Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.602.739
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Kad vidim da si ljudi stavljaju vodena hlađenja, prvo pitanje mi je u glavi: "da li se kuciste cisti/ispuhuje prasina normalno kao i kad je zracno hlađenje?" i kad vidim kucista za dust filterima "da li se i oni moraju ispuhat ssvaka 2-3 mjeseca kao moje smece?"

 

Ako mi netko moze ukratko odgovoriti na ta pitanja. Hvala!

Kovačić
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Kuciste s filterima i ako stoji na stolu nebi trebao cistiti barem minimalno godinu dana(filtere cistis po potrebi), bez obzira imao vodu ili zrak, moj stari z3+ je bio cist ko suza dok nisam maknuo prednje filtere tada sam ga doslovno unistio prasinom u par mjeseci.lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 9:41 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...

Ja sam ovdje da ovaj tvoj potpis iskomentiram, malo sam iznenađen.

Pričat ćeš ti drugačije, bit ćeš ti mekan.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 10:22 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
metallic kaže...

Meni je kriticno losa samo boja one tekucine u sistemu hlađenja kod kolege REAKTOR.

Onako podsjeca na neku hobotnicu, ali ne u dobrom smislu.

 Boja je takva jel sam ulio antifriz g12 + 

_itsmoriarty kaže...
metallic kaže...

Meni je kriticno losa samo boja one tekucine u sistemu hlađenja kod kolege REAKTOR.

Onako podsjeca na neku hobotnicu, ali ne u dobrom smislu.

 ja sam takodjer kao dislajk ne znato sto imam nesto protiv kolege nego jednostavno po meni to na tako starijoj kofni ne izgleda tako lijepo. 

 

bar meni sad ne znam za ostalu ekipu. i te cijevi i radijator, ne znam, nikako mi se ne svidja pa zato palac dolje. 

 

bez ljutnje kolega! 

 

lp

 Svatko ima svoje mišljenje, nema ljutnje. I meni izgleda glupo, ali nema se para za  pravo vodeno pa sam zato uzeo ovo jeftinije pa tako izgleda.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 16:24 (REAKTOR).
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...

 Mozes ti staviti ne znam kolko retusiranih slika sto sa neta sto svojih uslikanih sa susjedovim foticem, ali ne moze se sakriti tu nakaradu.

 

Blok izgleda kao jeftini plasticni cep od nekakvog karnistra, dok je na cm-u kvalitetni metalni sa svijetlecim logom ili RGB-om da si ga podesis kako ti pase.

 

Crijeva nemaju veze sa elegancijom vec izgledaju kao da si upiknuo dva jeftina gumena smrka, dok su na cm-u sleevana crijeva kako to rade i na puno skupljim hladnjacima.

 

Secer na kraju je mali krmasti radijator koji valjda nije dovoljno sirok pa se na njega stave dva relativno ruzna ventilatora tako da to sve skupa zaista izgleda kao da je u kucistu izrastao tumor.

 

Taj AIO uzmes ako nemas bocnu staklenu stranicu i ako jos dodatno drzis kuciste u ormaru da ga netko slucajno ne bi otvorio. 

12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

citam i nevjerujem...lp

Intel Core™ i7 Forever
15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Imam te steelseries pro wireless dugo na piku, koliko su te dosle?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Oko 300€

11 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

dennocro vidio sam tu podlogu na aliju a nisam siguran na kvalitetu , jesi ti zadovoljan ¿ 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Ma ja nasao za 284Eur, Ali jos se prodomisljam jer trenutno mi nije prioritet jer imam ok slusalice ali to mi je prvi izbor za sada za buducu kupnju.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 12:50 (Patrick_cro).
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Cervinjo kaže...

Evo i malo slika mog hardvera. Naručio sam bijele kablove za napajanje ( sleeve )..Cablemood stranica ako koga zanima.

Sve ima pod moj pc.

Baš samo pogledao jer sutra planiram kupiti. 30€ dođe kit koji želim kupiti, i dodam u košaricu i onda mi napišu da je minimalna cijena narudžbe 70€...WTF?!? I onda neka glupa izlika da je zbog carina, poštarine bla bla, bezveze.

11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

kolega Mr.greenx

 

Od kud je tipkovnica nabavljena?

 

Izgleda super..

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 11:06 (pilgrim_23).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
pilgrim_23 kaže...

kolega Mr.greenx

 

Od kud je tipkovnica nabavljena?

 

Izgleda super..

 

Barbones sa https://www.pcgamingrace.com/products/gmmk-tkl-tenkeyless-customized

(s frendom za vrijeme BF)

 

switchevi - link

 

keycaps - link

13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Fora tipkovnica. Kako ti se Box Navy svidaju? Meni su malo preteski za moj ukus :D
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Fora tipkovnica. Kako ti se Box Navy svidaju? Meni su malo preteski za moj ukus :D
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Gam3r kaže...
Fora tipkovnica. Kako ti se Box Navy svidaju? Meni su malo preteski za moj ukus :D

 Odlični su mi, taktilnost je super, zvuk isto, čak mi ne bi smetalo niti da su teži.

 

 Cherry blue su mi sada skroz mushy naspram.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Mr.greenx kaže...
Gam3r kaže...
Fora tipkovnica. Kako ti se Box Navy svidaju? Meni su malo preteski za moj ukus :D

 Odlični su mi, taktilnost je super, zvuk isto, čak mi ne bi smetalo niti da su teži.

 

 Cherry blue su mi sada skroz mushy naspram.

 Jesi isprobao kada box white?

 

Ja imam AP2 sa box whiteovima i jako sam zadovoljan ali bi volio da su malo više taktilni. Po svemu što sam čitao mislim da bi navy bio upravo ono što želim od switcha :)

#YOLO
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
AdR03 kaže...
Mr.greenx kaže...
Gam3r kaže...
Fora tipkovnica. Kako ti se Box Navy svidaju? Meni su malo preteski za moj ukus :D

 Odlični su mi, taktilnost je super, zvuk isto, čak mi ne bi smetalo niti da su teži.

 

 Cherry blue su mi sada skroz mushy naspram.

 Jesi isprobao kada box white?

 

Ja imam AP2 sa box whiteovima i jako sam zadovoljan ali bi volio da su malo više taktilni. Po svemu što sam čitao mislim da bi navy bio upravo ono što želim od switcha :)

 Imaš tri opcije: jade, navy i pale blue. Navy su ti najvise taktilni. Mislim da neces fulati s navy :)

 

BOX Navy - Clicky | 3.6mm Travel | 60g Actuation | 90g Bottom Out

BOX Jade - Clicky | 3.6mm Travel | 50g Actuation | 60g Bottom Out

BOX Pale Blue - Clicky | 3.6mm Travel | 60g Actuation | 80g Bottom Out

16 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Vkm996 

 

Brutalan komp kolega,uzivaj u radu/gamingu 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 16:28 (4mal).
14 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
4mal kaže...

Vkm996 

 

Brutalan komp kolega,uzivaj u radu/gamingu 

 Hvala puno! Do kraja godine bude unutra išla još jedna 2080Ti ili čak Titan RTX, ovisno od potrebe. Za sada sam prezadovoljan, mašina je jako tiha u radu, a u gamingu je razlika nebo/zemlja od 4790k+GTX970 a o render times da ne pričam. Izvan sebe sam hehe

13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Bude bio procesor jeftin kad izađe Ryzen 3. 

Već na prezentaciji smo vidjeli model koji ga prestiže. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 18:49 (Valentin17).
9 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Vkm996 

 

Vrhunske komponente, na tvome mjestu bih tog ljepotana spremio u malo lijepše kućište  neko koje će kompletno sakriti dolje napajanje i kablove od istoga tipa NZXT H500i, te uzeo fine sleeved kablove za matičnu,grafu i procesor. I stavio iza Corsair vent RGB ili u nekoj boji nije bitno. Uživaj svakako u radu i gamingu :))

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 18:51 (BeLLicus).
14 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
BeLLicus kaže...

Vkm996 

 

Vrhunske komponente, na tvome mjestu bih tog ljepotana spremio u malo lijepše kućište  neko koje će kompletno sakriti dolje napajanje i kablove od istoga tipa NZXT H500i, te uzeo fine sleeved kablove za matičnu,grafu i procesor. I stavio iza Corsair vent RGB ili u nekoj boji nije bitno. Uživaj svakako u radu i gamingu :))

 Ma bitno da radi! Nemam sad vremena posvetit se tome iskreno. Najvažnija stavka mi je bilo da bude tiho - uspio sam. Sve drugo može pričekati slijedeći upgrade za kojih godinu dana :) Hvala puno!

8 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Vkm996 kaže...
BeLLicus kaže...

Vkm996 

 

Vrhunske komponente, na tvome mjestu bih tog ljepotana spremio u malo lijepše kućište  neko koje će kompletno sakriti dolje napajanje i kablove od istoga tipa NZXT H500i, te uzeo fine sleeved kablove za matičnu,grafu i procesor. I stavio iza Corsair vent RGB ili u nekoj boji nije bitno. Uživaj svakako u radu i gamingu :))

 Ma bitno da radi! Nemam sad vremena posvetit se tome iskreno. Najvažnija stavka mi je bilo da bude tiho - uspio sam. Sve drugo može pričekati slijedeći upgrade za kojih godinu dana :) Hvala puno!

 bilo bi super da si tu grafičku karticu više poslikao

6 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Kamikaza1600vti  

 

samo jos da lijepo te kabele fino lagano vezicama manjim svezes, i skines onu crvenu Antec naljepnicu i ko bombona. :D

IG: _itsmoriarty
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Almin94 kaže...

Skoro da ne igram igre, ali evo zaduzena ce biti jedna GTX 1070 ukoliko odlucim kakvu pokrenuti u buducnosti. :)
Asus je napravio strasno dobar posao s ovim Strix Rog modelom. Memorija ide +1000 MHz sto u konacnici daje 5GHz efektivno (Micron, da:). Jezgra do cca 2070 MHz, dalje nisam imao volje testirati. Nisu mi potrebne te dodatne performanse ali cisto me zanimalo do koliko ide.. Poz

 nemoj previše klokat memoriju, asus je vrlo jadno riješio hlađenje polovice memorijskih modula na toj grafi

14 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...

 nemoj previše klokat memoriju, asus je vrlo jadno riješio hlađenje polovice memorijskih modula na toj grafi

 Da, znam da su dva modula potpuno gola.. ali reviewi kazu da to ne predstavlja problem jer ventilator iste uredno ohladi

10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Gam3r

Jesi li pobojane tipke pobojao ili kupio zasebno?

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Almin94 kaže...
picajzla0707 kaže...

 nemoj previše klokat memoriju, asus je vrlo jadno riješio hlađenje polovice memorijskih modula na toj grafi

 Da, znam da su dva modula potpuno gola.. ali reviewi kazu da to ne predstavlja problem jer ventilator iste uredno ohladi

ništa vent ne hladi kad su točno iznad njih stisnute heatpipes i lim, koji blokiraju protok zraka

memorija ne smije preko 85-95 stupnjeva, a bez hlađenja čipovi bi mogli biti vrlo blizu tome, nemoj ih dodatno nabrijavati

 

12 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Gam3r  kaj je to za tipkovnicu?

Malo me podsjeća na tipkovnicu na Orlu na kojoj sam tipkao prije tridesetak godina.

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice