Macbook pro ili PC laptop?

poruka: 25
|
čitano: 6.088
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Macbook pror il PC laptop?

Što biste vi uzeli za 10 000 kn?

 

ako bi mac onda bi ovaj bio-

 

Apple Macbook 15"

# 2.4GHz Intel Core 2 Duo
# 2GB memory
# 200GB hard drive1
# Double-layer SuperDrive
# NVIDIA GeForce 8600M GT with 256MB

(1999 $, kupujem u merici)

 

a PC laptop

 

?????

 

10 000kn?? koji bi moga....il se ne treba  ništa mislit kraj mac-a?? :)

 

inače, radim obradu videa...


Internet portal Jabuka
gledaj Jabuku TV samo na *** www.jabuka.tv ***
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Macbook pro il PC laptop?

ja b' uz'o mek


djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook pro il PC laptop?
nick kaže...

ja b' uz'o mek


 Ja isto.

Mac Pro 2,00GHZ / 3GB FB-DIMM / Nvidia 7300GT 256MB / 2 x 250GB 7,200 16MB cache / Apple Cinema Display 20"
16 godina
offline
Macbook pro il PC laptop?

MacBook Pro je ludilo... uzmi to


jesti i spavati
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Macbook pro il PC laptop?

Ako obrađuješ video Mac je najbolji izborSmijeh


(.) (.)
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook pro il PC laptop?
nema vise razlike... mac vise ne koristi ibm-ove procesore. isto ti je.
16 godina
offline
Macbook pro il PC laptop?

Vec se par ljudi javilo kako rade obradu videa na laptopu. Moze se, ali nije ni upola udobno kao na stolnom racunalu. 

 

"Zovem se Jasna i radim u frizerskom salonu. Koje visoke pete da kupim za posao."

 

Inace MacBook Pro je super masina, i ako se uzme eksterni disk, vanjski monitor, tipkovnica i mis moglo bi se ugodno montirati... ali radio sam montazu na laptopu i bilo je ok sve dok nisam zavrsio sa montazom i poceo raditi obradu kolora i malo zahtvjevnije postprodukcijske zahvate... da ima smisla obradzivati video na laptopu onda bi se obradzivao i ne bi bilo stolnih racunala po studijima.

 

Evo zakljucak.

MacBook Pro kosta 3500 kn skuplje u HR nego u USA i ako se moze kupiti za 10000 kn onda je to ludilo. Da se raditi montaza i donekle post produkcija sasvim solidno na MBP. Ako se montaza i post produkcija rade 8 sati dnevno i 5 dana u tjednu onda to stroj nije nikako za to, ali i sa druge strane kada bi se radila obrada videa u tom obujmu onda bi se imalo novaca i za stolno racnalo i za laptop i za auto i ne bi se postavljalo pitanje na forumu.

 

Kupi MacBook Pro jer je ludilo laptop, ali nije najsretnije rjesenje za video.

Za video mozes naci solidne stolne konfiguacije ovdje.

Ako si u overkill raspolozenju i ima se para vid ovo + treba dodati jos rama.

jesti i spavati
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2008 17:53 (branimir).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Macbook pro il PC laptop?

kupujem 100% macbook pro!

imam vrlo dobar PC i na njemu radim obično montažu videa...i već na njemu imam eksterni hard disk od 500 MB, tako da to onda mogu korisiti za laptop.

razlog zašto uzmam laptop je taj što imam svoj jedna portal i za njega snimam tv priloge ( Portal jabuka www.jabuka.tv ), tako kad sam na terenu onda da mogu zgodno smontirati video prilog, a to traje oko satak...

i još ću kupiti neki LCD 22" miš, zvučnike i to...a dobra mi je pogodnost da kupujem u americi, jer je tamo došao novi macbook pro, nema ga još u HR, a košta samo 1999 $ :)

 

hvala na vašim odgovorima, sad ga kupujem :)))

 

Internet portal Jabuka
gledaj Jabuku TV samo na *** www.jabuka.tv ***
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2008 21:01 (ICCE).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook pro il PC laptop?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook pro il PC laptop?
denis88 kaže...
 Moram priznat da se moje mišljenje dosta poklapa s autorom ovog teksta. Jedino što nemam želuca da ga tako oštro i grubo izrečem (nježna sam duša, i nemam srca rušiti nečiju ideologiju života)
16 godina
neaktivan
offline
Macbook pro ili PC laptop?

Moje osobno misljenje je da je bolje PC laptop.Zbog kompaktibilnosti i nizih cijena.Mac Book Pro ako ga se nosi na sastanka(odaje dojam skupoce,a samim time i kvalitete firme koju predstavljas-mali detalji zlata vrijede).Sss


C2DE6400@2,9Ghz, 8600GT512Mb
2GB Crucial Balistix
19" ASUS LCD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Macbook pro ili PC laptop?

Gdje kupujes, u hr ili usa?

 

#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2008 20:22 (hudo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook pro ili PC laptop?
Mac ako ti je obrada videa najvažnija.
16 godina
neaktivan
offline
Macbook pro ili PC laptop?

Mac je odbra i lijep i sve to ali je dosta nekompatibilan...a za te pare koje bi dao za njega kupiš su PC laptop sa duplo boljim komponentama.

 

P.S. a zašto bi ti davao tolike pare za laptop kad imaš već za kojih 7000kn dosta dobar laptop na kojem možeš raditi sve kaj god hoćeš..??!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook pro ili PC laptop?

Macbook Pro je već kupljen u americi za 2000$, trebao bi doć za 10 dana do mene...javim vam kakav je

 

a što se tiče PC-a, nisi oni toliko skuplji....a s mac-om dobijem puno više, prije svega stabilan sustav (koliko sam samo na PC montirao neki video da bi za 2 sec sve palo u vodu?!- radi rušenja windowsa.) radio sam uživo na mac-u i vidio sam da je skroz jednostavan. i kao što sam već rekao radim obradu videa i mac je bog mođu tom!

 

zato svima toplo preporučujem mac (to obično negiraju koji ga nisku nikad imali, a do sada nisam nikog čuo da je reko da ne valja a da ga ima kod kuće!)


Internet portal Jabuka
gledaj Jabuku TV samo na *** www.jabuka.tv ***
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook pro ili PC laptop?
ICCE kaže...

Macbook Pro je već kupljen u americi za 2000$, trebao bi doć za 10 dana do mene...javim vam kakav je

 

a što se tiče PC-a, nisi oni toliko skuplji....a s mac-om dobijem puno više, prije svega stabilan sustav (koliko sam samo na PC montirao neki video da bi za 2 sec sve palo u vodu?!- radi rušenja windowsa.) radio sam uživo na mac-u i vidio sam da je skroz jednostavan. i kao što sam već rekao radim obradu videa i mac je bog mođu tom!

 

zato svima toplo preporučujem mac (to obično negiraju koji ga nisku nikad imali, a do sada nisam nikog čuo da je reko da ne valja a da ga ima kod kuće!)


 
Pa dobro istina je da je dosta stabilniji i to sve, međutim mora se priznat da je PC puuuuno kompatibilinji sa svime te za njega ćeš više bilo kakve podrške te pomoći
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook pro ili PC laptop?
denis88 kaže...
ICCE kaže...

Macbook Pro je već kupljen u americi za 2000$, trebao bi doć za 10 dana do mene...javim vam kakav je

 

a što se tiče PC-a, nisi oni toliko skuplji....a s mac-om dobijem puno više, prije svega stabilan sustav (koliko sam samo na PC montirao neki video da bi za 2 sec sve palo u vodu?!- radi rušenja windowsa.) radio sam uživo na mac-u i vidio sam da je skroz jednostavan. i kao što sam već rekao radim obradu videa i mac je bog mođu tom!

 

zato svima toplo preporučujem mac (to obično negiraju koji ga nisku nikad imali, a do sada nisam nikog čuo da je reko da ne valja a da ga ima kod kuće!)


 
Pa dobro istina je da je dosta stabilniji i to sve, međutim mora se priznat da je PC puuuuno kompatibilinji sa svime te za njega ćeš više bilo kakve podrške te pomoći
imam  pc,ali  prelazim  na  mac  laptop.Nema  virusa  i  raznih  zezancija,10 puta  bolja  podrška,za  neke  zahtijevnije  stvari(obrada  videa,zvuka)  na  profesionalnoj  i  polu  profesionalnoj  razini  pc  mu  nije  ni  do  koljena.

djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom!
16 godina
neaktivan
offline
Macbook pro ili PC laptop?

i još nešto...mac može bez problema bootati dva OS-a....mac+ linux il neki windows...ajd reci mi taj PC koji može imati OSX i windows...možda ima, al 100% će bit problema, dok kod mac-a nema...redi ko suza, vidio na svoje oči ;)


Internet portal Jabuka
gledaj Jabuku TV samo na *** www.jabuka.tv ***
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Macbook pro ili PC laptop?

Moje mišljenje je da je kod odabira između pc-a i mac-a najvažnije čime se ti baviš i za što sve ustvari koristiš računalo. ja bi si vjerojatno uzeo pc jer za manje para dobijem jači stroj premda skidam kapu macu jer je ipak kvalitetaniji od većine konkurencije.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook pro ili PC laptop?
Tornado kaže...

Moje mišljenje je da je kod odabira između pc-a i mac-a najvažnije čime se ti baviš i za što sve ustvari koristiš računalo. ja bi si vjerojatno uzeo pc jer za manje para dobijem jači stroj premda skidam kapu macu jer je ipak kvalitetaniji od većine konkurencije.

Evo  to  je  recimo  uobičajeni  odgovor  pcaša(izuzev  onog  da  skidaš  kapu  mac-uSmijeh  ...).Mac rula pc koliko god je on brži...Istina je da je mac skuplji jer se plača ime(plača se za svaki lap.,ali je to jače izraženoza mac....), i hardverski slabiji(samo hardverski),ali je zato puno optimiziraniji i glađe radi nego bilo koji pc...Vjerujte mi na riječ...(probajte se informirati na:   www.mackorisnik.com)

djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook pro ili PC laptop?
treba nauciti da pc /= windows. i tek onda pricat o nacinu rada.
15 godina
neaktivan
offline
Macbook pro ili PC laptop?

ma mek je kod nas skup jedino ako kupujes u usa a tu je jos uvijek pc BESTNeodlučan


It*s our destiny
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook pro ili PC laptop?
devil kaže...
treba nauciti da pc /= windows. i tek onda pricat o nacinu rada.
 Ali je jasno da Windowsi imaju najviše šanse da zapravo i rade. Unixoidi imaju dosta lošiju podršku.

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook pro ili PC laptop?
a cuj sa d to i je i niej istina. sad se dosta firmi okrece i unixoidima tj rade drivere za njih, jedini koji tu debelo zaostaju su amd/ati i lexmark. manje vise sve ostalo radi. pogotovo neki egzoticni hardver lcesto lakse proradi na unixoidima. ja se evo dosad nisam srel s nicim(osim lexmarka a da nije radilo na linuxu. priznam mozda iz prve ne proradi ali ono radi sa malo truda. na unixoidima se taj trud i sipalti. a mi smo u offtopicu:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook pro ili PC laptop?
ICCE kaže...

i još nešto...mac može bez problema bootati dva OS-a....mac+ linux il neki windows...ajd reci mi taj PC koji može imati OSX i windows...možda ima, al 100% će bit problema, dok kod mac-a nema...redi ko suza, vidio na svoje oči ;)


 Ne bih uzeo maca jer je precijenjen barem kod nas. Dva OS-a? Na laptopu vrtim trenutno 2 OS-a (XP i PCL2008) i nema nikakvih problema. Tvrdnja ti pada u vodu.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice