Nosite li sat?

poruka: 3.043
|
čitano: 1.094.743
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Nosite li sat?

Ma jasno skupi je to sport, tko voli i tko nije za jedan klasican. :D
ja sam ovaj jacque lemans slika iznad fossila zapravo uzeo neplanirano.

krenuo sam po hlace u outlet kod ikeje i kazem curi hajde da se zaletimo
do watch centra da vidim kaj ima i eto vidim sat snizen sa 1800 na 680kn.

nekako me malo vukao na cerruti genovu. prvo pitao curu da li je to neki sat sa greskom ili
ne znam jer fakat su im cijene bile bas onak zacudujuce snizene. rekla je da imaju i dio satova s greskom.
kazem curi sta da uzmem, ona odma da. ha reko ajde okej lova. i svida mi se sto je malo drugaciji.

jedna kazaljka velika za minute, donji "krug" pokazuje sate, gornji datum ( iako osobno nisam fan toga na satovima ).
ali zbog kombinacije boja, kockastog dizajna i okej cijene sam ga zapravo i uzeo.

10 godina
offline
Nosite li sat?

Eto, poslije kvarcnog Suntača, brijao sam uzeti mehanički sat, al' bavljenje sportivom, me ipak navelo da prije toga uzmem jedan pametni sat.

Evo, kako izgleda Garmin Instinct na mojoj šapi:

 

 

Well, ćuka je isprobana u onim uvjetima za koje je predviđena. Trčanje, hodanje, plivanje, dizanje utega, kardio....

Koliko kroz ovih par dana vidim ćukica radi sasvim O.K.. Uzeo sam je ponajprije, jer sam našao vrlu dobru recenziju u našem omiljenom magazinu BUG-u koju je napisao naš bugovac Drago. Kasnije ga je isto tako i Denis predstavio 

na planiranju po zagrebačkoj Gori. Tople preporuke za pročitati.

Kasnije sam išao gledati što se nudi u tom rangu i za te pare, te bez obzira što sam analizirao i druge Garmin satove, Suunto, i druge manje poznate makre, te brendove...Odluka je pala na Instict. Robusan, cool izgleda, sasvim solidan sat, nudi iste funkcije kao u skuplji satovi(Fenix,...),ali u crno-bijeloj varijanti. Kod mene mu je uz ovo navedno plus i to što ima štih 90-ih godina, kada sam bio nešto mlađi, nego sada. Izuzemo li ratne okolnosti, sasvim O.K. vrijeme. Nije safirno staklo, ali nije i neko staklo koje odmah puca kada se malo očešeš o štok vrata.

 

Ako lajkate ovaj model, samo naprijed.

 

 

--------------------

 

Za ekipu kaj brije na satove imam još poneko pitanje:

- koji vam je najskuplji sat u kolekciji [osobno, imam samo Suunto Core i Garmina Instincta] ?

- kada bi birali između brendova Seiko i Certina. Koji bi odabrali i zašto?

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 13:16 (PzKpfw).
16 godina
offline
Nosite li sat?

Nije sat, ali novi wearable - Xiaomi Mi Band 4, uzeo sam ga zbog pristojne cijene i savršen je za praćenje sportskih (trčanje, teretana, dobar posao je i na nogometu odradio) i noćnih (hehe) aktivnosti.

Koristite blage riječi i jake argumente
4 godine
protjeran
offline
Nosite li sat?

Da ako nekom ista znaci saljem/poklanjam. Meni ne treba, a dobio sam pri zadnjoj kupovini.

15% watch centar

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Eto nakon tjedan dana stigla ikona Seiko Skx 009👊 kupljen na Monsterwatches.nl 265€+23€ dostava, J serija.

Kad sam ga otvorio iznenadio sam se koliko je malen, jos je lijepsi u zivo!

Dobio sam extra silikonski remen, nisam ga platio, lijepa gesta od strane Roba! 💪

Nisam dobio kutiju od seika, jer ih on dobiva kao rinfizu tako nekako, pise sve na Monsterwatches.nl njegovom saitu, zadovoljan sa sa svime😊

Sve 5 za sada, vidijet cu koliko je brz/spor za par dana, ali kako kazu sta ga vise nosis on je precizniji!

Malo me zulja ovaj crni remen probat cu stavit ovaj silikonski, np!

To mi je prvi automatic i drago mi je da sam si ga kupio. Bilo mi je skupo dati skoro 300€ za sat, ali kako sam gledao recenzije i citao komentare, ohrabrio sam se dlucio se za skx! Sada neka traje barem 15 godina!
😂💪
Hvala ekipa! 👊😊✌️
Odmori se u Istini!
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
veseli007 kaže...
Eto nakon tjedan dana stigla ikona Seiko Skx 009👊 kupljen na Monsterwatches.nl 265€+23€ dostava, J serija.

Kad sam ga otvorio iznenadio sam se koliko je malen, jos je lijepsi u zivo!

Dobio sam extra silikonski remen, nisam ga platio, lijepa gesta od strane Roba! 💪

Nisam dobio kutiju od seika, jer ih on dobiva kao rinfizu tako nekako, pise sve na Monsterwatches.nl njegovom saitu, zadovoljan sa sa svime😊

Sve 5 za sada, vidijet cu koliko je brz/spor za par dana, ali kako kazu sta ga vise nosis on je precizniji!

Malo me zulja ovaj crni remen probat cu stavit ovaj silikonski, np!

To mi je prvi automatic i drago mi je da sam si ga kupio. Bilo mi je skupo dati skoro 300€ za sat, ali kako sam gledao recenzije i citao komentare, ohrabrio sam se dlucio se za skx! Sada neka traje barem 15 godina!
😂💪
Hvala ekipa! 👊😊✌️

Čestitke, kolega!!! Odlična odluka. Taj remen će se vremenom prilagoditi ruci i postati udobniji.

 

Evo mog ljubimca u prirodnom okruženju.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2019 19:56 (morrisoN).
10 godina
offline
Nosite li sat?

@veseli007 

&

@morrisonN

 

Iako sam lajkao, mora napisati...

Dečki odlični satovi na odličnim fotkama.

Bravo!

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Prinova u kolekciji... Iako nisam ljubitelj kvarcnih satova, ovaj mi se svidio.
morrisoN
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Update:
Pošto mi je originalni remen bio grub, malo sam se potrudio i napravio fine mekane kožne cipelice.
Boja na slikama je nešto tamnija nego u stvarnosti. Dakle, radi se o smeđoj koži na kojoj se vide tragovi vremena. Što bi rekli - vintiđ.
morrisoN
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Evo jedan neobičan remen iz kućne radinosti.
morrisoN
4 godine
protjeran
offline
Re: Nosite li sat?
morrisoN kaže...
Evo jedan neobičan remen iz kućne radinosti.

 hmm, jel kratis i remene za hlače ? :D
kupio sam jucer remen nebi htio busiti rupe, a trebalo bi ga malo skratiti.

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Ja sam u BiH. Kratiti remen za hlače je jednostavan posao. Ti će ti bilo koji obućar jeftino uraditi.
morrisoN
13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Pozdrav, da li je netko ovdje imao iskustva sa web trgovinom irisimo.hr?
Vidim da je već bio postavljen upit, ali nitko nije odgovorio. Zapeo mi je za oko jedan sat, pa me zanima da li je već netko imao posla s njima.
Hvala!
8 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Naručio za kćer Tommy Hilfiger sat sa Irisimo hr, platio pouzećem, sve u redu prošlo i došlo
11 godina
offline
Nosite li sat?

Moja "three watch collection" 

16 godina
moderator
offline
Nosite li sat?

S obzirom da se tu dičite raznim seikojima, kasijima i inima, evo nešto totalno drugačije. 

 

Guanqin GJ6036 (čita se Gwan-čin), kupio sam ga na akciji na AliExpressu kad je koštao 39 dolara i još sam iskoristio 3 dolara AliExpressova popusta, tako da me koštao 36 dolara (oko 220 kuna). "Open heart" automatski mehanički sat s, možda, hardlexom (negdje piše safirno staklo, negdje staklo, na jednom mjestu sam naišao mineralno staklo - znam samo da sam ga jednom potegnuo po metalnoj kvaki i ništa se ne pozna) za "prozor" (čini se da ima antireflektivni premaz) te prozorom s donje strane pa se vidi mehanizam. Veličina 43 mm. Mislim da za tu lovu izgleda prokleto dobro - ima hrpu detalja i tekstura, kućište je solidno ispolirano (jedino poliranje nije baš najbolje kod narukvica), dojam malo kvare ovi zlatni elementi za koje bi čovjek očekivao da su fino ispolirani. Samo što, eto, nema zapadnjačko ime.

 

Netko je snimio i video

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 16:47 (mbaksa).
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
glikoprotein kaže...

Moja "three watch collection" 

 Odlična trojka. Fali neki fini dress sat bijelog cifera i to je to.

morrisoN
11 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Hvala kolega :) hm, Hamilton mi koristi za to zasad budući da je došao na kožnom remenu. No, Seagull 1963 mi je na nišanu već duže vremena da bude taj, avijaticarski kronograf kineske proizvodnje sa bogatom povijesti i sa odličnim kompleksnim mehanizmom kakvog nije moguće nac u tom cjenovnom rangu. Trenutno je na AliExpress u na sniženju još par dana, cijena oko 200 $ sa dostavom (ako ne prikaže odmah onda ima neki vaucer), navodno je i safir gore ali sumnjam. Ako netko voli military style toplo preporučam da baci oko

Link

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 22:27 (glikoprotein).
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
glikoprotein kaže...

Hvala kolega :) hm, Hamilton mi koristi za to zasad budući da je došao na kožnom remenu. No, Seagull 1963 mi je na nišanu već duže vremena da bude taj, avijaticarski kronograf kineske proizvodnje sa bogatom povijesti i sa odličnim kompleksnim mehanizmom kakvog nije moguće nac u tom cjenovnom rangu. Trenutno je na AliExpress u na sniženju još par dana, cijena oko 200 $ sa dostavom (ako ne prikaže odmah onda ima neki vaucer), navodno je i safir gore ali sumnjam. Ako netko voli military style toplo preporučam da baci oko

Link

 A ja u zadnjem momentu odustao od namjere da u svom postu napišem kako bih ja na Hamiltona stavio kožu :)

Rekoh, da se čovjek ne uvrijedi.

morrisoN
11 godina
offline
Re: Nosite li sat?
glikoprotein kaže...

Moja "three watch collection" 

 Ovaj Hamilton mi izgleda zakon, mozes li molim te napisati koji je model, thx :)

15 godina
offline
Nosite li sat?

Strumento Marino Admiral, relativno mlada firma sa zanimljivim i kvalitetnim satovima. Nakon Certine odlučio sam isprobati nešto novo.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Adoon kaže...

Strumento Marino Admiral, relativno mlada firma sa zanimljivim i kvalitetnim satovima. Nakon Certine odlučio sam isprobati nešto novo.

 Gdje si uzeo i koliko kn? Vidim da je oko 500 dolara na netu.

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 10:21 (Dodinho).
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Došao me oko 3000 kn sa dodatnim remenom za u more (ovaj na njemu). Inače je na njemu remen od brušene kože. Neka mala trgovina u centru Mall of Split, mogu pogledati naziv trgovine kad dođem doma.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
14 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Evo i moje male miš-maš kolekcije

 

 

13 godina
offline
Nosite li sat?

Zadnjih par dana razmišljam o kupnji pametnog sata, pošto nikada nisam imao takvo nešto, zanimaju me vaš iskustva. 

 

Recimo ovaj mi se po specifikacijama čini ok. Najbitnije ki je i da se mogu promjeniti teme/skinovi.



Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

ne!

 

Amazfit GTR - ista cijena, Huami je podmarka Xiaomija - dakle kvalitete je tu za iste novce, a za malo više ga kupiš u Hrvatskoj (rate ? jamstvo?)

 

kolega ga je kupio, ja sam već naručio zaštitno staklo i čekam neku akcijicu...

 

24+ dana baterija traje, i zbilja je odličan po tom pitanju - nije najbolji sportski sat ali izgleda dobro, ima dosta funkcija, možeš ga prilagoditi izgledom sebi - i opet- baterija!

 

 

 

inače, bio je za 89$ na Dropu zgodan sat (nije smart):

 

https://drop.com/buy/citizen-chandler-bm8475-eco-drive-solar-watch

 

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

 

@dv14

 

Frendač, za te novce što linkao ovaj sat koji ti se učinio zanimljiv dobije se sasvim solidan pametni ssat kao što je Garmin ili pak Suunto. Imao je naš BUG temu broja sa pametnim satovima prošle godine u 10.mjesecu. 

Iako su na tržištu već neki novi modeli držim da ti tekstovi iz BUG-a o pametnim satovima mogu biti dobra referenca za dalje.

 

Osobno koristim Garmin Instict te mi pruža sve što hoću od pamentog sata. Prati tvoj napredak u raznim aktivnostima(-pješačnje, žešči hajkovi, trčanje, gym, plivanje,...), dobro izgleda, lagan je, te baterija sasvim solidno traje, te ju ne treba puniti dugo. Topla preporuka. Nije vrh ponude, ali sasvim solidno odrađuje zadaće koje stavim pred njega.

E, da..Bitno mi da je i robusan. Drugim riječima otporan na udarce.

 

 

Bitno da si postaviš što želiš od pametnog sata. Moraš imati neke kriterije, te onda sukladno parama, istražuješ ponudu.

Osobno, ove kineze ne bih ni gledao, nego bih birao između Garmina i Suunta.

 

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
4 godine
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Moja kolekcija sa jednim juicy Lume shotom 

 

EDIT: 

Gornji red s desna na lijevo marke i modeli:

- Random Lorus

- Citizen AT8158-14H, Eco Drive, Titanium case i Saphire crystal

- Seiko Prospex SBDN028 Lowercase Limited Edition 2741/3000

- Citizen Nighthawk

- Seiko Flightmaster

- Sinn 104 St Sa I W

- G - Shock Mudmaster GG-B100-1AER

- Timex Fairfield Chronograph

- G - Shock Mudmaster GG-1000-1A5

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2019 10:01 (Phattiie).
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Phattiie kaže...

Moja kolekcija sa jednim juicy Lume shotom 

Super kolekcija, čestitke!

 

Ja bih izbacio jednog đišoka, jer su dva višak, volio bih da je sinn sa crnim ciferom, a dopunio bih nekim vintage chronom od seika i nekim pilotom npr ovaj hamilton ;)

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 21:48 (morrisoN).
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@Phattiie

 

Fino, fino...Lajkam kolekciju satova. 

 

Samo bi me zanimalo nekaj? Well, prva slika, gornji red, treći slijeva: dal' je to Seiko. Ako da, koji model?

I onaj posljednji u gornju redu brend i model, koji je?

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice