Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.037.300
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomko kaže...
8ax kaže...

Evo gledam si za prvi laptop i skicnuo sam Lenovo Legion Y530: 15.6" Borderless IPS 144Hz 1080p, i7-8750H, 16GB DDR4-2666, GTX1060 6GB, 256GB NVMe+1TB 7200rpm za 11.150kn.

Sve je to super, al razmisljao sam, kaj nebi trebala uskoro izac mobilna 2xxx serija a jos nije ni 2060 predstavljena? Jel se uopce isplati kupovat skuplji laptop sad ako ce za 3mj nvidia izbacit 2060 koja ce vjerovatno bez problema gurat stvari na 1080@144?

 u Njemačkoj identičan laptop košta 1239€, odnosno 9100 kn bez ikakve akcije...ako imaš preko nekoga kupi gore, nemoj ovim našim prevarantima ostaviti 2000 kuna više, a dobit ces kvalitetniji proizvod iz trgovine koja ima hrpu tih modela, a ne kao u našim trgovinama "ostao nam je još jedan taj model, a otvoren je bio samo da se uvjerimo da je u kutiji došlo sve što je trebalo doći" :) sjest i smijat se

 Zanimljivo, moji idu često na put pa definitivno budem pogledao...

16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li je ovo OK izbor za nekog tko ne trazi zahtijevni laptop sa manjim ekranom od 15"?

 

ASUS S410UA = 3000kn

 

Procesor: Intel Core i3 7020U
Radna memorija (RAM): 8GB DDR4
SSD:128GB
Grafika: Intel HD graphics 620
Operativni sustav: Windows 10S
Ekran: 14" 1366x768 LED

 

Ima nesto povoljnije/bolje za tu cijenu?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, šta mislite o ovima to jest kvaliteti istih, komponente same po sebi su dobre pa me zanima izrada i mišljenja ako ima neko jedan od ovih? Pretežno za pubg bi služia jer gtx 950m pomalo postaje slaba a razmišljam o raznim modelima van ovih iako ovi su najbolji za te novce. https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/acer-nhq3xex011-cijena-156-1920x1080-intel-core-i5-8300h-512gb-ssd-67508291 Za 7800kn 

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/asus-tuf-gaming-fx504gm-e4057-cijena-156-1920x1080-intel-core-i5-8300h-1tb-hdd-65910491 7500kn 

 

 

Gamer
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav, zanima me ima li išta bolje u tom rangu za te novce? Cura zeli nesto takvo, lagano i prijenosno

 

https://www.links.hr/hr/tablet-lenovo-miix-320-80xf008jsc-10-1-4gb-128gb-windows-10-pro-sivo-010126100

 

Gledao sam i 

 

https://www.links.hr/hr/tablet-asus-transformer-t101ha-gr030t-10-1-4gb-128gb-windows-10-sivo-010112121

 

kolko vidim razlika je samo u rezoluciji ekrana? 

 

Bio bih zahvalan na nekim preporukama ili bar iskustvima

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz zanima me vase misljenje o ovom aceru nitro 5 s sljedecim specifikacijama: https://www.acer.com/datasheets/2018/4876/AN515-52/NH.Q3MEX.002.html po cijeni od 5239,kn s popustom. Ovaj nazalost nema SSD-a a nisam siguran koliko mi to znaci ,posto sam nov u ovome zanima me koliko je bitno za nekakav 'normalan gaming' tipa pes noviji, manager i mozda koja pucacina nemora biti najnovijeg naslova..svako misljenje cijenim :D

da jos nadodam imam u vidu i ovaj:

https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-gaming-7-nhgxdex011-173-fhd-ips-intel-core-i5-8300h-up-to-400ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-nvidia-geforce-gtx1050-4gb-no-odd-linux-2-god-/ACR-1985/product/ po slicnoj cijeni od 5300 kn takodjer s popustom

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 15:59 (antman).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nitko nema Acer nitro 5 sa i5 8300h/gtx 1060 6gb, 8gb ram i 500gb ssd ili asus tuf slični karakteristika da kaže par riječi ili ako neko zna dali se pregrijava toliko kao što govore za 1050 ti modele iako sumnjam da je isto odrađeno hlađenje!? Ako netko zna zahvaljivam unaprid jer ne mogu baš po internetu pronać.

Gamer
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja kupio u petak, stigao jucer, odlucio se ipak za Ryzen 5 varijantu, uzeo na ekupi s popustom za ZABA karticu 5800 kn mislim da je to ok cijena.

 

Jos ga nisam prakticki ni koristio, al javit cu dojmove nakon par dana.

 

Ovako na prvu izgleda odlicno, cijeli je aluminijski, malen i tanak, ostavlja dojam skupljeg laptopa (iako nije ni blizu) u odnosu na DELL Latitude koji koristim za posao. 

 

EDIT

 

Zaboravio citirati, ovo je odgovor GreenDevilu za HP Envy X360

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 10:05 (Diouf).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DomagojR kaže...
Pozdrav
Planiram kupiti novi laptop jer imam stari, stari lenovo x300. Sto god da kupim bit ce bolje od njega. Iako ti thinkpadi imaju neke zanimljive karakteristike...
Trebam laptop za sve ono za sto ga koriste i drugi, ali jos i za lightroom i adobe premier. I ne morate mi preporucat laptope od 3000 eura, sa 100 gb rama i i9 procesorima jer "ispod toga nema smisla". Kao sto svi u Hrvatskoj voze aute sa 600 konja jer nista slabije "ne ide s mjesta"... Još jednom, imam laptop star desetak godina i sve ce mi biti napredak.
Mislio sam laptop uzeti u Njemackoj jer sam tu svaki tjedan i jer su jeftiniji. Mislio sam konkretno uzeti u cyberport trgovini (link: www.cyberport.de) jer mi se čini najjeftinija. Imam i mogućnost dostave, ako mislite da ima koja jeftinija trgovina...
Ono sto zelim je:
I5 8250u ili bolje
8 gb rama ili bolje
Ssd 256 gb ili vise (hdd ne treba, lagano spojim eksterni, ali ne bunim se ako bih imao i ssd + hdd)
Po mogucnosti opticki uređaj, ali nije uvjet
Bez OS-a, to mogu sam kupiti i instalirati jeftinije
To sve mogu sam unijeti pa viditi, no ono sto me muci jer ekran.
Zelim da je barem full hd, mada bolje ni ne moze za te novce. Barem 14 inca, a ne smeta ako je veci. I htio bih da ima dobar raspon boja, tocne boje, dobar kut gledljivosti i dobru svjetlinu. Mada su mi važniji raspon boja i tocnost boja.
Planirao sam dati 500 eura, a spreman sam dati i vise, ako ima razloga da dam. Do 700 eura.

Svaki savjet dobro došao!

Da sam sebi odgovorim. Uzeo sam acer aspire 5, ali 17.3 verziju. Pa eto, preporucam jer je taj ekran najbolji sto se tice obrade fotografija i videa, u tom cjenovnom rangu, cak i medu nesto skupljim laptopima. Jasno, govorim o verziji sa full hd ekranom.

Ja sam si narucio u Njemackoj na adresu prijatelja jer mi je to bilo jeftinije. S tim da je verzija u Hr dolazila s mx150, no meni to ne treba, pa mi je bilo isplativije uzeti u De. 606 eura za black friday, inace 629. Besplatna dostava, cak imaju dostavu u Hr, ali treba zvati/slati mail.

Uzeo sam s 8 gb ram, i5 8250, 256 gb ssd, opticki uredaj, bez windowsa

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 11:08 (DomagojR).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim preporuku laptopa do 5k kn.
Namjena: surfanje, Office, filmovi.

Mislim da se da naći za te potrebe i puno jeftinije, pa dapače ako moze, da uštedim koju kunu.


Zahtjevi:
17" ekran, SSD bar 120 GB + min. 500 GB HDD (ili moze odmah SSD od 500+ GB pa HDD nije potreban), neki noviji chipset i što više garancije.
Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 15:08 (x360gamer).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,preporuka za neki laptop do 2000 kn? Htio bi da ima barem 15 incha i dobru rezoluciju za gledanje filmova, word itd.,nije potrebno za gaming...Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
GreenDevil kaže...
Diouf kaže...

Trazim 13" laptop i odlucio sam se za HP Envy x360, do sad je bio dostupan jedino u Sancta Domenici i to samo Ryzen 3 verzija, no sad su ih konacno dobili i u Linksu i to ssve tri verzije, obzirom da je zanemariva razlika u cijeni izmedju Ryzen 3 i 5 verzije, trojku bih otpisao.


Sada bi trebalo donijeti odluku dal 7 vrrijedi 600 kn vise od 5. Sto vi mislite?

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-envy-13-4ug29ea-ryzen-5-2500u-8gb-ssd-256gb-radeon-vega-8-13-3-led-fhd-windows-10-crno-015810042

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-envy-13-4ug52ea-ryzen-7-2700u-8gb-ssd-256gb-radeon-vega-10-13-3-fhd-ips-windows-10-crno-015800017

 

 

 
Ista stvar i mene zanima pa sad da ne otvaram posebno novu temu.

Ima li tko kakvih osobnih iskustava sa navedenim laptopima ili se više isplati uzeti i5 varijanta HP Envy 13-ah0021nn?

Gledam malo reviewe i čitam i dosta ljudi se na ryzen x360 žali zbog visokih temperatura i loše potpore sa ne toliko ažurnim driverima. Laptop bi se koristio isključivo za mail/web/YT/serije-filmove. 

Unaprijed hvala.

 

Evo sada nakon jednog dana koristenja, nisam bas zadovoljan, razmisljam da ga vratim natrag u ovih 14 dana koliko mogu i kupim nesto drugo, samo nisam siguran uzeti Envy sa i5 ili ici skroz na drugu marku.

 

Laptop je bas lijep, al nekoliko puta mi se restartao sam od sebe, bez ikakvog povoda, a i primjetio sam da se puno vise grije od mog drugog laptopa (DELL sa i5 procesorom)

 

Sinoc sam naparavio update svih drivera, pa cemo vidjeti hoce li nastaviti s restartanjem, nisam pametan sta napraviti.

 

6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Diouf kaže...

 

Evo sada nakon jednog dana koristenja, nisam bas zadovoljan, razmisljam da ga vratim natrag u ovih 14 dana koliko mogu i kupim nesto drugo, samo nisam siguran uzeti Envy sa i5 ili ici skroz na drugu marku.

 

Laptop je bas lijep, al nekoliko puta mi se restartao sam od sebe, bez ikakvog povoda, a i primjetio sam da se puno vise grije od mog drugog laptopa (DELL sa i5 procesorom)

 

Sinoc sam naparavio update svih drivera, pa cemo vidjeti hoce li nastaviti s restartanjem, nisam pametan sta napraviti.

 

 

Pozdrav,

 

hvala na odgovorima i dojmovima.

 

Samo da pitam, za što se koristio laptop sve do sada? Grijanje uzrokovano igranjem igara ili svakodnevni rad (youtube, web, office)?

 

Čuo sam za problematiku s driverima, možda to riješi situaciju.

 

LP

Senior IT Consultant
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, jel može molim vas preporuka nekog laptopa do 2000 kn? Laptop je za najviše samo za surfanje i gledanje filmova ništa drugo previše. Zanima me šta se može dobit najbolje za tu cijenu . Hvala
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 14:27 (Kawabunga).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Diouf kaže...

 

 
Ista stvar i mene zanima pa sad da ne otvaram posebno novu temu.

Ima li tko kakvih osobnih iskustava sa navedenim laptopima ili se više isplati uzeti i5 varijanta HP Envy 13-ah0021nn?

Gledam malo reviewe i čitam i dosta ljudi se na ryzen x360 žali zbog visokih temperatura i loše potpore sa ne toliko ažurnim driverima. Laptop bi se koristio isključivo za mail/web/YT/serije-filmove. 

Unaprijed hvala.

 

Evo sada nakon jednog dana koristenja, nisam bas zadovoljan, razmisljam da ga vratim natrag u ovih 14 dana koliko mogu i kupim nesto drugo, samo nisam siguran uzeti Envy sa i5 ili ici skroz na drugu marku.

 

Laptop je bas lijep, al nekoliko puta mi se restartao sam od sebe, bez ikakvog povoda, a i primjetio sam da se puno vise grije od mog drugog laptopa (DELL sa i5 procesorom)

 

Sinoc sam naparavio update svih drivera, pa cemo vidjeti hoce li nastaviti s restartanjem, nisam pametan sta napraviti.

 

Prije mjesec dana kupio Aspire A315-41-R8TP, R5 2500U, Vega 8, 8GB DDR4, 256GB SSD, 3800HRK.

Laptop leti, jedina zamjerka su driveri za GPU koje moram povući preko Winsa, ostali ne rade uopće.

Do sada nikakvih drugih zamjerki, laptop je brz, ne grije se osjetno, battery life oko 3 sata, ja sam prezadovoljan.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, meni bi trebao savjet oko kupnje laptopa. Studiram arhitekturu, konkretno laptop mi treba za rad u programima tipa AutoCAD, Photoshop i slicno ali i nekim malo zahtjevnijim programima za izradu 3D vizualizacija. Spremna sam izdvojiti oko 7 000 - 8 000 kuna za taj laptop. Posto se slabo razumijem uopce u to, zanimalo bi me je li mi netko mozda moze udijeliti par savjeta pri izboru laptopa ili neku preporuku? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nikolina_kk kaže...

Pozdrav, meni bi trebao savjet oko kupnje laptopa. Studiram arhitekturu, konkretno laptop mi treba za rad u programima tipa AutoCAD, Photoshop i slicno ali i nekim malo zahtjevnijim programima za izradu 3D vizualizacija. Spremna sam izdvojiti oko 7 000 - 8 000 kuna za taj laptop. Posto se slabo razumijem uopce u to, zanimalo bi me je li mi netko mozda moze udijeliti par savjeta pri izboru laptopa ili neku preporuku? 

 https://www.adm.hr/prijenosno-racunalo-acer-nitro-5-spin-np515-51-80jc-156-fhd-i7-8550u-180ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-gtx10/96276/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click imaš ga za kupit za oko 8000kn.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nikolina_kk kaže...

Pozdrav, meni bi trebao savjet oko kupnje laptopa. Studiram arhitekturu, konkretno laptop mi treba za rad u programima tipa AutoCAD, Photoshop i slicno ali i nekim malo zahtjevnijim programima za izradu 3D vizualizacija. Spremna sam izdvojiti oko 7 000 - 8 000 kuna za taj laptop. Posto se slabo razumijem uopce u to, zanimalo bi me je li mi netko mozda moze udijeliti par savjeta pri izboru laptopa ili neku preporuku? 

 Ja sam gledao nešto kao https://www.ekupi.hr/Acer-Nitro-5-NHQ3XEX011-prijenosno-racunalo-1349670.aspx, samo nema baš neki dobar review ovog modela al ovako po specifikacijama izgleda dobar i5 8300h/gtx 1060 6gb , 8b ram, 512gb ssd. Sad da ima netko reć iz prve ruke kakav je što se tiče temperatura valjalo bi, ja san uspia sazanat da kad se undervolta malo procesor ( i dalje radi najbrže ) da se dobije oko 6-10 stupnjeva manja temperatura, još ako se poveća brzina ventilatora se smanji još za toliko i ako želiš (a ne želiš zbog garancije) možeš prominit pastu pa se i tu smanji koji stupanj pa u full loadu CPU/GPU se dobije oko 70 stupnjeva što je super. Iako i bez svega toga nebi trebao puno da se grije to jest bude u gornjoj granici prihvatljivog. Sad kad bi netko ko ga ima reka iz prve malo o njemu bilo bi super.

Gamer
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jucer ponovno koristio svoj novi Envy x360 sa Ryzen 5 i to se ne prestaje rusiti, sve zivo isprobao, al nista ne pomaze, svako pola sata/sat on se restarta, tako da sam definitivno odlucio vratiti ga.

Ima netko iskustva s vracanjem na ekupi?

 

A sada novi problem sta kupiti umjesto njega, jucer malo gledao ponudu i ova dva su mi zapela za oko

 

https://www.ekupi.hr/Acer-Swift-3-NXGQUEX010-prijenosno-racunalo-1288594.aspx

 

Swift 3 sa i7, MX150 i 512GB SSD

 

ili

 

https://www.ekupi.hr/Asus-ZenBook-14-UX433FA-A5065T-Icicle-Silver-90NB0JR4-M01740-prijenosno-racunalo-1372175.aspx

 

ZenBook sa i5 integriranom grafikom i 256GB SSD

 

Razum kaze Acer, al Asus tako dobro izgleda da srce vuce njemu :)


Neka iskustva s ta dva?

 
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Diouf kaže...

Jucer ponovno koristio svoj novi Envy x360 sa Ryzen 5 i to se ne prestaje rusiti, sve zivo isprobao, al nista ne pomaze, svako pola sata/sat on se restarta, tako da sam definitivno odlucio vratiti ga.

 

Meni danas stiže laptop pa ćemo vidit kako se ponaša.

 

Jesi probao sa isključivanjem/uklanjanjem HP Coolsense ugrađenog programa. Na netu javljaju da to popravlja problem.

Senior IT Consultant
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da probao sam, al ne pomaze.

Osim random restartanja, restarta se i svaki put kad ga vratim iz tablet moda u laptop mode.

Di si ti narucio?

6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Diouf kaže...

Da probao sam, al ne pomaze.

Osim random restartanja, restarta se i svaki put kad ga vratim iz tablet moda u laptop mode.

Di si ti narucio?

 

Možda je neka tvornička greška. Stvarno ne znam dok ne probam sam i testiram. Iskreno nadam se da će sve raditi dobro. Čitam baš na forumima dosta ljudi se žali na "rebooting" i "crashing" probleme ali svi su povezani sa driver-ima. Tako ako bude sličnih problema poigrat ću se s tim.

 

Links

Senior IT Consultant
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi jel ima netko lenovo 330 sa intel 8300h i gtx 1050 4gb grafickom i 8gb rama?

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330-81FK008HSC-prijenosno-racunalo-1348426.aspx

 

Laptop je trenutno na akciji na ekupi i jeftiniji je cca 800kn od bilo kojeg laptopa sa tim specifikacijama.

Zanima me dali se može išta na njemu igrati pošto sam ga imo u rukama i hlađenje se čini preslabo tj nikakvo.

I općenito mišljenje o ovom modeli

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka za laptop oko 5,500kn...17,3". Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 18:41 (bodija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znam da je rasprava o novim laptopima, ali da pitam.

Može li se naći nešto polovno, do nekih 2k kn, a da nije neki šrot i stsro 10 godina. Što otprilike gledati tj. koje modele? 

 

Treba mi nešto čisto za surfanje i programiranje. 15" ili 17", svejedno, a nebi htio previše potrošiti. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

naravno da moze ... imas takvih uvoznih rabljenih sa i5 / i7 procesorima, poslovnih modela (npr HP elitebook, Lenovo Thinkpad ) koliko hoces

gledaj da ima sto noviji procesor, ssd i bar 4 GB RAMa

takodjer, negdje imas i garanciju pa i to uzmi u obzir

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da sam konačno našao laptop koji nudi sve potrebno. Zenbook 14.

 

Ako za takve novce ima nešto bolje, slobodno preporučite. (pogotovo ako je 16gb rama, to je jedino što mi je kod ovog možda problematičo.)

 

Ako još netko traži dobar rabljeni prijenosnik, neka me kontaktira na PP. U pitanju je Asus N551JM (i7, 12gb, 860m, 500 + 120 SSD).

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Diouf kaže...

 

A sada novi problem sta kupiti umjesto njega, jucer malo gledao ponudu i ova dva su mi zapela za oko

 

https://www.ekupi.hr/Acer-Swift-3-NXGQUEX010-prijenosno-racunalo-1288594.aspx

 

Swift 3 sa i7, MX150 i 512GB SSD

 

ili

 

https://www.ekupi.hr/Asus-ZenBook-14-UX433FA-A5065T-Icicle-Silver-90NB0JR4-M01740-prijenosno-racunalo-1372175.aspx

 

ZenBook sa i5 integriranom grafikom i 256GB SSD

 

Razum kaze Acer, al Asus tako dobro izgleda da srce vuce njemu :)


Neka iskustva s ta dva?

 

Ja imam stariju verziju ovog Acer Swift 3 s i5 7200U, 8GB RAM-a, 256GB NVMe SSD, full HD IPS ekran i laptop leti.

Dosta sam čitao baš oko tih Swift 3 modela i starijih i novijih verzija kad sam ovog kupovao nedavno.

 

Ta novija verzija koju si linkao ima glossy ekran ako se dobro sjećam pa to može biti problem ako se radi negdje na suncu ili ako je dosta jako osvjetljenje u prostoriji i još display ima slabije osvjetljenje . Isto tako verzija s i7 je overkill za kućište i hlađenje, jako se grije, verzija s i5 je neki sweetspot i okej je laptop sve u svemu.

 

Za konkretno ovaj model Asusa kojeg si linkao ne znam kakav je, ali općenito kažu da je ZenBook serija dost dobra. A i oku je ugodan moram priznati.. Pročitaj recenzije za taj Asus i ako nema mane u ovim segmentima kao Swift3 (ekran i loš thermal performance), možda bolje njega uzeti..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Narucen Zenbook, valjda ce biti vise srece nego sa HPom.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Diouf kaže...
Narucen Zenbook, valjda ce biti vise srece nego sa HPom.

 

Pozdrav,

 

evo da se javim nakon par dana korištenja HP x360 Envy 13'' Ryzen 5. Prvi dan unboxing i početno podešavanje/instalacija prošli bez problema. Primijetio sam da se prilikom tih "radnji" više zagrijavao i da je ventilator bio pod većim opterečenjem ali bez ikakvih većih problema (samo strah da će se tako čut/grijat i kasnije). Drugi dan blago korištenje na poslu prošlo bez problema/zagrijavnaja/glasnih ventilatora. Treći dan sad korištenje mogu reć da je baterija eto izdržala tih hmmm 2 dana do sljedećeg punjena (Koje je stvarno brzo bilo). Zvuk je fenomenalan (smanjen u windowsima na 25%, na YT-u do isto tak 15% al i dalje dosta glasno). Touch screen funckionira super, tipkovnica je dobra, treba malo vremena na privikavanje. Nisam primijetio pregrijavanje niti glasne zvučnike još od četvrtka. Uklonio sam većinu HP preinstaliranih programa i ostavio samo što meni treba. Za sad je opći dojam odličan, vidit ćemo dalje kroz korištenje (ocjena sigurno 8.5/10). Naravno onih restartova radnom nema. Sve radi dobro za sad.

Senior IT Consultant
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pitanjce, pošto sam zadnjih dana u potrazi za nekim jeftinijim laptopom do nekih 2500kn max, nudi mi se rabljeni Dell E6540 (i5 4300m, 8GB RAM, 500GB HDD) u vrlo dobrom stanju za nekih 2100kn.

Isplati li se za te pare ili bolje ići na nešto drugo? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice