[Tutorial] VIP internet bez VMB programa izdvojena tema

poruka: 18
|
čitano: 30.393
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
online
[Tutorial] VIP internet bez VMB programa

evo mali tutorial kako se spajati na VIP broadband internet bez VMB (Vodafone Mobile Broadband) programa koristeći dial-up vezu

- tutorial je za Windows 7, ali radi i na starijim verzijama

- uređaji koje koristim su ZTE K3565-Z i Huawei E180, ali trebalo bi raditi na ostalima bez problema

 

da najprije vidimo koje su prednosti spajanja bez navedenog programa:

- softver se zna ponekad smrznut ili srušit

- bez njega je stabilnija veza

- manje opterećenje računala (VMC koristi priličnu količinu radne memorije i procesorskog vremena)

                                             (iako je ovo zadnje smanjeno u posljednjoj verziji, za slabija računala/netbooke je i dalje puno)

- bržije i stabilnije prebacivanje između vrste veze (edge/hspa)

 

hajmo počet :)

prvi korak

najprije skinite zadnju verziju Vodafone Mobile Broadband programa i instalirajte ju

pokrenite program i kliknite Napredno

zatim na karticu Uređaji, dolje na listi kliknite na svoj modem i zatim stavite Zahtjev za PIN-om na Ne traži pin jer u protivnom nije moguće spajanje bez programa

nakon toga se spojite na internet kako bi provjerili da je sa vezom trenutno sve ok, prekinite vezu i zatvorite program

drugi korak

uklonite VMB sa startup liste (npr. pomoću CCleaner-a)

otvorite Task Manager, kliknite Processes karticu i pronađite proces pod nazivom MobileBroadband te kliknite End Process, isto napravite za VmbService

zatim kliknite Services karticu i nakon toga dolje desno Services

u prozoru koji se otvori pronađite servis Usluga Vodafone Mobile Broadband, desni klik na nju te odaberite Properties

otvorit će se drugi prozor, tu stavite Startup type: Manual

time smo onemogučili VMB da se sam pokreće i da ruši dial-up vezu

treći korak

otvorite Network and Sharing Center u Control Panel-u, te s lijeve strane kliknite Change adapter settings

u sljedećem prozoru odaberite Vodafone Mobile Broadband, desni klik i odaberite Properties

zatim pratite sljedeće slike i podesite da sve bude kao na njima (strelica miša označava gdje treba kliknut)

postavite na najveće moguće postavite na najveće moguće

 i to je to, potvrdite sve prozore sa OK, restartajte komp i spojite se na tu dial-up vezu

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2011 22:24 (XXX-Man).
Moj PC  
27 0 hvala 28
14 godina
moderator
online
[Tutorial] VIP internet bez VMB programa

Spajanje preko CARNet-a

za spajanje preko CARNet-a vam je potreban elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr, više detalja OVDJE
potrebno je par izmjena da bi se mogli spojit
otvorite VMB, kliknite Napredno i zatim na karticu Prioriteti 

zatim kliknete Postavke dolje desno

naziv postavki stavite CARNet

na kartici Mreža stavite da je APN carnet.vip.hr i ispod upišite svoje korisničko ime i lozinku

potvrite sve sa OK, vratite se na karticu Status i spojite se kako bi provjerili postavke

nakon toga prekinite vezu i zatvorite VMB jer nam više nije potreban

 

kliknite na veze dolje u taskbaru i otvorite Properties veze pod nazivom Vodafone Mobile Broadband

Phone number stavite *99***1# potvrdite sa OK i spojite se na dial-up vezu

 

i to je to :)

 

 

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2011 12:39 (XXX-Man).
Moj PC  
9 0 hvala 10
15 godina
offline
Re: [Tutorial] VIP internet bez VMB programa
XXX-Man kaže...

*rezervirani post za CARNet postavke*

 

sutra slijedi ovaj dio jer sam danas preumoran za nastavak pa se strpite malo :)

veze ti nemaš ...

baš se dosta ljudi žalilo na ovaj problem, odlično je

šta si napravia mali tutorial..

ajmo moderi sticky

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
15 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] VIP internet bez VMB programa

Sticky i prijedlog za poruku dana:)

World Championships: 7, GP started: 282, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,493
 
9 0 hvala 5
14 godina
offline
[Tutorial] VIP internet bez VMB programa

Da, ali ako radi preko vmc ili vmb programa onda najbolje ništa ne dirati, vmb manje preporučam jer je dosta trom kod samog pokretanja barem meni, a ni sms-a nema u slučaju da se ide dial-upom, ako ništa drugo vip zna slati poruke kao podsjetnik za plaćanje računa ili za neke promocije ili slično

 

stvar je u tome da netko nikada nema problema sa tim programima a netko često ili stalno

 

inače program bi samim svojim instaliranjem trebao stvoriti dial up vezu, te se program; može i sa msconfig samo makne sa start up-a, a njegova instalacija je potrebna i zbog instalacije drivera, i ne mora nužno uvijek biti najnovija verzija programa jer se samo većinom dodaju driveri za novije uređaje,   jedino je važna stvar da na sticku dolazi lite verzija programa koja mnogima stvara probleme, dakle poželjno je nači istu takvu ali full verziju koja je dosta teža ali bolje radi

 

dakle da sumiram, kome radi sa programom neka tako i ostavi, dok radi ne diraj zlatno pravilo :)

bug caruje, um klade valja
 
2 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: [Tutorial] VIP internet bez VMB programa
Oldy kaže...

Da, ali ako radi preko vmc ili vmb programa onda najbolje ništa ne dirati, vmb manje preporučam jer je dosta trom kod samog pokretanja barem meni, a ni sms-a nema u slučaju da se ide dial-upom, ako ništa drugo vip zna slati poruke kao podsjetnik za plaćanje računa ili za neke promocije ili slično

ja dial-up koristim ponajviše zato što VMB (VMC) zauzima priličnu količinu procesorskog vremena i radne memorije, što je na slabijim računalima prilično bitno, zato sam išao i radit ovaj tutorial...

na kompu i laptopu mi je svejedno, ali na netbooku sa Atom procesorom i 1GB ram-a je velika razlika

Oldy kaže...
 

inače program bi samim svojim instaliranjem trebao stvoriti dial up vezu, te se program; može i sa msconfig samo makne sa start up-a

zaboravljaš na servis Usluga VMB (VMC) koji često u tom slučaju blokira spajanje na internet

 

 

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
14 godina
offline
[Tutorial] VIP internet bez VMB programa

Ok ne se odmah ljutiti, meni uzima 31MB rama nije tako strašno, vidi operu to već je strašno (samo jedan tab, bug) hehe

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: [Tutorial] VIP internet bez VMB programa
Oldy kaže...

Ok ne se odmah ljutiti, meni uzima 31MB rama nije tako strašno, vidi operu to već je strašno (samo jedan tab, bug) hehe

ma ne ljutim se, samo pojašnjavam :)

meni je i 30MB puno kad ga imam malo (1GB) na netbooku, još kad Firefox potegne 400-500 ništa ni ne ostane {#}

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
14 godina
offline
[Tutorial] VIP internet bez VMB programa

Ne ide giga rama više a i dvije je pomalo premalo danas.... :)

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: [Tutorial] VIP internet bez VMB programa

istina...al eto kriza je, mora i to bit dosta

 

 

jbg rekao sam da će danas bit i CARNet postavke ubačene, al ipak odgodit ću to do sutra jer sam opet preumoran od posla...

ako nekom treba pomoć u međuvremenu, neka se javi na PP pa ćemo nekako i to riješit bez obzira na sve

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
14 godina
moderator
online
[Tutorial] VIP internet bez VMB programa

evo gotov je dio i za CARNet korisnike...

uživajte :)

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] VIP internet bez VMB programa

Da li kad namjestam za carnet jel trebam napravit iste korake kao i kod vipa osim broja za pozivanje? ili uopce ne treba dirat postavke modema (zte k3565)? jer stick mi na laptopu nece nikako proradi preko vmc-a dok na pc-u sve uredno, aa winsi su tek novi xp

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: [Tutorial] VIP internet bez VMB programa

sve korake napravi iz oba posta...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] VIP internet bez VMB programa
XXX-Man kaže...

evo mali tutorial kako se spajati na VIP broadband internet bez VMB (Vodafone Mobile Broadband) programa koristeći dial-up vezu

- tutorial je za Windows 7, ali radi i na starijim verzijama

- uređaji koje koristim su ZTE K3565-Z i Huawei E180, ali trebalo bi raditi na ostalima bez problema

 

da najprije vidimo koje su prednosti spajanja bez navedenog programa:

- softver se zna ponekad smrznut ili srušit

- bez njega je stabilnija veza

- manje opterećenje računala (VMC koristi priličnu količinu radne memorije i procesorskog vremena)

                                             (iako je ovo zadnje smanjeno u posljednjoj verziji, za slabija računala/netbooke je i dalje puno)

- bržije i stabilnije prebacivanje između vrste veze (edge/hspa)

 

hajmo počet :)

prvi korak

najprije skinite zadnju verziju Vodafone Mobile Broadband programa i instalirajte ju

pokrenite program i kliknite Napredno

zatim na karticu Uređaji, dolje na listi kliknite na svoj modem i zatim stavite Zahtjev za PIN-om na Ne traži pin jer u protivnom nije moguće spajanje bez programa

nakon toga se spojite na internet kako bi provjerili da je sa vezom trenutno sve ok, prekinite vezu i zatvorite program

drugi korak

uklonite VMB sa startup liste (npr. pomoću CCleaner-a)

otvorite Task Manager, kliknite Processes karticu i pronađite proces pod nazivom MobileBroadband te kliknite End Process, isto napravite za VmbService

zatim kliknite Services karticu i nakon toga dolje desno Services

u prozoru koji se otvori pronađite servis Usluga Vodafone Mobile Broadband, desni klik na nju te odaberite Properties

otvorit će se drugi prozor, tu stavite Startup type: Manual

time smo onemogučili VMB da se sam pokreće i da ruši dial-up vezu

treći korak

otvorite Network and Sharing Center u Control Panel-u, te s lijeve strane kliknite Change adapter settings

u sljedećem prozoru odaberite Vodafone Mobile Broadband, desni klik i odaberite Properties

zatim pratite sljedeće slike i podesite da sve bude kao na njima (strelica miša označava gdje treba kliknut)

 i to je to, potvrdite sve prozore sa OK, restartajte komp i spojite se na tu dial-up vezu

sve sam napravio kako treba ali mi pokaže ovaj error, meni ni s programom se ne može spojit samo piše traženje mreže, kako to riješit, jel ima neko ideju

 

kako bi te postavke izgledale za tele 2

 

 

dancy_94@hotmail.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2012 7:17 (dancy).
14 godina
moderator
online
Re: [Tutorial] VIP internet bez VMB programa

ako ti se uopće ne spaja onda je neki drugi problem...

 

imaš sa carnetom ili bez?

 

probaj reinstalirat VMB i probaj na neki drugi usb utor

isto tako probaj na drugom računalu

 

za tele2 nemam pojma...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
11 godina
offline
[Tutorial] VIP internet bez VMB programa

Eh da sam to znao prije život bi mi bio puno lakši {#}

There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [Tutorial] VIP internet bez VMB programa
XXX-Man kaže...

evo mali tutorial kako se spajati na VIP broadband internet bez VMB ..........

Moz ga hebat,ali ja nikako ne mogu pratiti turotijal,jer je kod mene sve totalno drugacije,ne mogu naci nikako pola tabova koji se koriste u turotijalu,a i VMB program je drugaciji od onoga u turotijalu!

{#}

14 godina
moderator
online
Re: [Tutorial] VIP internet bez VMB programa

Prošle su 2 godine, puno toga se promijenilo...

 

Zanemari onaj dio gdje se radi o programu i samo napravi novu Dial-up konekciju prema postavkama koje su gore.

TROLLBUSTER ! ! !
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice