Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.038.804
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...

bezveze, nebi dao nikad te pare za laptop bez graficke. I jos nije IPS. A garancija 1 godinu 

 

HP's spec sheet includes a lot of display options, but there is no word about TN or IPS. HP uses other names: SVA is short for Standard Viewing Angle and represents the TN technology, while UWVA (Ultra-Wide Viewing Angle) is synonymous for an IPS screen. Unfortunately, HP does not disclose any other specs like the luminance, contrast, or the color gamut.

 

uglavnom ako igra jako je mala dobit sa 1050 na 1050ti, tek prelazak na 1060 koja je duplo jaca je pravi posao. 

 u tiskanom izdanju buga, kad su radili recenzije grafičkih, rekli su da je 1060 neisplativ u odnosu na 1050Ti (kad se uzmu u obzir cijena i performanse)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
iSammy kaže...
darklite kaže...
mp3david kaže...

evo upravo sam narucio Legion Y530 na ekupi,imali su 10% popusta ovaj vikend tako da me izasao 5309.10kn sa besplatnom dostavom.

Ovo je odlicna akcija, dvoumio sam se i na kraju sam ipak taj uzeo.

Odabrao sam dostavu tamo poslije sredine mjeseca kada se vratim sa sezone,jer tko zna kada ce opet biti slicnih promocija.

Jedva cekam :)

 ...

 

@isammy

hvala za info - sad imam još više nedoumica (nisam sarkastičan, stvarno mi ovakve informacije koriste)

 

htio sam uzeti lap sa ryzen 7 procesorom, SSD-om i AMD vega 10 (cijena je bila oko 5500kn), ali sam odustao nakon tvog posta....ja sam mislio da je ryzen 7 u rangu intelovog i7

 

sto se cijene tiče, onako je kako sam rekao, optimalno bi mi bilo 5-6000kn, max. 1000EUR (ako je dobra prilika - pod dobrom prilikom smatram nešto što bi bilo jako ispaltivo obzirom na uloženo i dobiveno), rudarenje definitivno otpada, a kako sve više i sam istrazujem tako mi i igranje pada u drugi plan (to nije glavni razlog kupovine lapa, nego samo dodatni plus), 5god. sam naveo jer bih imao garanciju za svih5 god. tako da mi kvarovi ne igraju ulogu, bitno mi je da mi lap radi bar 5 godina bez problema (u smislu da nije spor, da se ne muči sa pokretanjem aplikacija i sl.)

 

rekao si da ga ne koristim na krevetu, sta bi mi predlozio za krevet? 95% vremena cu lap koristit ili u krilu ili u krevetu

 

Jedno je uzeti laptop sa integriranom grafičkom i oslanjati se na istu, drukčija je potpuno spika ako ti igranje pada u drugi plan.

 

- ovdje ti je usporedba Ryzen 7 2700u koji je (koliko znam) najjači Vega APU od AMD-a i i7-8550u.

 

Koliko vidiš, AMD mobile APU i integruše od Intela nisu neke za gaming, i nemoj očekivati danas puno od njih, a kamoli kroz 5 godina. 

Što se tiče same procesorske snage, Ryzen mobilne varijante su jednako kao i desktop varijante puno više ovisne o memoriji nego Intel procesori. 
Nažalost je dobar i brz RAM danas skup, te to ide na štetu kupcima Ryzena. 

Platforma kao takva je odlična i blago nama što su srušili cijene Intelu.

 

Ako želiš 5 godina garancije, onda je koliko znam (nek me netko ispravi ako sam u krivu) eKupi jedina opcija u Hrvatskoj.


Za krevet ti predlažem neki držač laptopa (proguglaj, da se naći) koji na dijelu koji ide do krila ima nekakvu pjenu ili što već, a na gornjem dijelu do laptopa čistu plastiku kako bi protok zraka bio što bolji, a ujedno i kako se ne bi skupljale mucice i prašina u tolikoj mjeri. 

Hoćeš da ti dugo traje - potrudi se da ga čuvaš.

 

With all that being said, evo ti moj prijedlog pa sam dalje odlučuj.

Imaš 10% popusta uz promo kod : ekupi

 

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-7-NXGP9EX031--dodatne-3-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1279669.aspx

 

 puno hvala za info!  h18 isto daje 5 god. garancije (osim ako se u međuvremenu nije nesto promijenilo), brijem onda da cu odustat od ryzena i uzet intel

 

 

P.S. isprika modovima na duplom postu, nikako nisam uspio citate i odgovore ugurat u 1 post (ili ja nesto krivo radim ili se to niti ne moze, a?)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zicer1101 kaže...
Puscifer kaže...

Pozdrav svima! Već dulje vrijeme sam u potrazi za laptopom za faks s uvjetima da je procesor minimalno i5 8.generacije, grafička za light gaming (tipa PES) i da je display dobar. Našao sam nešto tipa ovog. Također, u vidu mi je i Acer aspire 5,ali gledam da mu je display dosta loš. Ista stvar i sa Aspire 7. Postoji li nekakav bolji buy za te novce? Ovaj Asus mi je super, ali malo izvan budžeta. 

Hvala unaprijed! 

 

 Kako misliš da mu je display loš? Zašto tražiš i5 8gen? Koliki ti je budžet?

 Mislim na to da nema dobre kutove gledanja te da su boje "washed out". 8. generaciju i5 tražim jer bi se ponekad pokretao softver za obradu videa. (Mozda se varam, ali 7.generacija bi bila slaba za to? Barem onaj dvojezgreni)

Budžet 5000kn,parsto kuna +/-.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darklite kaže...

 u tiskanom izdanju buga, kad su radili recenzije grafičkih, rekli su da je 1060 neisplativ u odnosu na 1050Ti (kad se uzmu u obzir cijena i performanse)

 mozda zbog velike razlike u cijeni da ali performanse su svakako puno bolje

 

https://laptopmedia.com/comparisons/nvidia-geforce-gtx-1060-max-q-vs-gtx-1050-ti-laptop-performance-gaming-and-temperatures/

 

https://www.notebookcheck.net/GeForce-GTX-1060-Laptop-vs-GeForce-GTX-1050-Ti-Notebook_7362_7346.247598.0.html

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Puscifer kaže...
zicer1101 kaže...
Puscifer kaže...

Pozdrav svima! Već dulje vrijeme sam u potrazi za laptopom za faks s uvjetima da je procesor minimalno i5 8.generacije, grafička za light gaming (tipa PES) i da je display dobar. Našao sam nešto tipa ovog. Također, u vidu mi je i Acer aspire 5,ali gledam da mu je display dosta loš. Ista stvar i sa Aspire 7. Postoji li nekakav bolji buy za te novce? Ovaj Asus mi je super, ali malo izvan budžeta. 

Hvala unaprijed! 

 

 Kako misliš da mu je display loš? Zašto tražiš i5 8gen? Koliki ti je budžet?

 Mislim na to da nema dobre kutove gledanja te da su boje "washed out". 8. generaciju i5 tražim jer bi se ponekad pokretao softver za obradu videa. (Mozda se varam, ali 7.generacija bi bila slaba za to? Barem onaj dvojezgreni)

Budžet 5000kn,parsto kuna +/-.

 Što se tiče kutova gledanja, možda je malo lošiji ali ništa što će ti toliko zasmetati. Ja sa i5 7300HQ i GTX 1050 bez problema vrtim vegas 15 (amaterski rad), ali mislim da i za nešto profesionalnije ne bi bilo problema. Za sad mi je ACER best buy jer nudi najviše za manje novaca. Ovaj tvoj navedeni je okej, ma da GTX jede taj MX, a i to ti treba za obradu videa. Imaš par komentara ranije ACER sa Rayzen 2500U koji je zvjerka za malo keša.

/** Mislim da iznad 5k nećeš naći ni jedan uređaj druge marke sa željenim performansama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 16:04 (zicer1101).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Treba mi all-around laptop do 6.000kn. Occasional gaming isto.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Što mislite o Asus FX504GD za 7.399,00 kn?

 

i7-8750H, GTX1050 4GB (to je Ti verzija valjda?), RAM 16GB DDR4, 256 GB M.2 SSD, 15.6" FHD 60Hz (TN matrica)

Čini se kao best buy, ali cijena mi je sumnjiva, sigurno ima neka fora..


Ima i:
Asus FX504GM za 7.499,00 kn s i5-8300H, GTX1060 6GB, 8GB DDR4, 1TB Hybrid HDD, 15.6" FullHD IPS

Asus FX504GE za 7.449,00 kn s i7-8750H, GTX1050Ti 4GB, 8GB DDR4, 1TB Hybrid HDD, 15.6" FHD IPS


Koji bi radije uzeli?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sta mislite kada je bi bilo najbolje vrijeme za kupiti laptop (radi popusta) ? Gledam da ima bar gtx1050 4gb, intel 8300h ili ekvivalent iz 7 generacije. Zelio bih i da ima ssd ugrađen. Isao bi do 5800 kn. Btw kolika je razlika u performansama kod 1050 2gb i 4 gb ? 

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sveupitni kaže...

Sta mislite kada je bi bilo najbolje vrijeme za kupiti laptop (radi popusta) ? Gledam da ima bar gtx1050 4gb, intel 8300h ili ekvivalent iz 7 generacije. Zelio bih i da ima ssd ugrađen. Isao bi do 5800 kn. Btw kolika je razlika u performansama kod 1050 2gb i 4 gb ? 

 Ovo je mozda jedino sto ide u tvoje uvjete.

Gtx1050 4GB, intel i5 8300H, SSD 256GB, ali je 200kn skuplje.

 

Razlika je u vecem FPS-u, no svakako za laptope gledaj da ima bar 4GB verziju kao ovaj koji sam ti ovdje napisao.

Nije neka ekstra razlika, no 10-15 fps-a bude, ovisi o ostalim komponentama i igricama.

 

 

Kovačić
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Avensac kaže...

Što mislite o Asus FX504GD za 7.399,00 kn?

 

i7-8750H, GTX1050 4GB (to je Ti verzija valjda?), RAM 16GB DDR4, 256 GB M.2 SSD, 15.6" FHD 60Hz (TN matrica)

Čini se kao best buy, ali cijena mi je sumnjiva, sigurno ima neka fora..


Ima i:
Asus FX504GM za 7.499,00 kn s i5-8300H, GTX1060 6GB, 8GB DDR4, 1TB Hybrid HDD, 15.6" FullHD IPS

Asus FX504GE za 7.449,00 kn s i7-8750H, GTX1050Ti 4GB, 8GB DDR4, 1TB Hybrid HDD, 15.6" FHD IPS


Koji bi radije uzeli?

 Prvi. Imaš u nedavnim komentarima slične pa pogledaj.

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka laptopa do 4.500kn.

Za multimediju i za net bi služio.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Point-X kaže...

Može preporuka laptopa do 4.500kn.

Za multimediju i za net bi služio.

Hvala

 Pročitaj zadnje 2 stranice

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Equi kaže...

Stigao lenovo y530. 
ssd 256

gtx 1050 

i5 - 8 gen.

We shall see how it works

Nemam OS jos par dana pa ne mogu ocijeniti. 

I kakvi su dojmovi, jel se jako grije, slika zadovoljavajuća, gaming (battlefield možda), trajanje baterije, tipkovnica (pisanje, igranje), kvaliteta izrade?

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jel mi moze neko reći kako da dođem do besplatnih studentskih windowsa? mogu ih dobiti preko sestrične koja studira, ali ne zna kome se obratiti na faxu

 

ne mogu vise naći gdje je to bilo,a li je na ovo jtemi bilo govora o tome (uzeo bih laptop sa dosom, pa windowse naknadno instalirao)

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 1:10 (darklite).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

zanima me postoji li na tržištu prijenosno računalo s i7 8750h ili i7 8550u, bez zasebne grafičke kartice. Mora doći s windowsima, te minimum 256GB SSD-a.

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa

 

sestra kupuje za faks,serije,filmove,tu i tamo mozda pes,budget je oko 4000kn pa trazim najbolje za tu lovu,šta kazete na ovo,da li je best buy u tom rangu cijene:

http://www.makromikrogrupa.hr/racunalo-acer-aspire-5-amd-a12-9720p-270ghz-8gb-1tb128gb-linux-156/042201616/product/

 

i dok sam trazio link za prethodnog nasao sam ovo:

http://www.makromikrogrupa.hr/racunalo-acer-aspire-e5-intel-core-i5-7200u-250ghz-4gb-1tb128gb-linux-156/042201628/product/

 

Vjerojatno se ne bi mislio da drugi ima 8gb rama umjesto 4,s obzirom da i sam imam gtx 960m u laptopu i da sam zadovoljan,a njoj bi 950m bio sasvim dovoljan.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipi i unaprijed hvala na odgovorima.

Potreban mi je novi laptop - igrice rijetko, za faks i statističke software-e, QGIS, filmove, face, yt i to je otprilike to.

Glavni izbor mi je https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-330-i3-7020u-8gb-256gb-ssd-mx150-2gb-15-6-fhd-freedos-81de014tsc/proizvod/235456. Koliko je ovaj izbor okej, jer ne bih dala veći iznos od ovog?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na ekupi 10% na amex i netko je uzeo Legion y530 prije mene :(

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel bolje uzeti y530 sa 256ssd ili hp pavilion gaming sa istim i5 8300h 1050 i 1tb+256ssd?

If you have nothing to lose, try.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo je kao pouzdanije, ali u ekupi imas 5. god garancije na oba. Radje uzet hdd+ssd ovisi o cijeni ofc

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

300kn razlike, samo mi je frka jer sam citao da hp ima problema sa thermal throttlanja i visokih temp 90+, a opet y530 nema hdd nego samo ssd

If you have nothing to lose, try.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 18:43 (Filip720).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Filip720 kaže...

300kn razlike, samo mi je frka jer sam citao da hp ima problema sa thermal throttlanja i visokih temp 90+, a opet y530 nema hdd nego samo ssd

 Jel taj y530 kojeg gledaš ima 1050 ili 1050ti?

 

Ja isto gledam y530 ali verziju sa i5-8300H, 8GB, 1TB + 128GB SSD, GTX1050Ti 4GB  za 6.839,05 kn

 

HDD mi ne treba, dovoljan bi mi bio i 256GB ssd, ali se mislim jel vrijedi razlika u cijeni između 1050 i 1050ti..

 

Da bar ima combo GTX1050Ti+256gb ssd..

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, ma gledam u ekupi trenutno ima opcija samo sa 1050 verzijom i pcie 256ssd, ja sam se nadao ulovit kombu sa 1050ti ssd 128gb i 1tb hdd, ali su prije par dana uklonili artikl i sad ima samo ovaj sa ssdom. Baš mi je jebačka dilema sad haha

 

Edit: Malo sam izvagao što ću i kako ću pa je pao Lenovo y530 za 5.759,10kn javim se sljedeći tjedan lp i živjeli! 

If you have nothing to lose, try.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 19:40 (Filip720).
6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo malo dojmova za lenovo y530 sa SSD-om.

Windowse je dignuo stvarno brzo, na tipkovnicu se navikavam pošto sam prije koristio mehaničku tipkovnicu.

Trenutno samo koristim za programiranje i nisam još instalirao igrice (za sad imam SCUM u planu) i nema nikakvih naznaka pregrijavanja. Naravno, da bih preporučio neki cooler ako se igraju igrice.

 
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kolko traje baterija pri tvom korištenju? Po netu govore da je baterija dosta loša i traje im onako po 2 sata samo..

6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Avensac kaže...

Kolko traje baterija pri tvom korištenju? Po netu govore da je baterija dosta loša i traje im onako po 2 sata samo..

 

 Oko 4 i pol sata okvirno, pa ako igraš ne znam kakve igre onda i može biti 2 sata. Samo kad igraš igrice bilo bi dobro da je na punjaču

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice