Kupnja laptopa u Americi

poruka: 15
|
čitano: 14.216
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja laptopa u Americi

 

Pozdrav judi!

 

Muči me dilema oko kupnje laptopa, pa vas molim za pomoć.

 

Dakle, želim kupiti neki laptop, cijene DO 7000 kuna, ali ne znam koji kupiti niti gdje ga izabrati.

 

Postoji mogućnost da mi prijatelji iz Amerike kupe laptop tamo, te da mi ga donesu kada dođu ovdje.

 

 

Surfam malo netom, i naiđem na Best Buy - trgovina mi se čini sasvim ok.

Našao sam ovaj laptop - cijena 1 199 dolara. Kako danas stoji dolar to je nekih 6 300 kuna.

 

E sad, 

 

  1. Ne znam je li to konačna cijena, ili oni još računaju njihov PDV? Ako se dodaje još PDV, koliko on iznosi na ovu cijenu od 1 199 $?
  2. Radi li laptop na našu struju, tj. može li ga se uredno puniti na naših 220V? Znam da kad sam kupio PSP tamo sam morao kupiti neki pretvrarač za struju, i normalno se punio.
  3. Vrijedi li ovdje njihova garancija? Ako ne, može li se kod nas možda "kupiti" garancija, možda od Asusa Hrvatska ili tako neš? I može li se u slučaju kvara slati u Ameriku ( iako definitivno mislim da to nije pametno, zbog troškova i sl. )? Ili možda vrijedi njihova garancija i kod nas?
  4. I koliko je po vašem mišljenju uopće isplativo kupovati laptop u Americi? Jer sam tražio ovdje kod nas, i nisam našao za kupiti ovaj model. I koliko bi otprilike ovakav laptop došao kod nas?

 

Eto, molim vas da odgovorite na ova 4 ( ili više ) pitanja i da me savjetujeje i preporučite najbolju moguću odluku,te koja je po vašem mišljenu najbolja investicija?

 

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja laptopa u Americi
  1. Ne znam je li to konačna cijena, ili oni još računaju njihov PDV? Ako se dodaje još PDV, koliko on iznosi na ovu cijenu od 1 199 $?
  2. Radi li laptop na našu struju, tj. može li ga se uredno puniti na naših 220V? Znam da kad sam kupio PSP tamo sam morao kupiti neki pretvrarač za struju, i normalno se punio.
  3. Vrijedi li ovdje njihova garancija? Ako ne, može li se kod nas možda "kupiti" garancija, možda od Asusa Hrvatska ili tako neš? I može li se u slučaju kvara slati u Ameriku ( iako definitivno mislim da to nije pametno, zbog troškova i sl. )? Ili možda vrijedi njihova garancija i kod nas?
  4. I koliko je po vašem mišljenju uopće isplativo kupovati laptop u Americi? Jer sam tražio ovdje kod nas, i nisam našao za kupiti ovaj model. I koliko bi otprilike ovakav laptop došao kod nas?

 

 1. Je to je Buy It NoW cijena, pdv je 23% ali ako ga oni nose nebi trebali platit PDV

 

2.LOL glupo pitanje samo kupis pretvarac i to e to

 

3.Sve ovisi od proizvodaca mislim da je za HP DELL i ASUS world wide warranty

 

4.Isplatvio je 100% jer kod nas bi takav kostao oko 13-20 tisuca kuna

15 godina
neaktivan
offline
Kupnja laptopa u Americi

Ono sto ti mogu reci je da paziš kad ga budeš donosio natrag u HR. Bolje ti je ako imaš rodbine sa Američkim državljanstvom da ti ga oni donesu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kupnja laptopa u Americi

Jedini problem ti je carina, jer kod nas je carina = država u državi, gamad lopovska.

bolje haker nego šljaker
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja laptopa u Americi
zeroname kaže...

Ono sto ti mogu reci je da paziš kad ga budeš donosio natrag u HR. Bolje ti je ako imaš rodbine sa Američkim državljanstvom da ti ga oni donesu.

jel bi bilo lakse ako ima koga u sloveniji ?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja laptopa u Americi
hrvatskafarkasevec kaže...
zeroname kaže...

Ono sto ti mogu reci je da paziš kad ga budeš donosio natrag u HR. Bolje ti je ako imaš rodbine sa Američkim državljanstvom da ti ga oni donesu.

jel bi bilo lakse ako ima koga u sloveniji ?

Ja mislim da ti u Sloveniji nebi trebo carinu plačat, makar nisam siguran.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2011 17:22 (Jabulani).
14 godina
odjavljen
offline
Kupnja laptopa u Americi

Samo ga strpaš u kufer s robom i neće ti gledat. Moj kolega s faksa je išao s roditeljima i sestrom, donio je dva laptopa, dviej kamere, mp4 payer... Bez problema {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja laptopa u Americi
zeroname kaže...

Ono sto ti mogu reci je da paziš kad ga budeš donosio natrag u HR. Bolje ti je ako imaš rodbine sa Američkim državljanstvom da ti ga oni donesu.

Ti prijatelji i imaju američko državljanstvo, oni tamo žive i dolaze par tjedana na ljetovanje u RH.

 

Oni bi taj laptop donijeli kao svoj, ne znam dal se tako plaća carina.

 

 

Sad sam ih pitao, oni kažu da je porez kod njih na takve uređaje oko 8,6 %.

 

 

Znači ako sam dobro preračunao, dođe oko 6 800 kuna. Znači dosta jeftinije nego što bi doišao kod nas?

 

Ima li takvih sličnih po specifikacijama kod nas, možda ovaj model? Ili to još nije stiglo u RH?

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
13 godina
neaktivan
offline
Kupnja laptopa u Americi

Onda nema nikakvih problema, on ostavi kutiju kod sebe i uzme samo laptop.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja laptopa u Americi
DmL kaže...
zeroname kaže...

Ono sto ti mogu reci je da paziš kad ga budeš donosio natrag u HR. Bolje ti je ako imaš rodbine sa Američkim državljanstvom da ti ga oni donesu.

Ti prijatelji i imaju američko državljanstvo, oni tamo žive i dolaze par tjedana na ljetovanje u RH.

 

Oni bi taj laptop donijeli kao svoj, ne znam dal se tako plaća carina.

 

 

Sad sam ih pitao, oni kažu da je porez kod njih na takve uređaje oko 8,6 %.

 

 

Znači ako sam dobro preračunao, dođe oko 6 800 kuna. Znači dosta jeftinije nego što bi doišao kod nas?

 

Ima li takvih sličnih po specifikacijama kod nas, možda ovaj model? Ili to još nije stiglo u RH?

U biti mogu imati bilo koje državljanstvo samo da nije hrvatsko jer im tako mogu naplatiti carinu i porez. A stranim državljanima nemožeš naplatiti carinu i porez! 

14 godina
neaktivan
offline
Kupnja laptopa u Americi

Upozorio bih te na to da je to gimp, da ima 1600x900 rezoluciju i grafičku karticu na 128bitnom busu. Kupi A1, normalni Asusuov model. Best buy je američki HGŠrot2.

 

* Best Buy garancija nije worldwide.

Early adopter
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2011 18:14 (Teerex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja laptopa u Americi
Teerex kaže...

Upozorio bih te na to da je to gimp, da ima 1600x900 rezoluciju i grafičku karticu na 128bitnom busu. Kupi A1, normalni Asusuov model. Best buy je američki HGŠrot2.

 

* Best Buy garancija nije worldwide.

Čekaj, ne razumijem, šta je loša rezolucija 1600x900?

 

I što znači da ima na 128 bitnom busu grafu?

 

 

Preporučite mi onda neku normalnu trgovinu, gdje vrijedi worldwide garancija.  

 

Šta je ovaj laptop dosta loš?

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja laptopa u Americi
DmL kaže...
Teerex kaže...

Upozorio bih te na to da je to gimp, da ima 1600x900 rezoluciju i grafičku karticu na 128bitnom busu. Kupi A1, normalni Asusuov model. Best buy je američki HGŠrot2.

 

* Best Buy garancija nije worldwide.

Čekaj, ne razumijem, šta je loša rezolucija 1600x900?

 

I što znači da ima na 128 bitnom busu grafu?

 

 

Preporučite mi onda neku normalnu trgovinu, gdje vrijedi worldwide garancija.  

 

Šta je ovaj laptop dosta loš?

Rezolucija je lošija jer skoro sve verzije osim ove imaju 1920x1080.

Ovo drugo znači da ti je jaka grafička na busu ''širine''' kao moja, što smanjuje memorijsku propusnost (prema grafičkoj memoriji), što ti poništava svu prednost jake kartice u igrama. U normalnim modelima bus je minimalno 192 bitni.

Ukratko, koliko jesi ga jeftinije platio toliko si manje dobio, ali i gore od toga.

 

Ne znam za američke trgovine, morat ćeš se snaći pitajući na konkretnom prodajnom mjestu.

Early adopter
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja laptopa u Americi
Teerex kaže...
DmL kaže...
Teerex kaže...

 

Je li ovo možda bolji izbor, jer sam isto to što si ti rekao čitao na forumu. To je neka Best Buy verzija od originalnog Asusovog modela.

 

Dakle, naišao sam na par modela ovdje, u istom cjenovnom rangu.

 

Dell X17L-781ELS

 

HP dv7-619us

 

Samsung NP-RF711-S03US

 

 

Ili možda možeš malo pogledati ovdje, pa vidjeti koji je otprilike oko 1 100$ i najbolji.

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
12 godina
neaktivan
offline
Kupnja laptopa u Americi
Napisao sam 2 korisna posta na temu kupnje laptopa u SAD na topiku koji se otprilike zove i5 ili amd koji odabrati. Procitaj tamo, ima i linkova. Sad nemam pristup kompu, pa pisem skracenu verziju kupnje laptopa koju sam ja prosao.  Prvo, naci stranicu s kuponima za online kupnju. Npr www.techbargains.com. Tamo trenutno mozes na HP pavilionu usparat 375$ ( uvjet je quad core iznad 999$ prije poreza) ili na Dell XPS mislim   Oko 500$ (uvjet je da je iznad 1600/1700 $ prije poreza. Naravno, ima i drugih prozvođača i prodavaca. Ja sam se odlucio za HP jer mi ovlasteni servis rekao da priznaju garanciju, za razliku od della.  Ako kupujes direkt od prozvodaca imas super opcije nadogradnji, cesto i akcija tipa FREE blu ray citac, 8gb ram za cijenu 4 i sl. Tako da si tamo mozes i lijepo posloziti konfu i dodatke po izboru.  Ja uzeo laptop u potpisu za 1041$, isto kao i kod tebe, ljudi s americkom putovnicom mi ga donjeli bez kutije (sa papirima) ko svoj. Punjac radi na 110-240volti, tako da ti treba samo kabel za nasu uticnicu
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice