Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.054.369
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav ljudi.
mozete li mi preporuciti neki best buy laptop za frenda. budzet cca 3000-3500 +- parsto kuna.

svakodnevno koristenje, da ima vise od 4gb i grafu koja moze normalno vrtit kanter, lol itd.
ekran pozeljno 1080p al moze i 1600x900.
hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 14:08 (toxxy).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
toxxy kaže...

pozdrav ljudi.
mozete li mi preporuciti neki best buy laptop za frenda. budzet cca 3000-3500 +- parsto kuna.

svakodnevno koristenje, da ima vise od 4gb i grafu koja moze normalno vrtit kanter, lol itd.
ekran pozeljno 1080p al moze i 1600x900.
hvala!

 Moze isto ovo samo do 700 eura. Pa nek bude samo ssd ako treba,samo da nije hdd jer usporava ove jeftinjake jako. U grafe se isto ne razumijem,slozio bi pc al zbog posla bi mi pasao lapatop.

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

1050 dolazi u 2gb i 4gb verziji 4gb izvlači malo više fps-a

1050ti je jača verzija od obične 1050 i skuplja naravno

If you have nothing to lose, try.
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kolika je razlika između gtx 1050 4gb i 1050Ti isto 4gb? 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bump
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Avensac kaže...

Kolika je razlika između gtx 1050 4gb i 1050Ti isto 4gb? 

 Možeš ovdje pogledati sve, ali cca ja mislim 20% Klik

If you have nothing to lose, try.
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav,

 

trebam savjet za kupovinu laptopa do 600e, namijena za skolu, surfanje i multimediju. velicina ekrana 15, velicina diska nije bitna moze i ssd samo sa min 250 gb. cimer kupuje laptop u de. pa izbor trgovina je saturn i mediamarkt. 

hvala.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa.

 

Gledam si neki polovni laptop i nasao sam na njuskalu jedan Acer laptop. Ne pise tocan tocan model ali sto sam vidio sa slika to je E5-575G-51DB. Ima i5-7200u i 950m sa 8gb rama. Ide za 2500kn sto je max sta bih mogao dati. Koristio bih ga uglavnom za skolske stvari i pokoji game LoL-a. Sad me zanima da li se isplati to cudo za te novce?

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

Molio bih vas sve za malu pomoć. Već sam neko vrijeme u potrazi za laptopom. Koristio bi se najviše za obradu fotografija, a i za potrebe faksa (programiranje, baze podataka..). Budet je oko 7500kn (plus minus par sto naravno).

Bitno je da ima dobar prikaz boja (sRGB i adobeRGB). Procesor i7 (pristajem i na i5) 8. generacije.  Windowsi bi bili zgodni, ali nije nužno.. Slušam prijedloge!

Hvala svima. 

LP

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Čujem da ti "gamerski" HP-ovi laptopi imaju problema s pregrijavanjem, loš thermal menadžment.. Baci oko na notebookcheck recenzije laptopa (najtemeljitiji su) i recenzije na ytubu (čitaj komentare ispod, često zna biti korisnije od videa..). 

6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Istina, ja sam kupio malo skuplji lenovo y530 od hp paviliona 17. Kolko sam vidio (a i sam sam imao pavilion prije) baterije su stvarno loše te ne bi bilo loše uzeti duže jamstvo iako msm da svi hp-ovi laptopi mogu zamijeniti baterije.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Moze preporuka laptopa do 3000kn.

Namjena internet  i microsoft office, potrobno je da ima sto bolji procesor i vise rama, ako je moguce naci s ssd-om super.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav,

 

medion akoya laptop, spec: i5 7200u, 256ssd i 1 tb hdd, geforce 9400mx 2gb, 8gb ddr4. cijena 500e sa wind 10. isplati li se to ? ima li netko iskustva sa medion markom? 

 

hvala na savjetu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...

Za sve one koji imaju Amex ovaj laptop imaju na Ekupi s 5 godina garancije za 3600HRK.

Nema boljega ni za osjetno više novce, 2x4GB DDR4, odlična integrirana grafika, FHD TN ekran, dobar SSD i procesorski itekako moćan, 8 threadova.

To je trenutni bestbuy na tržištu pa malo i čitajte umjesto da pitate a odgovor 2 posta iznad.

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

studiram strojarstvo i treba mi neki laptop na kojem ću nesmetano moći odrađivati i raditi na programima poput AutoCad-a, Catie.. Budžet mi je do 5000 kn. E sad, vidjeh ova dva, pa ako mi mi možete reći hoće li biti dovoljno dobri ili eventualno dat mi još nekoliko prijedloga s možda boljim specifikacijama. 

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-x540ub-dm031-156-fhd-intel-core-i5-7200u-up-to-31ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-nvidia-geforce-mx110-2gb-no-odd-linux-2-god-akcija/asus-x540ub-dm031/product/

https://www.instar-informatika.hr/notebook-dell-inspiron-3576-156-fhd-intel-core-i5-8250u-up-to-340ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-amd-radeon-520-2gb-dvd-linux-2-god-best-buy/272958702-N0532/product/

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 19:24 (Mahr258).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim Vas pomoć.

 

Tražim laptop do 5k. Treba mi za Adobe programe i tu i tamo za neku igricu:

 

Koja je razlika u ova dva modela, vidim da je razlika u cijeni skoro 1000kn, a ovaj jefitnjiji mi se čini bolji pa ak bi mi netko mogao reći jel ima kakva kvaka?

 

1. http://www.makromikrogrupa.hr/racunalo-acer-aspire-5-amd-a12-9720p-270ghz-8gb-1tb128gb-linux-156/042201616/product/

 

2. https://www.centro.hr/acer-aspire-5-a515-51g-intel-core-i5-8250u-1-60ghz-8gb-256gb-ssd-linux-15-6-full-hd-nvidia-geforce-mx150-2gb-ddr5-p-n-nx-gt1ex-019.aspx

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Cini ti se jer je ovo prvo je stariji (2017) model procesora naspram najnovije generacije intelovih procesora, 8. iliti coffee lake.

Pogledaj samo razliku među njima ovdje. To sto imas na prvom laptopu 1TB vise mjesta nije nuzno da je bolji laptop. 

 

Probaj pogledati i ove laptope, svi su do 5000kn, no svaki ima nesto bolje losije, no isti ovaj procesor je i graficka kartica.

Kovačić
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Stigao mi je moj lenovo legion laptop, no jos trebam cekati par dana dok mi stigne vanjski dvd citac, sad me zanima dali mogu snimiti sliku diska preko usba na memorijsku karticu u mobitelu, ili bas moram korisiti obican usb, posto nemam tako veliki USB kod sebe trenutno.

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo Y530 ili neki drugi? Ako je y530 baci neke dojmove, kako stvari stoje uzimam ga i ja do kraja tjedna.

 

Ovo za sd karticu u mobitelu, snimi tu sliku diska na komp/lap na kojem to i radiš i onda tu datoteku prebaci na sd. Ako misliš direktno na sd karticu, vidi jel će prepoznat sd kao storage di možeš snimiti sliku.

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da,y530...valjalo bi ti pricekati na ekupi neke akcije,pogotovo vikendom znaju imati,ja sam ga platio 5300kn,a inace je 5900kn, dok na ostalim webshopovima kosta oko 6200kn, a sa SSD diskom oko 500kn vise.

Jos mi je u kutiji, sad sam tek skuzio da ima utor za memorijsku, sad je pitanje dali bi ga prepoznanalo kod bootanja, morao bih skidati cijelu iso datoteku pa to isprobavati, a bas mi se i neda to uzalud raditi.

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dobar dan, tražim laptop za oko 4000 kn, zanima me da li se isplati kupiti rabljeni preko njuskala, laptop mi prvotno sluzi za faks. Zelio bih da ima jaci procesor npr. i5 8250u i ssd po mogucnosti
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovaj ti je best buy: Acer Aspire 3 NX.GY9EX.038 i 5 god garancija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Avensac kaže...

Lenovo Y530 ili neki drugi? Ako je y530 baci neke dojmove, kako stvari stoje uzimam ga i ja do kraja tjedna.

 

Ovo za sd karticu u mobitelu, snimi tu sliku diska na komp/lap na kojem to i radiš i onda tu datoteku prebaci na sd. Ako misliš direktno na sd karticu, vidi jel će prepoznat sd kao storage di možeš snimiti sliku.

 dojmovi su odlični (moj pc), ako već nisam napisao, laptop je zvijer, jedina mana koju mu nalazim trenutno je ta da se jako grije ako se drži na horizontalnoj podlozi (znači nebi bilo loše podignut ga malo s nekim coolerom ili samo postoljem da ima više mjesta). Trajanje baterije nisam točno mjerio al ide sigurno oko 4h surfanja na recimo 50% svjetline, gejmanje 1h max. Ja sam svojeg platio 6200kn, smatram da vrijedi svake lipe. Ako ti nije problem rastegni se na verziju s 1050Ti, velika je razlika u odnosu na 1050. Lp

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zicer1101 kaže...
xixi kaže...

pozdrav znalcima,citam temu nekih mjesec dana pa evo pitanja,kaj bi mogao kupiti do 3000kn , citanje , gledanje videa?Vidim da ima nekih Acera za 1800kn, free dos, pa vidim i Asus za 2500kn sa win 10.Ne znam je li to vrijedi,imal sam prije hp ali je otisao na otpad, nakon dosta vremena.Hvala unaprijed na pomoci

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gy9ex-019-ryzen-3-2200u-4gb-ssd-256gb-radeon-vega-3-15-6-led-fhd-linux-crno-014650322 ... za browser i gledanje videa ko stvoren, ako nemaš problema sa 256gb prostora ovo je super opcija. Pa čak i ovaj linux za neku osnovnu uporabu računala radi 15% bolje od windowsa.

 Kupljen,radi odlicno.Ako moze neki prijedlog za neku stolnu konfiguraciju,jeftiniju ,posto ce sluziti samo za citanje,malo filma, mozda veci ekran,hvala unaprijed

6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dmanz kaže...
Avensac kaže...

Lenovo Y530 ili neki drugi? Ako je y530 baci neke dojmove, kako stvari stoje uzimam ga i ja do kraja tjedna.

 

Ovo za sd karticu u mobitelu, snimi tu sliku diska na komp/lap na kojem to i radiš i onda tu datoteku prebaci na sd. Ako misliš direktno na sd karticu, vidi jel će prepoznat sd kao storage di možeš snimiti sliku.

 dojmovi su odlični (moj pc), ako već nisam napisao, laptop je zvijer, jedina mana koju mu nalazim trenutno je ta da se jako grije ako se drži na horizontalnoj podlozi (znači nebi bilo loše podignut ga malo s nekim coolerom ili samo postoljem da ima više mjesta). Trajanje baterije nisam točno mjerio al ide sigurno oko 4h surfanja na recimo 50% svjetline, gejmanje 1h max. Ja sam svojeg platio 6200kn, smatram da vrijedi svake lipe. Ako ti nije problem rastegni se na verziju s 1050Ti, velika je razlika u odnosu na 1050. Lp

 Meni uopće ne grije toliko, naravno nisam gejmao još.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

nije laptop,jel to cemu vrijedi?https://www.njuskalo.hr/pc-racunala/pc-all-in-one-onda-c270-28.3-fhd-led-zakrivljeni-ekran-intel-3865u-oglas-26479065  ili bolje neku konfiguraciju sloziti do 3000kn?

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 17:36 (xixi).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice