Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.261.883
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Da obicno naljepe sticker kojeg probusis odvijacem i znaju da si otvarao i tad ti ne moraju priznat jamstvo (kratko receno napravio si sam sebi ne volju) , nisam siguran 100% ali ne otvaraju se svi laptopi jednako za neke moras skinut 25 sarafa da dodes do komponenta a na nekima samo 10.Najveci problem je sto laptopi od plastike pucaju kao led i onda kada bi im takav prijenosnik poslao na servis jer je riknula MBO oni bi vidjeli kako je ne strucna osoba otvarala laptop.A mogu otkrit i po sarafima da je otvaran.

Naravno ja preporucam otvaranje laptopa i stavljanje adekvatne termalne paste jer stock pasta je bullshit.Laptop bi trebalo 3 puta godisnje rastavit , ocistit i propuhat.

 EDIT: laptop kada se jednom otvori vise nije onaj isti i to se vidi sa malo boljim pregledavanjem i ostrijim okom ne u mraku.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2019 16:56 (MGloc).
9 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozz, ne tražim laptop trenutno, ali pratim malo, naletio sam na neke akcije za lap s gtx 1060 6gb, i5 8gen i ssd, jedan je 17.3, drugi 15.6 inča.

 


Acer Aspire 7 - 7.332,11 kn (prvi sljedeći na nabavi 7.892,02 kn):

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-acer-aspire-7-nh-gxeex-016.aspx

 

i5-8300H, 8GB DDR4, 512GB SSD, 17.3 FHD IPS LED, GeForce GTX 1060 6GB

 

Acer Nitro 5 - 7.288,00 kn (prvi sljedeći na nabavi 7.798,99 kn kn):

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-acer-nitro-5-nh-q3xex-011.aspx

 

i5-8300H, 8GB DDR4, 512GB SSD, 15.6 FHD IPS LED, GeForce GTX 1060 6GB

 

 

Čine mi se best buy, jel valja ovo šta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Zato kaj u servisu prema broju modela znaju koja je originalna konfiguracija laptopa. Znači ak ti npr. ugradiš SSD (za vrijeme trajanja garancije) u laptop koji prema originalnim specifikacijama dolazi samo sa HDD-om (kad ga kupuješ novog u dućanu), servis ti (najverojatnije) neće priznat garanciju ako doneseš laptop na popravak iako si ti taj SSD ugradio savršeno i laptop ti je radio godinu dana savršeno nakon toga prije nego je došlo do nekog kvara zbog kojeg si ga morao donjet na servis.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
PESfanCRO kaže...

Zato kaj u servisu prema broju modela znaju koja je originalna konfiguracija laptopa. Znači ak ti npr. ugradiš SSD (za vrijeme trajanja garancije) u laptop koji prema originalnim specifikacijama dolazi samo sa HDD-om (kad ga kupuješ novog u dućanu), servis ti (najverojatnije) neće priznat garanciju ako doneseš laptop na popravak iako si ti taj SSD ugradio savršeno i laptop ti je radio godinu dana savršeno nakon toga prije nego je došlo do nekog kvara zbog kojeg si ga morao donjet na servis.

 Lako se stavi hdd(stari) 

Evo što kažu na acerovom forumu

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

To je stvarno ok od njih i ima smisla. Nadam se da i ostali proizvođači imaju takvu politiku.

12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Što se tice gubljenja garancije kod otvaranja laptopa... Sranje je, ali obicno se vidi da je netko otvarao laptop. Ja sam kupio laptop u mikronisa i imao sam naljepnicu na jednoj vidici. Da bi odvidao šaraf morao sam skinuti naljepnicu i tako sam de facto izgubio garanciju. Kako se bavim popravcima racunala vec 15 godina, rastvorio sam laptop sa kreditnom karticom, i nisam ostavio niti jedan zarez na kućištu. Na pocetku mi se cinilo da je Omen poprilicno tesko rastaviti, ali nije uopce. Nakon uklanjanja 10ak šarafa, može se iskoristiti to sto je gornja ploha, ona oko tipkovnice, napravljena od aluminija, pa se moze uzeti trzalica ili kreditna kartica i s njom se može "odgurnuti" aluminijski dio od plastike. Sve grebanje se svede na upiranje plasticnom karticom po aluminiju, i to u unutrasnjosti laptopa, pa tako ne ostaju vidljivi tragovi. Potrebno je malo strpljenja, 10ak minuta, i malo osjećaja. Ni pod mikroskopom ne bi bilo vidljivo da je laptop otvaran, a ja sam htio ugraditi SSD, RAM i ispuhati prasinu. Ove pizdarije oko stavljanja nove termalne paste ne drze vodu, za dobiti 2 stupnja manje se ne isplati uklanjati hladnjak. Ako proizvodac stedi na termalnoj pasti, onda nemojte kupovati laptope od tog proizvodaca, a ako netko misli da Omen serija ima toliko lošu stock pastu, da mijenjanje paste moze donesti neka znatna poboljsanja, mislim da se vara. Stavio sam nebrojeno mnogo CPU hladnjaka sa Arctic Silver 5 pastom i puno puta sam usporedivao AS5 sa stock pastom, razlike su minimalne. 

Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

zašto ne pokušaš s kryonatuom?

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Na Acerima nije problem dodat još pločicu rama, mene više zanima koji je ekran ovdje u igri, ako je 144Hz onda je stvarno odlična prilika ko traži laptop sa 1060 6gb i i7-8750h.

5 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Mislim da jeste..trazio sam svuda nemogu naci

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Znam kako ti je, i ja sam tražio podatke za neke laptope i rijetko kad sam uspio nać (prije svega tu mislim na podatke o ekranu). Problem je kaj se modeli laptopa drukčije označavaju za svaku pojedinu regiju svijeta, a većina recenzija na youtubeu/net-u je od strane Američkih/Kanadskih youtubera i onda nikad nisi 100% ziher jel laptop koji je kod nas isti onaj koji je recenziran (eventualno s nešto jačim/slabijim hardverom). Najgora situacija je s ekranima, meni osobno je bitno kod ekrana pod broj jedan da ne koristi PWM kod regulacije brightnessa i onda pod broj dva vjernost/sposobnost reprodukcije boja. Jedina solucija je ili pitat u dućanu i nadat se da lik koji ti prodaje laptop zna i da te neće zmuljat ili poslat upit proizvođaču makar i tu može ispast ćorak (ja sam recimo direktno poslal upit na hp-storeu za jedan omen jel mi mogu reć više o ekranu osim da je Full HD IPS, odgovorili su mi da nemaju pojma i rekli da probam na notebookcheck.net pronać - ko da nisam to već pokušal).
Što se tiče Predator Helios-a ovdje imaš i recenziju verzije sa 60Hz ekranom 

5 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Da imas pravo i ja sam naletio isto na 100 recenzija a nigdje niti slicne oznake da mogu pretpotaviti koji model recenziraju! A ponuda je bil do sino do ponoci pa nikoga nisam mogao niti pitati..a jos jedna stvar je tih 8gb ne pise dal je jedan stick ili 2x4gb a nasao sam na nakom nasem prodajnom sajtu gdje pise da su u njima 2x4 pa ipak ga nisma narucio jer nisam mogao pitati prodavace! Mislim da ce biti ponuda sve vise tavih pogotov jer su nove kratice tu...pogledajte samo sta fuc..ing Koncar nudi :D

 

http://www.koncar-inem.hr/racunala-koncar/ponuda/informaticka-oprema/uredska-racunala/prijenosna_racunala/prijenosno-racunalo-ni1619c7-premium/

 

 

EDIT!

Na kraju sam danas poslao mail trgovini i izvjestili su me da:

ekran je 1ms 144hz

U laptopu je jedna RAM pločica od 8gb ddr4 rama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 19:48 (FatAss).
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

CROGamerJosip, nema potrebe, ne grije se laptop previše, a i kako sam reko... nisam našao neku valjanu recenziju ili članak koji kaže da je stock pasta puno lošija od neke druge paste. Posebno ne na Omen modelima. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Evo jedan zanimljiv video

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Logično, pobogu skoro su duplo jeftiniji od prošlogodišnjih, a imaju realan napredak samo u grafičkom departmentu. Naravno tanji su, bolje se hlade itditd, ali nema smisla plaćati tu razliku u cijeni

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
FatAss kaže...

Da imas pravo i ja sam naletio isto na 100 recenzija a nigdje niti slicne oznake da mogu pretpotaviti koji model recenziraju! A ponuda je bil do sino do ponoci pa nikoga nisam mogao niti pitati..a jos jedna stvar je tih 8gb ne pise dal je jedan stick ili 2x4gb a nasao sam na nakom nasem prodajnom sajtu gdje pise da su u njima 2x4 pa ipak ga nisma narucio jer nisam mogao pitati prodavace! Mislim da ce biti ponuda sve vise tavih pogotov jer su nove kratice tu...pogledajte samo sta fuc..ing Koncar nudi :D

 

http://www.koncar-inem.hr/racunala-koncar/ponuda/informaticka-oprema/uredska-racunala/prijenosna_racunala/prijenosno-racunalo-ni1619c7-premium/

 

 

EDIT!

Na kraju sam danas poslao mail trgovini i izvjestili su me da:

ekran je 1ms 144hz

U laptopu je jedna RAM pločica od 8gb ddr4 rama.

 Zanimljivo i odlične komponente..samo me zanima kakva im je kvaliteta izrade i kakvo hadjenje ima...?
Ima li itko kakva iskustva...?

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 15:46 (Berkut).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
FatAss kaže...

Da imas pravo i ja sam naletio isto na 100 recenzija a nigdje niti slicne oznake da mogu pretpotaviti koji model recenziraju! A ponuda je bil do sino do ponoci pa nikoga nisam mogao niti pitati..a jos jedna stvar je tih 8gb ne pise dal je jedan stick ili 2x4gb a nasao sam na nakom nasem prodajnom sajtu gdje pise da su u njima 2x4 pa ipak ga nisma narucio jer nisam mogao pitati prodavace! Mislim da ce biti ponuda sve vise tavih pogotov jer su nove kratice tu...pogledajte samo sta fuc..ing Koncar nudi :D

 

http://www.koncar-inem.hr/racunala-koncar/ponuda/informaticka-oprema/uredska-racunala/prijenosna_racunala/prijenosno-racunalo-ni1619c7-premium/

 

 

EDIT!

Na kraju sam danas poslao mail trgovini i izvjestili su me da:

ekran je 1ms 144hz

U laptopu je jedna RAM pločica od 8gb ddr4 rama.

Evo sluzbeni link za sličan Acer iako sam na prvu mislio da je isti:)

https://www.acer.com/ac/en/GB/content/predator-model/NH.Q3DEK.007
Dakle moguce je da je taj monitor 144Hz iako mi nije jasno zasto oni to ne napisu ako usitinu je.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 8:11 (Jalovski).
5 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Bok drustvo,

 

evo da javim, uzeo nakon dugo vaganja Acer predator 17”. Sami laptop me ispao s popustom oko 8.700,00 kn.

i7 8750H

Gtx 1060 6gb

16 ram

256 ssd i 1 tb hard

Na to sam jos uzeo punu zastitu 3 godine i win10.

 

Za sada vrlo zadovoljan.

 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Di si uzeo?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Harvey norman, kupnja preko 6000 ide i do 36 rata, bila je vikend akcija, i nekim cudom sa 11800 uz popuste do 8700 sam laptop. Ali bez windowsa, njih i zastitu zasebno kupujes.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Gaming Laptopi
Komra kaže...

Harvey norman, kupnja preko 6000 ide i do 36 rata, bila je vikend akcija, i nekim cudom sa 11800 uz popuste do 8700 sam laptop. Ali bez windowsa, njih i zastitu zasebno kupujes.

  da ...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Komra kaže...

Harvey norman, kupnja preko 6000 ide i do 36 rata, bila je vikend akcija, i nekim cudom sa 11800 uz popuste do 8700 sam laptop. Ali bez windowsa, njih i zastitu zasebno kupujes.

 

Na kakve dodatne popuste mislis?

12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Komra, ja mislim da je to na slici Helios 300, a ne Predator 17. Jesam u pravu?

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Planiram uzeti Lenovo Legion Y530 sa i5-8300H procesorom i 8 GB rama koji rade na 2666 MHz. Imam još jednu pločicu RAMa od 16 GB, ali 2400 MHz, koji bih još ubacio u laptop. Zanima me kako će to funkcionirati pošto su različite frekvencije memorija? Da li se automatski i 2666 MHz spušta na 2400 MHz? Koliko je to uopće pametno stavljati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Helios 300 da, ali mislio sam 17 incni..sorry nisam bas strucan oko tih naziva.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Znaci za vikend su imali nekakvu akciju, nisam tocno siguran o cemu je rijec jer su mi to tamo rekli, za gotovinsko placanje imas 10% i i ta vikend akcija je isto 10%. U konacnici laptop koji je bio izlozen je imao cijenu 11.599,00 kn, ja sam ga dobio s tim popustima (u grubo oko 9.000,00 kn), jedino kazem win10 sam platio 1090,00 kn i puna zastita tri godine 1.890 kn ( na zastitu su mi dali 20% popusta), uzeo jos nekakav mis ( za njega sam dobio nabavnu cijenu). Obzirom da sam stvarno dugo pratio cijene tih laptopa: HP omen, lenovo legion y530 i taj acer.. cini mi se kao dobra cijena, neznam, ako sam u krivu, slobodno me ispravite. Dobio sam konfiguraxiju koju sam htio (PirateX je bio od velike pomoci oko svega toga). 😊🍺

9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

bok dečki, jel može mala pomoć oko kupnje.

 

gledam ovaj: https://www.msi.com/Laptop/GV72VR-7RF/Specification

znači:

 

MSI GV72VR 7RF

ssd 512GB M.2

hdd 1TB

i7 7700HQ

gtx 1060 6GB

ram 8GB

za ekran stvarno neznam dali ima TN panel od 120Hz ili je možda IPS od 60Hz

 

Kupujem polovno, znači staro 6 mjeseci ali bez garancije za 5300 kuna.

 

Kakva su iskustva sa njime, koliko sam skužio GV ili ti GF su linija buđet gaminga kod MSI-ja. Znam da je puno slabije hlađenje od recimo Asus G752(ipak je 2 kg lakši) ali opet mislim da je puno bolje od Asus GL702 u koju skupinu po težini i gabaritima pripada. Stvarno neznam kakva je to kupnja. Recimo vele da procesor na maximumu oko 90stupnjeva počne trotlat, dali se može kako to riješiti limitiranjem MHz u turbo modu ili spuštanjem voltaže?

 

Šta vi mislite, dali je to dobra kupnja?

Pozzz

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Imao sam MSI gp60 sa i7 4720hq i sada imam gl702 sa i7 7700hq  oba postizu temperaturu od 90C...MSI sam drzao sa iskljucenim turbo boost-om a.A trenutno 7700hq drzim na 3,1ghz jer mi tada ne prelazi 85C u PES , Rainbow Six i PUBG..Imao sam i Alienware 13 r3 sa i5 7300hq on mi nije prelazio iznad 80C ali i5 se ne moze usporedivat sa i7.

Preporucio bi ti da napravis undevolt u Throttlestop-u -100mV na core i cache a uzmi obavezno nekakvo hladenje ispod laptopa.U throttlestop mozes ogranicit cpu da radi na kojoj god frekvenciji ti zelis (ako zelis).Po meni je 85C optimalna temp.

MSI GV72R ima bolje hladenje i imas otvore na donjoj strani tako da bi trebao imat nesto bolje temperature nego ja na asusu-u , ali sumnjam da neces udarit 90C obavezno ocistit laptop 2-3 puta godisnje i promjenit termalnu pastu.

 

Posto kupujes polovni dobro ga pregledaj da ne bi bilo da nesto ne stima...

9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav,

 

Na EKupi je akcija uz American, meni izgledaju povoljno cijene. Acer predator sa gtx1060 za 7500kuna. Lenovo je još dodatno 10% al je slab izbor.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Akcija gotova. Lenovo legion y530 koji se najviše isplatio kupit (sa 1050ti i 512gb SSD-om, model 81FV00W3SC) je otišel u sekundi (ne znam jel bil sam jedan na lageru ili...). Ja sam pogledal u 9 i 15 (u 9 je počela akcija kolko vidim) nisi ga mogel više stavit u košaricu, kasnije su ga maknuli skroz iz ponude. Cijena sa Amex-om je bila 6075 kn što je stvarno super povoljno bilo. Ovaj predator koji spominješ je 2017-ta model, sa 7. generacijom i5 (bez hyperthreadinga i bottleneck-at će ti gtx 1060), a ima i znatno lošiji ekran od modela iz 2018-te.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice