvati posto sam pustio podatke. Mislim sa bi mi 400GB bilo i vise nego dovoljno prosli mjesec je bila potrosnja oko 250GB.

 

Koliko sam skuzio taj MiFi daje manju brzinu na ruteru nego na smartphonu !? 

 

Ne kuzim se u te specifikacije, ja bi koristio svoj ruter ne njihov MiFi, ili je to takva tehnologija !?

 

Uzet cu na 14 dana i probati, da vidim dali ce ce biti bolji od T2. Mjerio sam HT i T2 oba sa smartphonom 4G i bolji je HT.

 

Pa mislim ako je tako sa fonom onda ce i sa ruterom biti bolje, iako ne ocekujem prevelike brzine 30-40 dow meni super, samo da ima kostantu barem nekakvu! 

 

Jer T2 je bio super prvih 1.5 godinu onda svake godine sve losiji, uzeo sam ga cim je izasao i bio sam presretan picio je 60-70 dow ping je 20-30 li-la. Sa gradskog wifia na T2 izgledalo mi je kao space shuttle.☺️ Za sada jos nekako i gura, ali u ljeti je krkljanac! U HT reklamiraju gigabox kao pokucni internet. Kada probao javit cu cu se sa dojmovima! Da ne gnjavim.☺️ Hvala na trudu i strucnosti, zivijo! ☺️✌️

Odmori se u Istini!
4 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozz ekipa, imam jedno (glupo) pitanje. Naime, prošli tjedan su mi uveli optiku u zgradu, odnosno proveli su optički kabel do ulaza u svaki stan. E sada, zanima me da li taj optički kabel mora biti spojen u telefonsku utičnicu (nemam i ne želim telefon) gdje je sada klasični adsl ruter/internet ili taj optički ide samo u neki novi ruter a ruter u struju i dokurca 
Pitam jer mi je telefonska utičnica dosta udaljena od izlaznih vrata stana pa ce mi biti bas sjebano provući kabel to telefonske utičnice ako to tako funkcionira. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Uvest će ti nit negdje u stan na novo, obično postojeći bužiri u zidovima budu neadekvatni pa moraju po stubištu novu kanalicu provest i onda iz stubišta probuše negdje u stan pa tamo provuku optičku nit. Ti im kažeš di hoćeš u stanu da ti bude modem pa ti do tamo sprovedu i ostave obično još metar, dva viška ako budeš htio premještati. Računaj da imaš dva aparata koji zahtjevaju adaptere za struju, odnosno dvije utičnice.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
4 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

Jebenica, tnx tako sam i nešto mislio. Jedva cekam da to sprovedem. Vidim da Iskon još nije ažurirao podatke za razliku od T-coma ali vjerojatno ce i oni.
Napokon da i ja okusim optiku u centru Bjelovara u zgradi staroj 10godina, 170m od bolnice, 1.2km udaljena od T-coma, 1.7km od Hrvatske Pošte gdje su im serveri antene i slično.... (Sve te udaljenosti su automobilom odnosno cestom prema googleu).

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Xiaomi kaže...

Jebenica, tnx tako sam i nešto mislio. Jedva cekam da to sprovedem. Vidim da Iskon još nije ažurirao podatke za razliku od T-coma ali vjerojatno ce i oni.
Napokon da i ja okusim optiku u centru Bjelovara u zgradi staroj 10godina, 170m od bolnice, 1.2km udaljena od T-coma, 1.7km od Hrvatske Pošte gdje su im serveri antene i slično.... (Sve te udaljenosti su automobilom odnosno cestom prema googleu).

 Pa ja sam ti već odgovorio na ovo pitanje na jednom drugom forumu i to prije uvaženog i cijenjenog kolege Joze Boze.

4 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ja uvijek pitam na oba foruma pod uvjetom da se sjetim passworda za login 😁
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

....jer dva puta je dva puta.....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

U ponudu dolaze novi Fritzbox modemi, vjerovatno za korisnike na FTTC. 
Bilo kakav pomak sa speedporta je dobrodošao 

Xiaomi Mi MIX3 5G
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Cromaki kaže...

U ponudu dolaze novi Fritzbox modemi, vjerovatno za korisnike na FTTC. 
Bilo kakav pomak sa speedporta je dobrodošao 

 Mislim da se Fritz plaća 30 kuna mjesečno kao usluga Premium modema.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
T-Com Internet

Da Iskon isto već ima u webshop ponudi Fritzbox ruter ali uz 1000kn popusta sa ugovorenim paketom na 24 dođe 699kn inače je 1699kn. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
JozoBozo121 kaže...
Cromaki kaže...

U ponudu dolaze novi Fritzbox modemi, vjerovatno za korisnike na FTTC. 
Bilo kakav pomak sa speedporta je dobrodošao 

 Mislim da se Fritz plaća 30 kuna mjesečno kao usluga Premium modema.

 Mislim da je u magenti manje oko 20-25kn ja imam ovu neograničenu tarifu u magenti pa me taj Fritzbox zanima ali jedino u kombinaciji sa supervectoring brzinama a ne ovih 50/10 koje sad imam.

G.fast taj model šta oni daju ne podupire tu dolazi drugi router naravno tko bude imao dostupan g.fast.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

inače je 1699kn. 

 :))))))))))

Za 1699kn uzmes router koji trci maratonske krugove oko fritza :)

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
froxie24 kaže...

inače je 1699kn. 

 :))))))))))

Za 1699kn uzmes router koji trci maratonske krugove oko fritza :)

 -i to je ok (normalno) jer teloparaterima nije cilj prodaja uređaja (i konkurentan cijena) nego suprotno, nabijanje cijene koja se tad računa u paketu kao popust ili penali za vraćanje. Identičan uređaj ili slične klase je u pravilu dvostruko jeftiniji.. 'ali', operateri-modem-firmware.. i to se prošle godine počelo u EU rješavati ali nije aktualno pa tko zna kad će, enihau, regulativa ide u smjeru da operater ne smij eograničavati korištenje-izbor (kao mobiteli).. i da će sad svi uređaji biti 'isti' .. do tad (ako to tod uopće dođe) možda malo strpljenja...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
T-Com Internet

Nema vise max3 za 209kn po optici koliko vidim? Sad je najmanje 249kn.

Najbolje sto sam nasao je znaci 249kn + 5kn za prosireni/hbo + 400kn bon i eventualno neke jos promocije imaju za neke tablete, xiaomi box itd (nisam provjerio jos dal ovo ide s ovim ponudama), al to mi je ono sto mi se cini za sada najpovoljnije.

 

Jedino za 209kn sam nasao "ultra max" pakete, samo nisam siguran jel to ona optika od 1GB sto se promovirala, jer to vise ne nalazim na siteu, samo sam nasao taj cjenik, a i unutar cjenika ne vidim ponudu za 1GB vec ove standardne 100/20-200/100 i 500/250.

 

Edit:

Izgleda da je ultramax cjenik ipak za optiku, a tamo ima max 3 paket optike za 219kn s 100/20 brzinom i non-stop+ opcijom, znaci u biti sve standard.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 12:51 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
T-Com Internet

da li mi netko moze dati aktualni broj "sluzbe za zadrzavanje"?

 

unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Nema broja, osim ako ne ides na raskid ugovora, al onda dobijes i "kontrolni broj" koji im navedes kad zoves. Ili trazi da oni tebe zovu preko maila.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice