Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.710
|
čitano: 13.028.230
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Capture kaže...

Hvala na odgovoru. Koliko uopće na ovim laptopima otprilike traje baterija? Gledam sad i Macbook Air za 7777 kn koji ima dobru bateriju, ali nisam siguran da se isplati davati toliko više novaca.

 vjerojatno cca 4h, bar koliko vidim po netu za verziju sa hdd... 

I believe Wi can Fi...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja sam mislio ovaj:

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-330s-81f500pssc-156-fhd-ips-intel-core-i3-8130u-up-to-34ghz-8gb-ddr4-256gb-s/06408153/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Vrlo vrlo izjednačena borba.

330s ima bolji procesor i bolji ekran.

330 ima na svojoj strani bolju grafičku i 1000GB disk.

128GB SSD bi trebao biti dovoljan za windowse i programe...

 

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

nažalost nakon samo 2 godine trebam novi laptop.

Baterija mi ne traje niti 1 sekundu, odnosno stalno mora biti uključen u struju.

Žalosno je što imam dobar kompjuter, ali ne daju mi se novci za bateriju i SSD, radije bi uzela novi komp, ovaj put sa SSD-om i manjim ekranom (i očito boljom baterijom)

 

Dakle tražim:

- 15.6

- i7 ili i5 ako me netko uvjeri da mi i7 ne treba. Ryzen je opcija ako me netko i na to nagovori

- FHD ekran

- barem 8 GB 

- SSD min 256 GB

- ne igram igrice, koristim Adobe programe (više za privatnu upotrebu), fimovi, internet...

- najvažnija stavka: baterija treba trajati dugo - 6+ sati minimalno za gledanje filmova

 

Budget je oko 7500 kn.

 

Hvala i 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
anaR kaže...

Pozdrav,

 

nažalost nakon samo 2 godine trebam novi laptop.

Baterija mi ne traje niti 1 sekundu, odnosno stalno mora biti uključen u struju.

Žalosno je što imam dobar kompjuter, ali ne daju mi se novci za bateriju i SSD, radije bi uzela novi komp, ovaj put sa SSD-om i manjim ekranom (i očito boljom baterijom)

 

Dakle tražim:

- 15.6

- i7 ili i5 ako me netko uvjeri da mi i7 ne treba. Ryzen je opcija ako me netko i na to nagovori

- FHD ekran

- barem 8 GB 

- SSD min 256 GB

- ne igram igrice, koristim Adobe programe (više za privatnu upotrebu), fimovi, internet...

- najvažnija stavka: baterija treba trajati dugo - 6+ sati minimalno za gledanje filmova

 

Budget je oko 7500 kn.

 

Hvala i 

 Nemoj laptop stalno držati na struji

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne mogu se nikako odlucit izmedu dvije opcije: i5 8250u vs 8300h. Razlika je oko tisucu kuna (sa 8300 dolazi i jaca grafa), a moje namjene bi bile programiranje, photoshop. Je li 8300h prejak za te stvari posto i trosi baterije vise ili je 8250u preslab za nekakav multitasking u vezi programiranja? 

Ima li neko iskusniji da me postedi muka... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

što preporučujete do 2500kn (Links, hgshop ili neki drugi web shop gdje se može karticom platiti na rate)

 

Uglavnom laptop je za faks, office, internet. Poželjan SSD

http://dogadaji.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Preporuka za laptop iznad, super model za te novce, boljega ni nema do 3000HRK.

Ja jučer kupio Ryzen Aspire 3, 2500U model, SSD i 8GB radne memorije.

Nakon updatea Windowsa na 1803 build, sve radi kao sat.

GPU driveri ne rade ako ih skinete sa Acer sitea, čisto da znaju oni koji kupe, Vega 8 driveri.

Morate updateati OS i onda sve radi kako treba.

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

prijatelj kupuje gaming laptop, 2000$ znači cca 12-13k kuna. šta ima pametno u tom rangu, jer šta god sam gledao sve je nešto i7, 16gb rama, ssd 256 + 1tb disk klasika, 1070 nvidia, te 17" ips ekran. znači ako ima šta različito su nijanse među njima, pa me najviše zanima hlađenje, ako ima koji model da je bolje hlađen nego ostali, itd itd. i bilo što ako se netko sjeti nečega bitnijeg.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pitaj ovo u kategoriji gaming laptopi. Evo jedan link https://www.notebookcheck.net/Notebookcheck-s-Top-10-Gaming-Laptops.98628.0.html
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PirateX kaže...
Pitaj ovo u kategoriji gaming laptopi. Evo jedan link https://www.notebookcheck.net/Notebookcheck-s-Top-10-Gaming-Laptops.98628.0.html

 ma dobro. riješeno je bilo brzo, odlučio se za 17", i9, 512 ssd, i nvidia 1080oc, alienware. dodao je još 5000 extra na sumu da traje.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze preporuka za laptop cijene oko 3000...za studenta...vecinom koristen za gledanje filmova i opcenito rad....chrome i tako...

Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

2200U 8GB 1TB, imaš M.2 slot za SSD, za chrome ti je bolje više radne memorije, model s SSD-om ima 4GB.

Ili kupi model s SSD-om i onda ugradi još 4GB DDR4 2400/2666 memorije, još bolje.

Ako se odlučiš na ovaj model, GPU drivere ne skidaj sa stranice nego putem zadnjega updatea od Win 10 povuci, 1803 verzija.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, kupujem svestran laptop, znači za gledanje filmova, rad u msoffice paketu, autocad, photoshop, te da može vrtit koju manje zahtjevnu igricu. Neki od zahtjeva su da ima 16gb rama, solidan ekran( visok postotak srgb i adobe), ssd i da je prenosiv. Cijena do 13.500kn. Što mislite o ovom laptopu? 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozz

Kupujem novi laptop do nekih 4500 max 5000 kn

Lap bi se koristio za surfanje,multimediju i CAD software(Catia,Mastercam i sl )
90% koristenja bi sluzio skoro kao desktop,10% nosenja okolo tako da masa nije presudna...

15.6" ekran,ssd i 8 GB rama su neki osnovni uvjeti

Naginjem prema nekom Dellu posto smatram da su dosta kvalitetni(ako sam u krivu,ispravite me),ali i neka druga marka je dobrodosla(osim HP)

Ne zelim HP(dosadasnji laptop je bio HP probook 450 i nisam se bas usrecio s njim)

Hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Sway89 kaže...
Pozz

Kupujem novi laptop do nekih 4500 max 5000 kn

Lap bi se koristio za surfanje,multimediju i CAD software(Catia,Mastercam i sl )
90% koristenja bi sluzio skoro kao desktop,10% nosenja okolo tako da masa nije presudna...

15.6" ekran,ssd i 8 GB rama su neki osnovni uvjeti

Naginjem prema nekom Dellu posto smatram da su dosta kvalitetni(ako sam u krivu,ispravite me),ali i neka druga marka je dobrodosla(osim HP)

Ne zelim HP(dosadasnji laptop je bio HP probook 450 i nisam se bas usrecio s njim)

Hvala

 Evo, ja sam prije koji tjedan uzeo ovaj

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=16624

i jako sam zadovoljan

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Zanima me dal mi moze netko preporuciti nesto na tragu Lenova ideapad 510??
..znaci, ustvari "jeftini" laptop za igre s grafickom..nije realno da ocekujem da vrti ne znam kaj, al ono..da se na njemu moze odigrat nesto gta5, skyrim, manager..

 Ako postoji nesto takvo bio bi zahvalan, jedina alternativa mi je da stisnem pa skupim pare za lenovo legion 530, ili neku stranicu u inozemstvu di se mozda moze naci nesto jeftinije nego kod nas u HR..

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Može preporuka laptopa 15.6' ili još bolje manjih dimenzija. Neki od zahtjeva su da ima 8 gb ram-a i SSD. 

Grafa nije potrebna, te bi bilo dobro da izgleda "dobro". (za žensku osobu je). Što se tiče cijene ako ima nešto do 4k

bilo bi super, ako nema onda može do max 5k.

 

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
polymer1234 kaže...

Pozdrav,

 

Može preporuka laptopa 15.6' ili još bolje manjih dimenzija. Neki od zahtjeva su da ima 8 gb ram-a i SSD. 

Grafa nije potrebna, te bi bilo dobro da izgleda "dobro". (za žensku osobu je). Što se tiče cijene ako ima nešto do 4k

bilo bi super, ako nema onda može do max 5k.

 

Hvala unaprijed.

 https://goo.gl/FygBci

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz,

 

   Molio bih preporuku laptopa ili savijet oko komponenti koje bi zadovoljile potrebe studenta u vidu Interneta, office, gledanje filomova, youtube. 

   Do cca 2.500 kuna. Bio bih Vam neizmjerno zahvalan.

   LP 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledam uzeti novi laptop posto mi je stari prdnuo. Laptop bi sluzio za multimediju. Gledao sam Yoga seriju.. . Pa ne znam misljenja oko te serije posto sam do sada kupovao samo radi gaminga, dok sada nije potrebno radi Ps4. Yoga mi se svida radi Pena i Touch screena. 

 

Moze kakva preporuka. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Wowfreak23 kaže...

Pozz,

 

   Molio bih preporuku laptopa ili savijet oko komponenti koje bi zadovoljile potrebe studenta u vidu Interneta, office, gledanje filomova, youtube. 

   Do cca 2.500 kuna. Bio bih Vam neizmjerno zahvalan.

   LP 

klik

SimeKZ kaže...

Gledam uzeti novi laptop posto mi je stari prdnuo. Laptop bi sluzio za multimediju. Gledao sam Yoga seriju.. . Pa ne znam misljenja oko te serije posto sam do sada kupovao samo radi gaminga, dok sada nije potrebno radi Ps4. Yoga mi se svida radi Pena i Touch screena. 

 

Moze kakva preporuka. 

 Gledaj laptope sa N5000 Pentiumom i SSD-om.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Wowfreak23 kaže...

Pozz,

 

   Molio bih preporuku laptopa ili savijet oko komponenti koje bi zadovoljile potrebe studenta u vidu Interneta, office, gledanje filomova, youtube. 

   Do cca 2.500 kuna. Bio bih Vam neizmjerno zahvalan.

   LP 

1. zadovoljilo bi tvoje potrebe - https://www.nabava.net/search.php?q=ASUS+X540NA-GQ053+

2. također zadovoljava, ima bolji ekran (FHD), nema DVD-ROM - https://www.nabava.net/search.php?q=ACER+Aspire+3+NX.GNTEX.087

3. isto zadovoljava, ima DVD-RW, bolju grafiku (Radeon 530) i bijele je boje  - https://www.nabava.net/search.php?q=LENOVO+IdeaPad+320+80XR017QSC

 

Svi ti imaju 4GB RAM-a, SSD 256GB i 15,6" ekran. Sad, za to sto tebi treba i vise nego dovoljno, no ispod 3000 tesko da se moze pronalaziti i nesto puno bolje od ovoga, eventualno tu i tamo sa 8GB RAM-a i nista drugo. LP

Kovačić
12 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...

SimeKZ kaže...

Gledam uzeti novi laptop posto mi je stari prdnuo. Laptop bi sluzio za multimediju. Gledao sam Yoga seriju.. . Pa ne znam misljenja oko te serije posto sam do sada kupovao samo radi gaminga, dok sada nije potrebno radi Ps4. Yoga mi se svida radi Pena i Touch screena. 

 

Moze kakva preporuka. 

 Gledaj laptope sa N5000 Pentiumom i SSD-om.

 Jel ima uopće koja Yoga s N5000, a da ima Pen i Touch?

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma nema. I3 je najslabije kaj ima. Pentium nebi nikad uzimao u obzir, pa makar laptop bil za rad u notepadu. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A onda za tu namjenu mislim da da je to dovoljno ako te to brine, a želiš takav koncept uređaja. Ne znam što još možeš pogledati, možda HP Spectre?

 

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav
Planiram kupiti novi laptop jer imam stari, stari lenovo x300. Sto god da kupim bit ce bolje od njega. Iako ti thinkpadi imaju neke zanimljive karakteristike...
Trebam laptop za sve ono za sto ga koriste i drugi, ali jos i za lightroom i adobe premier. I ne morate mi preporucat laptope od 3000 eura, sa 100 gb rama i i9 procesorima jer "ispod toga nema smisla". Kao sto svi u Hrvatskoj voze aute sa 600 konja jer nista slabije "ne ide s mjesta"... Još jednom, imam laptop star desetak godina i sve ce mi biti napredak.
Mislio sam laptop uzeti u Njemackoj jer sam tu svaki tjedan i jer su jeftiniji. Mislio sam konkretno uzeti u cyberport trgovini (link: www.cyberport.de) jer mi se čini najjeftinija. Imam i mogućnost dostave, ako mislite da ima koja jeftinija trgovina...
Ono sto zelim je:
I5 8250u ili bolje
8 gb rama ili bolje
Ssd 256 gb ili vise (hdd ne treba, lagano spojim eksterni, ali ne bunim se ako bih imao i ssd + hdd)
Po mogucnosti opticki uređaj, ali nije uvjet
Bez OS-a, to mogu sam kupiti i instalirati jeftinije
To sve mogu sam unijeti pa viditi, no ono sto me muci jer ekran.
Zelim da je barem full hd, mada bolje ni ne moze za te novce. Barem 14 inca, a ne smeta ako je veci. I htio bih da ima dobar raspon boja, tocne boje, dobar kut gledljivosti i dobru svjetlinu. Mada su mi važniji raspon boja i tocnost boja.
Planirao sam dati 500 eura, a spreman sam dati i vise, ako ima razloga da dam. Do 700 eura.

Svaki savjet dobro došao!

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi

 

Prijedlog za kupnju laptopa do 4-4,5k kuna i stranica, može i amazon

 

Bitno mi je da je SSD, može 256, 8 gb rama, solidan procesor i grafička, ništa posebno i da je barem 15-6 ekran.

 

Poželjno ACER.

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://m.alzashop.com/lenovo-yoga-530-14arr-onyx-black-d5446831.htm

 

Da li vrijedi te love? Uzeo bi ga sa ryzen 5, vega rx 8, 8gb rama, 256gb ssdom.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice