Nedoumice u kupnji laptopa

poruka: 23
|
čitano: 5.952
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nedoumice u kupnji laptopa

Dragi ljudi,

kao što naslov kaže imam jednu nedoumicu.

Namjeravam kupiti laptop i za oko mi je zapeo ovaj:

Notebook ACER Aspire 5520G, (LX.ALX0C.001), AMD Turion64 X2 TL-60 (2.0GHz), 15.4''', RAM 2GB DDR2, 250GB HDD, NVIDIA® GeForce™ 8600M GS, (512MB), BT2.0, camera, Linux

Prijatelj mi je nedavno uzeo i prezadovoljan je. Cijena mu je nešto ispod 6000 kn.

Zanima me što mislite o ovome i jel netko ima neki bolji prijedlog za ovu cijenu, do 6000 kn max.?

Što mislite o acer prijenosnicima općenito?

Meni se ovo čini super cijena za ovo što dobijem, a veliki + ide i tome što nema komercijalni OS, jer bi mu cijena išla gore za nekih 1500 kn pretpostavljam.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa
Ramo kaže...

Dragi ljudi,

kao što naslov kaže imam jednu nedoumicu.

Namjeravam kupiti laptop i za oko mi je zapeo ovaj:

Notebook ACER Aspire 5520G, (LX.ALX0C.001), AMD Turion64 X2 TL-60 (2.0GHz), 15.4''', RAM 2GB DDR2, 250GB HDD, NVIDIA® GeForce™ 8600M GS, (512MB), BT2.0, camera, Linux

Prijatelj mi je nedavno uzeo i prezadovoljan je. Cijena mu je nešto ispod 6000 kn.

Zanima me što mislite o ovome i jel netko ima neki bolji prijedlog za ovu cijenu, do 6000 kn max.?

Što mislite o acer prijenosnicima općenito?

Meni se ovo čini super cijena za ovo što dobijem, a veliki + ide i tome što nema komercijalni OS, jer bi mu cijena išla gore za nekih 1500 kn pretpostavljam.

 

Hvala

 Mislim da za tu lovu ne možeš kupit bolji laptop.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa

Prije nego se odlučih ima na forumu već rasprava o laptopima i nađe se i drugih marki ispod ili do 6000kn ,možda manje giga ili grafička 128MB,odvojeno ali
prvo pregledaj forum ima korisnih savjeta oko laptopa.


v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
Nedoumice u kupnji laptopa

Dobar komp za ODLIČNU cijenu...ispod 6k kuna nema boljeg

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2008 22:26 (Ige).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa
Ramo kaže...

Dragi ljudi,

kao što naslov kaže imam jednu nedoumicu.

Namjeravam kupiti laptop i za oko mi je zapeo ovaj:

Notebook ACER Aspire 5520G, (LX.ALX0C.001), AMD Turion64 X2 TL-60 (2.0GHz), 15.4''', RAM 2GB DDR2, 250GB HDD, NVIDIA® GeForce™ 8600M GS, (512MB), BT2.0, camera, Linux

Prijatelj mi je nedavno uzeo i prezadovoljan je. Cijena mu je nešto ispod 6000 kn.

Zanima me što mislite o ovome i jel netko ima neki bolji prijedlog za ovu cijenu, do 6000 kn max.?

Što mislite o acer prijenosnicima općenito?

Meni se ovo čini super cijena za ovo što dobijem, a veliki + ide i tome što nema komercijalni OS, jer bi mu cijena išla gore za nekih 1500 kn pretpostavljam.

 

Hvala

 Oavj prijenosnik je odličan prijenosnik.Imam ga i ako želiš mogu ti bacit neke benchamrkove pa da vidiš kakav je! ;-)
Nećeš se razočarati,pored jako dobrih performansi tu je i super lijepi prijenosnik-mislim na dizajn tako da će uvijek biti zapažen.Ali performanse su glavne tako da nema šanse da pogriješiš sa kupnjom.Samo dalje.
Acer ima jako jeftine prijenosnike,jako je prodavan,ima lijep dizajn...kupi!

by Mario Novak.
Tko je bio prvi overclocker? Nikola Tesla,prvi je uništio električnu centralu tijekom OC-a.
16 godina
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa

Malo sam istrazivao, i imam jos par pitanja.

1. Kazu da acer nema bas kvalitetna kucista, i da im kvaliteta nije bas na nivou.

2. Jel zaista intel toliko bolji na prijenosnicima od amd-a? Manje se grije, bolje performanse... Da uzmem ipak neki core duo?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa

....što se tiče intelovih procesora i njegove tehnologije centrino i dalje po meni je u svakom slučaju vodeći u tehnologiji primjene za laptope!!manje se grije,i dizajniran je baš za laptope...proguglaj malo strane komentare o centrino za laptope i tamo ćeš saznati performance Intelovih procesora,ne govorim da su bolji od amd-ovih ili drugih ali po meni oni su glavni izbor(centrino i uopće intelovi procesori) koji ja tražim i imam za laptope,imam i celeron koji se grije jako(stari pentium III),stoga centrino tehnologija ,koja je sad mođda zmjenjena već nekim drugim ----ino tehnologijom ali po meni se intel za laptope dokazao.Acer -tipke se nakon tri mjeseca vade bez problema same od sebe..recimo taj je jedan problem
.Ovo je samo moje mišljenje stoga kad ih bude  više odluči.


v_maxcpp
16 godina
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa
v_maxcpp kaže...

Acer -tipke se nakon tri mjeseca vade bez problema same od sebe..recimo taj je jedan problem
.Ovo je samo moje mišljenje stoga kad ih bude  više odluči.


 Znaci nije acer bas nesto kvalitetan? Laptop koji namjeravam uzeti bi dosta putovao, pa mi treba neki koji se nece bas raspasti tako lako. Ali ne zelim neki terenski, jer mi treba za zenu.
Hajde ljudi, recite mi amd vs. intel, ako nije tolika razlika onda mozda i uzmem ovaj.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa

Nikoga ne bih htio uvrijediti tko ima Acer laptop ,ima on svoje prednosti(jeftiniji a iste konfiguracije i slično)...ali u okruženju u kojem sam ja caruju LenovoIBM,HP,s Intelovim procesorima....zato bih više volio da ti se jave i vlasnici Acer-a i opišu njhovo mišljenje o tome,moje mišljenje je da Acer sigurno nije "otporan",napominjem moje jer ima dosta ljudi koji se ljute kad nešto ističeš a drugo ne.Napominjem da ćeš uvjek naći Acer koji je jeftiniji od iste konfiguracije druge marke,stoga svaka čast Aceru jer je spustio cijene laptopa ali po meni nauštrb kvalitete ,ali sve bolji je i bolji.Što se tiče procesora za Laptope---uvjek sam za Intelove ,dvije jezgre naravno(obvezatno i ako se odlučiš i za Acer).

 

v_maxcpp
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2008 22:45 (v_maxcpp).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa

Moj laptop je Acer TravelMate 8104WLMi

 

Specifikacija:

 

Intel Pentium M760 procesor (2.0 GHz, 533 MHz FSB 2 MB L2 cache)

15,4 WSXGA + TFT LCD

ATI MOBILITY RADEON X700 128 MB

160 GB HDD SATA

2 GB DDR2 RAM

DVD RW

 

Utisci: Prezadovoljan!!!

 


Takodje, dosta putujem i koristim ga svakodnevno po 10-12 sati.

 

Nemam iskustva sa AMD procesorima u laptopima ali sa ovim Intelovim Centrino procesorom sam, ponavljam, prezadovoljan.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa

Eto ,neka se jave oni koji imaju dobra iskustva s Acerom za razliku od mene.


v_maxcpp
16 godina
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa

U firmi gdje radim imamo dosta laptopa, uglavnom HP (malo se kvare), IBM (uopće se ne kvare) i 7 Acera (svi su se pokvarili bar jednom)

 

Ljudi koji ih koriste su uglavnom trube za kompjutere tako da vjerojatno i to dosta igra ulogu

 

Moj dojam je da Acer od svih nudi najjači hardware za iste novce, ali da najviše štede na kućištu, bateriji i ekranu (tj stvarima koje baš i ne možeš iščitati iz specifikacija na papiru)

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2008 21:18 (segregator).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa
segregator kaže...

U firmi gdje radim imamo dosta laptopa, uglavnom HP (malo se kvare), IBM (uopće se ne kvare) i 7 Acera (svi su se pokvarili bar jednom)

 

Ljudi koji ih koriste su uglavnom trube za kompjutere tako da vjerojatno i to dosta igra ulogu

 

Moj dojam je da od svih nude najjači hardware za iste novce, ali da najviše štede na kućištu, bateriji i ekranu (tj stvarima koje baš i ne možeš iščitati iz specifikacija na papiru)

Iako ovo nerado radim jer ne zelim da se spustam na tvoj nivo, ipak cu ti odgovoriti na ovo tvoje "Ljudi koji ih koriste su uglavnom trube za kompjutere tako da vjerojatno i to dosta igra ulogu" .

Tebi za informaciju!
Zavrsio sam informaticki fakultet, imam 3 svjetski priznata certifikata (o kojima ti mozes samo sanjati), odrzavam vise racunara  u firmi  nego sto mozes i zamisliti.

Ja sam naprijed naveo koji laptop koristim i svoje utiske bas o tom laptopu, sto tebi ne daje za pravo da me nazivas "trubom" jer si ovdje izgleda jedino ti ta truba i to polupismena. Sto se mene tice iznio sam svoj stav a o tebi ionako vise ne razmisljam kao o nekome do cijeg mi je misljenja stalo.
16 godina
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa

Hajde ljudi, nema potrebe da se svajamo i vrijedjamo. Samo me zanimaju vasa misljenja :-)

Ja znam dosta stvari o stolnim racunalima, i nikad nisam imao laptop, i nisam bas previse pratio stanje na tom polju. Znam da vecina daje prednost intelu i njegovoj centrino tehnologiji, i tako neke osnovne stvari. Znam i da vecina smatra lenovo najboljim laptopima, medjutim dosta su skupi. Znam da se kvaliteta placa, ali meni treba nesto kvalitetno, a da nije preskupo.

Znaci, jel mi se isplati uzeti ovaj acer za cijenu ~5700 kn, ili da izbjegnem acer, i da uzmem intel procesor.

Jel netko ima neki konkretan laptop do max 6k kn, a da nije acer, ima intel dual core proc, 2gb ram, zasebnu graficku... Dakle slicne specifikacije kao ovog mog prijedloga. Ali meni se cini da to sve nema sanse naci s intel procesorom i da nije acer, ni blizu 6k kn.

Hvala, zivjeli

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa

Ovako ako možeš provjeri negdje Lenovo 3000 N100,  Centrino Duo 1.73....best buy u bugu prje par mjeseci..laptopi isopod sedam tisuća a sad je možda i jeftinji...samo ima 1gigu rama,dodaš još jednu kad stigneš...a zaseban nVidia 128MB  odlična grafička...ako Acer ima još bolje preformanse a cijena je manja,nema beda uzmi jer tehnologija laptopa po meni pa bio to Acer ili Lenovo je odlična sama po sebi.....eto gledaj da još ima bluetuth...DVI....čitač memorijskih kartica dva u jedan i još takvih par priključaka.
WideScreen i jeftinije prođeš s freedos....i stavi što voliš od OS-a....samo izbjegni VistaBasic--sve drugo može....ovo je samo ukratko


v_maxcpp
16 godina
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa
Mevlo kaže...
Iako ovo nerado radim jer ne zelim da se spustam na tvoj nivo, ipak cu ti odgovoriti na ovo tvoje "Ljudi koji ih koriste su uglavnom trube za kompjutere tako da vjerojatno i to dosta igra ulogu" .

Tebi za informaciju!
Zavrsio sam informaticki fakultet, imam 3 svjetski priznata certifikata (o kojima ti mozes samo sanjati), odrzavam vise racunara  u firmi  nego sto mozes i zamisliti.

Ja sam naprijed naveo koji laptop koristim i svoje utiske bas o tom laptopu, sto tebi ne daje za pravo da me nazivas "trubom" jer si ovdje izgleda jedino ti ta truba i to polupismena. Sto se mene tice iznio sam svoj stav a o tebi ionako vise ne razmisljam kao o nekome do cijeg mi je misljenja stalo.
 
ma nema problema, evo spustit ću se ja na TVOJ nivo ;)

1. nauči čitati za početak (jak ti taj informatički fakultet). MOJI korisnici su trube za računanal BEZ obzira da li imaju IBM, HP ili Acer (većina od njih 420, od kojih svi imaju desktop računala, a otprilike svaki drugi ima laptop). Kao takvi korisnici, koji nisu baš nježni sa hardverom, idealni su za testiranje koliko je nešto kvalitetno napravljeno
2. pošto mislim da je to dosta važno, još jednom ću ponoviti - nauči čitati (ne treba nikakav poseban certifikat za to)
3. e kad naučiš čitati, vrati se pa onda i meni bude stalo do tvog mišljenja
4. lol, certifikati

5. da se malo vratim na temu, da uzimam sebi laptop uzeo bi neki HP 6715b, mislim da su best buy i imaju sve što tražiš osim Intel procesora (relativno nebitno) i odvojene grafičke. Ako ti se ne žuri, vjerojatno će za koji mjesec izaći laptopi sa AMD chipsetom koji ima u sebi grafičku snage Radeona 3450
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2008 20:53 (segregator).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa

segregator sorry!

 

Priznajem da sam recenicu shvatio u drugom kontestu, jer sam se taj dan "nacitao" dosta postova u kojima dobar dio ljudi pljuje na sve i svasta bez ikakvih argumetana, a vjerujem da im se "iskustvo" zasniva na par procitanih redaka tudjeg misljenja.


ASUS P5E, LGA 775, Intel X38/ICH9R, BUS 333 MHz, DDRII
- CPU INTEL Core 2 Quad Q6600, 2.4GHz, LGA775, BOX,DDR II 2 GB, DDR2-800 takeMS kit 2X1GB DualChannel,HDD 400 GB WD4000AAKS SATA2 16MB/7200rpm,DVD RW ASUS DRW-1814BL 18x Lightsc.DualFront-black/silv. RET, Kućište ANTEC Gamer case NINE HUNDRED, Napojna jedinica ATX PowerLine 650W retail 2xPCIeX 120mmF, Club3D CGNX-X982DD 9800GTX 512MB DDR3 2xDVI 675/2200
16 godina
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa

Bok, ljudi.

Ja sam imao (tj. jos imam Acet Travelmate 4672 WLMi ) otprilike 2 godine. Radio je bez problema 1,5 godinu i  onda je otisao u vjecna lovista.

Poslao sam ga u servis i tamo su mi rekli da je sve u redu, a meni se dogadja to da laptop zablokira i pomaze jedino shut-down, ali u tom slucaju mi se gube sve postavke BIOS-a. Ja sumnjam na kvar maticne ploce,

ali u servisu ne misle tako.

Buduci da mi laptop treba za posao, odmah sam kupio  Lenovo T61p ( cca 15000 kn) i mogu reci da sam prezadovoljan.

 

Sto se tice Acera, moj prvi savijet je : NADOPLATITE GARANTNI PERIOD NA TRI GODINE ( kosta oko 900 kn, ali si skines neke brige s vrata )

Ja to nisam napravio pa sam nakon 2 godine prakticki bacio 14000kn koje sam dao za njega.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa

Hitman-e, zanima me detaljnije sto se dogodilo s Acer-om. Zvuci mi poznato, radio sam na Toshibu i HPu sa slicnim simptomima, pa sam ih popravio. Toshiba je na prodaju, a HP sam dao zeni da ga koristi. Pa ako si blizu Osijeka, mozda ti mogu pomoci. Eto, znam kako je kad rikne laptop a moras ga imati. Meni je Toshiba riko, kad nije smio, pa sam u roku od 24h dao sam 730 eura za novi HP i nisam bas zadovoljan :( Sve je to ista stvar, najbolje je mozda kupiti nekog kineza s dobrim ciframa za malo novaca.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa

hej

 

Ja isto kupujem laptom i znam da ti nije lako. Tesko je naci pravi omjer cijene i kvalitete.

Ne znam dal si vec uzel neki laptop ili nisi, ali pogledaj moj prijedlog koji ja mislim uzeti.

 

TOSHIBA Satellite A200-1ZF

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=6621&catid=28

 

• Procesor: Intel Core 2 Duo T5450 1.66GHz (2MB cache)
• Zaslon:  15.4" WXGA TFT 1280 x 800, TruBrite
• Grafički sustav: ATI Mobility Radeon HD 2600 256MB
• Radna memorija: 1GB DDR2 667MHz (proširivo do 4GB)
• Tvrdi disk: 160GB SATA
• Optički uređaj:  DVD RW DL
• Dimenzije:  362 x 267.8 x 39.3 mm
• Masa uređaja: 2.7 kg
• Jamstvo:  24 mjeseca
• Baterija: Li-ion
• Operativni sistem:  Windows Vista Home Premium
• Modem: da
• Mreža: da (LAN)
• Bežična mreža: da (802.11b/g)
• Audio ulazi/izlazi: da
• USB podrška: 4x USB 2.0
• Bluetooth: da
• Čitač kartica: da (5-u-1)
• Firewire: da
• S-Video: da
• Expresscard: da
• Kamera: 1.3MP

 

U mikronisu je cijena oko 6200, ali mozes naci u neki ducanima za oko 5500 (www.nabava.com). Model ima samo 1GB RAMa, ali giga rama ti je oko 150KN i u mikronisu ti besplatno ugrade i testiraju dal je kompatibilna s laptopom. Uz to uzmes torbu i sve skupa ti je ispod 6K.

Jedina mana je kaj su toshibe Vista laptopi, postoje samo driveri za vistu, ali malo prosurfas i daju se pronaci driveri za XP.

Cuo sam da su toshibe dosta kvalitetni modeli (naglasak na cuo).

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedoumice u kupnji laptopa
bradac kaže...

hej

 

Ja isto kupujem laptom i znam da ti nije lako. Tesko je naci pravi omjer cijene i kvalitete.

Ne znam dal si vec uzel neki laptop ili nisi, ali pogledaj moj prijedlog koji ja mislim uzeti.

 

TOSHIBA Satellite A200-1ZF

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=6621&catid=28

 

• Procesor: Intel Core 2 Duo T5450 1.66GHz (2MB cache)
• Zaslon:  15.4" WXGA TFT 1280 x 800, TruBrite
• Grafički sustav: ATI Mobility Radeon HD 2600 256MB
• Radna memorija: 1GB DDR2 667MHz (proširivo do 4GB)
• Tvrdi disk: 160GB SATA
• Optički uređaj:  DVD RW DL
• Dimenzije:  362 x 267.8 x 39.3 mm
• Masa uređaja: 2.7 kg
• Jamstvo:  24 mjeseca
• Baterija: Li-ion
• Operativni sistem:  Windows Vista Home Premium
• Modem: da
• Mreža: da (LAN)
• Bežična mreža: da (802.11b/g)
• Audio ulazi/izlazi: da
• USB podrška: 4x USB 2.0
• Bluetooth: da
• Čitač kartica: da (5-u-1)
• Firewire: da
• S-Video: da
• Expresscard: da
• Kamera: 1.3MP

 

U mikronisu je cijena oko 6200, ali mozes naci u neki ducanima za oko 5500 (www.nabava.com). Model ima samo 1GB RAMa, ali giga rama ti je oko 150KN i u mikronisu ti besplatno ugrade i testiraju dal je kompatibilna s laptopom. Uz to uzmes torbu i sve skupa ti je ispod 6K.

Jedina mana je kaj su toshibe Vista laptopi, postoje samo driveri za vistu, ali malo prosurfas i daju se pronaci driveri za XP.

Cuo sam da su toshibe dosta kvalitetni modeli (naglasak na cuo).

 Toshibe općenito imaju jako dobre laptope, a ovo je jako dobra cijena za ono kaj nudi! Jos dobis i oriđiđi windowse... kud ćeš bolje...
15 godina
neaktivan
offline
Nedoumice u kupnji laptopa

BOK!

KUPIO BI PRIJENOSNO RAČUNALO,PA VAS MOLIM ZA SAVIJET DALI UZETI TOSHIBU L40-17Q

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nedoumice u kupnji laptopa

možda kakva iskustva sa toshibom

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice