Kupnja baterije za laptop

poruka: 26
|
čitano: 15.998
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kupnja baterije

Ima vec 3 godine od kako mi je baterija od msi fx600 krepala ali do sad nisan ima potrebe za njom. Nisan nigdje nasao da se u RH prodaje baterija za njega pa bi trebalo izvana narucit. S ebaya nebi narucivao jer nemam bas sigurnosti u njega pa ako ima neko neki webshop za preporucit da preko njih uzmem bateriju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Kupnja baterije
TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 14:39 (XXX-Man).
12 godina
offline
Re: Kupnja baterije
XXX-Man kaže...

Ako se predomisliš...provjereno dobre baterije:

http://www.ebay.com/itm/400595980032

 Zašto su te baterije toliko jeftinije od originalnih kod nas (npr. gledao sam baterije za Hp u Mikronisu i kreću se oko 500-600kn, a ovdje su 1/2 jeftinije). Postoji li razlika u kvaliteti?

 

Inače, radi se od Probook 4540s, prije nekog vremena mi se prilikom bootanja počela javljati ova greška (primary (internal) battery error code 601). Primijetio sam da baterija kraće drži i ponekad odjednom zna izgubiti dosta postotka (npr., piše da je na 25%, nakon par sec se ugasi, a podešeno mi je da se gasi na 8%).

15 godina
offline
Kupnja baterije

Ja sam za stari laptop narucio bateriju s Ebaya za 100 kn. Laptop je HP 4710s, baterija je bila ok, skoro kapacitet kao origigi, a za djelic cijene. Vjerujem zamjenske baterije nece trajati koliko originalne, ali me zaboli ako jednom godisnje promijenim bateriju za laptop ako ona kosta 100 kn.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 1
14 godina
moderator
offline
Re: Kupnja baterije
speedy56 kaže...

 Zašto su te baterije toliko jeftinije od originalnih kod nas (npr. gledao sam baterije za Hp u Mikronisu i kreću se oko 500-600kn, a ovdje su 1/2 jeftinije). Postoji li razlika u kvaliteti?

 Jeftinije su jer nisu originalne nego zamjenske, a i kod nas trgovci na svemu pokušavaju zaraditi 500% pa su cijene takve. Nabavna cijena za original je cca HRK237.74 (30€) pa tu ide marža + troškovi + radna snaga + svašta nešto i eto duple cijene.

 

Baterije ove marke (i od ovog prodavača) su mi se u praksi pokazale čak i trajnije od originalnih, barem na moja 3 laptopa.

Originalne izdržale max godinu i pol, dok ove dvije imam  već godinu sa padom kapaciteta cca 5% i jednu pola godine sa 1,5% manjim kapacitetom.

Ove rezultate smatram odličnim s obzirom da se gotovo svakodnevno pune i prazne i po nekoliko puta (takva priroda posla).

 

Naravno, ovo se odnosi na MTEC baterije iz njemačke, ne neke kineze...

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2015 23:11 (XXX-Man).
13 godina
offline
Re: Kupnja baterije
Meni se isto ponasa ova baterija koju si mi linkao kao i original. 1min=1%
12 godina
offline
Re: Kupnja baterije
XXX-Man kaže...

Ako se predomisliš...provjereno dobre baterije:

http://www.ebay.com/itm/400595980032

 Hvala na preporuci, samo da javim da sam uzeo njihovu bateriju, jučer mi je stigla (jako brza dostava, naručio sam 6.1-praznik, poslana je 7., dakle samo 4 dana, možda bi bilo i manje da sam naračio neki ponedjeljak). 

Za sada se odlično ponaša 

13 godina
offline
Re: Kupnja baterije za laptop
Meni baterija fino radi. Bolja nego originalna.
16 godina
offline
Kupnja baterije za laptop

Kom se da šarafati, ima na youtubeu videa kako samo zamijeniti ćelije u staroj bateriji.

 

Dakle kupite nove ćelije, zamjenite i vozi...

 

Mislim da se radi o ovim ćelijama, al nisam siguran.

 

http://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-size.html

 

I ne kupuj ćelije na ebayu zato jer su prevara.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2016 11:14 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Kupnja baterije za laptop

Eh da je to tako jednostavno...

Za početak baterija je ljepljena po spojevima plastike i još su ćelije zalijepljene za plastiku pa je otvaranje bez da se nešto polomi skoro nemoguće na većini baterija.

Čelije su vezane limićima koji su vareni za njih i obićne ćelije nemaju te limiće.

 

Također je cijena ćelija da se kupuju zasebno većinom samo 10-20% niža od cijene gotove baterije.

 

Molim link na video.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
16 godina
offline
Re: Kupnja baterije za laptop
XXX-Man kaže...

Eh da je to tako jednostavno...

Za početak baterija je ljepljena po spojevima plastike i još su ćelije zalijepljene za plastiku pa je otvaranje bez da se nešto polomi skoro nemoguće na većini baterija.

Čelije su vezane limićima koji su vareni za njih i obićne ćelije nemaju te limiće.

 

Također je cijena ćelija da se kupuju zasebno većinom samo 10-20% niža od cijene gotove baterije.

 

Molim link na video.

Gledao sam taj video prije 2-3 godine možda...

 

Mogu ja sad bacit neki s youtubea, ima ih stvarno, al nema smisla.

 

Samo sam rekao ono što sam vidio, nisam rekao da je to dobra ideja i da je isplativo (vjerojatno si u pravu)  jer taj aspekt nisam proučio  

 

Ono što znam je da su baterije s ebaya mačak u vreći.

 

Evo, ovi recimo rade reparaciju baterija na taj način.

 

http://www.svebaterije.net/strana/repariranje-baterija-za-laptop

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2016 11:19 (lllnuclearlll).
14 godina
moderator
offline
Re: Kupnja baterije za laptop
lllnuclearlll kaže...

Gledao sam taj video prije 2-3 godine možda...

 

Mogu ja sad bacit neki s youtubea, ima ih stvarno, al nema smisla.

 

Samo sam rekao ono što sam vidio, nisam rekao da je to dobra ideja i da je isplativo (vjerojatno si u pravu)  jer taj aspekt nisam proučio  

 

Ono što znam je da su baterije s ebaya mačak u vreći.

 

Evo, ovi recimo rade reparaciju baterija na taj način.

 

http://www.svebaterije.net/strana/repariranje-baterija-za-laptop

 

Niti je izvedivo u većini slučajeva, niti je isplativo. Kvalitetna i originalna ćelija dođe najmanje preko 50kn po komadu, što je preko 300kn za jednu bateriju.

 

I da napomenem da je lemljenje po li-ion ćelijama iznimno opasno. Može čak doći do eksplozije ćelije. Također takvo zagrijavanje će sigurno smanjiti kapacitet u najmanju ruku, a pitanje što će se dogoditi sa zaštitnjim mehanizmima unutar ćelije i da li će raditi ispravno nakon tolikog zagrijavanja.

 

Preporuka da se to radi, a bez da se zna išta o tome je potpuno besmislena, pogotovo jer se može time ugroziti nećiji život. Dakle prvo se informirati, a onda savjetovati. 

 

Baterije koje sam preporučio nisu mačak u vreći jer su od pouzdane njemačke trgovine. Dakle oni imaju dućan tamo gdje možeš doći i kupiti bateriju, bio sam kod njih pa saznao da prodaju na ebay-u. Naravno baterije su proizvedene u kini, kao i sve originalne baterije, ali su visoke kvalitete sa originalnim i novim ćelijama poznatih proizvođača (Samsung, LG, Sanyo, Panasonic).

 

Ti što rade raparaciju ne rade to lemljenjem nego kapacitivnim varenjem koje se obavlja u principu bez ikakvog zagrijavanja. To je velika razlika.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
7 godina
neaktivan
offline
Kupnja baterije za laptop

Pozdrav, dižem temu malo. Radi se o tome da prije nego kupim novu bateriju pokušao sam staru reparirati i uspio sam. Stavio sam nove članke i vratio bateriju u laptop aliiiiiiiii sad se baterija potroši za tipa 5 min i za isto tako vrijeme se i napuni. Dali netko zna što se moglo dogoditi. Znači sve uredno radi ali vrlo vrlo kratko. Da dodam baterije pune su na 4.18v a prazne su bile 3.7v. Kao da mi je nešto promaklo. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Kupnja baterije za laptop

Za početak što si stavio unutra?

 

Da li si dobro spojio sve?

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja baterije za laptop
XXX-Man kaže...

Za početak što si stavio unutra?

 

Da li si dobro spojio sve?

 stavio je kolega nekakve ljubicaste baterije svih 6 novih i punktirao ih, a kasnije firma jedna spojila i uredno sve laptop radi ali postotak od punjenja jako brzo puni i isto tako, u bateriji ima jena crvena zica i ona je na plusu a crna minus, narandasta i plava su po duzini obe bile plus ako sam dobro vidio i tako su i spojene. kao d baterija radi tipa na jednom samo clanku tj. da koristi dvije baterije a ne svih 6. neznam stvarno 

14 godina
moderator
offline
Re: Kupnja baterije za laptop
joooka kaže...

 stavio je kolega nekakve ljubicaste baterije svih 6 novih i punktirao ih, a kasnije firma jedna spojila i uredno sve laptop radi ali postotak od punjenja jako brzo puni i isto tako, u bateriji ima jena crvena zica i ona je na plusu a crna minus, narandasta i plava su po duzini obe bile plus ako sam dobro vidio i tako su i spojene. kao d baterija radi tipa na jednom samo clanku tj. da koristi dvije baterije a ne svih 6. neznam stvarno 

 Nažalost ove informacije nikako ne pomažu...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja baterije za laptop
XXX-Man kaže...
joooka kaže...

 stavio je kolega nekakve ljubicaste baterije svih 6 novih i punktirao ih, a kasnije firma jedna spojila i uredno sve laptop radi ali postotak od punjenja jako brzo puni i isto tako, u bateriji ima jena crvena zica i ona je na plusu a crna minus, narandasta i plava su po duzini obe bile plus ako sam dobro vidio i tako su i spojene. kao d baterija radi tipa na jednom samo clanku tj. da koristi dvije baterije a ne svih 6. neznam stvarno 

 Nažalost ove informacije nikako ne pomažu...

 Neznam kako da onda objasnim

7 godina
neaktivan
offline
Kupnja baterije za laptop

Primjetio da neće puniti kad laptop nije upaljen. Znači puni ju samo upaljen i to vrlo brzo i isto tako prazni

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Kupnja baterije za laptop

sad se puni ali i dalje se brzo prazni i mjerio sam baterije i kad su pune i prazne one su 4.18v. 

vise mi nije nista jasno ali mislim da mora druga baterija

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Kupnja baterije za laptop

Stavi slike kako je spojeno i oznake na baterijama

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kupnja baterije za laptop

 

Da ne moram za svoj lap kupovati originalnu bateriju koja bi došla oko 100 eura...Ima li netko savjet gdje i kako proći jeftinije?

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kupnja baterije za laptop

Koji model baterije, pogledaj oznaku?

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2020 15:10 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Kupnja baterije za laptop

 

Well, ovo je info:

Laptop: HP Pavilion 17-g003nm
Baterija: Spare 800049-001 KI04
Ovlašten diler mi nudi za 630 kuna novu, te 10-15 dana isporuke.
Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 9:33 (PzKpfw).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kupnja baterije za laptop

https://baterije24.com/shopexd.asp?product=&ID=205503&bc=no

https://www.lost.hr/ponuda/item/41381-green-cell-hp90-baterija-2200-mah-14-4v-14-8v-ki04-za-hp-pavilion-14-ab-15-ab-15-ak-17-g

I ovdje pogledaj, malo im je zeznuta tražilica:

http://baterije.com.hr/baterije/hp/5

Uglavnom, imaju milijun oznaka, pa ne možeš baš lako naći po modelu, ali piše ti npr. kod ove green cell pod koje sve modele baterije paše pa možeš po tome tražiti.

 

P.S. Ovaj Green cell iz losta su ti odlične zamjenske baterije (iz koleginog iskustva), a možeš i iz nekog EU shopa naručit, ali mislim da ti se ne isplati za nekih 20-30 kuna razlike, a kod nas barem lako reklamiraš ako ne valja.

 

Edit: e da, green cell ti prodaju i u protisu i mikronisu ak se ne varam, pa pogledaj i njihove stranice, i hgshop.

 

Edit 2: e da, lost nema maloprodaju, baš sam glup 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 10:56 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: Kupnja baterije za laptop

@fer-de-lance

 

Fla, frende!

 

Ma, budem prosurfao, pa ću valjda štogod zanimljivo naći. 

Evo, vidim i da kod nas ima ove Green Cell, zamjenska, upola jefitinija, nego original.

Lako odem do Maksimira, pa vidim na licu mjesta.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
7 godina
offline
Re: Kupnja baterije za laptop

Ma da, te zamjenske ima većina tih računalnih dućana, uzmi u najbližem dućanu i to je to.

Ne isplati se ići na drugi kraj grad za par kuna razlike.

 

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice