Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.261.824
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Zna se gdje ima za uzet lenovo y530 s i7 8gen i gtx1060 ima super karakteristike ali nigdje je nisam nasao...
Inace ima recenzija tog laptopa na notebookchecku i djeluje odlicno ali ja ne znam gdje ga naci tj ima samo verzija s 1050ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

MGloc I helios 300 koji si linkao i Y530 imaju i7 osme generacije. Svi imaju ram na 2666Mhz jer je to max brzina koju mem controler na cpu-u dopusta. Poanta je da je Omen bolji, ne zbog komponenti, već zbog toga jer je to HPov gaming flagship koji je izrazito kvalitetno napravljen. Helios 300 je mid range, ispod njega Acer daje Nitro 5, VX15, iznad njega je Helios 500, Triton 700 i nekadasnja orginalna Predator linija. Helios 300 nije najbolje i najkvalitetnije sto Acer nudi, dapace. Acer je proizvodac koji ima ogromnih problema sa kvalitetom. Isplati li se kupiti entry to mid range laptop od proizvođača koji ima problema sa kvalitetom? Ja bi rekao ne. Što se tice Y530 od Lenova... Ako netko ima nedoumica, nek otiđe u ducan i primi taj laptop u ruke. Proba pisati na njem, svinuti ekran i nasloniti ruku na kuciste. Nakon toga ce mu sve nedoumice nestati. 

 

P. S. Cini mi se da je upravo MGIoc linkao Y530 sa 1060 i da je dostupan u Instara, Arhiteha itd. Nije da ga nema naci u Hrv. 

Moj PC  
3 0 hvala 3
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
PirateX kaže...

MGloc I helios 300 koji si linkao i Y530 imaju i7 osme generacije. Svi imaju ram na 2666Mhz jer je to max brzina koju mem controler na cpu-u dopusta. Poanta je da je Omen bolji, ne zbog komponenti, već zbog toga jer je to HPov gaming flagship koji je izrazito kvalitetno napravljen. Helios 300 je mid range, ispod njega Acer daje Nitro 5, VX15, iznad njega je Helios 500, Triton 700 i nekadasnja orginalna Predator linija. Helios 300 nije najbolje i najkvalitetnije sto Acer nudi, dapace. Acer je proizvodac koji ima ogromnih problema sa kvalitetom. Isplati li se kupiti entry to mid range laptop od proizvođača koji ima problema sa kvalitetom? Ja bi rekao ne. Što se tice Y530 od Lenova... Ako netko ima nedoumica, nek otiđe u ducan i primi taj laptop u ruke. Proba pisati na njem, svinuti ekran i nasloniti ruku na kuciste. Nakon toga ce mu sve nedoumice nestati. 

 

 Posjedujem acerov nitro 5.

 Materijal izrade je plastika, ali solidne kvalitete. Nisam primjetio da se laptop igdje drastično savija, uvija i sl.

 Naravno aluminij je metal i kao takav ima bolja svojstva od plastike i daje premium dojam.

 Dave 2D je popljuvao hlađenje bez prevelikog razloga. Smještaj ventilatora i heatpipeova je mogao biti bolje izveden, ali i ovakav kakav je solidno hladi u mom slučaju i5 7300HQ I gtx 1050 Ti.

 Cpu je undervoltan 115mv i ne prelazi 87 stupnjeva(u gamingu po 2-3h), a Gpu je overclockan(+200 cc i +400mc) i ne prelazi 75 stupnjeva.

 Za par mjeseci ću najvjerojatnije kupit thermal grizzly kyronaut pastu i obavit repasting pa javim dojmove. Vidio sam video u kojem je lik dobio 20 stupnjeva niže temp, ja bih bio zadovoljan i sa 10.

 

 P.S: ako netko trenutno kupuje laptop opremljen 1050ti i 8300h na Santa domenici je akcija za Hp pavilion

 

 

12 godina
offline
Gaming Laptopi

Piratex je pisao za Lenovo da se savija , ne za Acer-a.Meni u Alienwareu 13 i5 7300hq ne prelazi 74C undervolt za -0,100mV na core i cache i sa Noctuom NT-H1.Gpu je jos hladniji oko 60C jer u vecini igara radi na 70% 80% tesko ju je zakucat na 99% jer nije full hd ekran.U iducih par mjeseci pasta bude izgubila svojstva i ventilatori budu puni prasine tad cpu bude na 88-90C tad znam da je vrijeme za ciscenje i mjenjanje paste.Od paviliona bjezite sto dalje jer se sa njim necete usrecit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Tko rano rani dvije srece grabi.

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Gaming Laptopi

HMMMM.......

 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Predatori

12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

CROGamerJosip, i ja sam imao VX15 od Acera i kvaliteta izrade je bila ok. Jedini problem je bio što sve ostalo nije bilo dobro. Poput mrtvog pixela na ekranu, loše baterije koja je crkla nakon 5 mjeseci, tipke koja je ispala itd... Ali nije se svijao 

 

Ako moraš undervoltati da bi održao temperaturu onda nešto nije u redu sa dizajnom. Logika mi to nalaže. A nije to prvi put da vidim takve primjere kod Acera. Ja se klonim Acera i Asusa. Jednostavno su mi previše rizični. 

 

MGloc hvala što si stao u moju obranu 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav, tražim laptop do 8000kn, može i malo preko ako se baš isplati. Znači bitno mi je da ima dobar gpu (po mogućnosti gtx1060), solidan cpu, barem 8 gb rama i obavezno ssd (barem 256gb, najbolje bi bilo 512gb bez harda). 

Ja sam našao već nešto https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-nitro-5-nh-q3xex-011-core-i5-8300h-8gb-ssd-512gb-geforce-gtx-1060-15-6-led-fhd-ips-linux-crno-015000004 

Što mislite o tom laptopu, kakva je kvaliteta izrade pošto sam čuo da acer nitro i nisu baš kvalitetni (mislim na osječaj pod rukom).

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Sam si si predlozio tog acera  , ja ti mogu predlozit HP omen 15 click .Acer ima 512gb ssd koji kosta sam oko 100eura malo bolji display i zvucnike od HP omena 15 a omen ima bolje hladenje,bolju bateriju,daleko bolju tipkovnicu i ima display port , usb 3.1gen2 sto acer nema kako bi Piratex rekao bolju kvalitetu izrade pa bi bio i sam bolji izbor. Uostalom imas 5 postova iznad dojmove od kolege CROGamerJosip , kada stavis kryonaut na tog Acer-a temperature ce biti nize ,svakako preporucujem jer igranje na 90c nije nimalo dobro za MBO.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 17:48 (MGloc).
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Omen 15 ima bolji display od Nitroa. Ja sam svakako za omen ili Helios 300 ako ima  

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gaming Laptopi

Zna neko kako upalit wifi na acer nitro 5 ? Uglavnom ima tipka ne f3 za to ali ne događa se ništa. Driveri su prastari na internetu iz 2017. tako da ne znam šta uraditi, a na kabel radi sve normalno. Netko neku misao pametnu ?

Gamer
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
mirko111222 kaže...

Zna neko kako upalit wifi na acer nitro 5 ? Uglavnom ima tipka ne f3 za to ali ne događa se ništa. Driveri su prastari na internetu iz 2017. tako da ne znam šta uraditi, a na kabel radi sve normalno. Netko neku misao pametnu ?

 ako nisi instalirao drivere neće ti raditi wifi

Dođi sebi dok još imaš kome
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Ako imas win 10 instaliran i intel mreznu obicno win10 skine sam driver , ako imas killer wlan onda moras skinut sam driver i instalirat(za win 7 trebas svejdeno driver jer on nista ne instalirava sam).Nema veze sta je star driver skini ga i instaliaj jer inace nece radit.Probaj pritisnut FN+F3 tad bi se trebala ukljucit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gaming Laptopi

A evo probat ću skinuti driver i riješit to nekako, javin stanje

Gamer
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gaming Laptopi

Skinut driver, e sad kad uprem fn i f3 samo prebaciva u zrakoplovni mod, uopće mi ne pokazuje doli u kutu desno wifi oznaku. Ne znam zašto to nije odmah instalirano na laptop da se može koristit, ovako se samo mučim ali bez koristi za sad. Neko drugi riješenje ima? 

Gamer
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav,trebao bih pomoć oko kupnje laptopa. Laptop bi prvenstveno služio za rad u photoshopu autocadu i tu i tamo za gaming(LOL, fortnite, i slično ništa baš hardcore) budžet je oko 5500kn dalo bi se navuć do 6000 max. Htio bih da laptop ima kombinaciju SSD+HDD(128 ili 256 + HDD) u procesore,grafičke kartice i ostale stvari se baš i ne razumijem pa bi vas molio ako može bilo kakav prijedlog za kupnju bio bih vam zahvalan.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Ovo je najbolje sta sam uspio pronaci za 6000kn jedino sta nema SSD ali zato ima 2tb HDD. https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/acer-nhq3mex027-cijena-156-1920x1080-intel-core-i5-8300h-2tb-hdd-67508191

Pogledaj Lenovo y530.

Gledaj si samo da ti ima i5 8300h a kasnije lako ubacis SSD...

 

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Uspio sam pronaci neke koji imaju i 256SSD ali vecina njih ima procesor i5-8250U, dali je velika razlika izmedu njega i i5 8300h?

12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

U (ultra low power consumption) stedljiv cpu , H je bolji.

Mislim da bi bilo bolje da uzmes neki laptop sa i5 8300H i gtx 1050 , SSD mozes promjenit a cpu ne vise.Jedini plus koji bi dao ovom 8250u je da se "mozda nece toliko grijat kao H, HQ,HK procesori".

Pogledaj:

12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Ne jedan već 2 Omena....

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Super hahah, ja prodajem alienware-a vise stoji nego ga koristim (u petak dolazi covjek po njega).

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozz ljudeki. Volio bi kupiti neki laptop ne treba nis zestoko biti nek za nes surfanja, skidanja, uglavnom za daily use. 

Pa sam nagledal ovaj dal valjda to sta: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-v130-81hn00jpsc-core-i3-6006u-8gb-1000gb-radeon-530-15-6-fhd-dos-sivo-014600085

Posto do sada kaj god sam imal il je krepalo za 2g. Ili se konstantno pregrijava. Il ak imate sta boljeg od ovoga u ranku do te cijene. Hvala:)

Budy
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Kako ovaj upit za laptop do 3k kuna ide u gaming laptope? Sto nema dio foruma u kojem se pise o izborima laptopackoji nisu gaming laptopi? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gaming Laptopi

Kupljen acer nitro 5, gtx 1060 6gb, i5 8300h, 8gb ram, 512gb ssd. Za sad zadovoljan, nema pregrijavanja, procesor stoji na nekih 75 stupnjeva na 3.9@, igrano nekih 3 sata. I da malo se čuje u igranju, nije baš tih ali kad stavite slušalice i ne primjeti se.

Gamer
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 13:45 (mirko111222).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Nitro 5, VX 15 i ti Aceri od 15 incha su baš slatki. Ko neki carry around laptopic a ima dosta snage procesorske u njem. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

No pa sry. Zamolio sam ovdje za savjet posto su ostale teme mrtve koje sam gledal. Evo ispravak. Trazim gaming laptop za 3000kn. Ak zelis pomoc, pomozi, no uglavnom uvijek se neko nade koji mora komentirat nest bzvz. 

Budy
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Imas ultimativna tema za odabir prijenosnika.

10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Nisam vidio. Hvala:)

Budy
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice