Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.062.349
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije los, ali to nije 5 godina jamstva nego osiguranje:

https://www.ekupi.hr/data/documents/Posebni%20uvjeti%20osiguranja%20uredjaja%20kupljenih%20na%20EKUPI.pdf

 

Dakle pripazi, jamstvo je 2 godine, nakon toga ako se sta pokvari, ide na procjenu,

i ako osiguranje smatra da je neisplativo, onda ti oni daju drugi laptop koji oni misle

da je adekvatan, a moze biti bolji ili losiji od sadasnjeg.

 

A ako zelis Intela a ne Ryzena, onda razmisli o ovom Lenovou sa 512GB M.2 NVMe SSD-om:

https://geizhals.at/lenovo-ideapad-320s-13ikb-grau-81ak0036ge-a1709252.html

 

Ili nesto povoljno a dobro - DELL:

https://geizhals.at/dell-inspiron-13-5370-silber-5370-0583-a1809086.html

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

isprike, nisam skužio ovaj topik;

evo sada postam pitanje 

 

Pozdrav,

 

ugl. napokon uzimam drugi laptop oko kojeg sam imao ideju da je lagan i praktičan i da ga mogu furati sa sobom po gradu. Dakle oko 13,3'' iako i 11,6 dolazi u obzir. Vidim da težina nije značajno različita pa onda bolje da je veći ekran.

Ovaj 15,6 Dell 5520 je oko 3 kg i preteško ga je furati na ramenu zapravo (sa torbom i svime).

 

Primarno bi služio za multimediju, filmove i word uredske stvari, od igara ev. neki tcg povremeno. Veliki plus bi bilo backlight i udobnost tastature.

 

Važno bi bilo da nije preskup, mislio sam do 4k kn. Ona ideja 'dodaš još malo i imaš bolji' me uvijek dovede do 6k kn i više pa bih ovaj put stao do 4k kn, ako je manje - super.

 

Ovo šta sam gledao nekako mi je zapeo za oko ovaj Acer 

https://www.mikronis.hr/acer-swift-1-silver-intel-quad-core-n4200-1-1-ghz-4gb-128gb-ssd-w10-13-3-full-hd-intel-hd-graphics-505-p-n-nx-gnkex-005.aspx

iako ne volim Acer ali jbga.

 

Kako vam se čini?
Ima li šta bolje za te novce?

 

Isto tako, našao sam neke laptope vani u nekim kombinacijama ali želio bih nešto cash & carry, znači iz nekog dućana koji ga ima na lageru kod nas.

Puno hvala ! !

 

Go for the eyes Boo, yaaar!
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 6:52 (Bartender).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

preskupo za sta donosi

 

moj savjet iako znam da ide preko 4k kuna .... 4230 kn

 

HP

 

http://prntscr.com/jj9pp7

 

i3 procesor koji je dosta bolji od ovog N serije

256gb sdd ... znaci duplo vise prostora

14"  ... da jos je malo veci ali samo 300 grama tezi ... 1.66 kg

iako intelova grafa dosta je jaca od ove kod N serije + novija generacija (acer ima intel hd 505 dok hp intel hd 620)

 

razlika u cijeni je jer je hp bez windowsa

 

rijesenje je kupi windows 10 pro key za 90kn i instaliraj sam

 

https://www.scdkey.com/microsoft-windows-10-pro-oem-cd-key-global_1227-20.html

 

key za office 2016 home and student (posto si rekao samo word... ovdje dobis word,excel,powerpoint i onenote ) 170 kn

https://www.kinguin.net/category/23327/microsoft-office-home-and-student-2016-retail-key/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2018 23:48 (Giopriest).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.harveynorman.hr/odjeli/promocije/akcija-laptopi-10/Prijenosno-racunalo-ASUS-VivoBook-X405-X405UA-BM622T-PC-igra-gratis-159300.html

 

ili ovaj mozda? ima akcija 10 posto popusta pa bi moglo biti okej.

 

Primjetio sam da ima i2 dual core, koliko je to važno u usporedbi sa quad core?

I teško pronalazim podatak jel ima sam wi-fi ili i internet port za kabel ? Oprostite na nekorištenju stručne terminologije.

Go for the eyes Boo, yaaar!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ima generaciju stariji procesor i godinu manje garancije

7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa u danasnjim uvjetima za ozbiljan rad je dual-core premalo.

 

Da AMD nije gurno sa Ryzenima, Intel bi mobilne i3/i5/i7 drzao kao dual-core do 2025.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Koji bi od ova dva bio jaci? Acer swift 1 gore ili ovaj Asus X405 ?
Go for the eyes Boo, yaaar!
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2018 9:20 (Bartender).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Podjenako su prilicno losa za tvoje potrebe. Ne savjetujem ti ni jedan od njih za do 5000k nikako.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Čitatelj kaže...

Iako su mi se ove tvoje preporuke činile kao bolja opcija, na kraju sam ipak prevagnuo na stranu Acera. Dobra cijena (5600 kn), brza dostava (upravo tipkam s njega) i domaći shop su ipak presudili. 
Dizajn je točno ono što sam tražio. Tipkovnica je odlična, a backlight je samo bonus. Ekran dosta bolji nego što sam očekivao, touchpad za ovu cijenu iznenađujuće dobar. Za sada je tih i ne grije se. Dodatni plus je fingerprint skener koji mi nije bio bitan, no sad kad je tu ispada kao neloš feature.

Jedino me za bateriju strah. Mislim da sam tu mogao bolje proći s nekim od modela koje si ti linkao, no što je tu je, čini mi se ovo kao dobar odabir. Hvala još jednom na pomoći.

Bartender kaže...

 

 

Imaš gotovo identične zahtjeve kao ja (par postova iznad) i iskreno preporučio bih ti da malo rastegneš budget jer su strašno skupi takvi tipovi laptopa, a sa dobrim komponentama. 

Koliko sam ja pratio, 5000 kn je nekakav minimum, a što dalje to je ponuda sve bolja. 

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar dan

Moze preporuka laptopa do 2500kn. Za seminarske radove, katkad gledanje filmova. Kvalitetan za te novce. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

@cordas

 

hvala

Znači ovaj Acer je dobar? A baterija, a ne znam, baterije itako ne drže dugo šta god uzeo.

 

Ipak čini mi se da su tvoje potrebe ambicioznije - programiranje -

ja sam našao i vj. cu uzet idući tjedan ovaj - asus vivobook x405, sa 8 gm rama, i3 6006, 256 gb ssd, 14'', jbga cijena je 5 k kn to ću nekako razvući.

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-x405ua-bv621t-14-hd-intel-core-i3-6006u-20ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-intel-hd-graphics-520-no-odd-win-10-2-god-/asus-x405ua-bv621t/product/

 

sad, vjerovatno nije best buy model al šta je tu je.

Go for the eyes Boo, yaaar!
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 7:03 (Bartender).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bartender kaže...

 

@cordas

 

hvala

Znači ovaj Acer je dobar? A baterija, a ne znam, baterije itako ne drže dugo šta god uzeo.

 

Ipak čini mi se da su tvoje potrebe ambicioznije - programiranje -

ja sam našao i vj. cu uzet idući tjedan ovaj - asus vivobook x405, sa 8 gm rama, i3 6006, 256 gb ssd, 14'', jbga cijena je 5 k kn to ću nekako razvući.

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-x405ua-bv621t-14-hd-intel-core-i3-6006u-20ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-intel-hd-graphics-520-no-odd-win-10-2-god-/asus-x405ua-bv621t/product/

 

sad, vjerovatno nije best buy model al šta je tu je.

Ja sam uzeo Acer Swift 3:

https://www.ekupi.hr/Acer-Swift-3-Silver-NXGQGEX009-prijenosno-racunalo-1280411.aspx

Baterija jučer testirana, kakvih 7-8 sati normalnog rada je izdržala. Za sada je i baterija na razini.

 

A gledaj, nije nešto taj Asus. Ali recimo u usporedbi sa Swift 3, tu imaš i3 stare generacije, 720p ekran i cijeli je plastičan (ako dobro vidim?). 

Dok ovdje za 600 kn više dobiješ i5 8th gen, 1080p ekran, metal build (komletan je metalni), i više nego solidnu bateriju (~7h), fingerprint reader i backlight tipkovnicu. 

Po meni puno bolji all-rounder, pogotovo za tvoje potrebe, a vrijedi definitivno i puno veću razliku od tih 600 kn. Jedina prednost tog Asusa je što je nešto lakši (1.4kg vs 1.8kg), ali to je zbog tog što je plastika, a vjeruj mi metal build djeluje bolje, čvršće i daje taj premium feel da koristiš skup uređaj. 

Još pogledaj i modele koje je Čitatelj gore linkao.

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Radim multimediju, znači obrada fotografija i videa, šta bi vi uzeli :

 

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/asus-prijenosno-racunalo-rog-strix-gl702zc-gc104t-ryzen170016gbssd256gb1tbrx580173fhdw10h-90nb0fv1-m01960?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili ovo 

 

https://www.ekupi.hr/ASUS-ROG-STRIX-GL703VM-EE109T-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1281000.aspx

 

jer koliko sam shvatio ovaj drugi ima samo 4 jezge, dok AMD ima 8, a to mi je bitno za Photoshop i Premieru ... Sad ne znam kakve su im grafičke , koja je bolja, ali iskreno sam AMD zaljubljenik pa ako su tu negdje ili je AMD malo lošiji uzet ću AMD .,..

Živi u alternativi, pali svijeće svojim greškama, žvači žvaku i ne budi seronja
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 21:33 (DocMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DocMA kaže...

Radim multimediju, znači obrada fotografija i videa, šta bi vi uzeli :

 

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/asus-prijenosno-racunalo-rog-strix-gl702zc-gc104t-ryzen170016gbssd256gb1tbrx580173fhdw10h-90nb0fv1-m01960?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili ovo 

 

https://www.ekupi.hr/ASUS-ROG-STRIX-GL703VM-EE109T-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1281000.aspx

 

jer koliko sam shvatio ovaj drugi ima samo 4 jezge, dok AMD ima 8, a to mi je bitno za Photoshop i Premieru ... Sad ne znam kakve su im grafičke , koja je bolja, ali iskreno sam AMD zaljubljenik pa ako su tu negdje ili je AMD malo lošiji uzet ću AMD .,..

 https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-acer-predator-herlios-300-i7-8750h-8gb-256gb-ssd-gtx1050-ti-4gb-17-3-fhd-linux-nh-q3eex-007/proizvod/234250 evo ovaj

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

*

kakve su recenzije laptopa u novom Bugu?
jesi obrađivali 13,3 i 14'' modele ?

Go for the eyes Boo, yaaar!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sestri se bliži rođendan i faks pa bih joj piknuo neki laptop za do 4k kn.

Služio bi joj za multimediju, browsanje, itd. Igranje, programiranje i sl. stvari ne.

 

Samo da je 15,6", nije pretežak i izbjenuo bih Acer i Lenovo ako je ikako moguće.

 

Ima preporuka?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 17:04 (xG4M3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zbog cega bi ih izbjegavao?

 

Ja bih ti prvo predlozio ovaj LENOVO V330

 

8. generacija i5 procesora (8250), ima 1TB prostora, 8GB RAM memorije sasvim dovoljno, graficku cak AMD Radeon 530 od 2GB (nije nesto, no svakako nije na odmet za taj budzet) i 15,6" Full HD + nije pretezak - 2,05kg.

 

Ili trazi neki koji ima SSD od 256GB (pretpostavljam da je 128 malo), recimo ovaj ili ovaj

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 18:02 (acmilan2).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

bok!kupujem laptop za igranje!cijena 5500kn gore dolje 100 kn!

e sad igram wow witcher diablo 3 battlefield 1 call of duty 2 i tako!hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...

Zbog cega bi ih izbjegavao?

 

Ja bih ti prvo predlozio ovaj LENOVO V330

 

8. generacija i5 procesora (8250), ima 1TB prostora, 8GB RAM memorije sasvim dovoljno, graficku cak AMD Radeon 530 od 2GB (nije nesto, no svakako nije na odmet za taj budzet) i 15,6" Full HD + nije pretezak - 2,05kg.

 

Ili trazi neki koji ima SSD od 256GB (pretpostavljam da je 128 malo), recimo ovaj ili ovaj

 

Ovaj V330, svi zivi pricaju kako ima užasno loš ekran pa bih ga izbjegao.

Lenovo mi se zamjerio svojim nedavnim fijaskom na redditu, ali ako se ne nađe ništa boljeg od njih za te novce, uzet ću joj od njih nešto.

 

Acer... ne znam ni za jednu njihovu liniju proizvoda koji imaju dobar quality control pa nekako sumnjam da su za loptope što bolji.

 

 

I da, nakon malo razmišljanja i savjeta od drugih, uzet ću nešto sa SSD-om umjesto običnog harda. 

 

Hvala ti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 13:40 (xG4M3).
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

   molio bih Vas prijedlog gaming laptopa do 6000 kn, free dos, hvala :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Svakako si gledaj da ima SSD jer prelazak sa HDD na SSD je nebo i zemlja, kako god da gledas. Ako je manji prostor, s vremenom  se moze utjerati nesto. 
Probaj sad samo gledati da ti ima SSD i ako ide i5 8250 serija ili ako nije bitan proc toliko, i3 6006U ce biti sasvim zadovoljavajuc. I sretno!

Wowfreak23 kaže...

Pozdrav,

 

   molio bih Vas prijedlog gaming laptopa do 6000 kn, free dos, hvala :)

 Svakako nezaobilazni Lenovo Legion Y520, budzet gaming laptop, eto najjeftiniji sa 1050Ti 4GB verzijom ovdje (on ima 8GB RAM, i5 7300HQ, 1TB HDD (NEMA SSD) i 15,6" je) ili 

ovaj (Core i5 7300HQ, 8GB, SSD 256GB, GeForce GTX 1050Ti 4GB, 17.3" FHD IPS) ako se mozes malo protegnuti i ako zelis veci ekran, naravno.

Kovačić
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Wowfreak23 kaže...

Pozdrav,

 

   molio bih Vas prijedlog gaming laptopa do 6000 kn, free dos, hvala :)

 ako se mozes protegnuti jos 300kn, razmisli o ovom aceru

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

u nabavci sam laptopa koji bi mi trebao biti nešto kao desktop replacement tj. da je kvalitetan i dobar za sve stvari od office poslova do umjerenog igranja. Znači dobar i svestran laptop od 17inča, može i 15 ako nema nekog dobrog izbora od većih laptopa.

Ako može da ne bude od onih gejmerskih jer mi se ne sviđa napadni dizajn.

Ne planiram ga nigdje nositi, bit će na stolu najveći dio vremena.

I da, volio bih da ima kvalitetan i dobar ekran.

 

Za oko mi je zapelo ovo: https://www.notebooksbilliger.de/products_id/361698?nbb=8f14e4

Kako vam se čini taj laptop i ima li neki bolji po vašem mišljenju?

Nemam neki okvir za cijenu.

 

Hvala i pozdrav :) 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Trebam preporuku laptopa za svakodnevnu upotrebu, surfanje i multimedija (ne rad u grafičkim programima, barem ništa specijalno) i da se uz to može na njemu igrati Fortnite i igre sličnih zahtjeva (ovo je važna stavka, bez osuđivanja molim :D ). Što se nekih dodatnih zahtjeva tiče, ekran bi trebao biti 17.3", trebala bi biti kombinacija SSD + SATA (ili samo veći SSD ako je to uopće moguće i zdravo za laptop - sori, neuk sam), produljeno jamstvo poželjno, ali nije uvjet, free DOS. Budžet je 6000 kn. Je li to realno i je li moguće pronaći nešto takvo u tom rangu?

P.S. Na slici u privitku su zahtjevi za Fortnite da ne morate guglati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 11:05 (parve69).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Johanan kaže...

Pozdrav svima,

u nabavci sam laptopa koji bi mi trebao biti nešto kao desktop replacement tj. da je kvalitetan i dobar za sve stvari od office poslova do umjerenog igranja. Znači dobar i svestran laptop od 17inča, može i 15 ako nema nekog dobrog izbora od većih laptopa.

Ako može da ne bude od onih gejmerskih jer mi se ne sviđa napadni dizajn.

Ne planiram ga nigdje nositi, bit će na stolu najveći dio vremena.

I da, volio bih da ima kvalitetan i dobar ekran.

 

Za oko mi je zapelo ovo: https://www.notebooksbilliger.de/products_id/361698?nbb=8f14e4

Kako vam se čini taj laptop i ima li neki bolji po vašem mišljenju?

Nemam neki okvir za cijenu.

 

Hvala i pozdrav :) 

 Nisam ti bas najbolji sa shopovima izvan Hrvatske, a ovdje i nema bas nesto sto ti trazis jer su ti tu alienwarei ROG Strixevi sa necim takvim sto nudi ovaj laptop koji si ti naveo.

Ovdje si mozes pogledati laptope koji su izvan HR sa tvojim specifikacijama (16GB RAM, gtx 1060 6GB, i7 8xxx serije i 17" ekran). Nadam se da ce ti pomoci. Kod nas nisu jos toliko coffee lake procesori u laptopima toliko zastupljeni, ali nadam se da ce brzo doci i neke dobre varijante. Sad opet ovisi sto ti smatras pod umjerenim igranjem, sa gtx 1060 ces pokretati gotovo sve igrice na ultra postavkama danas, ali da si uzmes i gtx 1050Ti ces ustedit, a neces bas sve igrice vrtit na ultra, sad ne znam koliko to tebi igra ulogu, koje igre igras i sl. 

 

parve69 kaže...

Pozdrav. Trebam preporuku laptopa za svakodnevnu upotrebu, surfanje i multimedija (ne rad u grafičkim programima, barem ništa specijalno) i da se uz to može na njemu igrati Fortnite i igre sličnih zahtjeva (ovo je važna stavka, bez osuđivanja molim :D ). Što se nekih dodatnih zahtjeva tiče, ekran bi trebao biti 17.3", trebala bi biti kombinacija SSD + SATA (ili samo veći SSD ako je to uopće moguće i zdravo za laptop - sori, neuk sam), produljeno jamstvo poželjno, ali nije uvjet, free DOS. Budžet je 6000 kn. Je li to realno i je li moguće pronaći nešto takvo u tom rangu?

P.S. Na slici u privitku su zahtjevi za Fortnite da ne morate guglati.

 Za to sto ti trazis ce ti i gtx 1050 4GB biti sasvim dovoljno, s time da se gleda neki i5 7300HQ barem.

Ekran 17.3" i kombinacija SSD + HDD ti ne postoji, ali ti mozes uzet HDD pa M.2 SSD ugraditi posebno. Veci SSD ti je od 256GB, zdravo je, brzo i kvalitetno je sigurno, samo sto je manji prostor nazalost.

To sto ti trebas ti mozes pogledati ovdje. Ovo su ti moje preporuke, ne mora znaciti da je moje super, ima drugih ljudi koji znaju vise pa ti mozda mogu pomoci. Ugl. 1050 bih ti svakako preporucio jer nikad ne znas hoce li biti nekih updateova i sl. ili ces mozda htjeti probati i druge igrice za koje nisi mislio da ces ih igrati :)

 

Te igrice sa tom konfiguracijom od 8GB RAM-a, i5 7300HQ i gtx 1050 mozes vidjet ovdje. SRETNO!

Kovačić
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

acmilan2 hvala na odgovoru.

kapacitet HDD-a nije problem, imam i sada SATA od 250 giga i uvrh glave mi je tako da bi "samo" SSD od 256 GB bio dostatan. što se igrica tiče, vidim da se to dosta glatko vrti. budžet se može protegnuti za još koju stoticu ako ima nešto super mega dobro po toj cijeni, a isplativo je (npr. 1050Ti grafa ili tako nešto).  još bih volio da mi netko preporuči možda neki konkretan model, dva, tri zbog dobrih iskustava s njima jer vidim da je to manje-više sve slično, možda ima negdje i neka akcija trenutno i tako.... (nisam ja lijen tražiti, dapače, ali ja ne mogu procijeniti što je od tih toliko sličnih konfiguracija bolje i isplativije, a vidim da ima ljudi koji su baš svakodnevno u tome pa možda znaju za neku trenutnu dobru ponudu).

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 15:05 (parve69).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, zamolio bih preporuku za laptop. Inženjer sam građevine i trebao bi mi za CAD programe i simulaciju fluida. Što se tiče cijene fleksibilan sam ali naravno najviše bih volio neki best buy. Jedino bih volio da ima 16 gb Rama zbog toga što mi trenutni desktop sa 8 gb štuca pri radu na većim projektima.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jambone6D kaže...

Pozdrav, zamolio bih preporuku za laptop. Inženjer sam građevine i trebao bi mi za CAD programe i simulaciju fluida. Što se tiče cijene fleksibilan sam ali naravno najviše bih volio neki best buy. Jedino bih volio da ima 16 gb Rama zbog toga što mi trenutni desktop sa 8 gb štuca pri radu na većim projektima.

 Stavi koji ti je max budzet ili neki tebi optimalni pa cemo ti pokusati predloziti ili ja ili kolege vec nesto sto ce ti se dopasti.

Koje su ti sad specifikacije desktopa da ti stuca?

Kovačić
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice