Koristi li itko ovdje Mac? zaključana tema

poruka: 42
|
čitano: 7.433
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristi li itko ovdje Mac?

evo ja. jaki argument, na macu sa ljinuxom i dan danas ne postoji corel!. ima CD11 na maca ali kazu da je propast.. i da se vuce uzasno, da brze radi na piceku nego na macu. ok za mac paralelno postoji ilustrator, koji mi bas i nije tako potrebljiv kao i corel. vjerovatno navika. a posto radim u graf industriji vec duze vremena i svi u okolnim tiskarama koriste corel i quark onda koristi to i moja firma. tj ja. quark vise ima ono sto u grafickoj industriji se koriste i ti izrazi. dok indesing mi je vise ko umjetnicki program.....  a i indesign koji mi i nije bas tako iskreno sjeo. vise mi se svidja quark, naravno indesign ima nesto sto u quarku jos ne postoji tako i obrnuto .. pa mi nekako svaki svoj program ima i prednosti i mane. ali sam i dalje zagrizeni korisnik corela... radio sam u ilustratoru i jednostavno mi nije sjeo, puno stvari mi je nedoreceno puno stvari jednostavno FALI sto u corelu ima. tak da... vjerovatno se moze ISTO napraviti, ali ja nemam vremena trenutno uciti ilustrator... i mozda nes nacrtat sto bi u corelu bio gotov za 1h tamo moza mi treba puno vise...mozda cijeli dan

e sad nadalje... vidim da postoji paralels za maca.. i da "fino vrte" x3 e sada kako to u stvarnosti radi i taj multitasking neznam to nisam isprobao, glupo mi je da dajem 2-3 puta vise za maca trenutno ako mi taj multitask NECE raditi kako bog zapovjeda, ako ce stekat. koga god pitam iz prve ruke svi nes kao radi pa ne radi, na forumima okolio koliko sam vidio da bas to i NE radi... tako da...

photoshop i sam adobe komplet za pdf koji mi sluzi za ripanje i sl u to ne ulazim, zadovoljavajuce rade na piceku.... sad dal to postoji za novi lunuxoid neznam... a i dalje mi je glupo dati 20000kn za maca ako ne mogu vrtit acrobat, pdf, photoshop, sad mozda bi i presao na indesign, al ilustrator ne mogu prozvakat.. stoga ostajem tu odan corelu.... e sad... kako se prebacit bezbolno sa paralelsom a da jednostavo to RADI!

cak bi mozda i prozvakao indesign umjesto qarka.. al corel je corel! i tu nema price.

jednostavno racunalo mi sluzi za posao a ne surfanje netom igrice i sl. isto stanje mi je i kod kuce, a nema mi smislja dati 2*20000kn da imam i piceka i jabuku na stolu. bacanje novaca. mac jos nije zazivio i verovatno ce uvjek kasniti i kaskati za win, sve do onog trenutka kad u win ne naprave neku glupost koja ce ih jako zakociti, tipa viste koja treba uzasan hardveraj za ono sto nudi vizualno. i do dan danas ne postoj odredjeni drajveri za vistu .. u grafickoj industriji sto se tice ripova i sl. moras cak engdje vrtit win2000! nevjerovatno al istinito. stoga mac jos nije isplativ...

eto ako netko ima od graficara da kaze iz prve ruke dali to radi ta kombinacija, paralelsa i x3 iz prve ruke.. vrlo rado bi pokusao preci sa piceka na jabuku. ali bez corela ne idem nikuda. dual bootovi me ne zanimaju.

manic kaže...

Napisala sam ovo već negdje, a napisat ću i ovdje opet: Oni koji nisu radili ozbiljnije na Macu nemaju ga pravo komentirat, pogotovo ne u negativnom smislu, jer na temelju čega oni donose te zaključke?  Ako imate nešto protiv Mac računala ili osa X, onda lijepo argumentirajte a ne davat nekakve budalaste izjave.

 

 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristi li itko ovdje Mac?

Corel? .... uhuh  ...Moj savijet je što prije zaboravi corel i počmi se služiti illustratorom, program je oduvijek bio stabilniji, bolji i rasprostranjeniji svugdje osim u garaža studijima.

 

Quark? Nedavno sam pokušao ponovno mu dati šansu ... nevjerojatno je kako se tajsoftware nije razvio još od verzije 4.11 prije desetak godina skoro. Opet ti kažem, zaboravi ako možešipređi na inDesign, i ja sam morao. Ako znaš išta raditi u Adobeovim programima inDesign savladaš u par dana ... isplati se višestruko, program je neusporedivo bolji od quarka danas.

 

A.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristi li itko ovdje Mac?
Strontium kaže...

Mac je za šminkere i neznalice,ili određene profi zadatke,PC je prava mrcina za sve

 

 Ma jelda za neznalice?! Videi se koliko si pametan... Vjerojatno svo tvoje znanje o informatici se svodi na instaliranje igrice i onda se tu nesto pametujes, a to je stvarno jadno...
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.2.2008 22:36 (Miro).
16 godina
neaktivan
offline
Koristi li itko ovdje Mac?

Yes, koristi Mac (MacBook Pro). Komotan je za koristenje. Istina da je cijena na strani PC-a. Imam i PC kao stolno racunalo. Malo za igranje. Tako da u biti radim na oba sustava i mislim da ljudi koji se prvi puta susrecu su racunalima s Mac-om ipak profitiraju. Osobno mislim da za igranje treba uzeti konzolu, a ne racunalo koje je nekoliko puta skuplje od konzole (valjda je bitna igra a ne milioni poligona). OK, klinci i oni koji s tako osjecaju, komotno je imati masinu za sve. Ipak svaka roba ima kupca. Zasto postoji toliki jaz izmedju korisnika Mac-a i PC, zasto kod auta nije tako. Kaj se i tam isto ne placa (pre)skupo ime, a kvaliteta nije proporcionalna cijeni. Smatram da je cijena mjerilo mogucnosti. (Kad moj picek krepa, onda si bum kupil iMac i Virtual PC for Mac) :-)

16 godina
neaktivan
offline
Koristi li itko ovdje Mac?

ne koristim mac.(bilo bi svetogrđe platiti za OS, kad postoje bolja i jeftinija alternativa). hardware za pc nabavljam na news grupama, a software svakih 6 mjeseci skinem s ubuntu.com. ne može jeftinije

 

[URL=http://brainstorm.ubuntu.com/idea/1503/][IMG]http://brainstorm.ubuntu.com/idea/1503/image/1/[/IMG][/URL]

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.3.2008 12:53 (hrvooje).
16 godina
neaktivan
offline
Koristi li itko ovdje Mac?

ne, mac je vise za novinare, web dizajnere i one koji vole bit drugaciji od SVIH...

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.3.2008 20:00 (r3d3f1n3).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristi li itko ovdje Mac?
Mac nije toliko kvalitetan,nije ni do koljena Windowsu(ne započinjem svađu),nego je to moje mišljenje!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristi li itko ovdje Mac?
PCMaster kaže...
Mac nije toliko kvalitetan,nije ni do koljena Windowsu(ne započinjem svađu),nego je to moje mišljenje!
 u pravu si to je stvarno tvoje mišljenje... ali sad uspoređuješ ovako:::   šasija od BMWa je bolja od motora ferarija   mislim....

hoćeš reći osx je bolji???  pa čuj... os x je bazirani freebsd operativni sustav i totalno je različit od wina pa bi za to trebala duga
i žustra rasprava.

macov je problem što ga sad koristi svaka šuša i nekada je bio prestiž biti makovac ali sada je to ofucano i nepotrebno bacanje
love.... mislim da se treba ovdje posvetiti hardwareskim performansama ničemu drugom... da se izbaci ono lijepo kučište i super
kvalitetni monitori... apple bi bio vrlo blizu cijenom pc-u.. o tome se radi.... o ničemu drugom

 

 

iako ću ovim pobiti sve svoje dosad napisane postove na ovoj temi...  ali....

 

činjenica je kad jednom probaš apple.. to računalo postaje dio obitelji.. to nije samo kanta... to je svemir i tu nema rasprave....

 

od vizualnog do sistemskog za svakoga ima ponešto... čak i za ove neke pojedince umišljene velestručnjake s ovog foruma...

 

no cijena ipak prevagne na kraju.. apple je apple iako je prešao na intel (što mislim da je glupo, motorola je imala sasvim uredne

procesore) i iako se dao winu kao prostitutka....

 

no da se vratim svojim uvjerenjima.... uvijek mogu staviti freebsd na pc i imati srce sustava koje radi i u osx u.. a za 3 puta manje love.

 

da pojeftine.... uh.. bilo bi svega... velike promjene bi se dogodile ali ovako.. i dalje će ostati na 8% tržišta

najveći hrvatski portal za kulturu i umjetnost --- www.svijetkulture.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.3.2008 21:21 (hondo).
16 godina
offline
RE: Koristi li itko ovdje Mac?

PCMaster kaže...
... da se izbaci ono lijepo kučište i super
kvalitetni monitori... 
 
Samo da te ispravim, trenutno monitori u 20" iMacovima su katastrofa. 



jesti i spavati
16 godina
neaktivan
offline
Koristi li itko ovdje Mac?

se iPhone računa? ..ipak koristi macintosh software ;P

16 godina
neaktivan
offline
Koristi li itko ovdje Mac?

Ovo je tema kojoj nema kraja.

Svi znamo da ce Mac-ovac reci Mac, PC-evac PC.

Ovo je isto kao tema Window$ vs Linux. Samo jedni druge napadate bez ikakvih razloga. Cemu?

Da biste dokazali da je PC ili Mac bolji? Jedino sto valja je ono sto tebi valja, drugim rijecima ako meni valja Mac ja cu ga koristit, tako isto i za PC.

Ja volim Linux on je meni bolji od ostalih OS-ova, vama je mozda bolji Window$ i ja to postujem. To su samo ukusi, a o njima se ne raspravlja.

Zato je najbolje zatvoriti ovakve teme i poduzeti neke mjere da se takvo sto vise ne dogadja.


Arch user, Don't Panic!!!
16 godina
neaktivan
offline
Koristi li itko ovdje Mac?

Slažem se s tobom.

Potpuno besmisleno.

Od kako tako postavljene teme prelazi se na mjerenje,kvalitetu....

Same usporedbe.

Ali ljudi su navikli odgovarati sa:moj je veci,moj je bolji,moj je brži...

 

A ja se polako navikavam reci:

 

CLOSED


C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice