T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.371
|
čitano: 6.309.095
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
izzy007 kaže...
Da li netko zna kako se računaju penali u slučaju prijevremenog raskida ugovora s HT-om? Da li je to preostali mjeseci ugovora * iznos mjesečne pretplate ili ima još nešto? Npr ako imam još 12 mjeseci ugovora i plaćam 220kn/mjesec da li je to onda 12*220= 2640kn ili?

 Mogu li ranije raskinuti ugovor sklopljen na određeno vremensko razdoblje?
Ugovor možete raskinuti u svakom trenutku. Međutim, bitno je naglasiti kako se uvjetima pretplatničkog ugovora može odrediti obveza da, u slučaju ako korisnik ugovor raskine ili je ugovor raskinut krivnjom korisnika prije isteka obveznog razdoblja trajanja ugovora, korisnik mora platiti naknadu za prijevremeni raskid koja je jednaka mjesečnoj naknadi za ostatak trajanja ugovora ili naknadi u visini ostvarenog popusta na proizvode i usluge ako je plaćanje te naknade povoljnije za korisnika.
 
Razmišljam o raskidu ugovora kojem nije isteklo razdoblje obveznog trajanja. Mora li mi operator dati informaciju o iznosu naknade za prijevremeni raskid koju sam obvezan platiti ukoliko se odlučim na raskid ugovora?
Da, operator Vam je obvezan u svako vrijeme bez odgode, a najkasnije u roku od 2 radna dana i u zatraženom obliku dati informaciju o iznosu dugovanja u slučaju prijevremenog raskida ugovora te načinu uplate na način da dobijete informaciju o ostvarenim popustima na proizvode i usluge, kao i mjesečnim naknadama za ostatak razdoblja obveznog trajanja pretplatničkog ugovora. Zahtjev možete podnijeti usmeno, pisanim ili elektroničkim putem, pri čemu informacija o iznosu dugovanja mora sadržavati datum izračuna te datum početka i kraja ugovorne obveze.

 

https://app.hakom.hr/default.aspx?id=1362

 

Također:

https://www.24sata.hr/news/teleoperateri-ce-raskid-ugovora-smjeti-naplatiti-do-1000-kuna-623175

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 18:21 (Antropofob).
13 godina
offline
T-Com Internet

Pitanje glede raskida ugovora koji  glasi na oca.

Mogu li ja otići u Tcom centar s ispunjenim obrascem i osobnom od oca ili on mora osobno to obaviti?

Da li je moguće raskinuti ugovor putem emaila, sa skeniranom osobnom?

Zahvaljujem.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...

Pitanje glede raskida ugovora koji  glasi na oca.

Mogu li ja otići u Tcom centar s ispunjenim obrascem i osobnom od oca ili on mora osobno to obaviti?

Da li je moguće raskinuti ugovor putem emaila, sa skeniranom osobnom?

Zahvaljujem.

 -prvo što zapravo želiš? promijeniti operatera? ili baš raskinuti?..

-ako je promjena operatera, jednostavno promjeniš.. + ovisno o postojećoj ugovornoj imaš penale.. podrazumijevano, osim ako imaš opravdani razlog.

-ako želiš prebaciti na sebe, tad prebaciš.. dalje radiš što želiš, tj nije jasno zašto bi ti raskidao 'tuđi' ugovor tj otac ti je živ-zdrav..? nekog posebnog razloga nema? tj kako se ugovor može sklopiti tako se može i razvrći, pa od kad se to može telefonom (na daljinu) tad je zakon rekao da se jednako može i razvrći.. ali, uvjek ostaje papiranati dio, osoba-potpis.. dok sama osobna-preslika nije toliko bitna stvar tj oni već imaju podatke kao ime-oib.. tj imaju sve što im treba.

 

-konkretnije, nazoveš opratera i pitaš.. s time da to što ti nekto kaže ne mora biti baš točno mada bi to očekivali, jer ima svakakvih agenata-szk.. pa tako i odgovora. pitaj..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
T-Com Internet

krivi topic lol

što se ne može obrisat post

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 0:55 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
A1 je najgora mreža za Internet od svih
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Farber kaže...
A1 je najgora mreža za Internet od svih

Fiksni ili mobilni internet?

10 godina
offline
T-Com Internet

A1 najgori, bome nisu nego uz bok sa tcom-om.

Drugih ni nema da bi se moglo usporediti.

 

Nego kad se ne plati račun, da li isključuju nakon prvog neplaćenog računa odmah u narednom mjesecu ili prvi idući mjesec nakon neplaćenog još jednog za taj mjesec..Ako netko ima iskustva sa neplaćanjem računa.

Ako bi netko bio voljan pojasnit situaciju tko je prošao slično.

 

Zadnji put kad sam gasio liniju, trebalo je tri odlaska u poslovnicu, nekoliko mailova, svađa na telefon sa nadobudnim iz szk..Te su mi poslali mjesečni račun za 0,20 lipa jer su ugasili u narednom mjesecu prvi dan tog mjeseca u 00.20h..Dakle naplatili su tih 20 minuta. I to je bio treći mjesec od zahtjeva za gašenje linije. Sa zadovoljstvom sam ga platio uz naknadu od 5 kuna u pošti, djelatnica u pošti se smijala na iznos računa.

Eto takva je to firma.

 

Edit: možda su bile 2 kune na računu, ne 20 lipa, da ne griješim..No dojam je jednak.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 23:04 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: T-Com Internet
Farber kaže...
A1 je najgora mreža za Internet od svih

Kako to zaključuješ?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
boatenga kaže...

A1 najgori, bome nisu nego uz bok sa tcom-om.

Drugih ni nema da bi se moglo usporediti.

 

Nego kad se ne plati račun, da li isključuju nakon prvog neplaćenog računa odmah u narednom mjesecu ili prvi idući mjesec nakon neplaćenog još jednog za taj mjesec..Ako netko ima iskustva sa neplaćanjem računa.

Ako bi netko bio voljan pojasnit situaciju tko je prošao slično.

 

Zadnji put kad sam gasio liniju, trebalo je tri odlaska u poslovnicu, nekoliko mailova, svađa na telefon sa nadobudnim iz szk..Te su mi poslali mjesečni račun za 0,20 lipa jer su ugasili u narednom mjesecu prvi dan tog mjeseca u 00.20h..Dakle naplatili su tih 20 minuta. I to je bio treći mjesec od zahtjeva za gašenje linije. Sa zadovoljstvom sam ga platio uz naknadu od 5 kuna u pošti, djelatnica u pošti se smijala na iznos računa.

Eto takva je to firma.

 

Edit: možda su bile 2 kune na računu, ne 20 lipa, da ne griješim..No dojam je jednak.

 Tri mjeseca od prvog zahtjeva za gašenje linije?

To si trebao HAKOMU prijaviti, jer po zakonu moraju u roku 5 dana terminirati račun.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
5 godina
online
T-Com Internet

Uzeo bih opticki internet (ugovor 2 god) na trenutnoj adresi, ali mozda se preselim za 6mj: sto ako na novoj adresi ne bude dostupna optika? Moram li placati kakve penale za prelazak na paricu, posto su to razliciti paketi od ovog na optici? Ima li tko iskustva?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
encoding kaže...

Uzeo bih opticki internet (ugovor 2 god) na trenutnoj adresi, ali mozda se preselim za 6mj: sto ako na novoj adresi ne bude dostupna optika? Moram li placati kakve penale za prelazak na paricu, posto su to razliciti paketi od ovog na optici? Ima li tko iskustva?

 -zakoni su promjenjivi kao i iskustva.. ima svega :) ..

-tj zakon-pravila predviđa-dozvoljava i to je tad opravdani razlog raskida ugovorne (ne miješaj dvije različite stvari-ugovre.. temeljni ugovor koji sklapaš s operaterom o pružanju usluge i dodatni, ugovornu obvezu na rok ugl 24mj koja je dodatak..) .. ugovor možeš raskinuti bilo kad, bez razloga. Naravno, ovisi o štetnim posljedicama, penalima. AKo nemaš ugovornu tad nema štetne posljedice-penala. Ako imaš, znaš što potpisuješ, uvjete, pitaš-čitaš + čak dio koji navedu možeš odbaciti jer opći uvijeti nisu zakon, samo bi morali biti u skladu sa zakonom.. itd.

-preseljenje je navedeno, ako ne postoji priključak tad je to razlog raskida. Recimo da ti u tome zakon ide na ruku, jer se smatra da preseljenje nije tako često, ne može stvoriti problem operateru (masovno).. itd.

-ali, to ne znači da ti operater nešto daje, da neće tražiti penale.. + a noviji zakon-pravilnik-hakom.. kaže da (sad napamet, nisam siguran koji iznos..) ograničili su iznos penala na mislim 500kn ili tako nešto..

 

-inače, kako je išla 'formula', ako ti je mjesečna ugovorna obveza recimo 100kn, ako danas sklopiš ugovor na 24mj-2god.. to znači da ako danas želiš raskid, plaćaš po starom 24x100 .. no sad je to ograničeno-manje + ako bi i platio tad nemaš razloga raskidati (da nema preseljenja..) i tad bi recimo i koristo do isteka već plaćeno.. (logika). Drugi dio, ako nešto ugovornom dobiješ, taj dio moraš vratiti-platiti, npr mobitel, opremu, poklon.. što god dobiješ tim ugovorom to si dužan nadoknaditi-platiti prije raskida, jer je to bio uvjetovani poklon upravo ugovornim rokom. Ako je to mobitel cijene 1000kn tad to plaćaš. .. ostalo du-d-math.

 

-pitaj operatera, s oprezom, jer agenti svašta trkeljaju + posao im je prodati-uvaliti ugovornu, ne istina-činjenice.. nego prodati. Kad pitaš prije potpisivanja obečavaju sve-svašta, no vrijedi ono što piše, ne ono što netko kaže.. odnosno traži sve papirnato, pisano, mailom ili člankom zakona, općih uvijeta u kojima to piše.. tek tad ono što operater-szk-agent kaže ima 'težinu', bez tog je natezanje 'reako je netko'..

-pravno, dovoljno je da pitaš upravo za ovaj slučaj koji trebaš, preseljenje.. i zakonski operater ti je dužan dati sve odgovore, podatke, uvjete.. ako nešto nije upozorio, to je tad njegov propust, tj ako ti ne kaže da ne možeš raskinuti bez penala u slučaju preseljenja, tad se pozoveš upravo na tu činjenicu da si pitao, da ti nisu tako odgovorili i da je to tad njihov propust, tad opet imaš pravo tj oni su tad napravili pravnu-proceduralnu grešku. itd. itd.. ali zato sve pisano, ne riječi, jer za neko vrijeme ćeš to obavljati s drugom osobom i to što je netko nešto rekao nije ono što piše u ugovoru-ugovornoj...

-ako postoji mogućnost na novoj lokaciji, tad dobijaš preseljenje.. .. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...

 Tri mjeseca od prvog zahtjeva za gašenje linije?

To si trebao HAKOMU prijaviti, jer po zakonu moraju u roku 5 dana terminirati račun.

 A ne mogu se sad točno sjetiti da li sam zahtjev podnio krajem svibnja, pa je trajalo do srpnja, prvi dan srpnja kad su ugasili..Ili početkom lipnja dakle šesti mjesec.

Jer drugu novu liniju su mi uključili krajem svibnja. Pa da se ne ogriješim da ne bude netočno, možda je samo išlo u drugi mjesec..Bilo je 12 dana rok za gašenje njihov, radnih 12 dana, i tako to. To je bilo prije dvije godine.

Trebao bih i pronaći ovaj račun plaćeni koji spominjem, pa nalijepit ovdje.

 

 

7 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav znalcima, imam jedno pitanje, roditelji mi imaju znači osnovni paket internet + telefon, plaćaju ga mislim 239kn, uskoro im izlazi ugovor od 2 godine, pa me zanima da li se može šta i kako iskemijati da to plaćaju manje? Imaju osnovni paket interneta po brzini od 4MB, nažalost ne mogu imati ništa brže, ali OK, za njihove potrebe to je u redu.

 

Čitao sam ranije ovdje na forumu da se može to isto dobiti za nešto manje, preko nekih starih ponuda i slično, pa me zanima jel to još uvijek aktualno ili ne? I kako to ispregovarati?

 

Hvala svima unaprijed.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Slow Rodriguez kaže...

..I kako to ispregovarati?

 

..

 -cjenkanjem.. pri čemu je u boljoj poziciji onaj tko može reći ne.. :)

tj ovisi do koje granice misliš ići, raskid ugovora-usluge, promjena operatera ako je dostupan.. i pitanje može li povoljnije-jeftinije, što ne ovisi samo o tvojoj želji nego i drugoj strani.

 

-naravno da može povoljnije od tog iznosa.. ali prvo riješi ugovornu, tj ugovorna obveza na rok te veže opet na recimo 24mj.. i ono što ugovoriš tad moraš plaćati ili penali za raskid itd.

-ugovorna je dobra za korisnika je bez ugovorne (po isteku ugovorne) ostaješ na tekućem cjeniku, osnovni ugovor o pružanju usluge, možeš raskinuti kad želiš ali tad nemaš uslugu koju trebaš kao tel-internet-tv..

-ugovornom dobiješ neki popust, povoljnije-jeftinije nego po tekućem cjeniku tj upravo je u tome 'tajna'.. zato se i dobije popust tj da nema popusta tad nitko ne bi produžio ugovornu tj nešto moraš dobiti.

-bez ugovorne, prednost možeš raskinuti kad želiš.. no ne želiš, jer neke stvari moraš imati, samo želiš jeftinije.

-bez ugovorne, ako se pojavi nešto povoljnije, operater-paket.. možeš prijeći, s ugovornom moraš prvo riješiti tu ugovornu do isteka, raskid-penali itd.

-dok su cijene padale to je bio 'problem' .. više ne padaju, stagniraju + rastu kao izmišljeni novi nameti +20kn za fixnu i sl. kad cijene rastu tad je tebi pod ugovornom bolje, tj tad imaš ugovornu i cijenu za taj period, obrnuto, ako cijene padaju, tad si prošao lošije (ali tad ti možda operater sam spusti cijenu.. može ako želi tj zakon dozvoljava nešto u korist korisnika a operater to često da svima kao reklamu ili teh. jeftinije..).

 

-hoće li tekuće cijene padati ili rasti? .. ugovorna na rok to eliminira, ugovorna je ok tj ako danas čitaš uvjete i ako si zadovoljan danas, tad nemaš razloga sutra biti nezadovoljan dok plaćaš i dobijaš ugovoreno.. ali ako se u tom periodu cijena promjeni ili usluga tad korisnik-operater prođe boje-gore ovisi s koje strane gledaš.

 

-pitaj, traži, cjenkaj se.. i to ćeš tad ponavljati svakih 2god.. jer to je tako.

-što više nešto želiš to će druga strana to skuplje prodavati, dok ćeš nešto što ne želiš možda dobiti đabe.. to je tako-tržište..

-ne moraš žuriti.. tj provjeri koja je tekuća cijena postojećeg paketa po isteku ugovorne i ako je isto, tad možeš nastaviti a tad će te operater-operateri (drugi) zivkati i nuditi.. tad si u boljoj poziciji za cjenkanje nego kad nešto želiš-tražiš.. pitaš, no ne ugovoriš odmah, čekaš .. i tad obično oni ponude neki popust. ..

-koliko? pa neki plaćaju polovicu te cijene, neki plaćaju više.. uzmi grubo raspon 100-300kn, 200kn prosjek.. tj 150-200kn je neki optimum za većinu i po tome mogu zaključiti da prije 2god tvoji roditelji nisu ništa tražili-cjenkali se.. tj već bi imali neki niži iznos, da su tražili.. barem po opisu i 4mbit.. ispod prosjeka itd.

.. a ako je linija tako loša, ako je ispod prosjeka, ako iz tog razloga ne može recimo 10-20mbita.. tad ti operater treba adekvatno umanjiti iznos, dati popust.. tj prijedlog, kao možda.. traži veću brzinu, tj prvo pitaj, ne zgovaraj.. nego pitaš-zanima te.. i tad će reći koja je moguća, recimo ugovoriti.. i ako ništa drugo, dobit ćeš veću brznu za isti iznos, odnosno ako je to ograničenje linije tad neće moći isporučit veću brzinu a to je i cilj.. tj tad imaš nešto za cjenkanje, tj tad tražiš uobičajeni paket recimo 20mbit po normalnoj cijeni ali naravno umanjeno za brzinu koju dobiješ, recimo 50% popust.. tj tad možda dobiješ isti paket koji već imaš za recimo 100-150kn.. dok je natezanje oko brzine samo zbog cjenkanja a cilj je cijena :) .. probaj, možda prođe, sretno + traži-pitaj.. nikad ništa ne dobiješ ako ne tražiš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Slow Rodriguez kaže...

Pozdrav znalcima, imam jedno pitanje, roditelji mi imaju znači osnovni paket internet + telefon, plaćaju ga mislim 239kn, uskoro im izlazi ugovor od 2 godine, pa me zanima da li se može šta i kako iskemijati da to plaćaju manje? Imaju osnovni paket interneta po brzini od 4MB, nažalost ne mogu imati ništa brže, ali OK, za njihove potrebe to je u redu.

 

Čitao sam ranije ovdje na forumu da se može to isto dobiti za nešto manje, preko nekih starih ponuda i slično, pa me zanima jel to još uvijek aktualno ili ne? I kako to ispregovarati?

 

Hvala svima unaprijed.

 Pogledaj Cjenik posebnih i proteklih ponuda na Webu HT-a. Ponuda za 179 kuna bez ugovorne obaveze na bakrenoj infrastrukturi za internet i telefon. Možda je s ugovornom obavezom na 24 mjeseca cijena niža, ali mene ugovorna obaveza ne zanima.

 

Iskon ima ponudu za 165 kuna za internet i telefon na bakru. Samo je pitanje je li dostupan tamo gdje to tebi treba.


Kako god, pažljivo pregledaj i provjeri sve, da ne bi bilo - nismo znali.

16 godina
offline
T-Com Internet

SuperVectoring 35b profil 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2021 17:40 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

I tako prođe i deseti dan 

Have you tried turning it off and on again?
 
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

SuperVectoring 35b profil 

 di je tebi centrala iza dnevnog boravka kad 211 imaš download ;)

16 godina
offline
T-Com Internet

Skoro 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
dejo74 kaže...
4mal kaže...

SuperVectoring 35b profil 

 di je tebi centrala iza dnevnog boravka kad 211 imaš download ;)

 Šta centrala, nije to centrala, to je onaj ormarić, da je na centrali ne bi imao ni 50/10. lol

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
16 godina
offline
T-Com Internet

Da ormaric, udaljen 89 metara od njega 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Ja sam udaljen 120m. Znaci mogu ocekivati 140mbps na 35b. 

Valjda do kraja godine ce i mene prespojit. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Ne kužim taj supervectoring? Kako doći do njega i što pitati? Ima gdje da saznam što mogu i dal mogu to imati? Kolko sam skužio to imaju samo oni kojima na novo povode infrastrukturu ili ZG i okolica

 

Imam trenutno onaj Speedport w724v

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2021 23:42 (Jack Sparrow).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jack Sparrow kaže...

Ne kužim taj supervectoring? Kako doći do njega i što pitati? Ima gdje da saznam što mogu i dal mogu to imati? Kolko sam skužio to imaju samo oni kojima na novo povode infrastrukturu ili ZG i okolica

 

Imam trenutno onaj Speedport w724v

 Prvo ti treba SpeedPort Plus s novim firmwareom. Pa ti treba priključak biti na ormariću a ne centrali. I onda ti trebaju s onoga što imaš (8b ili 17a) prebaciti na 35b s otvorenim profilom...

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2021 0:07 (191x7).
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
Jack Sparrow kaže...

Ne kužim taj supervectoring? Kako doći do njega i što pitati? Ima gdje da saznam što mogu i dal mogu to imati? Kolko sam skužio to imaju samo oni kojima na novo povode infrastrukturu ili ZG i okolica

 

Imam trenutno onaj Speedport w724v

 Prvo ti treba SpeedPort Plus s novim firmwareom. Pa ti treba priključak biti na ormariću a ne centrali. I onda ti trebaju s onoga što imaš (8b ili 17a) prebaciti na 35b s otvorenim profilom...

 I još na kraju, nisi rekao, je li to ide na optički kabel ili i dalje na bakru?

16 godina
online
Re: T-Com Internet

I dalje na bakru.

8 godina
offline
T-Com Internet

I opet ostadosmo zakinuti mi "na selu" koji smo spojeni direkt na centralu...

Džaba mi što sam 50m od centrale kad je gušenje od ostalih parica abnormalno (trenutno imam 60/20).

O optici možemo samo sanjati, a nedaj bože kad bi omogućili vectoring, ne kužim zašto na fttc ormarićima omogućuju vectoring a na centralama ne?! Neka me netko prosvijetli.

Gadi mi se više sve to.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
jbc0smith kaže...

 ne kužim zašto na fttc ormarićima omogućuju vectoring a na centralama ne?! Neka me netko prosvijetli.

 

Koliko sam ja razumio, na centralama ne mijenjaju DSLAM-e dok su u kabinetima (ormarićima) stavljani najmoderniji. I na kabinetima je manji broj korisnika, na centralama je u pravilu više.

Ne bih rekao da postoje neke druge prepreke osim administrativnih i logističkih, kada bi htjeli mogli bi bez problema.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Koliko sam ja razumio, na centralama ne mijenjaju DSLAM-e dok su u kabinetima (ormarićima) stavljani najmoderniji. I na kabinetima je manji broj korisnika, na centralama je u pravilu više.

Ne bih rekao da postoje neke druge prepreke osim administrativnih i logističkih, kada bi htjeli mogli bi bez problema.

 Pa sigurno na centrali ima više korisnika (u krugu 500m koji bi profitirali od zamjene) nego na pojedinom fttc ormariću.

Naravno da bi mogli zamijeniti na centrali DSLAM kad bi htjeli.

Ali to je ono: ko ih j...

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
jbc0smith kaže...

 Pa sigurno na centrali ima više korisnika (u krugu 500m koji bi profitirali od zamjene) nego na pojedinom fttc ormariću.

Naravno da bi mogli zamijeniti na centrali DSLAM kad bi htjeli.

Ali to je ono: ko ih j...

 Ima tu i jedna druga logika, gledaj to ovako, mi koji smo na centrali imamo npr 40/6 već 6 godina i imati ćemo još 4 (uzmimo period do 2025). Oni koju su na kabinetima do prošle godine nisu mogli imati ni poštenih 4/0.25 pa će sada do 2025 zato imati veće brzine. na kraju dođe na skoro isto, zar ne? haha

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice