T-com stornirao / prekinuo ugovor

poruka: 17
|
čitano: 3.977
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
T-com stornirao / prekinuo ugovor

Pozdrav,
Evo imam jedno pitanje pa se nadam da je netko imao sličnih iskustava.
Uglavnom, Preko web shopa sam ugovorio optički internet kod t-koma te sam dobio kući obavijest o prihvaćanju( proveli su tehničku provjeru dali mogu imati optiku i tu brzinu)  i potvrda o sklopljenom ugovoru, da bih nakon 20ak dana saznao da su oni na svoju ruku isti otkazali.
Na ugovoru je naveden iznos od 131.44kn za 200/100mbit internet a tako nesto inace dode kostati 250kn mislim da su iz tog razloga stornirali ugovor, ali kontaktom tehničke podrše rečeno mi je da oni ne vide zasto je storniran ugovor. pa me zanima dali je t-kom obavezan meni isporuciti ugovorenu uslugu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
T-com stornirao / prekinuo ugovor

da proširim situaciju:
Znaci storyline
Otišsao sam na webshop T-kom i pitao agenta za usluge optičkog interneta.
Agent me pita moje podatke
Agentu dam podatke
Agent provijeri dali je moguce sprovesti uslugu na mojoj adresi
daje mi potvrdan odgovor.
Kući mi dolazi "obavijest o prihvaćanju zahtijeva i potvrda o sklopljenom ugovoru"
U tom dokumentu piše da su proveli provjeru tehničkih mogućnosti i da je sve uredu i da kreće realizacija usluge.
nakon 20ak dana idem provijerit sa sluzbom za korisnike koje je stanje i kada misle to ukopčati, te mi odgovaraju kako je ugovor storniran i da neznaju zasto je storniran.
Uslugu koju sam kao ugovorio košta 250kn a meni je kući došao ugovor na 131kn.

Sad mene zanima dali je to pravovaljani ugovor iako je greška sa njihove strane ( osoba koja je to složila) i i njihovom "TOS-u" nema nikakvog razloga da storniraju ugovor svi moji podaci su važeći i točni infrastruktura je provedena i nema nikakvih tehničkih razloga da ugovoreno ne moze biti ispunjeno. Sad moje pitanje vama je slijedeće dali da ja njih pritišćem da ispune svoje obaveze iz ugovora ili da se prepustim i da potišem novi ugovor,

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
T-com stornirao / prekinuo ugovor

131 ili 141 kuna ? 141 znaju ponuditi putem bakrene infrastrukture.

Nažalost, mislim da ne možete ništa. Jednostavno su "rogatiji". 'ladno vam mogu pustiti nisku brinu i onda vas razvlačiti da ste upravo vi inzistirali na toj usluzi, mada su oni htjeli raskinuli ugovor vidjevši da je ne mogu isporučiti.

Nije ništa novo da oni obećaju jednu brzinu, a dobije se nešto daleko sporije. No, pričekajte... Možda netko zna više od mene što ide vama u korist.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 1:26 (Seronja nezauzet).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: T-com stornirao / prekinuo ugovor
Kucin666 kaže...

Sad mene zanima dali je to pravovaljani ugovor iako je greška sa njihove strane ( osoba koja je to složila) i i njihovom "TOS-u" nema nikakvog razloga da storniraju ugovor svi moji podaci su važeći i točni infrastruktura je provedena i nema nikakvih tehničkih razloga da ugovoreno ne moze biti ispunjeno. Sad moje pitanje vama je slijedeće dali da ja njih pritišćem da ispune svoje obaveze iz ugovora ili da se prepustim i da potišem novi ugovor,

Dobro prouči ugovor. Ne vjerujem da se nisu zakonski osigurali da ga ne mogu prekinuti.  Možda negdje piše mikroskopskim slovima.

 

Realno gledajuć, ti imaš pravo otkazati ugovor u određenom roku - zašto onda oni ne bi imali, odnosno zašto i sebi oni ne bi osigurali to isto pravo?

5 godina
neaktivan
offline
Re: T-com stornirao / prekinuo ugovor

internet putem optičke infrastrukture na Laščini odnosno jordanovcu nije problem iz razloga što je cijeli kvart barem taj dio oko fakulteta FFDI.
tako da mislim da "tehnička priroda" nije problem ali da svakako su rogatiji. Poslao sam pismeni prigovor pa budem vidio sta budu odgovorili.

5 godina
neaktivan
offline
Re: T-com stornirao / prekinuo ugovor

kada sam ugovara to sa agentom rečeno mi je da će mi ugovor donijeti tehničar kada bude viršio instalaciju a kući poštom dolazi obavijest da je ugovor prihvaćen i da se krece sa realizacijom.
ostavim ti Light shoot scrin linkove pa pogledaj :) Prihvaćanje i aktivacijaVrsta usluge oni svakako mogu prekinuti ugovor ako za isti postoji valjan razlog u njihovom "TOS"  Članci 3 4 i 19.
 

Problem je taj šta meni ekipa iz Podrške nezna reći razlog zbog kojeg je isti ugovor otkazan. Kada bih znao nebih pitao vas ovdje u 2 ujutro za savjete,a i zanima me konačan ishod slučaja :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 1:57 (Kucin666).
12 godina
offline
Re: T-com stornirao / prekinuo ugovor
Ova cijena nije tocna odnosno toliko je cijena samo za flat i brzinu. Treba biti jos jedan papir sa cijenom gdje pise MAX2 paket samo i tu treba biti dogovorena cijena.
6 godina
protjeran
offline
Re: T-com stornirao / prekinuo ugovor
mbaksa kaže...

Dobro prouči ugovor. Ne vjerujem da se nisu zakonski osigurali da ga ne mogu prekinuti.  Možda negdje piše mikroskopskim slovima.

 

Realno gledajuć, ti imaš pravo otkazati ugovor u određenom roku - zašto onda oni ne bi imali, odnosno zašto i sebi oni ne bi osigurali to isto pravo?

Tako je.

U roku od 40 dana od potpisivanja obje ugovorne strane imaju pravo raskinuti ugovor.

 

Zbog toga T-com i ne dođe prikopčati npr. novog korisnika u roku prije 40 dana (kad to njima odgovara) da korisnik usluge ne bi sam prekinuo ugovor...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 8:43 (Anđeo bez falinge).
16 godina
moderator
online
Re: T-com stornirao / prekinuo ugovor
Kucin666 kaže...

Problem je taj šta meni ekipa iz Podrške nezna reći razlog zbog kojeg je isti ugovor otkazan. Kada bih znao nebih pitao vas ovdje u 2 ujutro za savjete,a i zanima me konačan ishod slučaja :)

U TOS-u ti piše "Cjenik za fiksne usluge Hrvatskog Telekoma: lista fiksnih usluga Hrvatskog Telekoma i pripadajućih cijena, uključujući opis i specifičnosti pojedine fiksne usluge Hrvatskog Telekoma, koja je svakodobno dostupna
krajnjem korisniku usluga odnosno Pretplatniku fiksnih usluga Hrvatskog Telekoma na prodajnim mjestima ili internetskim stranicama Hrvatskog Telekoma te čini sastavni dio Pretplatničkog ugovora."

 

Nemreš onda ti po ugovoru imati jednu cijenu (koja nije u skladu s njihovim cjenikom), a svi ostali drugu. Pa ne budu oni išli na svoju štetu. Mislim, očito je njihov agent napravio grešku i sad ti inzistiraš da oni poštuju to, iako cijene ne štimaju pa samim tim ni ugovor ne štima.

 

BTW jesi ti uopće dobio ugovor na kućnu adresu? Baš ugovor?

13 godina
offline
Re: T-com stornirao / prekinuo ugovor
mbaksa kaže...
Kucin666 kaže...

Problem je taj šta meni ekipa iz Podrške nezna reći razlog zbog kojeg je isti ugovor otkazan. Kada bih znao nebih pitao vas ovdje u 2 ujutro za savjete,a i zanima me konačan ishod slučaja :)

U TOS-u ti piše "Cjenik za fiksne usluge Hrvatskog Telekoma: lista fiksnih usluga Hrvatskog Telekoma i pripadajućih cijena, uključujući opis i specifičnosti pojedine fiksne usluge Hrvatskog Telekoma, koja je svakodobno dostupna
krajnjem korisniku usluga odnosno Pretplatniku fiksnih usluga Hrvatskog Telekoma na prodajnim mjestima ili internetskim stranicama Hrvatskog Telekoma te čini sastavni dio Pretplatničkog ugovora."

 

Nemreš onda ti po ugovoru imati jednu cijenu (koja nije u skladu s njihovim cjenikom), a svi ostali drugu. Pa ne budu oni išli na svoju štetu. Mislim, očito je njihov agent napravio grešku i sad ti inzistiraš da oni poštuju to, iako cijene ne štimaju pa samim tim ni ugovor ne štima.

 

BTW jesi ti uopće dobio ugovor na kućnu adresu? Baš ugovor?

mbaksa, jedno tricky pitanje onda za vas?! 

 

Ako se uzima u obzir ugovor, koji je kao papirnati fizičku trag, pa zar djelatnik koji je ponudio/kazao da je usluga moguća, nije mogao učiniti ugovor, koji bi bio formalnopravno pravovaljan i dostatan za ostvarivanje prava po istom, dok bi "onaj" papirnati primjerak bio samo "kao" proforme potvrda usluge ostvarene po razgovoru?! 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Re: T-com stornirao / prekinuo ugovor
ATJLučko kaže...

a zar djelatnik koji je ponudio/kazao da je usluga moguća, nije mogao učiniti ugovor, koji bi bio formalnopravno pravovaljan i dostatan za ostvarivanje prava po istom

Ne može on to.

16 godina
moderator
online
Re: T-com stornirao / prekinuo ugovor
ATJLučko kaže...
Ako se uzima u obzir ugovor, koji je kao papirnati fizičku trag, pa zar djelatnik koji je ponudio/kazao da je usluga moguća, nije mogao učiniti ugovor, koji bi bio formalnopravno pravovaljan i dostatan za ostvarivanje prava po istom, dok bi "onaj" papirnati primjerak bio samo "kao" proforme potvrda usluge ostvarene po razgovoru?! 

Kolega Old Iggy kaže da njihov djelatnik to ne može, a i postavlja se pitanje zbog čega bi on to trebao moći - njihov djelatnik koji izlazi na teren nema nikakve veze s pisanjem ugovora. Koliko imam iskustva s HT-om, ugovor ide na kraju, kad su stvari (takoreći) riješene, i šalju se iz njihova ureda, a ne da ih djelatnici na terenu pišu.

 

Kad smo već kod HT-a i toga da znaju tu i tamo zvati doma i nuditi usluge, pakete, ovo-ono, umjesto da slušam njihove telefonske ponude ili da im samo poklopim slušalicu, u zadnje vrijeme ih uvijek pitam jel mi ponudu mogu poslati na e-mail. I uvijek kažu da ne mogu, to ovako samo telefonski. Je, dobro, ništ onda, doviđenja. Moram reći da me to ljuti - zašto si ne mogu doma pri miru pogledati ponudu primljenu u e-mailu, umjesto da me se lovi na prepad i nek mu/joj prek telefona pristanem na nešto na što nisam točno siguran da pristajem? Retoričko pitanje. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 14:36 (mbaksa).
16 godina
offline
Re: T-com stornirao / prekinuo ugovor
mbaksa kaže...
Moram reći da me to ljuti - zašto si ne mogu doma pri miru pogledati ponudu primljenu u e-mailu, umjesto da me se lovi na prepad i nek mu/joj prek telefona pristanem na nešto na što nisam točno siguran da pristajem? Retoričko pitanje. 

 

Ja već godinama ne pričam s njima, čim netko išta krene - imate moj mail.

Ne samo telekomi, općenito.

A da javno objavim samo jednu mail prepisku s jednim telekomom, letjele bi glave.

6 godina
protjeran
offline
T-com stornirao / prekinuo ugovor

Zato ja na mobitel snimam automatski sve pozive pa iako je to zakonski zabranjeno, zabranjeno je i njihovo muljanje preko telefona.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-com stornirao / prekinuo ugovor
Anđeo bez falinge kaže...

Zato ja na mobitel snimam automatski sve pozive pa iako je to zakonski zabranjeno, zabranjeno je i njihovo muljanje preko telefona.

Nije zabranjeno ako ih obavijestiš. Onda krene na mail.

5 godina
neaktivan
offline
Re: T-com stornirao / prekinuo ugovor
mbaksa kaže...
Kucin666 kaže...

Problem je taj šta meni ekipa iz Podrške nezna reći razlog zbog kojeg je isti ugovor otkazan. Kada bih znao nebih pitao vas ovdje u 2 ujutro za savjete,a i zanima me konačan ishod slučaja :)

U TOS-u ti piše "Cjenik za fiksne usluge Hrvatskog Telekoma: lista fiksnih usluga Hrvatskog Telekoma i pripadajućih cijena, uključujući opis i specifičnosti pojedine fiksne usluge Hrvatskog Telekoma, koja je svakodobno dostupna
krajnjem korisniku usluga odnosno Pretplatniku fiksnih usluga Hrvatskog Telekoma na prodajnim mjestima ili internetskim stranicama Hrvatskog Telekoma te čini sastavni dio Pretplatničkog ugovora."

 

Nemreš onda ti po ugovoru imati jednu cijenu (koja nije u skladu s njihovim cjenikom), a svi ostali drugu. Pa ne budu oni išli na svoju štetu. Mislim, očito je njihov agent napravio grešku i sad ti inzistiraš da oni poštuju to, iako cijene ne štimaju pa samim tim ni ugovor ne štima.

 

BTW jesi ti uopće dobio ugovor na kućnu adresu? Baš ugovor?

 jedino sta sam dobio kuci su ona dva screen shota sta sam ostavio agent mi je rekao da ce mi cijeli ugovor donijeti instalater opreme kada budu ukopčavali internet tako da neznam pravit cu se bedast cisto iz razloga da vidim do kuda ce to ici u koncnici mozda dobijem novi koji je jeftiniji :D

16 godina
moderator
online
Re: T-com stornirao / prekinuo ugovor
Kucin666 kaže...
jedino sta sam dobio kuci su ona dva screen shota sta sam ostavio agent mi je rekao da ce mi cijeli ugovor donijeti instalater opreme kada budu ukopčavali internet tako da neznam pravit cu se bedast cisto iz razloga da vidim do kuda ce to ici u koncnici mozda dobijem novi koji je jeftiniji :D

OK, znači ti ugovor uopće nisi ni dobio! Ti s njima nemaš ugovor, tako da ni ne postoji nikakva prepreka da oni odbiju tvoju narudžbu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice