Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.055.178
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ocito je doslo do greske sad je opet stara cijena, 8440KN

Anything that can be connected, will be connected.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebao bih preporuku za gaming laptop do 7000kn, hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
definho kaže...

ocito je doslo do greske sad je opet stara cijena, 8440KN

 A mozda se rasprodalo jer vise nema na stanju. Ja sam skoro uzeo jedan makar mi ne treba

#fsb
5 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Virty kaže...
zoharbizo kaže...

Kupio sam ga.

Laptop ide punici, bit će više nego zadovoljna :)

Danas ću se poigrat s njim pa vidjeti mobilnog Ryzena u akciji :)

 Postoji li nešto iste cijene i istih specifikacija, ali sa DVDRW?

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav.

Namjeravam sebi uzesti laptop do 7000kn max. Laptop bi prvotno bio namijenjen za gaming, ali bi se koristio i za multimediju. I sad trenutno najbolji laptop što sam našao je 
https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-pavilion-gaming-15-cx0024nm-4ub43ea.aspx

 

Međutim jedan prijatelj tvrdi da od HP Pavillion-a laptopi nisu napravljeni za gaming i da bih mogao imate problema s njima te da ako ću uzimati gamerski laptop da uzmem omen, legion ili predator. Međutim po samom internetu nisam uspio naći nekakve pretjerane probleme vezane uz taj laptop, ali jedan od problema koji mi se čini da bi mogao nastati prilikom kupnje tog laptopa (HP pavillion) je pregrijavanje, ali s obzirom da je laptop 63000 kuna, moga bih bez nekih većih problema uzesti vanjski hladnjak za nj i tako to balansirati.

Sad me najviše zanima ima li netko taj laptop te kakva su vaša iskustva s njime? Ako je stvarno loš može li netko predložiti nešto bolje? Veći mi je prioritet da je grafička GTX1050ti nego da ima SSD, jer SSD mogu naknadno ugraditi kod većine laptopa, a gradičku ne mogu.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja sam naletia na komentare kako ima problema sa pregrijavanjem, tako da te dobro prijatelj savjetovao. Vanjski hladnjak ne može pomoći pri većem opterećenju procesora.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Comrade kaže...

Pozdrav.

Namjeravam sebi uzesti laptop do 7000kn max. Laptop bi prvotno bio namijenjen za gaming, ali bi se koristio i za multimediju. I sad trenutno najbolji laptop što sam našao je 
https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-pavilion-gaming-15-cx0024nm-4ub43ea.aspx

 

Međutim jedan prijatelj tvrdi da od HP Pavillion-a laptopi nisu napravljeni za gaming i da bih mogao imate problema s njima te da ako ću uzimati gamerski laptop da uzmem omen, legion ili predator. Međutim po samom internetu nisam uspio naći nekakve pretjerane probleme vezane uz taj laptop, ali jedan od problema koji mi se čini da bi mogao nastati prilikom kupnje tog laptopa (HP pavillion) je pregrijavanje, ali s obzirom da je laptop 63000 kuna, moga bih bez nekih većih problema uzesti vanjski hladnjak za nj i tako to balansirati.

Sad me najviše zanima ima li netko taj laptop te kakva su vaša iskustva s njime? Ako je stvarno loš može li netko predložiti nešto bolje? Veći mi je prioritet da je grafička GTX1050ti nego da ima SSD, jer SSD mogu naknadno ugraditi kod većine laptopa, a gradičku ne mogu.

 Imam ti ja takav sa i5 8300h+1050 gtx i igro sam ac odisey na 30fps lock 7-8 sati u komadu. Bio je vruč, ali nikakvih problema s performansama do sad nisam osjetio

#fsb
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gug kaže...
Virty kaže...
zoharbizo kaže...

Kupio sam ga.

Laptop ide punici, bit će više nego zadovoljna :)

Danas ću se poigrat s njim pa vidjeti mobilnog Ryzena u akciji :)

 Postoji li nešto iste cijene i istih specifikacija, ali sa DVDRW?

 

 

nasao sam samo 17incni model, i to od HPa:

 

https://www.ekupi.hr/HP-17-ca0013nm-5SV08EA-prijenosno-racunalo-1374584.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ali uvijek mozes kupiti odvojenu przilicu i samo uštekati kad ti zatreba:
https://www.chipoteka.hr/artikl/76558/dvdrw-transcend-usb-20-slim-ext-6106996033?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 18:43 (BoTiA).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam mašinu u rangu između 2000 do 3000 kn. Dovoljno jako za Facebook igre i pokrenut FullHD film bez da se krene preznojavat. Disk drive nebitan, Windowsi nebitni i SSD nebitan pod uvjetom da ga mogu uvalit naknadno.

 

Ako postoji kakav best buy da je do 3500kn možda bi i to išlo nekako.

Well that was pretty fu*kin ninja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa :D

 

Zanima me da li netko zna da li ovaj Lenov laptop ima ssd ili podržava ga? jer bi volila povečati radnu površinu ako ide nekako..hitno je i hvala!

 

 

https://www.a1.hr/privatni/uredaji-uz-pakete

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Miki_16 kaže...

Pozdrav ekipa :D

 

Zanima me da li netko zna da li ovaj Lenov laptop ima ssd ili podržava ga? jer bi volila povečati radnu površinu ako ide nekako..hitno je i hvala!

 

 

https://www.a1.hr/privatni/uredaji-uz-pakete

 koliko vidim taj laptop ima 32GB eMMC kao memoriju, znači nema SSD

e sad... da li ima slobodan M.2 utor za ugradnju SSDa to neznam, najbolje je da pitas direktno u servisu i da im navedes tocan serijski broj racunala ...

 

trazio sam po webu taj podatak ali ga nisam našao, vidio sam samo diskusiju za IdeaPad 120s ... da li je drugacije na tom modelu ne bih znao:

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-IdeaPad-1xx-3xx-5xx-7xx/Possible-hard-drive-upgrade-on-Ideapad-120s-with-emmc/td-p/3900635

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Molio bih pomoć oko kupnje novog laptopa budzet mi je 4500kn(eventualno cu uspjet dogurat do 5). Laptop bi mi koristio za surfanje, nesto programiranja i nesto malo gaminga i shvatio sam da mi graficka treba mx150, a procesor najbolje i5 8250u. E sad problem imam s HDD i SSDom, jer nijedan laptop na koji sam naisao u tom rangu ne nudi oboje( ili ili) pa bi onda mogao dati 5000 za laptop koji nudi sve u paketu ili 4500kn za laptop bez SSDa, ali u koji se isti moze ugraditi. Hvala unaprijed na pomoci.

The european cannon is here!
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
entertainer kaže...

Pozdrav,

Molio bih pomoć oko kupnje novog laptopa budzet mi je 4500kn(eventualno cu uspjet dogurat do 5). Laptop bi mi koristio za surfanje, nesto programiranja i nesto malo gaminga i shvatio sam da mi graficka treba mx150, a procesor najbolje i5 8250u. E sad problem imam s HDD i SSDom, jer nijedan laptop na koji sam naisao u tom rangu ne nudi oboje( ili ili) pa bi onda mogao dati 5000 za laptop koji nudi sve u paketu ili 4500kn za laptop bez SSDa, ali u koji se isti moze ugraditi. Hvala unaprijed na pomoci.

 

evo, bez SSDa, Acer 5, i5 i MX150:

https://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-nxgt1ex021-156-1920x1080-intel-core-i58250u8gb-ram1tb-hdd-nvidia-geforce-mx150-2gb/128715?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

SSD bi se trebao moci ugraditi naknadno, ipak za svaki slucaj prije kupnje to provjeri sa ovlastenim servisom <tehnicka_podrska@mrservis.hr>

 

na zalost ne mogu naci u kompletu (SSD i HDD) za 5000 kn ... vjerovatno se prodalo

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 16:58 (BoTiA).
14 godina
moderator
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
entertainer kaže...

Pozdrav,

Molio bih pomoć oko kupnje novog laptopa budzet mi je 4500kn(eventualno cu uspjet dogurat do 5). Laptop bi mi koristio za surfanje, nesto programiranja i nesto malo gaminga i shvatio sam da mi graficka treba mx150, a procesor najbolje i5 8250u. E sad problem imam s HDD i SSDom, jer nijedan laptop na koji sam naisao u tom rangu ne nudi oboje( ili ili) pa bi onda mogao dati 5000 za laptop koji nudi sve u paketu ili 4500kn za laptop bez SSDa, ali u koji se isti moze ugraditi. Hvala unaprijed na pomoci.

Evo na akciji

https://www.adm.hr/product.asp?product=prijenosno-racunalo-acer-aspire-a515-51g-52zx-156-fhd-i5-8250u-16ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-mx130-2gb-linux-nxgwhex005&code=96554

I uzmeš si neki M.2 SSD. ide u njega sigurno.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa. 

 

Tražim laptop za brata, nešto do cca 6000 kuna, 13" dijagonala jer je naglasak na što lakšem prijenosniku zbog čestog boravka izvan ureda. Poslovna je namjena, dakle, grafika nije bitna. Naravno, bilo bi dobro da ima što jače specifikacije u vidu procesora, memorije. Nisam baš u toku sa generacijama procesora koje trenutno slove kao aktualne, al pretpostavljam da mu je i5 procesor novije generacije dovoljan, te 8gb rama. SSD je nameće kao logičan izbor za pohranu. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

podrav,

 

moze preporuka za laptop..ovo je prvi laptop koji kupujem u zivotu, do sada sam samo na stolnim racunalima radio..

 

laptop bi se koristio za everyday surfanje, nesto programiranja, photoshop, i da moze vrtiti fhd filmove bez problema..

volio bi da je cim tiši u radu..eto ako neko ima neku preporuku za cim manje para..

 

za igre nece sluzit dakle to je nebitno..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
XXX-Man kaže...
entertainer kaže...

Pozdrav,

Molio bih pomoć oko kupnje novog laptopa budzet mi je 4500kn(eventualno cu uspjet dogurat do 5). Laptop bi mi koristio za surfanje, nesto programiranja i nesto malo gaminga i shvatio sam da mi graficka treba mx150, a procesor najbolje i5 8250u. E sad problem imam s HDD i SSDom, jer nijedan laptop na koji sam naisao u tom rangu ne nudi oboje( ili ili) pa bi onda mogao dati 5000 za laptop koji nudi sve u paketu ili 4500kn za laptop bez SSDa, ali u koji se isti moze ugraditi. Hvala unaprijed na pomoci.

Evo na akciji

https://www.adm.hr/product.asp?product=prijenosno-racunalo-acer-aspire-a515-51g-52zx-156-fhd-i5-8250u-16ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-mx130-2gb-linux-nxgwhex005&code=96554

I uzmeš si neki M.2 SSD. ide u njega sigurno.

 pazi, ovdje je MX130 i razlika je u odnosu na MX150 .. ono sto sam mu ja linkao je sa MX150

14 godina
moderator
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...

 pazi, ovdje je MX130 i razlika je u odnosu na MX150 .. ono sto sam mu ja linkao je sa MX150

 U pravu si, bio sam uvjeren da je 130 u ovom koji si linkao. 

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
punkrockos kaže...

podrav,

 

moze preporuka za laptop..ovo je prvi laptop koji kupujem u zivotu, do sada sam samo na stolnim racunalima radio..

 

laptop bi se koristio za everyday surfanje, nesto programiranja, photoshop, i da moze vrtiti fhd filmove bez problema..

volio bi da je cim tiši u radu..eto ako neko ima neku preporuku za cim manje para..

 

za igre nece sluzit dakle to je nebitno..

 

 

da li ti ovo odgovara, za oko 3000 kn?

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gy9ex-019-ryzen-3-2200u-4gb-ssd-256gb-radeon-vega-3-15-6-led-fhd-linux-crno-014650322?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

 

7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
punkrockos kaže...

podrav,

 

moze preporuka za laptop..ovo je prvi laptop koji kupujem u zivotu, do sada sam samo na stolnim racunalima radio..

 

laptop bi se koristio za everyday surfanje, nesto programiranja, photoshop, i da moze vrtiti fhd filmove bez problema..

volio bi da je cim tiši u radu..eto ako neko ima neku preporuku za cim manje para..

 

za igre nece sluzit dakle to je nebitno..

 Do 3000 kn ako ti ovo odgovara.

Got it memorized?
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

hvala na prijedlozima..vidim da su tu negdje, ovaj asus ima malu prednost ima duplo vise rama, i ima opticki drive zlu ne trebalo..ostalo je koliko vidim vise manje isto..da li ce integrirana grafa posluzit?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav trebao bi mi laptop isključivo za internet i odigrati ponekad igrice za kartanje, tetris i slične znaci ništa nije zahtjevno namijenjen je za tatu, pomogućnosti da ima SSD i ako ima mogućnost da se stavi HDD imam doma od starog laptopa pa bi mu ga ugradio, poželjno što jeftinije da se prođe 

PSlamnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
punkrockos kaže...

hvala na prijedlozima..vidim da su tu negdje, ovaj asus ima malu prednost ima duplo vise rama, i ima opticki drive zlu ne trebalo..ostalo je koliko vidim vise manje isto..da li ce integrirana grafa posluzit?

 integrirana grafa bi ti trebala biti sasvim dovoljna .. mozes uzeti i malo noviju intelovu integriranu graficku

 

http://www.prosat.hr/default.aspx?pid=61259&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

inace, ryzen ima dosta jacu integriranu grafiku naspram intelovih procesora

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pero1998 kaže...

pozdrav trebao bi mi laptop isključivo za internet i odigrati ponekad igrice za kartanje, tetris i slične znaci ništa nije zahtjevno namijenjen je za tatu, pomogućnosti da ima SSD i ako ima mogućnost da se stavi HDD imam doma od starog laptopa pa bi mu ga ugradio, poželjno što jeftinije da se prođe 

 

da li ti ovo odgovara, za oko 3000 kn?

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gy9ex-019-ryzen-3-2200u-4gb-ssd-256gb-radeon-vega-3-15-6-led-fhd-linux-crno-014650322?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

ili par postova iznad, i3 kombinacija ... mislim da je to dvoje (Ryzen 3 ili I3) uz 4 GB RAMa i 256 GB SSD nekakav minimum za ugodan rad.. nazalost to nije jeftinije od 3000 kn

 

sve ostalo je tu negdje, tj ne moze se ocekivati aluminij ili nekakav solidniji ekran u toj klasi

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok,

Trebao bih savjet za kupnju laptopa. Laptop je za curu i osim uobicajenih stvari (browsing, film, word, excel itd) koristila bi ga kada bi doma radila nesto vezano uz posao  Geodet je i ponajvise se to odnosi na autocad ali i recimo qgis, surfer ili Magnet tools.

Iako nemam pojma pretpostavljam da je integrirana graficka onda dovoljna (ili se varam?) , ssd bi bio must have, 8 gb rama i neki posteni proc? Moze li se naci nesto takvo da je ok za 5,5k?

Ovako nesto mi je zapelo za oko ali nisam siguran je li to best buy jer me malo smeta ovaj undervoltani procesor.

https://www.ekupi.hr/Asus-VivoBook-S15-S530FA-BQ048T-Gun-Metal-prijenosno-racunalo-1377223.aspx

 

 

Takoder bi plus bio da je laptop relativno lagan za trenutke kada bi ga nosila na posao iz kojegod razloga i operativni sustav ne mora imati, stovise ako ga laptop nema jos bolje -zbog cijene naravno. Ovaj asus je nekakav max sto se tice cijene koji bi se izdvojio, dakle do nekih 5,7k ne vise od toga. 

Hvala unaprijed na pomoci i savjetima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 14:28 (Quine-Mccluskey).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nisam stučnjak za autocad i sl. pa ne znam da li je lap kojeg si postao dovoljno jak za to što pitaš, ali ovdje imaš stroj istih performansi za 3.999 kn, SSD 256 GB, 8GB RAM, i5 8.gen. mase 1.77 kg bez OS-a.

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=hp%2015-da0103ng&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na linku, ono tada definitivno nije best buy.

Ma nisam ni ja strucnjak i zato radije pitam nego da savjetujem i uzimam nesto a nemam pojma. Ocito se moze naci i za manje novce ona konfa. Postoji li onda nesto "jace" do te cifre od 5,5 a da vrti ove stvari bez problema?

Isprike na ovakvim blesavim upitima ali znate kako je :)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Quine-Mccluskey kaže...

Hvala na linku, ono tada definitivno nije best buy.

Ma nisam ni ja strucnjak i zato radije pitam nego da savjetujem i uzimam nesto a nemam pojma. Ocito se moze naci i za manje novce ona konfa. Postoji li onda nesto "jace" do te cifre od 5,5 a da vrti ove stvari bez problema?

Isprike na ovakvim blesavim upitima ali znate kako je :)

 

Ovo i mene zanima jer sam u slicnoj situaciji.

Kolko sam uspio iskopati na internetu CAD programi uglavnom rade single-core pa im je dosta bitan procesor i veliki takt.

Graficka imam osjecaj da je neka 2GB srednja klasa cisto dovoljna, al ako neko zna vise neka slobodno napise.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 17:31 (Hocus Focus).
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar dan

 

Kupio bih laptop u vrijednosti od 5000do 6000 

Više bi mi trebao za gaming nego za posao.

 Pa Vas molim neke preporuke.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice