Chuwi prijenosna računala (laptopi)

poruka: 627
|
čitano: 320.948
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
maxy0 kaže...

Da sada idem kupiti chuwi prijenosnik, gdje bi bilo najeftinije za uzeti?

 Pretpostavljam Chuwi Store preko njihovog weba.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Smretko kaže...

Pozdrav, zanima me koja bi bila alternativa na HR tržištu CoreBook X modelu u najjačoj varijanti i5-8259U, 16GB + 512SSD ili sa slabijim i5-7267U još se mislim ali možda više naginjem 7267U za moje potrebe.

Imao sam do sada Lapbook pro, danas sam prodao Gemibook pro pa evo gledam nešto bolje/novije uzeti

Znači neki budžet koji imam koliko je chuwi najjači vani cca 4000kn, u HR mogu potrošiti do max 5.000kn jer mogu uzet nešto bez pdv-a pa me ispadne na isto, ali poželjno što povoljnije.

Bitno mi je ekran iste dimenzije ne veći od 14", što bolja baterija, osvjetljena tipkovnica, Windowsi poželjni, 8gb za prvu ruku dovoljno ako postoji mogućnost nadogradnje, ssd 256gb ili više, eventualno da ako mi padne napamet mogu zaigrati lol i cs bez štekanja ništa drugo, također HR tipkovnica je plus ali nije presudno.

Hvala

 

Ovo ti je bolje pitati u ovoj temi:

https://forum.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx

 

Ako sam te dobro shvatio nije ti bitan proizvođač već karakteristike laptopa?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Tako je, ne patim od toga koja je marka u pitanju , chuwi mi je otkriće za cijenu i omjer kvalitete i svega tako da cu vjerovatno zavrsit na trecem po redu corebook x modelu  ali eto cisto da vidim ima li ikakva alternativa da ne narucujem vani sa donekle slicnim karakteristikama kod nas.

I vrijedi li ta razlika od cca 100 eura izmedu dva navedena procesora za neko osnovno koristenje.

8 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ima li netko problema sa preciznosti touchpada na Chuwi LapBook Pro laptopu? Naime, kad pomicem kursor po ekranu sve je u redu, ali u trenutku kad dignem prst sa touchpada, kursor se pomakne par milimetara (skoro 1cm) i onda imam problem kad namjestam kursor na neke banalne stvari i ne mogu pogoditi haha 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Ako naručim iz španjolske jel se može na tipkovnici zamjeniti Y i Z fizički
Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Smretko kaže...

Tako je, ne patim od toga koja je marka u pitanju , chuwi mi je otkriće za cijenu i omjer kvalitete i svega tako da cu vjerovatno zavrsit na trecem po redu corebook x modelu  ali eto cisto da vidim ima li ikakva alternativa da ne narucujem vani sa donekle slicnim karakteristikama kod nas.

I vrijedi li ta razlika od cca 100 eura izmedu dva navedena procesora za neko osnovno koristenje.

 Može se naći Lenovo/Asus sa jačim CPUom, ali je skoro sve drugo (ekran, touchpad, tipkovnica, izrada, dizajn...) lošije.

Ovaj noviji i5 ima duplo više jezgri i u načelu je bolji CPU, e sad ti najbolje znaš koje su ti potrebe, ako ćeš samo surfati i raditi manje zahtjevne poslove onda će ti i jeftiniji biti ok.

 

Repko kaže...

Ima li netko problema sa preciznosti touchpada na Chuwi LapBook Pro laptopu? Naime, kad pomicem kursor po ekranu sve je u redu, ali u trenutku kad dignem prst sa touchpada, kursor se pomakne par milimetara (skoro 1cm) i onda imam problem kad namjestam kursor na neke banalne stvari i ne mogu pogoditi haha 

Kod mene je sve ok. Par puta mi se slično desilo na drugom Chuwi modelu kad su mi prsti bili vlažni i kad laptop nije stajao na ravnom. Vidio sam na Chuwi forumu da se nekoliko korisnika žalilo na to i problem bi riješili instalacijom windowsa sa usb sticka ili reinstalacijom drivera za touchpad. Koristiš windowse koji su došli s laptopom ili si ih reinstalirao?

 

koji-lik kaže...
Ako naručim iz španjolske jel se može na tipkovnici zamjeniti Y i Z fizički

 Kako misliš fizički? Izvaditi tipke i zamijeniti pozicije? Mislim da ti je bolje rješenje odraditi lasersko graviranje svih naših znakova za cca 130kn.

8 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Koristim win sa laptopom, samo sam ga upgradao na win 11, ali se i na 10 isto dogadalo. Pokusam reinstalirati pa vidim kako ce se ponasati, hvala svejedno
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Repko kaže...
Koristim win sa laptopom, samo sam ga upgradao na win 11, ali se i na 10 isto dogadalo. Pokusam reinstalirati pa vidim kako ce se ponasati, hvala svejedno

 Javi rezultat. Nadam se da će pomoći. 

7 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pozdrav, zanima me jel ima netko neki tablet od chuwija? Ako ima nek napise kak je zadovoljan i jel se isplati uzimat koji.. Hvala! 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
playertwo kaže...

Pozdrav, zanima me jel ima netko neki tablet od chuwija? Ako ima nek napise kak je zadovoljan i jel se isplati uzimat koji.. Hvala! 

 Nisam koristio nove modele, ali ovaj djeluje jako zanimljivo.

 

Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
playertwo kaže...

Pozdrav, zanima me jel ima netko neki tablet od chuwija? Ako ima nek napise kak je zadovoljan i jel se isplati uzimat koji.. Hvala! 

 

Ja sam ih baš mislio kupiti jer su se činili jako dobrima za tu cijenu.

Nažalost, nisu sposobni raditi jednu jedinu stvar za koju bi ih kupio: Netflix i YouTube.

Ne podržavaju neki certifikat pa se NE MOŽE GLEDATI FHD Netflix i YouTube.

SD video na takvom ekranu nije prihvatljiv. E sad, ako imaš plex ili nešto, ok, no ovako nije za korištenje ničeg osim čitanja vijesti.

 

I ne očekuj nikakvu softversku podršku. Možda, MOŽDA dobiješ idući android, i to je to. Za 3-4 godine aparat će biti jako outdejtan i mnoge aplikacije neće raditi, osim ako se ne želiš baviti sa custom ROM-ovima.

The planet broke before the Guard did!
15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
playertwo kaže...

Pozdrav, zanima me jel ima netko neki tablet od chuwija? Ako ima nek napise kak je zadovoljan i jel se isplati uzimat koji.. Hvala! 

 Nisam koristio nove modele, ali ovaj djeluje jako zanimljivo.

 

Pozdrav,

 

imam baš taj tablet. Naručio sam ga početkom studenog, dostavljen mi je na adresu nakon par dana. Kupio sam samo tablet bez tipkovnice s njihovog službenog store-a iz Španjolske, za 156€, ali tablet je došao i s bluetooth tipkovnicom. Pokušao sam kontaktirati njihovu službu za korisnike na nekoliko načina, ali nitko nije odgovarao na moje poruke pa sam zadržao tipkovnicu. Ovo ne znači da ćete i vi dobiti tipkovnicu, možda je bio njihov previd prilikom slanja.

 

Tablet je za moje potrebe savršen. Koristim ga uglavnom za čitanje, surfanje internetom i YouTube. YouTube radi u 1080p60, zvuk je solidan. Netflix, ni druge streaming platforme ne koristim, ali za sada nema certifikat za FullHD ili 4K za Netflix. Vjerojatno neće ni dobit iako drugi tableti s istim procesorom imaju certifikat. Android verzija je 11, ali vjerojatno neće biti nikakvih update-a. Od studenog nije bilo niti jedne manje zakrpe.

 

Baterija je super, uz malo podešavanja i smanjenje osvjetljenja, izvuče se do 24 sata SOT, ali to dosta ovisi i on načinu korištenja. Ja ga koristim većinom za čitanje i pokoju lakšu igricu. Punim ga jednom u par tjedana. Zahtjevne igrice nisam probao. Najkompleksniju igricu koju sam pokrenuo je Julius, open source clone Caesara III koja radi bez problema. Sve ostalo izvodi manje više glatko. Nije kao top modeli smartphonea, ali meni je super, čak i ako brzinu usporedim s OnePlus mobitelom.

 

Kućište je aluminijsko i jako čvrsto, ima ugrađene jake magnete za tipkovnicu, pa se lijepi i na sve metalne površine, npr. metalni stolić. Tipkovnica je isto zadovoljavajuća, za kraće pisanje dovoljna. Ekran je FullHD, u zatvorenom dovoljno svijetao, vani na direktnom suncu ga nisam još koristio. Kamera je ništa posebno, dovoljna ako nema druge opcije, meni nepotrebna.

 

Sve u svemu, ima dosta dobrih stvari i dosta mana. Ako nekome mane nisu problem, tablet je super. Ja sam i više nego zadovoljan za cijenu koliko me došao.

 

Nadam se da će ova kratka recenzija biti nekome od pomoći.

 

Edit: sada vidim da tablet ima Widevine L1 certfikat, ali možda nije podržan od Netflix aplikacije. 
 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 11:57 (Moth).
6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
playertwo kaže...

Pozdrav, zanima me jel ima netko neki tablet od chuwija? Ako ima nek napise kak je zadovoljan i jel se isplati uzimat koji.. Hvala! 

 

Ja sam ih baš mislio kupiti jer su se činili jako dobrima za tu cijenu.

Nažalost, nisu sposobni raditi jednu jedinu stvar za koju bi ih kupio: Netflix i YouTube.

Ne podržavaju neki certifikat pa se NE MOŽE GLEDATI FHD Netflix i YouTube.

SD video na takvom ekranu nije prihvatljiv. E sad, ako imaš plex ili nešto, ok, no ovako nije za korištenje ničeg osim čitanja vijesti.

 

I ne očekuj nikakvu softversku podršku. Možda, MOŽDA dobiješ idući android, i to je to. Za 3-4 godine aparat će biti jako outdejtan i mnoge aplikacije neće raditi, osim ako se ne želiš baviti sa custom ROM-ovima.

Zato ovaj podržava FHD Netflix:

 

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-Hipad-Pro.html

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
playertwo kaže...

Pozdrav, zanima me jel ima netko neki tablet od chuwija? Ako ima nek napise kak je zadovoljan i jel se isplati uzimat koji.. Hvala! 

 

Ja sam ih baš mislio kupiti jer su se činili jako dobrima za tu cijenu.

Nažalost, nisu sposobni raditi jednu jedinu stvar za koju bi ih kupio: Netflix i YouTube.

Ne podržavaju neki certifikat pa se NE MOŽE GLEDATI FHD Netflix i YouTube.

SD video na takvom ekranu nije prihvatljiv. E sad, ako imaš plex ili nešto, ok, no ovako nije za korištenje ničeg osim čitanja vijesti.

 

I ne očekuj nikakvu softversku podršku. Možda, MOŽDA dobiješ idući android, i to je to. Za 3-4 godine aparat će biti jako outdejtan i mnoge aplikacije neće raditi, osim ako se ne želiš baviti sa custom ROM-ovima.

Ovisi o modelu, Air i Pro imaju Widevine L1 cert. s tim da na Pro verziji koju je kolega spomenuo sve radi u visokoj rezoluciji dok se za Air još čeka nadogradnja, ali s obzirom da ima L1 cert. ne bi trebalo biti problema, pa makar preko custom apk-a.

 

Po pitanju softwarske podrške ne vidim problem, dobije se Android 11 i s tim si miran godinama. 

Za 1200kn je teško očekivati puno više. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 21:32 (mzopg).
3 godine
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Chuwi gemibook pro(n5100), uglavnom mikrofon ne radi, jednostavno je nesto zblokano a laptop zeni treba za posao i to pod hitno, dobio sam slom živaca! podrska nepostojeca, driveri svi instalirani no mikrofon 0 bodova!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Boris grozni kaže...

Chuwi gemibook pro(n5100), uglavnom mikrofon ne radi, jednostavno je nesto zblokano a laptop zeni treba za posao i to pod hitno, dobio sam slom živaca! podrska nepostojeca, driveri svi instalirani no mikrofon 0 bodova!

Podrška se uglavnom odvija preko službenog foruma pa probaj tamo.

Je li mikrofon ikada radio ili je odjednom prestao raditi?

 

Daj malo više podataka pa možda možemo nekako pomoći.

 

U device manageru je sve ok, nema uskličnika i sličnih čuda?

3 godine
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Boris grozni kaže...

Chuwi gemibook pro(n5100), uglavnom mikrofon ne radi, jednostavno je nesto zblokano a laptop zeni treba za posao i to pod hitno, dobio sam slom živaca! podrska nepostojeca, driveri svi instalirani no mikrofon 0 bodova!

Podrška se uglavnom odvija preko službenog foruma pa probaj tamo.

Je li mikrofon ikada radio ili je odjednom prestao raditi?

 

Daj malo više podataka pa možda možemo nekako pomoći.

 

U device manageru je sve ok, nema uskličnika i sličnih čuda?

 ma yebeni uzas, nema sta nisam probao! koda su se driveri i windowsi poklali, od silnog drkanja po 1000 opcija je odjednom proradio, kako neznam nediram!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Boris grozni kaže...
mzopg kaže...
Boris grozni kaže...

Chuwi gemibook pro(n5100), uglavnom mikrofon ne radi, jednostavno je nesto zblokano a laptop zeni treba za posao i to pod hitno, dobio sam slom živaca! podrska nepostojeca, driveri svi instalirani no mikrofon 0 bodova!

Podrška se uglavnom odvija preko službenog foruma pa probaj tamo.

Je li mikrofon ikada radio ili je odjednom prestao raditi?

 

Daj malo više podataka pa možda možemo nekako pomoći.

 

U device manageru je sve ok, nema uskličnika i sličnih čuda?

 ma yebeni uzas, nema sta nisam probao! koda su se driveri i windowsi poklali, od silnog drkanja po 1000 opcija je odjednom proradio, kako neznam nediram!

Bitno da sad radi. 

 

Djeluje kao softwarski problem.

Windowsi 10 ili 11?

 

Ako su 11 evo ovdje rješenje.

https://forum.chuwi.com/t/for-people-that-upgraded-to-w11-and-the-mic-is-not-working/28017

3 godine
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Boris grozni kaže...
mzopg kaže...
Boris grozni kaže...

Chuwi gemibook pro(n5100), uglavnom mikrofon ne radi, jednostavno je nesto zblokano a laptop zeni treba za posao i to pod hitno, dobio sam slom živaca! podrska nepostojeca, driveri svi instalirani no mikrofon 0 bodova!

Podrška se uglavnom odvija preko službenog foruma pa probaj tamo.

Je li mikrofon ikada radio ili je odjednom prestao raditi?

 

Daj malo više podataka pa možda možemo nekako pomoći.

 

U device manageru je sve ok, nema uskličnika i sličnih čuda?

 ma yebeni uzas, nema sta nisam probao! koda su se driveri i windowsi poklali, od silnog drkanja po 1000 opcija je odjednom proradio, kako neznam nediram!

Bitno da sad radi. 

 

Djeluje kao softwarski problem.

Windowsi 10 ili 11?

 

Ako su 11 evo ovdje rješenje.

https://forum.chuwi.com/t/for-people-that-upgraded-to-w11-and-the-mic-is-not-working/28017

 10-tka, ma sve sam zivo probao sto sam nasao na internetu! Mozda se varam no kao da je proradilo iskljucivo kad sam samo maknuo kvačicu s Enhancement Tab-a u  Sound Settings, ako sve poklikas ili neku drugu kombinaciju nista ne radi!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Boris grozni kaže...

Bitno da sad radi. 

 

Djeluje kao softwarski problem.

Windowsi 10 ili 11?

 

Ako su 11 evo ovdje rješenje.

https://forum.chuwi.com/t/for-people-that-upgraded-to-w11-and-the-mic-is-not-working/28017

 10-tka, ma sve sam zivo probao sto sam nasao na internetu! Mozda se varam no kao da je proradilo iskljucivo kad sam samo maknuo kvačicu s Enhancement Tab-a u  Sound Settings, ako sve poklikas ili neku drugu kombinaciju nista ne radi!

To je onda čini mi se isti problem kao što je na W11, netko je na Chuwi forumu napisao:

 

So go to Control Panel-Sound - Recording - click on properties on the microphone and disable the enhancements from there, i think it’s on the second tab.

3 godine
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Boris grozni kaže...

Bitno da sad radi. 

 

Djeluje kao softwarski problem.

Windowsi 10 ili 11?

 

Ako su 11 evo ovdje rješenje.

https://forum.chuwi.com/t/for-people-that-upgraded-to-w11-and-the-mic-is-not-working/28017

 10-tka, ma sve sam zivo probao sto sam nasao na internetu! Mozda se varam no kao da je proradilo iskljucivo kad sam samo maknuo kvačicu s Enhancement Tab-a u  Sound Settings, ako sve poklikas ili neku drugu kombinaciju nista ne radi!

To je onda čini mi se isti problem kao što je na W11, netko je na Chuwi forumu napisao:

 

So go to Control Panel-Sound - Recording - click on properties on the microphone and disable the enhancements from there, i think it’s on the second tab.

 Ali to je kod mene prorailo iz 100-tog puta onak slucajno se potrefio redosljed mojih radnji! Da ne spamamo dalje problem rijesen a Chuwi nek si naprave support page kao i svaki normalan proizvodac!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Boris grozni kaže...
mzopg kaže...
Boris grozni kaže...

Bitno da sad radi. 

 

Djeluje kao softwarski problem.

Windowsi 10 ili 11?

 

Ako su 11 evo ovdje rješenje.

https://forum.chuwi.com/t/for-people-that-upgraded-to-w11-and-the-mic-is-not-working/28017

 10-tka, ma sve sam zivo probao sto sam nasao na internetu! Mozda se varam no kao da je proradilo iskljucivo kad sam samo maknuo kvačicu s Enhancement Tab-a u  Sound Settings, ako sve poklikas ili neku drugu kombinaciju nista ne radi!

To je onda čini mi se isti problem kao što je na W11, netko je na Chuwi forumu napisao:

 

So go to Control Panel-Sound - Recording - click on properties on the microphone and disable the enhancements from there, i think it’s on the second tab.

 Ali to je kod mene prorailo iz 100-tog puta onak slucajno se potrefio redosljed mojih radnji! Da ne spamamo dalje problem rijesen a Chuwi nek si naprave support page kao i svaki normalan proizvodac!

 Ne znam zašto im je problem dodati support na web i tamo ubaciti drivere, bios i ostalo vezano uz svaki model tako da se može brzo i jednostavno dowloadati. Oni to uglavnom rade preko službenog foruma, ali meni je to dosta nepregledno i izgubi se dosta vremena dok se pronađe driver.

Zato imam naviku kad mi dođe njihov laptop sa "double driver" prvo skinuti sve drivere, za svaki slučaj, spremim ih na externi uređaj i onda reinstaliram windowse pa ako nedostaje driver imam ga spremljenog.

12 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pozdrav ekipi na forumu.

 

Jučer sam kupio dva GemiBook-a u Pevex-u u Sl.Brodu i na oba ne mogu aktivirati predinstalirane Windowse.

Da li je još netko imao ovaj problem?

Inače, što se tiče samih laptopa, prezadovoljan sam.

osamabinmladen
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
centaur4 kaže...

Pozdrav ekipi na forumu.

 

Jučer sam kupio dva GemiBook-a u Pevex-u u Sl.Brodu i na oba ne mogu aktivirati predinstalirane Windowse.

Da li je još netko imao ovaj problem?

Inače, što se tiče samih laptopa, prezadovoljan sam.

Nisam imao tih problema na niti jednom Chuwiju, ali sam čitao da ima korisnika sa tim problemom. Srećom riješi se jednostavno i brzo.

 

Probaj ovo za početak. Pokreni command prompt u Windowsima (klik na povečalo dole lijevo u task baru i zatim upiši cmd).

Kad se pokrene command prompt upiši: wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey i lupi enter, trebao bi na ekranu vidjeti originalni ključ, 5 stringova sa po 5 znakova, ovako nešto:

OA3xOriginalProductKey

qwert-asdfg-zxcvb-poiuy-lkjhg

 

Zatim odi na START pa na SETTINGS pa UPDATE AND SECURITY i tu imaš opciju CHANGE THE PRODUCT KEY. Klikni i unesi ključ koji si ranije dobio.

 

Ukoliko javi da ključ već netko koristi i da nije moguće aktivirati windowse odaberi opciju ACTIVATE BY PHONE koja će se pojaviti tamo gdje si ranije kliknuo CHANGE THE PRODUCT KEY.

Nazoveš broj telefona, dobiti ćeš automat koji će te pitati mislim koliko puta si koristio ključ ili tako nešto (nisam ih odavno zvao pa se više ne sjećam najbolje), odaberi 1 put i zatim ćeš trebati otipkati kod koji ti se prikaže na računalu, kad otipkaš dobiti ćeš od automata povratni kod. Uzmi olovku u ruke i bilježi kod koji će ti automat pročitati. Utipkaš ga na laptopu i windowsi bi se trebali aktivirati.

 

Javi ako ovo ne prolazi, pa idemo na plan B. 

15 godina
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Koji je trenutno beat buy Chuwi?

 

Gledam GemiBook. 13 inča, 12gb rama, j4115.

 

To je EU verzija, je li tako?

 

Težina negdje piše 1kg, negdje 1,3? Zna netko kolika je?

 

Da li bi LarkBook bio bolji? Iste su cijene.

 

Ima neko preporuku od ovih do 3k kuna? Da li je N5100 puno bolji procesor?

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.4.2022 10:10 (Zaggy111).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Zaggy111 kaže...

Koji je trenutno beat buy Chuwi?

 

Gledam GemiBook. 13 inča, 12gb rama, j4115.

 

To je EU verzija, je li tako?

 

Težina negdje piše 1kg, negdje 1,3? Zna netko kolika je?

 

Da li bi LarkBook bio bolji? Iste su cijene.

 

Ima neko preporuku od ovih do 3k kuna? Da li je N5100 puno bolji procesor?

Gledaš isključivo kupovinu u RH?

 

Gemibook ima oko 1.3kg, a Larkbook X oko 1.4kg.

Novija verzija Gemibooka ima J4125.

 

N5100 je noviji CPU, ima manju potrošnju, a sad da je puno bolji nije, to su razlike u 5-10%. Baterija je istog kapaciteta kod jednog i drugog pa bi kod Larkbooka trebala trajati osjetno duže i do 40%, naravno to je na papiru. (TDP 6W vs 10W)

Po pitanju portova su identični.

 

Osnovna razlika kod ova dva modela je display, Larbook X ima 14" 2k 16:10 touchscreen, dok Gemibook ima 13" 2k 3:2 IPS display.

 

Imaš tu recenziju za LarkBook X:

15 godina
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ma može i kupovina vani. Taj Gemibook mi se onda čini kao best buy.

 

Treba mi laptop doslovno samo za surfanje i da je što lakši.

 

Htio sam si uzeti Matebokd D14, ima neki s i3 za 3300kn, ali USB C mu nema video out, glupost.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Zaggy111 kaže...

Ma može i kupovina vani. Taj Gemibook mi se onda čini kao best buy.

 

Treba mi laptop doslovno samo za surfanje i da je što lakši.

 

Htio sam si uzeti Matebokd D14, ima neki s i3 za 3300kn, ali USB C mu nema video out, glupost.

Ako ti je svaki gram bitan onda je Gemibook najlakši, ako nije a ista je cijena osobno bi radije odabrao LarkBook X prvenstveno jer je noviji model, noviji CPU. Zanimljiv je i GemiBook Pro ova zadnja verzija sa N5100.

Koliko vidim cijenom su trenutno svi tu negdje, na Amazonu su sva tri 399$.

 

Bilo koji da odabereš vjerujem da ćeš biti zadovoljan kupljenim.

 

EDIT: Gemibook ima 3:2 display dok je LarBook X 16:10, nije drastična razlika, ali ako ćeš više surfati i raditi u office programima onda je 3:2 nešto prostraniji, ako ćeš miksati filmove, serije i surfanje onda 16:10 ima malu prednost.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.4.2022 18:11 (mzopg).
15 godina
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pogledao recenzije, čini mi se da je Larkbook X najbolji za mene. Thx

 

Od koga je sad najbolje kupovati? 

 

https://store.chuwi.com/products/larkbook-x Službena stranica, mislim da daju 1 god garanciju?

 

https://www.powerplanetonline.com/en/chuwi-larkbook-x-intel-n5100-8gb-256gb-ssd-win-10-14-laptop Ovi daju 3 godine garancije? Skuplji su sa slanjem 40ak eura

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Zaggy111 kaže...

Pogledao recenzije, čini mi se da je Larkbook X najbolji za mene. Thx

 

Od koga je sad najbolje kupovati? 

 

https://store.chuwi.com/products/larkbook-x Službena stranica, mislim da daju 1 god garanciju?

 

https://www.powerplanetonline.com/en/chuwi-larkbook-x-intel-n5100-8gb-256gb-ssd-win-10-14-laptop Ovi daju 3 godine garancije? Skuplji su sa slanjem 40ak eura

Osobno bi radije kupio preko powerplanetonline.com, ako se nešto desi šalješ njima u Španjolsku i imaš tri godine jamstva i koliko sam čitao trgovina je provjerena i ima puno pozitivnih recenzija.

Bojim se samo da je razlika veća od 40 eura, preko chuwi trgovine je trenutno oko 360 eura (2700kn) (ima nekakav kod za popust pa se cijena spusti za 50$) i mislim da je kod njih dostava besplatna, dok je kod powerplanetonline 430 eura sa dostavom (mislim da ide dostava do 2kg, to je 19 eura). Tako da ti je razlika 70 eura.

 

E sad pitanje je vrijede li te dodatne dvije godine garancije 70 eura. Da je 40 eura nemaš se što misliti, ovako je to već na granici po meni.

 

Računaj da ćeš u slučaju nekakvih problema sve sigurno puno brže riješiti sa powerplanetonline nego sa službenom trgovinom i imaš 14 dana pravo na povrat ako nisi zadovoljan.

 

EDIT: zaboravio sam spomenuti, na powerplanetonline možeš kupiti na firmu pa ti je onda cijena umanjena za njihov PDV i tada te laptop sa dostavom dođe oko 375 eura.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.4.2022 23:58 (mzopg).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice