A1 kućni internet - optika

poruka: 863
|
čitano: 480.278
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

Thermalu su rekli da nitko nema baš 100/100 već da svi imaju tako. 

14 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Marko :D kaže...

Thermalu su rekli da nitko nema baš 100/100 već da svi imaju tako. 

Kod kog god sam mjerio na ex. amisu nitko nije imao 100/100. Susjed ima samo internet i kod njega je uvijek 94/95 tako nešto možda megabit manje-više. A valjda jedno 50 testova sam kod raznih korisnika sa amisom napravio nikad nisam vidio 100/100 da je netko imao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 16:50 (Thermal).
9 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Nema apsolutno nikakvih razloga da to bude tako.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Jučer su baš zvali staru iz szk-a i kažu kako će u ponedjeljak dofurati "jači" router s obzirom da smo uzeli 500/120.

Na HG8245 nemam nikakvih zamjerki što se tiče pucanja veze i varijacija u brzini.

Koje routere uopće daju ovi iz vipa za optiku ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
big smoke kaže...

Jučer su baš zvali staru iz szk-a i kažu kako će u ponedjeljak dofurati "jači" router s obzirom da smo uzeli 500/120.

Na HG8245 nemam nikakvih zamjerki što se tiče pucanja veze i varijacija u brzini.

Koje routere uopće daju ovi iz vipa za optiku ?

Dado je napisao;

dado16 kaže...

Routere koje dajemo Huawei HG8245 , Telsey CPL7,Eltek R3621-W2 , Huawei HG8245H... Vjerujem da najcesce ide sad Huawei...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
big smoke kaže...

Jučer su baš zvali staru iz szk-a i kažu kako će u ponedjeljak dofurati "jači" router s obzirom da smo uzeli 500/120.

Na HG8245 nemam nikakvih zamjerki što se tiče pucanja veze i varijacija u brzini.

Koje routere uopće daju ovi iz vipa za optiku ?

 HG8245Q2

http://e.huawei.com/en/products/fixed-network/access/ont/echolife-hg8245q2

9 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika

Ima li netko na forumu tko zna planove širenja Vipove optike? Mislim na buduće planove, ne ovo što objavljuju na internetu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
JozoBozo121 kaže...

Ima li netko na forumu tko zna planove širenja Vipove optike? Mislim na buduće planove, ne ovo što objavljuju na internetu.

 Zna se ovo sto su objavili, daljnja izgradnja-sirenje je vjerojatno zasad poslovna tajna, dok ne objave.

http://www.vipnet.hr/izvodenje-gradevinskih-radova

15 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Jel se nesto promijenilo od 11/17 ili mi Amisovci i dalje nismo kompatibilni sa Vip optikom i ne možemo uzeti 500/120?

 

Pisao sam dosta na drugom forumu o korespodenciji s njima i mjesec i pol dana loptanja simo tamo. Dva puta mi je stizao ugovor koji sam otkazivao isti dan jer je nakon dogovora za optiku došao za kabel.

 

Novi Zagreb, Amisova optika u kući i opet ne mogu ništa

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Penzo kaže...

Jel se nesto promijenilo od 11/17 ili mi Amisovci i dalje nismo kompatibilni sa Vip optikom i ne možemo uzeti 500/120?

 

Pisao sam dosta na drugom forumu o korespodenciji s njima i mjesec i pol dana loptanja simo tamo. Dva puta mi je stizao ugovor koji sam otkazivao isti dan jer je nakon dogovora za optiku došao za kabel.

 

Novi Zagreb, Amisova optika u kući i opet ne mogu ništa

Zvali me prije par danar iz VIP-ovog SZK vezano za dosadasnje interesiranje za prelazak s Amis optike 2u1 (internet+telefon) 100/100 Mbps (sad 199 kn) na VIP optiku i uzimanje SVE Duo paket (internet+telefon) do 70 Mbit/s + brzina 500/120 Mbit/s.
Na kraju je ipak ispalo da bi me sve zajedno doslo 174 kn na 24 mjeseca.
Na moje opetovano pitanje jel se moze dobiti ta brzina na Amis optici potvrdjeno mi je da da bez problema.
Dogovorili smo se da cu jos malo razmisliti pa cu im se javiti.

15 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Hvala, probati cu ih danas nazvati da vidim kak stoje stvari. Rađe prvo tu pitam jer nemam živaca za objašnjavanje svega polupismenim agentima još jednom :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Penzo kaže...

Hvala, probati cu ih danas nazvati da vidim kak stoje stvari. Rađe prvo tu pitam jer nemam živaca za objašnjavanje svega polupismenim agentima još jednom :)

 Napisi nam poslje sta su ti rekli u SZK

14 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Može mi netko isprobat pa reći da li mu funkcionira simetrčna brzina na FTTHu, meni ne funkcionira, ako uploudam na najvećoj brzini download šteka sve dok se upload ne dovrši onda download živne.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Thermal kaže...

Može mi netko isprobat pa reći da li mu funkcionira simetrčna brzina na FTTHu, meni ne funkcionira, ako uploudam na najvećoj brzini download šteka sve dok se upload ne dovrši onda download živne.

 Meni pod full uploadom radi normalno download....koristim asusov router

battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

Ja isto imam asusov na eltek spojen (to znači govorim o bivšoj amis ne VIP FTTH) i kad uploudam recimo na wetransfer ide mi full brzinom upload, ali onda download neće preko 2MB/s, no čim se upload dovrši odma skoči na 10+. Znači morat ću ih opet zvat da im i to prijavim...

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 23:07 (Thermal).
9 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika

Ovo sa portovima uopce ne funkcionira :(, jedan dan radi, drugi ne...koma. Imam brzinu koju nisam imao na Optimi a nemam portove koje sam imao na Optimi. Sta ti mi vrijedi nesto brzo skinuti kada to ne mogu posteno vratiti :(

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
robee1 kaže...

Ovo sa portovima uopce ne funkcionira :(, jedan dan radi, drugi ne...koma. Imam brzinu koju nisam imao na Optimi a nemam portove koje sam imao na Optimi. Sta ti mi vrijedi nesto brzo skinuti kada to ne mogu posteno vratiti :(

 Meni na HG8425q2 portforwarding radi normalno. Testirano Port Checkerom kroz tjedan+ dana. Imaš možda neki specifičan port za isprobat, ja sam uzeo random 123.?

13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Thermal kaže...

Ja isto imam asusov na eltek spojen (to znači govorim o bivšoj amis ne VIP FTTH) i kad uploudam recimo na wetransfer ide mi full brzinom upload, ali onda download neće preko 2MB/s, no čim se upload dovrši odma skoči na 10+. Znači morat ću ih opet zvat da im i to prijavim...

Budem ja malo kasnije testirao kako je kod mene, pa ti javim.

9 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika

I ja sam random, ponekad radi a ponekad ne....nema pravila. Podesen na routeru (isti kao i tvoj) i na compu. Trenutno koristim 52800.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2018 11:32 (robee1).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

VIP digao pojedine kombinacije paketa za 10 kn gore.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Upravo sam zvao VIP i žalio se da više nemam simetričnu vezu koju sam prije imao tj. da kad stavim neki download i skida ga nabrže ako stavim upload sruši mi download brzinu na 1.4Mb-1.7MB/s i čim prekinem upload se vrati na nekih 10ak MB što mi prije ove migracije nikad nije radio. Prvo me tehničar stavio malo na čekanje pa je provjerio i kaže da imate pravo citiram šta je rekao prije je stvarno simetrično radilo 100/100 sad više od kad je VIP to preuzeo iz nekih sigurnosnih razloga su limitirali to i više se neće moći koristiti simetrično 100/100, a oke je lik kaže da je on inače bivši amisov tehničar i da stvarno može potvrdit da je to prije funkcionirali, a sad više ne funkcionira i da na žalost on niti bilo tko drugi tu ne može ništa niti poslat na neku prijavu da to poprave ni ništa tako je eto točno rekao. Također mi nisu uvažili žaldbu za umanjenje računa na sjebani wifi koji je bio do 1.2 do kad nisu flešali novi firmware, jadnici na kvadrat ono šta reć jebu nas samo tako.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2018 18:10 (Thermal).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

Meni se nekako čini da su oni nama prešutili više toga i da ja odoh na Iskon po isteku ugovora. 

9 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika

Ja sam se u 01/2018 zalio na routere i dobio 3 nova...vijao sma to sve dok mi nisu dali ovaj novi Huawei. Zalio sam se i na racune i uvazili mi sve....posto stvarno nisam moga nista raditi.

Moj jedini problem su portovi a sve ostalo za sada radi kako treba. Sto se tice simetrije, to nisam ni gledao posto mi nije bitno. Okrenem mjesecno cca 800GB prometa i to vecinom download. U biti kad razmislim, kod torenta mi ne rusi down kada imam i up na seedu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Može li mi netko od bivših amis FTTH korisnika koji imaju 100/100 isprobat da li im radi simetrija jer meni ne radi od kako ih je VIP preuzeo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2018 17:33 (Thermal).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Zna li netko kakva je shema sa nama koji imamo 500/120 jer vidim da pa novome daju 150 Mbit upload brzine. Sad da li će postojećim korisnicima automatski podići sa 120 Mbit na 150 Mbit ili će se morat nešto sitno platiti ?

Poslao sam im mail ali su mi napisali sve samo ne ono što sam ih pitao, a i nije da si čovjek može pomoći sa njihovom web stranicom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Sad imaju još 4 dana akciju za Nove korisnike Trio paketa.

http://www.vipnet.hr/webshop-slavi

 

209 kn, 194 kn ako se uzme i mobilna M tarifa u paketu. E sad piše na linku povećanje brzine na 150 Mbit/s i paket Filmovi i serije besplatno, ali ne piše u kojem vremenskom razdoblju.

Budem ih zvao baš sutra da se raspitam malo pošto imam Amisovu( tj. sad Vipovu) optiku u stanu.

 

Jel netko već uzeo akciju? Cijena paketa je snižena cijele 2 godine? Ti dodatni paketi besplatni kolko dugo?

It is hard being a person!
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

jel ima kakve bitne razlike izmedju optike koja ide po zemlji ili po stupovima . Vip ce mi kroz ulicu provuc optiku ali koliko vidim ici ce preko stupova.. Pa kako je optika podlozna  vanjskim utjecajima itd ili ne bi smjelo biti nikakvih problema dugorocno ?

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
sseennoonn kaže...

jel ima kakve bitne razlike izmedju optike koja ide po zemlji ili po stupovima . Vip ce mi kroz ulicu provuc optiku ali koliko vidim ici ce preko stupova.. Pa kako je optika podlozna  vanjskim utjecajima itd ili ne bi smjelo biti nikakvih problema dugorocno ?

 Teoretski ne.

U praksi znaju vrane napast nadzemni kabel pa šalju tehničare sa sačmaricama.

Navodno napadaju samo Vipnetove kablove, pa mnogi sumnjaju da T-com dresira vrane u tu svrhu.

8 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

zavadi pa vladaj kazu. Garant neki Iskon uhljeb :D

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Antropofob kaže...
sseennoonn kaže...

jel ima kakve bitne razlike izmedju optike koja ide po zemlji ili po stupovima . Vip ce mi kroz ulicu provuc optiku ali koliko vidim ici ce preko stupova.. Pa kako je optika podlozna  vanjskim utjecajima itd ili ne bi smjelo biti nikakvih problema dugorocno ?

 Teoretski ne.

U praksi znaju vrane napast nadzemni kabel pa šalju tehničare sa sačmaricama.

Navodno napadaju samo Vipnetove kablove, pa mnogi sumnjaju da T-com dresira vrane u tu svrhu.

Bome me dobro nasmijalo :). Inace, imam od VIP-a optiku 500/120 i nemam zamjerke (uvijek bi mogla biti cijena niza ali nisam mogao vise s ADSL-om izdrzati).

After Effects,Sony Vegas Pro,Nuke i Maya tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice