Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.036.610
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

može nešto do 4500? 

za svakodnevno korištenje, eventualno igranje tipa LOL,

ssd disk, 8gb rama, i5 procesor i da nije integrirana grafička

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 19:53 (xDISORDERx).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz. Moze mi neko predlozit bestbuy laptop do 2200kn? Treba nam za bend, uglavnom koristimo za mixer, pustanje glazbe i program za upravljanje lightom. I da ima 1TB memorije radi pohrane. Hvala

Battle.net: Glogy#2831
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, treba mi neka preporuka za best buy 17,3'' oko 4000+100/200 kn max.

Zahvaljujem!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima, u potrazi sam za novim laptopom, jer Dell inspiron 3543 nakon nešto više od 3 i pol godine konstantnog rada 0/24 je počeo raditi strašno sporo. 

 

Ono za što mi treba laptop je sljedeće - uređivanje grafike u Photoshopu i editiranje videa u Sony Vegasu. Igrice neplaniram igrati, jedino te dvije stvari, pisanje tekstova i surfanje.

 

Također laptop bi se s vremena na vrijeme spajao na monitor od 27'' putem hdmija. 

 

Budžet je do 8k kn, neznam koliko je jak potreban laptop za obavljanje ovih funkcija? 

Za oko mi je zapeo recimo: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-dell-inspiron-5570-core-i7-8550u-16gb-2000gb-256gb-ssd-radeon-530-15-6-led-fhd-linux-srebrno-014640275

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
17 inch

Molim vas ekipa za proporuku... trebam klincu uzeti lap.... da je ovakav: da vrti fortnite... da je 17 incha... i da ima ssd...e sad, koliko minimum para ja za takav lap moram iskeširati... molim vas za preporuku a da nije basloslovna cijena....

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Opet ja, dama u nevolji:

 

Pozdrav,

 

nažalost nakon samo 2 godine trebam novi laptop.

Baterija mi ne traje niti 1 sekundu, odnosno stalno mora biti uključen u struju.

Žalosno je što imam dobar kompjuter, ali ne daju mi se novci za bateriju i SSD, radije bi uzela novi komp, ovaj put sa SSD-om i manjim ekranom (i očito boljom baterijom)

 

Dakle tražim:

- 15.6

- i7 ili i5 ako me netko uvjeri da mi i7 ne treba. Ryzen je opcija ako me netko i na to nagovori

- FHD ekran

- barem 8 GB 

- SSD min 256 GB

- ne igram igrice, koristim Adobe programe (više za privatnu upotrebu), fimovi, internet...

- najvažnija stavka: baterija treba trajati dugo - 6+ sati minimalno za gledanje filmova

 

Budget je oko 7500 kn.

 

Hvala 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Fantastičan ekran, obavezno update biosa ako želiš igrati. Kad sam ga imao sam izludio jer je throttlao ko lud. Baterija nije dobra logično. Za tu lovu 17.3" je super kupovina sve u svemu.
Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

koliko % budu kod nas laptopi na popustu za crni petak?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa vidim da ima samo jedan ventilator i ne kontam kako bi on sam trebao hladiti cpu i gpu. 

Hoće onda bios update riješiti throttlanje.

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima li netko da se razumije u Ultrabookove?

 

Tražim ultrabook da je lagan, da je do 14" i da ima dobar procesor i SSD. Dizajn ako je lijep to je plus. Da bude oko soma eura je poželjno 

 

Hvala unaprijed <3

Live and let live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dva su ventilatora, te nakon updatea biosa sam prešao Far Cry 5 na njemu bez problema na high u ugodnom fps-u. Ekran je stvarno dobar, baš je svijetao i boje su fantastične
Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima koji od tih ultrabookova s "poštenom" grafom? Naime, bojim se da bi mx 150 bila preslaba za ArcGIS/AutoCAD na njegovom + zasebni 2K monitor. Ispravite me ako griješim.

 

Pitam zato jer bi 14" ili 15" ultrabook, ali nemam 2K €.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Autocad sasvim dobro radi s integriranom grafikom, al opet ovisi što radiš, meni je jedino za 4K rezoluciju predstavljalo problem 1GB rama koji možeš maksimalno dodijeliti, jer ga na toj rezoluciji brzo popuni. A i ultrabook mi se nekako ne čini baš pogodan za tu namjenu.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Isprobao sam Cad na laptopu kojeg prodajem. i3 7020u i mx150

Radi savršeno, otvorio sam svoj program iz Cesta sa 5 uzdužnih presjeka, poprečnim i tlocrtom. Radi super. MX 150tka je stvarno dobra grafičkica za sve, čak i za gaming (sukladno s očekivanjima za grafu kao gt 1030 sa gddr5 memorijom)

Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sosta kaže...

Autocad sasvim dobro radi s integriranom grafikom, al opet ovisi što radiš, meni je jedino za 4K rezoluciju predstavljalo problem 1GB rama koji možeš maksimalno dodijeliti, jer ga na toj rezoluciji brzo popuni. A i ultrabook mi se nekako ne čini baš pogodan za tu namjenu.

 

maks0806 kaže...

Isprobao sam Cad na laptopu kojeg prodajem. i3 7020u i mx150

Radi savršeno, otvorio sam svoj program iz Cesta sa 5 uzdužnih presjeka, poprečnim i tlocrtom. Radi super. MX 150tka je stvarno dobra grafičkica za sve, čak i za gaming (sukladno s očekivanjima za grafu kao gt 1030 sa gddr5 memorijom)

 A kaj cu takav posao, tu i tam trebam corel/cad/gis a opet trebam prenosivost kad imam vjezbe/predavanja. Stvarno mi je vec muka nositi ovaj od skoro 3 kg. 

 

Ja sam gledao sa strane da sad imam 860m koja je mrvicu jaca od mx 150, a ponekad mi bude ova prespora pogotovo u GISu. Znaci trebao bih gtx 1050 barem, a opet s njom mi preostaje jedino XPS ili Zenbook, što znaci gotovo 2 soma €. 

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

koliko % budu kod nas laptopi na popustu za crni petak?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Karlek_19 kaže...
sosta kaže...

Autocad sasvim dobro radi s integriranom grafikom, al opet ovisi što radiš, meni je jedino za 4K rezoluciju predstavljalo problem 1GB rama koji možeš maksimalno dodijeliti, jer ga na toj rezoluciji brzo popuni. A i ultrabook mi se nekako ne čini baš pogodan za tu namjenu.

 

maks0806 kaže...

Isprobao sam Cad na laptopu kojeg prodajem. i3 7020u i mx150

Radi savršeno, otvorio sam svoj program iz Cesta sa 5 uzdužnih presjeka, poprečnim i tlocrtom. Radi super. MX 150tka je stvarno dobra grafičkica za sve, čak i za gaming (sukladno s očekivanjima za grafu kao gt 1030 sa gddr5 memorijom)

 A kaj cu takav posao, tu i tam trebam corel/cad/gis a opet trebam prenosivost kad imam vjezbe/predavanja. Stvarno mi je vec muka nositi ovaj od skoro 3 kg. 

 

Ja sam gledao sa strane da sad imam 860m koja je mrvicu jaca od mx 150, a ponekad mi bude ova prespora pogotovo u GISu. Znaci trebao bih gtx 1050 barem, a opet s njom mi preostaje jedino XPS ili Zenbook, što znaci gotovo 2 soma €. 

 A koji cpu? Imaš ssd?

tomko kaže...

koliko % budu kod nas laptopi na popustu za crni petak?

 Od 10% do određenih modela 30% 

Najbolje sam pogledaj po trgovinama, nema nekog pravila

Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 4710HQ i Crucial 500gb. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne znam kako ti loše radi, kolega ima 4700hq i 750m te mu radi dobro Catia, Solidworks i Cad.

A nema ssd tupan

Hearthstone: Maks0806#2960
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

zanima me misljenje o ovim laptopima..prakticki ovaj ideapad ima konfiguraciju kao i y530 osim kaj nije nabrijan u smislu da ima mozda nesto manji hard i nema led tipkovnicu..cekam black friday pa si sve mislim uzet ovaj ideapad - jednako kvalitetan laptop za manju cijenu..

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330-81FK008HSC-prijenosno-racunalo-1348426.aspx?utm_source=nabava.net&utm_medium=FEATURED_STORE_1ST_ROW&utm_campaign=Ugrabi+priliku+-+Lenovo+IdeaPad+s+i5-8300H+i+GTX+1050+grafikom+za+samo

ili

https://www.alzashop.com/lenovo-legion-y530?dq=5446404

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
S tim da pripazi na hlađenje, y530 ima bolju izvedbu nego 330. Na jačim čipovima je dobro imati to u obziru
Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maks0806 kaže...

Ne znam kako ti loše radi, kolega ima 4700hq i 750m te mu radi dobro Catia, Solidworks i Cad.

A nema ssd tupan

 Radi i meni solidno, ok.. Ali ako već nakon 4 i pol godine idem na novi lap, očekujem da radi bolje. Pogotovo, jer cijene tih ultrabookova nisu male. Ajde da košta 5-6 t kn (kao što je ovaj bio prije 4 godine..), nije problem da radi jednako ili bude mrvicu manji. Ali za 2k € očekujem da "leti".

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li se ovako nešto isplati? Je li netko naručivao iz Kine možda? Cijene su zaista primamljive, a kod nas laptop sa tim speckama je duplo skuplji..

 

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3" Enhanced Edition 1920*1080 Intel Core i5-8250U Quad Core 8GB DDR4 256GB SSD NVIDIA GeForce MX150 Fingerprints - Gray

 

https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Notebook-Air-i5-8250U-8GB-256GB-Gray-392086.html

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

trenutno instar i ekupi imaju 10% na lenovo pa y530 ispada prihvatljiviji..pricekati black friday radi bolje ponude ili uzeti sad?? :/

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
matijama kaže...

trenutno instar i ekupi imaju 10% na lenovo pa y530 ispada prihvatljiviji..pricekati black friday radi bolje ponude ili uzeti sad?? :/

 Imaju opasnu foru, laptopu koji ide na akciju su napumpali cijenu, tako da sad kad je na akciji 20% ispada da se prodaje po cijeni koja mu je zapravo realna vrijednost...dokaz predstavlja laptop sa druge slike koji ima 2 puta veći SSD, a vrijedi 6900 kn, dok laptop sa duplo manjim SSD-om vrijedi 7800 kn :) što reći, a ne zaplakati?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ok, jasno mi je kaj hoces reci, ali ako pogledas ovdje https://www.alzashop.com/lenovo-legion-y530?dq=5446404 ispada da je jos skuplji i to bez SSDa!!! ..tak da opet sam na pocetku..i isto pitanje..
kaj napraviti? uzeti sad il cekati black friday?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
matijama kaže...

ok, jasno mi je kaj hoces reci, ali ako pogledas ovdje https://www.alzashop.com/lenovo-legion-y530?dq=5446404 ispada da je jos skuplji i to bez SSDa!!! ..tak da opet sam na pocetku..i isto pitanje..
kaj napraviti? uzeti sad il cekati black friday?

 Nezz, ali ove ponude sa 10% popusta su loše i laptopi su precijenjeni

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bi preporuku laptopa do 5500kn. Uglavnom će se koristiti za posao (development) i faks.  Ciljana veličina ekrana je 13.3" ili 14". Uvjeti su: SSD, 8Gb RAM-a i nekakav punokrvni quad-core procesor. Igre ne planiram igrati tako da je grafička kartica najmanji prioritet. Idealno bi bilo nešto poput Xiaomi MI Air, ali kod nas je dosta skup (prijedlozi za naručivanje iz inozemstva su također dobrodošli). 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice