Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.029.848
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prijatelju treba laptop 7000 do 7500kn.

Student građevine. 

AutoCAD

3D modeli

Surfanje

Ovo je gleda Asus Vivobook Pro

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 19:50 (Kelam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kolacic kaže...

odes bios i iskljucis integriranu

 Nažalost u BIOS-u nisam vidio takvu opciju, tako da moje pitanje i dalje ostaje otvoreno - postoji li način na koji se može isključiti integruša da mi ne krade resurse ili to jednostavno nije opcija na Lenovo Legion Y530?

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
justbob kaže...
Kolacic kaže...

odes bios i iskljucis integriranu

 Nažalost u BIOS-u nisam vidio takvu opciju, tako da moje pitanje i dalje ostaje otvoreno - postoji li način na koji se može isključiti integruša da mi ne krade resurse ili to jednostavno nije opcija na Lenovo Legion Y530?

 Nakon malo guglanja naletio na ovo:

 

"Most laptop just use the video card to do the video processing and then pass it through the IGP to the display. Essentially, that means that it can't be disabled or you'll get a completely blank display since the video output."

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kupujem laptop pa da pitam za savjet:) 

Veličina laptopa od 14 do 17.3, Ssd, 8 gb rama, i5 najnovija generacija ili ryzen 5, Ako je moguće što bolji ips ekran, 

Ne bi bilo loše i windowse da ima, Također da je bolje izrade, aluminijski ako je to uopće sve moguće šta sam naveo;) 

Služio bi mi za surfanje,filmove i neko uređivanje slika sa ništa posebnim programima, ameterski. Volio bih da nema grafičku ako će to značiti da će biti tiši. 

Cijena od 5000 do 7000 kn. Sve to sam naveo tako da mi taj laptop potraje za koju godinu. Bolje da platim koju kunu više sada nego da žalim kasnije šta nisam uzeo bolji:) 

Nešto sam sam tražio i za 6400 mi izbacilo ovo... 

Samo kako znati šta ima dobru izradu i dobar ekran. 

Svaki savjet dobrodošao. Ne igram igre, imam ps4 pro za to. 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-swift-3-nx-gshex-007-core-i5-8250u-8gb-ssd-256gb-uhd-graphics-15-6-led-fhd-windows-10-srebrno-014650287?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 19:08 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mariclius kaže...

Kupujem laptop pa da pitam za savjet:) 

Veličina laptopa od 14 do 17.3, Ssd, 8 gb rama, i5 najnovija generacija ili ryzen 5, Ako je moguće što bolji ips ekran, 

Ne bi bilo loše i windowse da ima, Također da je bolje izrade, aluminijski ako je to uopće sve moguće šta sam naveo;) 

Služio bi mi za surfanje,filmove i neko uređivanje slika sa ništa posebnim programima, ameterski. Volio bih da nema grafičku ako će to značiti da će biti tiši. 

Cijena od 5000 do 7000 kn. Sve to sam naveo tako da mi taj laptop potraje za koju godinu. Bolje da platim koju kunu više sada nego da žalim kasnije šta nisam uzeo bolji:) 

Nešto sam sam tražio i za 6400 mi izbacilo ovo... 

Samo kako znati šta ima dobru izradu i dobar ekran. 

Svaki savjet dobrodošao. Ne igram igre, imam ps4 pro za to. 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-swift-3-nx-gshex-007-core-i5-8250u-8gb-ssd-256gb-uhd-graphics-15-6-led-fhd-windows-10-srebrno-014650287?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 Promatram Swift 3 već neko vrijeme, ekranom se nećeš previše usrećiti ako ti je to bitno. Pokrivenost sRGB i Adobe RGB nije baš bajna i osvjetljenje je relativno slabo (posebno novija verzija s glossy ekranom pa je situacija još lošija). Pogledaj si par recenzija na netu. Meni to nije deal breaker jer mi color accurate ekran nije potreban, ne bavim se obradom slike/videa, niti laptop koristim po vani na suncu pa da je slabo osvjetljenje jako bitno..

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 19:54 (Avensac).
5 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mariclius kaže...

Kupujem laptop pa da pitam za savjet:) 

Veličina laptopa od 14 do 17.3, Ssd, 8 gb rama, i5 najnovija generacija ili ryzen 5, Ako je moguće što bolji ips ekran, 

Ne bi bilo loše i windowse da ima, Također da je bolje izrade, aluminijski ako je to uopće sve moguće šta sam naveo;) 

Služio bi mi za surfanje,filmove i neko uređivanje slika sa ništa posebnim programima, ameterski. Volio bih da nema grafičku ako će to značiti da će biti tiši. 

Cijena od 5000 do 7000 kn. Sve to sam naveo tako da mi taj laptop potraje za koju godinu. Bolje da platim koju kunu više sada nego da žalim kasnije šta nisam uzeo bolji:) 

Nešto sam sam tražio i za 6400 mi izbacilo ovo... 

Samo kako znati šta ima dobru izradu i dobar ekran. 

Svaki savjet dobrodošao. Ne igram igre, imam ps4 pro za to. 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-swift-3-nx-gshex-007-core-i5-8250u-8gb-ssd-256gb-uhd-graphics-15-6-led-fhd-windows-10-srebrno-014650287?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 Dalje od ovog nemoj tražit https://www.sancta-domenica.hr/notebook-lenovo-legion-y530-801fv007dsc.aspx

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala obojici. Vidim da ima više tih verzija lenovo y530 tako da ću nešto od toga izabrati. Upravo čitam o tome i neka videa pogledao za te verzije y530 i mislim da je to to. Hvala. Lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebala bi mi pomoc oko kupnje malog laptopa max do 13" ili 13.3" koliko se vec krecu tako male dimenzije nista povise toga ne dolazi u obzir.

Uglavnom nije za mene, gledam za ujca kojemu je primarna namjena za posao tako da na prvom mjestu kod kupnje je sama kvaliteta izrade da nije neki komad plastike, memorija da ima minimalno 256gb SSD ili ako ima i HDD moze bit i manji, sto dugotrajnija baterija jer se dosta vremena provodi u putu i naravno sta veca garancija.

Windowsi obavezni.

Budzet za kupnju je cca 10000kn, sad je li to 1000 vise ili manje al eto to je neka okvirna cifra.

MacBook isto mozda igra ulogu zbog kvalitete izrade ali kako se dosad nije nikad susreta sa ikakvim proizvodima appla i mozda bi prije da ide na windowse.

Slobodno linkajte 1-2-3 opcije cisto da nije na jednome pa da vidim usporedbe sta se di nudi.

Svaka pomoc je dobrodosla.

Hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Smretko kaže...

Trebala bi mi pomoc oko kupnje malog laptopa max do 13" ili 13.3" koliko se vec krecu tako male dimenzije nista povise toga ne dolazi u obzir.

Uglavnom nije za mene, gledam za ujca kojemu je primarna namjena za posao tako da na prvom mjestu kod kupnje je sama kvaliteta izrade da nije neki komad plastike, memorija da ima minimalno 256gb SSD ili ako ima i HDD moze bit i manji, sto dugotrajnija baterija jer se dosta vremena provodi u putu i naravno sta veca garancija.

Windowsi obavezni.

Budzet za kupnju je cca 10000kn, sad je li to 1000 vise ili manje al eto to je neka okvirna cifra.

MacBook isto mozda igra ulogu zbog kvalitete izrade ali kako se dosad nije nikad susreta sa ikakvim proizvodima appla i mozda bi prije da ide na windowse.

Slobodno linkajte 1-2-3 opcije cisto da nije na jednome pa da vidim usporedbe sta se di nudi.

Svaka pomoc je dobrodosla.

Hvala

 

 https://www.amazon.de/Huawei-MateBook-Display-i5-7200U-Windows/dp/B07175XDBW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1540037831&sr=8-1&keywords=Huawei+Matebook+X

https://www.amazon.de/Huawei-MateBook-i5-8250U-GeForce-Touchscreen/dp/B07DVGST72/ref=sr_1_3?s=computers&ie=UTF8&qid=1540037939&sr=1-3&keywords=Huawei+Matebook+X

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 14:20 (Yoda17).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jel se sjeća netko koliki popusti budu na laptope za black friday kod nas u HR ? vidim sad ima nekih lijepih popusta na y530, pa neznam jel se isplati kupiti sada to mjesec dana prije tog famoznog black fridaya

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kupujem si napokon neki laptop. Gledam do max 2500 kn, pa ako može preporuka.

E kupi ili neki ducan u Zagrebu.

Služio bi mi za surfanje netom, skinut neki filmek, malo youtube, znači ništa spektakularno, nikakvo igranje igrica i ozbiljnije radnje.

 

Preduvjet mi je jedino da ima 15,6" ekran i optički uređaj, i još ak bi se dalo nač 4 jezgre procesor bilo bi idealno, ram-e poslje lako nadogradim iako smatram da neče bit potrebe za ove pizdarije kaj sam gore naveo.

Koja marka bi bila ok za tu malu lovu?

Hvala 

Lp

Martin
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 14:29 (Marti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

klik

Rastegni se malo, SSD, FHD 15.6 ekran, CPU i iGPU ouno sposobniji nego u ostalim modelima za slične novce.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 15:23 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijep pozdrav,

Kakve su vam sugestije za laptop ili ultrabook do 4-4.5k kuna?

Da je baterija dobra, ssd neki, 8gb rama min, i5, graficka nije toliko bitna, dobar build quality metal bi bio super, dosta bi se prenasao okolo.

WoT IG: RavenHR_
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Intel&ATI kaže...

Lijep pozdrav,

Kakve su vam sugestije za laptop ili ultrabook do 4-4.5k kuna?

Da je baterija dobra, ssd neki, 8gb rama min, i5, graficka nije toliko bitna, dobar build quality metal bi bio super, dosta bi se prenasao okolo.

Moja preporuka ti je ADM Ryzen 2500U model sa 256GB SSD, 8GB DDR4, Vega 8 i TN ekran, imaš ih za 3800HRK, nije ultrabook ni pretjerano lijep ali je raketa.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako netko zna. Kako radi autocad i starcraft 2 sa ryzenom 5, jel ima problema?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 15:02 (Outback).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, može li se slijedeće ugurati u budžet od 5,500kn?

 

FHD 1920x1080 15,6"

SSD (barem 120GB)

8GB RAM

Neka grafa sa više od 2GB VRAMa 

Red tuge, red bijesa
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 17:58 (Ferritin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima, novi sam na forumu iako vas već dugo pratim.

Već dugo tražim nekakav solidan laptop koji bi bio i za povremeni light gaming (Gta5, Football Manager, eventualno HOI4 i EU4) pa me zanima ima li netko iskustva sa ovim modelom:

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-nx-gt1ex-032-core-i5-8250u-8gb-ssd-512gb-geforce-mx150-15-6-fhd-linux-sivo-014600002?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ili se možda isplati dodati još malo novca za gtx1050?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Outback kaže...

Ako netko zna. Kako radi autocad i starcraft 2 sa ryzenom 5, jel ima problema?

Ne vidim zašto bi radio loše, to je vrlo jak CPU, 4C/8T i sitno iza 2700U jer je i on quad core.

Pogledaj malo po youtubeu.

Idući tjedan ti ja mogu reći iz prve ruke.

Ferritin kaže...

Pozdrav ekipa, može li se slijedeće ugurati u budžet od 5,500kn?

 

FHD 1920x1080 15,6"

SSD (barem 120GB)

8GB RAM

Neka grafa sa više od 2GB VRAMa 

klik

danzig007 kaže...

Pozdrav svima, novi sam na forumu iako vas već dugo pratim.

Već dugo tražim nekakav solidan laptop koji bi bio i za povremeni light gaming (Gta5, Football Manager, eventualno HOI4 i EU4) pa me zanima ima li netko iskustva sa ovim modelom:

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-nx-gt1ex-032-core-i5-8250u-8gb-ssd-512gb-geforce-mx150-15-6-fhd-linux-sivo-014600002?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ili se možda isplati dodati još malo novca za gtx1050?

Post iznad...

Ili ova opcija koja je bolja za oboje ali je malo skuplja od te, itekako se isplati.

Ferritin klik

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 22:43 (zoharbizo).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

e..moze mi netko od ljudi koji imaju y530 reci je li kod vas ista ovakva situacija sa hinge mehanizmima? dakle, desni mehanizam ima samo sa vanjske strane nešto, dok sa unutarnje nema...dok lijevi mehanizam ima i sa vanjske i sa unutarnje? s tim da pretpostavljam da je onda ovo sa unutarnje strane lijevog mehanizma zapravo sklop kabela za struju i signale ekrana

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 23:43 (tomko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomko kaže...

e..moze mi netko od ljudi koji imaju y530 reci je li kod vas ista ovakva situacija sa hinge mehanizmima? dakle, desni mehanizam ima samo sa vanjske strane nešto, dok sa unutarnje nema...dok lijevi mehanizam ima i sa vanjske i sa unutarnje? s tim da pretpostavljam da je onda ovo sa unutarnje strane lijevog mehanizma zapravo sklop kabela za struju i signale ekrana

 ja samo vidim da nisi odljepio zaštitnu foliju , aj pogledam dok dođem doma

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...
Outback kaže...

Ako netko zna. Kako radi autocad i starcraft 2 sa ryzenom 5, jel ima problema?

Ne vidim zašto bi radio loše, to je vrlo jak CPU, 4C/8T i sitno iza 2700U jer je i on quad core.

Pogledaj malo po youtubeu.

Idući tjedan ti ja mogu reći iz prve ruke.

Ferritin kaže...

Pozdrav ekipa, može li se slijedeće ugurati u budžet od 5,500kn?

 

FHD 1920x1080 15,6"

SSD (barem 120GB)

8GB RAM

Neka grafa sa više od 2GB VRAMa 

klik

danzig007 kaže...

Pozdrav svima, novi sam na forumu iako vas već dugo pratim.

Već dugo tražim nekakav solidan laptop koji bi bio i za povremeni light gaming (Gta5, Football Manager, eventualno HOI4 i EU4) pa me zanima ima li netko iskustva sa ovim modelom:

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-nx-gt1ex-032-core-i5-8250u-8gb-ssd-512gb-geforce-mx150-15-6-fhd-linux-sivo-014600002?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ili se možda isplati dodati još malo novca za gtx1050?

Post iznad...

Ili ova opcija koja je bolja za oboje ali je malo skuplja od te, itekako se isplati.

Ferritin klik

 

Ovaj HP mi je jedna od opcija, samo sam malo skeptičan jer je dosta ljudi komentiralo da se pregrijava

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma nema gaming laptopa koji se ne grije. Svi oni su negdje oko 80c cpu isto tako i gpu.  Ako si par sati na njemu i igraš to je zagrijano do daske. 

Manje više za neki duži gaming svi su drek. Stolna se griju di neće te kutijice.

U globalu svi zuje pregrijavaju se i to su kompromisi kojih moraš biti svjestan ako kupuješ laptop za gaming.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 9:41 (mislioc).
 
3 0 hvala 2
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...
Outback kaže...

Ako netko zna. Kako radi autocad i starcraft 2 sa ryzenom 5, jel ima problema?

Ne vidim zašto bi radio loše, to je vrlo jak CPU, 4C/8T i sitno iza 2700U jer je i on quad core.

Pogledaj malo po youtubeu.

Idući tjedan ti ja mogu reći iz prve ruke.

Možeš da, hvala.

pogledao sam i na youtube vidim da nema problema.

tnx još jednom

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim laptop da je cijene oko 5 tisuća kuna, bitno da je najmanje i5 procesor, 8 gige rama ,full hd zaslon, veličina ne veća od 15,6, ssd 500tinjak ili kombinacija ssd manji + hd 1 tb i windows 10. Ograničen sam na hg spot, chipoteku i links. Laptop bi se koristio za posao i multimediju, za gejming imam ps i pc. 
Također, ako netko ima lenovo yogu 530 zanima me feedback pošto po nekim recenzijama i ne prolazi baš najbolje.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ekipa, ponovo sam tu, sad mi treba laptop za oca.

Dakle ovako, budget je max 3500 kn.

Otac mi ima 60 god, treba mu za posao (profesor), dakle word, excel, powerpoint, da je što lakši i što kvalitetniji jer će ga dosta nositi.

Mislim da mu se ne isplati uzimati 14" jer mi se cini presitno za gledati.

Dakle po meni, 15.6", intel core i3, aluminijsko kučište, 8GB rama, neki mali SSD, i IPS ekran.

To bi bilo to, zar ne?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mislioc kaže...

Ma nema gaming laptopa koji se ne grije. Svi oni su negdje oko 80c cpu isto tako i gpu.  Ako si par sati na njemu i igraš to je zagrijano do daske. 

Manje više za neki duži gaming svi su drek. Stolna se griju di neće te kutijice.

U globalu svi zuje pregrijavaju se i to su kompromisi kojih moraš biti svjestan ako kupuješ laptop za gaming.

 Zahvaljujem.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prije cca 6 godina, uzeo sam Asus N56VZ (onu zver sa Blu Ray pržilicom i Bang Olufsen zvučnicima, 4 usb3.0 utora itd...), bio je oko 9000 kn ako se ne varam... Rudario je taj stroj po suncu, snijegu, buri, proputovao svijeta i još se ne da. 

Uskoro će biti vrijeme za novi laptop, ali još nisam uspio naći ništa slično  Najbliže trenutno je ovo:

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/asus-vivobook-n580gd-e4141r-cijena-156-1920x1080-intel-core-i7-8750h-512gb-ssd-65948491

 

...ali pobogu Asuše...

Zašto ovih 2x usb2.0 ?!  U 2018. smo  

Čemu ovakva numerička? Baš nju ful koristim za editing i snimanje, i to najviše tipke -, +, *, /... brijem da bi mi se bar 12 put dnevno omako Power button. 

I da li je ovo zapravo TN panel koji neki reklamiraju kao IPS? 

Hoće li uopće biti mjesta za puknut još jedan drive unutra? 

 

Pomagajte...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mislioc kaže...

Ma nema gaming laptopa koji se ne grije. Svi oni su negdje oko 80c cpu isto tako i gpu.  Ako si par sati na njemu i igraš to je zagrijano do daske. 

Manje više za neki duži gaming svi su drek. Stolna se griju di neće te kutijice.

U globalu svi zuje pregrijavaju se i to su kompromisi kojih moraš biti svjestan ako kupuješ laptop za gaming.

 Moj Acer Predator se nekim čudom ne grije toliko. Ipak, to je laptop bio od 10k kuna i masivan je.

Red tuge, red bijesa
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

14" je super. Taman za profesora, od djevojke otac je doktor matematike i koristi 14" laptop. Taman je zlatna sredina, ne bih vjerovao dok ne porbaš koliko je prenosiviji od 15,6" modela, a sasvim ugodno raditi na njemu. Uzeo sam si za faks Elitebook 840 G2. Prenosiv, pouzdan, baterija traje 5h, te je brz. Šteta samo što je ekran TN panel sa 1600:900 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 0:43 (maks0806).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maks0806 kaže...

14" je super. Taman za profesora, od djevojke otac je doktor matematike i koristi 14" laptop. Taman je zlatna sredina, ne bih vjerovao dok ne porbaš koliko je prenosiviji od 15,6" modela, a sasvim ugodno raditi na njemu. Uzeo sam si za faks Elitebook 840 G2. Prenosiv, pouzdan, baterija traje 5h, te je brz. Šteta samo što je ekran TN panel sa 1600:900 

Hvala, čak si m is ovim puno pomogao.

 

Meni isto treba za faks, tj. posao na faksu. Dilema je dal 15,6 (imam sad) ili 14. Ak ovi stariji kolege vide raditi na 14", vidjet ću i ja, + imam monitor. Taman do proljeća pojeftine ovi 14" Zenbookovi ili čak možda i uzmem Vivobook s 15,6 ekranom u 14" kućištu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice