Mijenjanje ekrana laptopa?

poruka: 24
|
čitano: 18.711
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje ekrana laptopa?

Ovako, jedno pitanje samo:

 

Riječ je o HP laptopu kojemu je ekran pokvaren/uništen, i potrebno ga je zamijeniti (riječ je o jako dobrom laptopu starom nekih god i pol-2).

- Koliko košta stavljanje novoga ekrana na njega (cca)?

- Da li je moguće staviti kvalitetniji ekran nego što je bio temeljni?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mijenjanje ekrana laptopa?

najbolje zamjeniti istim , tamo se nalazi glavni konektor , wireless konektor mozda i druge stvari , ovisno o laptopu , daj tocno ime laptopa

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje ekrana laptopa?
Bart kaže...

Ovako, jedno pitanje samo:

 

Riječ je o HP laptopu kojemu je ekran pokvaren/uništen, i potrebno ga je zamijeniti (riječ je o jako dobrom laptopu starom nekih god i pol-2).

- Koliko košta stavljanje novoga ekrana na njega (cca)?

- Da li je moguće staviti kvalitetniji ekran nego što je bio temeljni?

Prije cca godinu dana sam mijenjao na jednom Dellu ekran. Netko pametan je probao zatvoriti laptop dok je kemijska olovka bila na tipkovnici. Uglavnom, narucio kompatibilni ekran s ebay-a opd kineza za nekih 80-ak dolara. Ekran je stigao odlicno zasticen. Za taj doticni laptop sam nasao youtube step-by-step video koji sam u stopu pratio. Nakon 15-ak minuta novi ekran je radio.

Ne preporucujem ti stavljati ekran vece rezolucije od onoga sto si imao, jer obicno to ukljucuje ili sire kablove prema maticnoj ploci koje moras sam provlaciti, ili neku elektroniku koju ti u jednostavnijoj verziji laptopa nemas.

Ako recenicu pocinjes sa ''znači'' - automatski smatram da si idiot!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje ekrana laptopa?
g3arv8 kaže...

najbolje zamjeniti istim , tamo se nalazi glavni konektor , wireless konektor mozda i druge stvari , ovisno o laptopu , daj tocno ime laptopa

Riječ je o frendovom laptopu, pa zato tek sad odg...

 

Uglavnom, radi se o: HP compaq 6710b

 

Kolika je cijena recimo u Zg mijenjanje ekrana i gdje je najpouzdanije/najbolje?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje ekrana laptopa?
Bastardo kaže...
Bart kaže...

Ovako, jedno pitanje samo:

 

Riječ je o HP laptopu kojemu je ekran pokvaren/uništen, i potrebno ga je zamijeniti (riječ je o jako dobrom laptopu starom nekih god i pol-2).

- Koliko košta stavljanje novoga ekrana na njega (cca)?

- Da li je moguće staviti kvalitetniji ekran nego što je bio temeljni?

Prije cca godinu dana sam mijenjao na jednom Dellu ekran. Netko pametan je probao zatvoriti laptop dok je kemijska olovka bila na tipkovnici. Uglavnom, narucio kompatibilni ekran s ebay-a opd kineza za nekih 80-ak dolara. Ekran je stigao odlicno zasticen. Za taj doticni laptop sam nasao youtube step-by-step video koji sam u stopu pratio. Nakon 15-ak minuta novi ekran je radio.

Ne preporucujem ti stavljati ekran vece rezolucije od onoga sto si imao, jer obicno to ukljucuje ili sire kablove prema maticnoj ploci koje moras sam provlaciti, ili neku elektroniku koju ti u jednostavnijoj verziji laptopa nemas.

Ok, thx na infu...;)

 

Btw, kolika je cijena recimo u Zg mijenjanje ekrana, i gdje je najpouzadnije/najbolje?

15 godina
offline
Mijenjanje ekrana laptopa?

po spec. hp 6710b je dosta loš laptop.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mijenjanje ekrana laptopa?

na njuski nisam nasao za specifican laptop, mozda pase i neki drugi.. neka prosude iskusniji.. Na EBAY ima http://www.ebay.com/bhp/hp-6710b-screen eh sad novac i cekanje +-30dana. Nebih da sudim po financijama , ali ako mozes raskopaj i prodaj u dijelovima, uzmi drugi..

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje ekrana laptopa?

Ekran je 40$ i besplatna postarina uracunata ...

 

http://www.ebay.com/itm/OEM-Laptop-HP-Compaq-6710b-LCD-Screen-LP154WX4-TL-A1-15-4-matte-/261405662419

 

Naruci ekran svakako jer je laptop stariji i ne vjerujem da itko ima ekran na lageru. Kada ti stigne ekran, ili daj nekom vicnijem frendu 50 kuna da ti to zamjeni ako se vec sam ne usudis ...

U krajnjem slucaju odnesi u servis racunala/elektronike da ti ugrade taj ekran s ebay-a.

Ako recenicu pocinjes sa ''znači'' - automatski smatram da si idiot!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mijenjanje ekrana laptopa?

Pozdrav. Možeš na ebay-u uzeti bilo koji 15.4 lcd te reze. Izaberi si mat ili glossy jer su to sve jedno te isti ccfl ekrani i idu na sve lapce toga doba. Jedina razlika može biti u tome na kojoj strani se nalazi konektor, a i za to postoji side changer flat kabel za 2 dolara. Najbolje je da uzmeš isti lcd kakvog sad imaš, ali dobro je znati da postoji alternativa u slučaju da izvadiš iz nekog starog 15.4 lapca ekran koji ima konektor na drugoj strani. 

 

EDIT: kolega Bastardo ti je već dao link za točno to što ti treba a i cijena je jako dobra

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2014 9:20 (dax-lax).
10 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje ekrana laptopa?

evo mog slucaja...puko ekran na toshibi narucio ekrans s ebaya za 80dolara i nitko od ovlastenih servisa ne zeli to raditi,a bio sam cak voljan i platiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje ekrana laptopa?
stulezg kaže...

evo mog slucaja...puko ekran na toshibi narucio ekrans s ebaya za 80dolara i nitko od ovlastenih servisa ne zeli to raditi,a bio sam cak voljan i platiti

Pa brate mili, uzmes set finih izvijaca, upalis youtube i pratis korak po korak. Tako sam promjenio i ekran na mom dell laptopu i razbijeni display na mom iphoneu. JBT, ja bih ti za porciju cevapa promjenio ekran ali kad sam daleko ...

Ako recenicu pocinjes sa ''znači'' - automatski smatram da si idiot!
13 godina
offline
Re: Mijenjanje ekrana laptopa?
stulezg kaže...

evo mog slucaja...puko ekran na toshibi narucio ekrans s ebaya za 80dolara i nitko od ovlastenih servisa ne zeli to raditi,a bio sam cak voljan i platiti

mogu ti ga ja zamijenit ak si voljan do jastrebarskog navratit. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje ekrana laptopa?

koliko zamjenu naplate u servisu, ja sam debil stao na svoj i sad ima crnu točku na vrhu, čak se i može raditi s tim ali iritira.

13 godina
offline
Re: Mijenjanje ekrana laptopa?
BoDdAH kaže...

koliko zamjenu naplate u servisu, ja sam debil stao na svoj i sad ima crnu točku na vrhu, čak se i može raditi s tim ali iritira.

Ja bi rekao da servis to radi za cca 100-150kn samo zamjena. Službeni servisi ti to neće htjeti raditi, osim u slučaju dati ugrade svoj novi lcd. Koji je laptop/lcd u tvom slučaju?

 

16 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje ekrana laptopa?

sad mi je neki servis sa njuškala odgovorio da je 750kn. Ako ti znaš nekoga za 200 kn da će mi to zamjeniti MRAK, javi odmah, ali sad malo čitam, najbolje sam naručiti dio i dati nekom 100-200kn da promjeni. samo jbg tad nema garancije :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mijenjanje ekrana laptopa?
BoDdAH kaže...

sad mi je neki servis sa njuškala odgovorio da je 750kn. Ako ti znaš nekoga za 200 kn da će mi to zamjeniti MRAK, javi odmah, ali sad malo čitam, najbolje sam naručiti dio i dati nekom 100-200kn da promjeni. samo jbg tad nema garancije :)

750kn i je cijena ekrana otprilike. Zamjenit ću ti ja za 150kn u servisu ali treba ti ekran koji ja trenutno nemam na lageru (vjerojatno 15.6 led). Pod što si mislio da nema tad garanciije? Ekran kad kupiš, on radi ili ne radi. Rijetko baš ode matrica, pa imaš mrlje na mjestima a takve stvari pokriva garancija

8 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje ekrana laptopa?

Bok stručnjaci,

 

Jel mi može netko dati odgovor dal' je moguće izmjeniti ekran na Lenovu L540 rezolcuije 1366x768 za neku veću 1920x1080?

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje ekrana laptopa?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje ekrana laptopa?

Hvala Jobi123

8 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenjanje ekrana laptopa?

dobio sam odgovro od jednog servisa da se isti može zamjeniti za 

15,6" LED FHD mat razor Right (DP 30 pins). Valjda je to to

5 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje ekrana laptopa?

Najme imam laptop Lenovo IdeaPad 330-15ikb kupljen prije 2-3 mjeseca i sad mi se razbio ekran, tj. Prvo sloj ekrana je čitav, a ono iza njega pikseli i to sve je uništeno. U mojoj trgovini su mi rekli da pošaljem laptop u Zel-cos pošto su oni ovlašteni za lenovo u hrvatskoj i oni su mi rekli da nemaju original takav ekran i da ce mi ugradit kopiju i da košta ekran i ruke 1000kn. Pa sam se ja okrenuo civilnim ljudima koji se kuže i popravljanju, i većinom mi kažu da ce mi sve napravit za 550kn do 750kn. Sad mene zanima kako znat da ce mi on ubacit baš moj tip ekrana, a ne neki šubidu i dali se može uopće ubacit bilo koji ili u laptop isključivo može samo njegov tip ekrana. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mijenjanje ekrana laptopa?
Može se ubacit bilo koji s istim interfejsom/konektorom ako nije biosom vezan. Može i bolji od originala. Gore je neki srednje dobar tn panel a ti možeš pitat da ti ugrade neki ips pa ćeš se preporoditi.
5 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje ekrana laptopa?

Ma ne treba meni bolji ili novi, meni treba da moj ubace. Sumljičav sam jer je novi laptop, pa da mi neubace neki krš pošto se površinski kužim u informatiku pa nebi ni skužio da to nije moj tip ekrana

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mijenjanje ekrana laptopa?

Ako hoćeš nastavak garancije, onda moraš mijenjati u ovlaštenom servisu, a ako sam mijenjaš ili netko tko nije ovlašten, onda gubiš garanciju.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice