T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.371
|
čitano: 6.308.930
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
T-Com Internet

Cisto za info, posto nisam upoznat sa tim...

 

Kada T-Com dovede optiku u zgradu, koji je daljnji postupak sa njihove, a koji sa moje strane?

Da li sadasnji interenet kabel (od uticnice do rutera) ostaje ili se i on mijenja?

 

tnx

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: T-Com Internet

meni je isto optika došla u zgradu i ceka se ostalo.

podnio sam zahtjev u htu i sad cekam.

koliko sam cuo predstavnik stanara treba riješiti da ti dode do stana. ostalo je tvoje onda.

ali i mene zanima kako i šta

 

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

maxy0 

 

Prije cca mjesec dana  sam digao brzinu na 500/250 imao sam već 3 prijave kvara - jer doslovno svakih tjedan dana brzina padne na 200/250 ??!!

 

 

Inače mi je setup ONT-Mikrotik hap AC2, gdje sam speedport totalno eliminirao, makar sam i šitportom probao i isti problem se pojavljuje.

NJihovi tehničari su  zamjenili kompletno sve od opreme što se da promijenit, ali je problem i dalje ostao.

 

Sad ratujem sa njihovom službom za prigovore - tražio sam raskid ugovora jer jednostavno ne isporučuju ono što bi trebali isporučiti, a meni se iskreno ne da svaki tjedan zvati, prijavljivat i gledat kako mi netko dolazi u stan kopati po opremi.

 

 

 

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2021 10:28 (merio).
9 godina
online
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

Cisto za info, posto nisam upoznat sa tim...

 

Kada T-Com dovede optiku u zgradu, koji je daljnji postupak sa njihove, a koji sa moje strane?

Da li sadasnji interenet kabel (od uticnice do rutera) ostaje ili se i on mijenja?

 

tnx

 

zeryx kaže...

meni je isto optika došla u zgradu i ceka se ostalo.

podnio sam zahtjev u htu i sad cekam.

koliko sam cuo predstavnik stanara treba riješiti da ti dode do stana. ostalo je tvoje onda.

ali i mene zanima kako i šta

 

 Meni su HT-ovi vanjski suradnici do u stan (u razvodnu kutiju u stanu) uveli optiku, a onda HT od kutije do routera.

3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav, treba mi pomoć nekog koji se kuži u ovo.

Dakle stvar je ovakva - na katu sam powerlineom spojio drugi maxtv uređaj (dolje je prvi), ali nikako mi ne radi internet preko kabla na laptopu na katu paralelno - probao sam s hubom neće, probao sam ustekat treći powerline neće... spicio sam 400 kuna problem rijesio nisam... moze neki help hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Pojasni bolje kako je sve spojeno.

 

Ako je na jednom kraju powerline spojen u maxtv, a na drugom u router onda router taj port dezignira samo za iptv. Dakle ako powerline ima dva utp-a i pokusavas jedan spojiti u maxtv, a drugi u laptop to tako ne moze jer je port vec odreden samo za iptv.

 

Mozda bi ti to radilo sa dva seta powerline-a,ali skeptican sam iznimno.

Ako ikako mozes provuci kabel onda imas opciju kroz kabel npr maxtv, a powerline za net.

3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
merio kaže...

maxy0 

 

Prije cca mjesec dana  sam digao brzinu na 500/250 imao sam već 3 prijave kvara - jer doslovno svakih tjedan dana brzina padne na 200/250 ??!!

 

 

Inače mi je setup ONT-Mikrotik hap AC2, gdje sam speedport totalno eliminirao, makar sam i šitportom probao i isti problem se pojavljuje.

NJihovi tehničari su  zamjenili kompletno sve od opreme što se da promijenit, ali je problem i dalje ostao.

 

Sad ratujem sa njihovom službom za prigovore - tražio sam raskid ugovora jer jednostavno ne isporučuju ono što bi trebali isporučiti, a meni se iskreno ne da svaki tjedan zvati, prijavljivat i gledat kako mi netko dolazi u stan kopati po opremi.

 

 

 

 

 

Evo sam baš prijavio istu stvar prije 20ak minuta. Na 500/250 sam od 16.2, i otad imam random disconnectove tijekom Overwatch partija koji traju sekundu-dvije i ometaju igru, a speedtest od jučer navečer tvrdoglavo pokazuje 200/250. Ako je to neki sustavni problem, tražit ću downgrade brzine natrag na 200/100, ovo skakanje na 500 je i tako bilo čisto iz pohlepe.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 11:58 (slsmpl).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
slsmpl kaže...

 

Evo sam baš prijavio istu stvar prije 20ak minuta. Na 500/250 sam od 16.2, i otad imam random disconnectove tijekom Overwatch partija koji traju sekundu-dvije i ometaju igru, a speedtest od jučer navečer tvrdoglavo pokazuje 200/250. Ako je to neki sustavni problem, tražit ću downgrade brzine natrag na 200/100, ovo skakanje na 500 je i tako bilo čisto iz pohlepe.

 Slično sam i ja tu napisao prije nekoliko dana (pa me jedan kolega tu "ispravio). Imam 200/100i zaista mi više nije potrebno.... imao sam i ja 500/250 ali zaista nije potrebno.... i ovo je "vrh" s obzirom da sam donedavno bio na parici....

8 godina
offline
T-Com Internet

Prije jedno mjesec dana su nam bili u stanu da bi stavljali optiku, jos je nisu postavili u zgradu, vani na stupu su kabeli,  koliko se obicno ceka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

Globalan problem koji traje 6 mjeseci. Riješenje je promijeniti MTU size na 1430 , a MSS na 1390 . Na V verziji modema sa starom firmware verzijom se ne može promijeniti. Ako nema mogućnosti promjene prvo ažurirati firmware pa onda promijeniti postavke dok je konekcija isključena. Na + verziji modema se može mijenjati. 

 Hvala za ovo, već sam bio na rubu otići na drugu mrežu. Imao istih problema - pucanje interneta u prosjeku jednom u dan/2 (samo hard reset je pomogao), pa malo radi dobro i onda otvaram stranicu pa ju neće otvoriti/očitati, pa nakon nekoliko refresha opet radi itd.

Imam Huawei b535 i postavio sam MTU na 1440 (defaultno je 1490. MSS nisam našao) i prestalo je pucanje i internet radi glatko, tj. kako treba.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 20:26 (null).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
null kaže...
Wontay kaže...

Globalan problem koji traje 6 mjeseci. Riješenje je promijeniti MTU size na 1430 , a MSS na 1390 . Na V verziji modema sa starom firmware verzijom se ne može promijeniti. Ako nema mogućnosti promjene prvo ažurirati firmware pa onda promijeniti postavke dok je konekcija isključena. Na + verziji modema se može mijenjati. 

 Hvala za ovo, već sam bio na rubu otići na drugu mrežu. Imao istih problema - pucanje interneta u prosjeku jednom u dan/2 (samo hard reset je pomogao), pa malo radi dobro i onda otvaram stranicu pa ju neće otvoriti/očitati, pa nakon nekoliko refresha opet radi itd.

Imam Huawei b535 i postavio sam MTU na 1440 (defaultno je 1490. MSS nisam našao) i prestalo je pucanje i internet radi glatko, tj. kako treba.

 Uh,meni se ovime pojacala samo kvaliteta signala,ali pucanje se i dalje nastavilo.Danas sam imao rekord,pucala je veza svakih 2 minute,veceras malo bolje,nevjerovatnih pola sata radi stabilno.

Sutra idem u T-com zamjeniti sim karticu,mada mislim da to nece nista rijesiti.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
T-Com Internet

Da li zna netko šta je poslije bilo od priča za vektoring i novih paketa na adsl-u ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, pošto mi tek u 9mj istječe UO.. zanima me koliko prije mogu produžit ugovor.... tj kada je "najbolje" ili je najbolje čekat da oni sami zovu....

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet

Početkom 2. mjeseca produžio UO za Max 3 Premium ; rečeno mi je da se to radi u zadnjem mjesecu ugovorne obveze...poslao im mail te su me nazvali sa ponudom ( prvu i drugu odbio; treću prihvatio ).....

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Stigla

14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Zanima me kako 4G routeri kao gigabox / homebox prepoznaju na kojoj se lokaciji nalaze?

Cuo sam da ih se ne moze prenositi na drugu lokaciju, a sumnjam da imaju gps. a ne znam kako to rade preko mreze, pretpostavljam da je veza moguca samo na tom odasiljacu?

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 17:20 (FeeDzOR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ne znam gdje si to čuo. Pa za Gigabox na stranicama T-coma doslovno piše "Gigabox prenosivi internet"
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ma za 25kn gore ajmo max

14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Moguce da je to za neki drugi uređaj onda.

https://forum.a1.hr/homebox-37/homebox-lokacija-koristenja-2357

 

Meni je max brzina 20, i rekli su mi da hibridbox davaju samo ako je brzina manja od 20...

Znaci da mi je 19 imao bi jos + hibridbox.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Ma za 25kn gore ajmo max

 Vidis, kod mene kasne 4 mjeseca. Sve spojili i stalo. Neki susjedi su prešli na T-com zbog optike i nikako da im uvedu. Baš su nas zaj...li

3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
- Clarkec - daa , bas su nas sjebali !
Pisao sam ovdje o mom iskustvu sa optikom u VG .
Kvartovi - Cjetno naselje i dio Plesa , Pleska ul.HBZ i sve one druge manje ulice koje su u toj zoni
Prvo je bilo 10mj 2020 ..pa do kraja 2020 , onda do 6mj 2021 a jucer bas dobijem info do 9mj 2021 !


Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 21:20 (blackE-1).
 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
A gle možda su išli logikom da na tom područiju imaju pokriveno sa FTTC ormarima pa i nije tako loša situacija kao recimo kod mene gjde je ekipa do optike imala stari ADSL sa brzinama 5/0,5 pa su valjda htjeli prvo te kvartove riješiti. Al da slažem se da je bezobrazno od njih što su muljali sa datumima.
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
blackE-1 kaže...
- Clarkec - daa , bas su nas sjebali !
Pisao sam ovdje o mom iskustvu sa optikom u VG .
Kvartovi - Cjetno naselje i dio Plesa , Pleska ul.HBZ i sve one druge manje ulice koje su u toj zoni
Prvo je bilo 10mj 2020 ..pa do kraja 2020 , onda do 6mj 2021 a jucer bas dobijem info do 9mj 2021 !

 Da, upravo to. Ne kasne mjesec ili dva nego više od pola godine. kad kažu da je korona kriva digne mi se kosa na glavi. Ja uzeo godišnji 30.11. kad su trebali doci i eto, jos ni sad nema naznaka da bi dosli. A meni treba tih 500 Mibt-a!

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...
..

 Da, upravo to. Ne kasne mjesec ili dva nego više od pola godine. kad kažu da je korona kriva digne mi se kosa na glavi. Ja uzeo godišnji 30.11. kad su trebali doci i eto, jos ni sad nema naznaka da bi dosli. A meni treba tih 500 Mibt-a!

 -kasne godinu i pol.. tj tad je bio prvi plan, dok su glavne linije postavljene godinu prije, čekalo se.. što povlačenje eu fondova, što štednja na izvođačima, dok je korona samo isprika, ne razlog..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Meni spojeno sa 2mj zakasnjenja....
12 godina
offline
T-Com Internet

Ovako, uzeo sam bio max2 paket. I čekao da se sve spoji dobrih 11dana. Tehničar je na 11.dan došao, spojio net, vidjeli smo i na njegovom ovlaštenom uređaju da je brzima bila nikakva, daleko od one što su obećavali, i isti taj dan sam vratio uređaj i prekinuo takoreć ugovor, u zakonskom roku.

 

Nakon toga, jer to je bio nekakav kraj mjeseca, došao je račun od visine nekih 10ak kuna, platio sam ga jer,mislio sam da su samo naplatili korištenje usluge taj jedan dan, iako mi je i to bilo weird. Nekidan došao račun za veljaču u punoj cijeni. Imam svu dokumentaciju kak sam predao uređaj u tcentar, i lik u tom t-centru se mene sjeća i cijele te situacije.

 

Poslao sam mail na prigovori@ht kak već ide mail, i čekam već 4-5 dana odgovor. Piše u mailu onom automatskom da je odgovor u roku 11 dana.

 

Je mogu očekivat kakve probleme? Ima tko slično iskustvo? 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ramzocro, sličan show sam imao. Davno, imao sam obiteljsku tarifu, 5 mobilnih brojeva u paketu, cjena cca 300 kn mjesečno, i kada je bio pri kraju ugovorni period odradio sam sve prema njihovim uputama u cilju da raskinemo tu obiteljsku tarifu sa danom isteka ugovora. Na dan raskida ugovora brojevi su isključeni iz mreže, i proradili na simpi, tako smo i dogovorili. No mjesečni računi su još par mjeseci dolazili na puni iznos. Odgovor na moj prigovor je bio da imjau bug u njihovom poslovnom softveru i da iz njima nepoznatog razloga ne vidi da je ugovor završio te automatizmom generira i šajle račun. Ja sam po savjetu odvjetnika plaćao te račune jer bi istom automatikom došla i ovrha kao posljedica toga ako sistem nebi dobio povratni info da je račun namiren. Kada su računi prestali stizati onda smo uputili izračun preplate i kamate i ht mi je sve uplatio na račun.

A i od drugih susjeda i poznanika sam znao slušati o sličnim horor iskustvima o ht-u, no nije ht iznimka jer i u drugih operatera se svašta događa. Problem se uvjek može desiti, no uvjek se nađe neko rješenje...
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Dakle,isto iskustvo sam ja imao sa T-comom i mogu ti reci da ne pise ti se dobro!

Ja sam se uselio u novu kucu,novo naselje koje nema uopce telefonske zice.Otisao sam u T-com i podneo zahtjev za telefonskim prikljuckom.Dosao je tehnicar i ustvrdio da nema racunicu razvlaciti 125 m kabla samo za mene i napravili smo raskid zahtjeva.

Racuni su mi stizali,za telefon-internet,iako nisam imao telefonsku liniju....

U t-centru su mi rekli samo da zanemarim racun,sto sam i napravio,stigla je opomena,pa jos jedan racun,pa opomena,pa upozorenje o ovrhi....

6 mjeseci totalne agonije i dokazivanja da necu placati nesto sto nemam,sto nikada nisam imao-unatoc tome sto sam imao papir o raskidu!

Brojni odlasci u T-centar,pisanja zahtjeva na taj prigovori@ht,poziva u Zagreb kod nekoga glavnoga....nisu pomogli.

Tek kada sam doslovno puko(poput onoga lika u Splitu)u T centru,dosao neki lik iz kancelarije i preko kompa u 20 sekundi rijesio svu moju patnju.

....Kasnije nakon godinu dana od prekida moje agonije,dosla mi je mućka opomena za godinu dana neplacanja nekakve aktivirane e-mail adrese,za koju nisam niti znao da postoji.

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
10 godina
offline
T-Com Internet

 

Znači opet taj HT. "Zanimljivo" je vidjeti koliko ljudi imaju muke kada netko potpiše ugovor umesto njih. Te to prolazi. Javiš ovima, a ovi se prave ludi. Pa, piši žalbe, traži AZOP, odi na policiju, traži graofološko vještačenje....

Sto muka!

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

Uskoro istice ugovor, jel i dalje vrijedi onaj posebni popust za max 2 s ili kako vec se zove paket , te dali daju kakav uredaj  ili poklon bon? Pa ako ima ko da je nedavno produzivo ugovor da javi iskustva.

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice