Acer Aspire 7520 - problem sa chipsetom zaključana tema

poruka: 10
|
čitano: 5.527
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 7520 - problem sa chipsetom
pitanje

Pozdrav svima. Prijatelj ima jedan problem: nedavno je kupio gore navedeni laptop (Turion 64X2, X7000-256Mb) i ima problema sa neprepoznavanjem chipseta na matičnoj ploči. Kada se pregleda konfiguracija u Everestu za chipset piše da je nepoznat što za posljedicu naravno ima nemogućnost igranja bilo koje grafički zahtjevnije igre. Ako netko ima ideju pliz postajte.


Naoružan logikom
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Acer Aspire 7520 - problem sa chipsetom
Nisam siguran pa cu pitati - da li je notebook dosao s instaliranim operativnim sustavom?
Ako da, s kojim?
I da, kad ode u device manager, ima li gomila usklicnika ili nekih cudnih stvari te vrste?
16 godina
moderator
offline
RE: Acer Aspire 7520 - problem sa chipsetom

To sto Everest ne prepoznaje chipset na maticnoj ploci ovog prijenosnika nije na nikoji nacin povezano s performansama u igrama. Everest, pogotovo u starijim inacicama, cesto ima problema s prepoznavanjem ploca na prijenosnicima (a to znam jer pomocu njega za svaki prijenosnik koji testiramo u Bug Labu vadimo hardverski izvjestaj). Lose performanse u igrama posljedica su integrirane graficke kartice (GeForce 7000M). Nazalost, jedini nacin da se situacija poboljsa jest da se kupi drugi prijenosnik, koji ce imati diskretnu (ne-integriranu) graficku karticu - na domacem trzistu pojavljuju se jeftini modeli opremljeni sa (za prijenosnike) odlicnim GeForceom 8600M.

 

Work is for people who suck at video games.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 13:56 (Davor).
16 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 7520 - problem sa chipsetom
autorov komentar

Situacija je sljedeća: prijenosnik je došao sa instaliranom Vistom (u to vrijeme nije isprobao ni jednu igru), odmah je instalirao XP umjesto Viste i kada je pokušao igrati (COD2) stvar nije šljakala. Instalirao je i nove drivere (sve živo smo pokušali) ali komp i dalje ne radi dobro. Ja npr imam 2 godine stariji laptop i pokrećem novije igre bez problema. Loše performanse nisu posljedice integrirane grafičke kartice (mislim da X7000 čak i nije integrirana nego "prava" kartica) jer, kao što sam rekao, imam X700 i meni sve radi savršeno. Svi driveri su gore tako da nema nikakvnih uskličnika i čudnih znakova (imamo iskustva sa računalima, nismo toliki noob-ovi) - doslovno smo sve probali, rastavili, sastavili - ali stvar i dalje odbija raditi.


Naoružan logikom
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Acer Aspire 7520 - problem sa chipsetom
ja imal slican problem..acer aspire 5112 x1600....pa uzel druge windowse xp pro i druge drivere....kod acera je zajeb to da nebres uzeti normalne ati drivere...nema suporta za acer....nego samo drivere sa acer stranice.....ako i to ne pomogne ....onda neznam...
16 godina
moderator
offline
RE: Acer Aspire 7520 - problem sa chipsetom
prihvaćeno rješenje

Random_storm, nisam siguran razumijemo li se. Kazes da prijateljev prijenosnik ima graficku karticu X7000, no takvo sto ne postoji. Ono sto postoji je X700, rijec je o vrlo dobrom Mobility Radeonu, no ako me pamcenje ne vara, on se ne isporucuje s nijednom konfiguracijskom varijantom Acer Aspirea 7520.

S druge strane, ono sto je dio vecine Acer Aspirea 7520 jest GeForce 7000M, integrirani graficki procesor koji sam spomenuo u prosloj poruci, a koji ima vrlo slabe performanse (u skladu s ovime sto opisujes u prvoj poruci) i dijeli do 256 MB sistemskog RAM-a.

Ukratko, kazi prijatelju neka dobro provjeri koju graficku karticu ima - ako se ispostavi da je u prijenosniku GeForce 7000M, odgovor na prvo pitanje je jasan, a ako je unutra X700, tada nesto zbilja ne stima. Ali kazem, gotovo sam siguran da se ovaj Aspire ne isporucuje s X700 bez obzira na varijantu :(

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 18:26 (Davor).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Acer Aspire 7520 - problem sa chipsetom

Nisam siguran ali deklarirano taj model podrzava "128MB dijeljene sistemske memorije do 1024MB uz TurboCache™ tehnologiju",pošto je kolega napomenuo da mu grafulja dijeli 256, biće da bi trebalo pročačkati po biosu i guglu "kako natjerati  turbo cache tehnologiju da podijeli memoriju!" :-)

16 godina
offline
Acer Aspire 7520 - problem sa chipsetom

Posto imam Acera novije serije znam koliko je bolno naci drajvere koji rade na XP Plač

 

Ali jednu stvar znam ako imas drajvere na stranici Acer Eastern Europe-a trebali bi raditi 100%

 

Ja sam se moral zezati s Americkom stranicom (i to FTP pod razno) da dobim prve drajvere za XP...

 

Jedino kaj mogu rec da ste nekaj zeznuli s Instalacijom ...

 

Ljudi su vec rekli od na "Control Panel - System - Hardver - Device Manager" i provjeri dali ima koji zuti usklicnik .. ak ima fali nekaj od drajvera potrazi ih na net (Acer Eastern Europe),a i  na instaliranim drajverima provjeri dali su verzije su od Acera ili Microsofta....

 

Ali skidanje svih drajvera i reinstalacija mi zvuci kao ljek ...

 

 

I da u zadnje vrijeme svi lapovi imaju problema s drajverima za vistu ...


Zadnje sam gubil Zivce s jednom Thosibom satelite P serije ... njet drajvera za XP a idiot od Frend Formatiral disk, stavil XP i cudil se kaj mu pol toga ne radi :)

 

 


Main Komp :
Athlon64 X2 4200+@2200MHz//MSI K8N Neo4 Platinum//ST 2x1024 DDR 400 CL2 // Seagate 80 Gb ST380815AS//Seagate 320Gb ST3320620AS//Gigabyte 8800GTS 512Mb//Chieftec CA-01B-B-SL//Chieftec 550W//LG F900P//Plextor DVD-RW PX-810SA// LiteOn DVD DH-16D2S
Laptop :
Acer 5520G - AMD Turion TL-56\\Nvidia 8400M GS\\2Gb ddr2\\WD 160Gb sata
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 7520 - problem sa chipsetom
autorov komentar

Sorry Davor, moj je bed - u biti prijateljev, u pravu si - grafulja je 7000M tako da je sve jasno (inače smo instalirali nove Omega drivere - za one koji se muče sa pronalaskom drivera za Acera, meni su se pokazali fantastični). Sorry još jednom


Naoružan logikom
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Acer Aspire 7520 - problem sa chipsetom
random_storm kaže...

Sorry Davor, moj je bed - u biti prijateljev, u pravu si - grafulja je 7000M tako da je sve jasno (inače smo instalirali nove Omega drivere - za one koji se muče sa pronalaskom drivera za Acera, meni su se pokazali fantastični). Sorry još jednom


 
Ne moras se ispricavati, najobicnija greska. Drago mi je da smo detektirali problem :)

Work is for people who suck at video games.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice