Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.056.675
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

malo reklama, ali cijena je...

7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, pošto sam totalno van toka, a došlo je vrijeme za novi komp, trebao bih preporuku. Laptop bi se koristio mahom za multimediju, ali mi je bitno da može PES19 i Overwatch pokrenuti sa 60fps. Također, SSD je pod mus. Išao bih do nekih 5k kuna maksimalno, ako može manje, još bolje. Windowsi nisu potrebni, a sve preporuke dobrodošle.

 

Napomenuo bih da nemam baš dobra iskustva sa amd-ovim komponentama u laptopima pa sam odmah skeptičan prema vega-ma i ryzenima u prijenosnicima. Ne znam dal' mi je skepsa opravdana ili su riješili silne probleme sa glitchevima, driverima i pregrijavanjem koje sam ja iskusio na vlastitoj koži...

 

Dal' postoji bolja opcija od ovog Ideapad 330 ?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 17:30 (Levistej).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

mozda ovaj, piše da ima i IPS ekran, Acer 5 ima malo aluminija na kućištu:

https://www.mikronis.hr/acer-aspire-5-intel-core-i5-8265u-1-60ghz-8gb-256gb-ssd-w10h-15-6-full-hd-nvidia-geforce-mx150-2gb-p-n-nx-h5pex-003.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 a da li je MX150 dovoljna za te igrice to ćeš morat sam provjeriti ... ima videa na yt pa baci oko :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 18:13 (BoTiA).
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.ekupi.hr/HP-15-db0038nm-5SX76EA-prijenosno-racunalo-1374580.aspx

 

Sto kazete na ovo gore? Ima li bolje za te novce, ukljucujuci oglase na njuskalu?

 

Namjena bi bila filmovi, i pojoja nezahtjevna igra tipa lol, hearthstone..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
fanaticni gejmer kaže...

https://www.ekupi.hr/HP-15-db0038nm-5SX76EA-prijenosno-racunalo-1374580.aspx

 

Sto kazete na ovo gore? Ima li bolje za te novce, ukljucujuci oglase na njuskalu?

 

Namjena bi bila filmovi, i pojoja nezahtjevna igra tipa lol, hearthstone..

pogledaj i ovo:

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gy9ex-019-ryzen-3-2200u-4gb-ssd-256gb-radeon-vega-3-15-6-led-fhd-linux-crno-014650322?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li ovaj HP koji bi mi služio za surfanje i filmove treba imati još 4GB RAM-a?

 

 

Dvoumim se između njega i onog Acera koji je ovdje već spominjan na temi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

surfati se moze i sa 4 GB RAMa ... samo sa manje otvorenih tab-ova ... 8 GB je svakako preporučljivo

 

najpametnije ti je pogledat oba laptopa u živo ... i usporedit kvalitetu izrade i svjetlinu ekrana...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovaj HP na linku gore sam pogledao uživo u dućanu prošli tjedan doduše ne taj nego jedan drugi iz serije HP 17, ali svi su ti modeli iz HP 15 i HP 17 serije isti samo što su 15 i 17 oznake za veličinu monitora, sve ostalo je identično. Dopala mi se kvaliteta izrade, čini se čvrsta plastika, pomicao sam poklopac lapa gore dole nekoliko puta sve 5 ništa ne škripi, ne pleše, ne zapinje, ide baš onako kako treba srednje tvrdo, ni lako ni teško. Touchpad mu ima dvije tipke na što sam anvikao, Acerov to nema njemu je čitav TP jedna velika tipka.


Acera nisam vidio uživo, ali mi izgleda robusniji, što bi bilo i logično jer je 0,33 kg teži od HP 15 koji mi se više dopao jer je lagan kao pero, a poklopac tj monitor mu je tanak kao papir. U dimenzijama je HP tanji od ovog Acera za 3 mm, uži i kraći još i više.


Ja inače u prosjeku imam dnevno otvoreno max 2-3 taba u FF jer je lakši na sistemu, preporodio sam se kad sam na ovom svom deset godina starom HP-u s kojeg tipkam nakon dosta godina (od ver 12) deinstalirao Chrome, browser sada leti. ;)


Nazvao sam servisera u svom gradu koji servisira HP i kaže mi da ne kupujem seriju 15 jer je lap krhak pošto je jako tanak i da pri naglom otvaranju poklopca može isti puknut ako nisam pažljiv. Savjetovao mi je da kupim Pavilion, ali za to nemam love, u stvari imam, ali ne želim dat jer mi njegova konfa ne treba pošto nisam gamer nego samo surfam i skinem pa pogledam kakav film.

Čitao sam po netu da je RAM jednako važan kao i CPU i SSD pa se neću kockat s time, vjerojatno odlučiti za HP 15 s dodatnom ugradnjom 4GB RAM-a, neka mi to naprave u Micronisu i tako nadopunjenog mi pošalju da zadržim trogodišnje jamstvo.

Inače HP daje 3 g. garancije, Acer 2 HP-u trajanje baterije HP- je preko 10 h, a Aceru oko 4 h. HP ima 2 3.1 USB, a Acer samo jedan 3.1 konektor. Možda je kod HP-a i AC wireless jači nego u Acera što mi je bitno jer se ne spajam kablom. Teška odluka, volio bih imati robusniji lap, ovaj moj stari HP je kao tenk, ima 2,5 kg i deset godina šta je sve prošao, gdje sam ga sve nosio ni ogrebotine nema, tvrda amsivna plastika na poklopcu, takvi se više ne izrađuju.

 

 

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pogledaj i ovo, cinimi se jos kao najbolja opcija, trenutno na akciji, metalno kućište, IPS ekran, 8 GB RAMa, osvijetljena tipkovnica:

 

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330s-Platinum-Grey-81FB0084SC-prijenosno-racunalo-1372602.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,trebam pomoc...

 

Lenovo IP 330-17.3 i7 8750h ili Dell Inspiron 17.3-5770 i7-8550U.

Najvise bi se koristio za emulatore,android aplikacije tu i autocad itd...ako imate neki bolji prijedlog do 9000kn javite.

Hvala.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ekipa,

 

gledam si uzeti neki polovni laptop. Često sam po Zg-u, trebalo bi mi neko prijenosno računalo koje nije ubitačno sporo i koje će mi vrtitit Stardew Valley, FTL, eventualno Fallout NV. Što da gledam, u kojem cjenovnom rangu?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U emmezeti su ovaj tjedan aceri na 10% popusta. Pa su mi 3 zapela z oko

14.0" incni acer swift 3, i5-8250U, 8gb DDR4, 256GB SSD, intel hd graphic. kuciste aluminij, kosta 4229kn.  

 

15,6" incni aspire 5 sa i5-8265U, 8gb DDR4, 256GB SSD, nvidia geforce mx150,2gb, aluminij kuciste, 4949kn

 

15,6" incni aspire 3. amd ryzen 5 2500U, 8gb DDR4, 256GB SSd, amd radeon vega graphic 8..  3869kn

 

 

koji od ova 3 je najbolji, jel se isplati dat 700kn vise za ovaj aspire u odnosu na swift ili je to sve tu negdje. Unapprijed zahvaljujem :)

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozz,

trazim gaming laptop/17inch. budget je 12000kn

ovo sam zasad nasao:

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=300_223&products_id=16754

 

ima li sta bolje u tom cjenovnom rangu?

tnx

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sta kazete za ovaj laptop ASUS S410UA 

https://www.links.hr/promo/happy-day-vinkovci

Isplati li se za 3000kn? Ili ima nesto bolje za tu cijenu. 

Primarno za rad u officeu, surfanje i gledanje filmova.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

molim pomoć za odabir laptopa do 14 000 Kn,prvenstveno  za obradu fotografije, veći ekran ako je moguće , SSD ...

 

gledam ali stvarno neznam za koji se odlučit

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledam malo kombinacije laptopa i docking stationa... Kako nema laptopa ispod cca 6000 kn koji se moze spojit na docking station, gledam port replicatore - jel ima tko iskustva s njima, radi li to ok ?

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

radi OK i jedno i drugo ... naravno, docking je puno bolja opcija

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok! Već se dugo ne mogu odlučiti koji laptop da kupim pa bih voljela vašu pomoć! :)

 

Što laptop mora imati:

 

- Bateriju koja drži minimalno 3-4h dok surfam, pišem u wordu isl. (još bolje ako je 6h+)

- 8GB rama (zbog multitaskanja isl.)

- Procesor: barem Ryzen 3 (ili intelov ekvivalent) ako je moguće :)

 

Grafička mi nije važna, laptop bi ugl. koristila za faks, za gejming imam komp.

 

Ne bih htjela izdvojiti više od 4000kn za laptop ako stvarno nije potrebno.

 

Pliz pomognite, nikako ne mogu naći dobar laptop, a hitno mi treba!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Krisi kaže...

Bok! Već se dugo ne mogu odlučiti koji laptop da kupim pa bih voljela vašu pomoć! :)

 

Što laptop mora imati:

 

- Bateriju koja drži minimalno 3-4h dok surfam, pišem u wordu isl. (još bolje ako je 6h+)

- 8GB rama (zbog multitaskanja isl.)

- Procesor: barem Ryzen 3 (ili intelov ekvivalent) ako je moguće :)

 

Grafička mi nije važna, laptop bi ugl. koristila za faks, za gejming imam komp.

 

Ne bih htjela izdvojiti više od 4000kn za laptop ako stvarno nije potrebno.

 

Pliz pomognite, nikako ne mogu naći dobar laptop, a hitno mi treba!

 

pogledaj ovo dvoje:

 

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330s-Platinum-Grey-81FB0084SC-prijenosno-racunalo-1372602.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-A515-51-37FT-NXGPAEX020-prijenosno-racunalo-1356238.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

 

 

 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za Ideapad 330 sam čula da je navodno užasan, pogotovo što se tiče baterije (piše 6h, a drži cca. 1.5h)

 

Acer Aspire 5 izgleda dobro, no nigdje ne mogu naći review za tu verziju koja se nudi. Netko kupovao, ima iskustva?

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ja imam Aspire 5 ... sa i3 procesorom (i sa odvojenom grafikom) ... ali moja verzija ima i IPS ekran i osvijetljenu tipkovnicu ... nisam siguran da to ima ova koju sam linkao

poprilicno sam zadovoljan s njim (kućište, tipkovnica, ekran) ...  sto se tice officea i surfanja brz je (SSD)... bateriju nisam ozbiljnije testirao

 

ovdje imas test od lenova, 330s ... sa i5 procesorom:

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-IdeaPad-330S-15IKB-i5-8250U-UHD620-Laptop-Review.332226.0.html

 

 

a ovdje lenova 330 sa Ryzen 3 procesorom:

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-IdeaPad-330-15ARR-Ryzen-3-2200U-Vega-3-Laptop-Review.333204.0.html

 

kolio vidim i na ovom testu su istakli da mu baterija nije jača strana ... u usporedbi sa drugim laptopima:

The IdeaPad 330 only reaches subpar results in our practical Wi-Fi test. It made last place in our comparison table with a runtime of just under 2:30 hours.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 13:55 (BoTiA).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala puno na odgovoru :)

Vidjela sam u reviewu da Acer 5 sporo hvata wi-fi - istina ili laž?

Što se tiče baterije, nije mi važno znati sad baš točno koliko točno traje, već da li je više u rangeu 1.5-2h ili ipak 4h+. Predavanja mi znaju trajati po 2 i pol sata, i onda još ako se zaredaju takva dva... ugl., samo da budem sigurna da će preživiti na faksu.

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko si platio taj Aspire 5? Vrlo rijetko tako slab hardware (i3) ima osvjetljenu tipkovnicu ja to kod Acera još nisam vidio. I kad si ga kupio? Planiram kupiti Aspire 3 sa Ryzen 5 i 8 GB RAM, SSD ali nema osvjetljene tipkovnice niti IPS ekran. A volio bih da ima ;).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Laptop: ACER ASPIRE 5 NX.GS3EX.001 notebook 15.6
Procesor: Intel Core i3-7100U (3 MB L3 cache, 2.4 GHz)
Radna memorija: 4GB DDR4
Tvrdi disk: 256GB SSD
Zaslon: 15.6 FHD 1920x1080 IPS LED
Grafika: nVidia GeForce MX150 2GB DDR5

 

ovo imam ... plaćeno 4100 kn (prije otprilike godinu dana), tipkovnica je osvijetljena

i nemam problema sa WiFijem

 

procesor je sasvim dovoljan za surfanje i office ... a ako zapne lako dodam jos RAMa

takodjer, MX150 vrti i Fortnite (ali tada ventilator radi na max)

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 14:05 (BoTiA).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovoru, dosta si ga skupo platio. Sad je duplo jača konfiguracija 400 kn jeftinija, osim što nema osvjetljene tipkovnice i IPS monitor.

Dvojezgreni i3 7. generacije je 40% slabiji od i3 8. generacije, a Quad core (6 thread) AMD Ryzen 5 2500U je po testovima približno u rangu s četverojezgrenim (6 threadova) i5 8. generacije.
Acer nažalost u jaču konfu u ovom modelu nije ubacio osvjetljenu tipkovnicu i IPS ekran, no meni je kod odabira prioritet ipak jači hardware.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 15:27 (buld).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Da tako je..pale su cijene u ovih godinu dana ...
Sa druge strane, meni je ovo više nego dovoljno za surfanje i office ...

IPS ekran je velika razlika u odnosu na TN, da sada kupujem ne bih uzimao bez toga.

..to što si linkao je Acer 3 a ovo kod mene je Acer 5 koji je ipak malo kvalitetniji po izvedbi kućišta

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 19:41 (BoTiA).
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

IPS panel nije nikakvo čudo jer se to vidi u cjenovnom rangu, laptopi s kvalitetnom rezolucijom koštaju min. duplo više jer im je kvaliteta ekrana u pixelima pa oni bolji monitori imaju rezoluciju od 3840 x 2160, a ne skromnih 1920 x 1080 kao ovi koje mi kupujemo za 4.000 kn. To što se na IPS ekranu slika vidi bolje iz raznih uglova gledanja meni ne znači puno jer ja ekran laptopa uvijek gledam iz onog najoptimalnijeg kuta kada sam točno ispred njega. Ovaj Acer kojeg imam namjeru kupiti ima oznaku "Comfy Wiev" što bi za mene koji se ne bavim obradom fotografije nego samo pogledam kakav film trebalo bit zadovoljavajuće. Evo što kažu na internetu za IPS vs TN panel: "If you are mostly purely gaming/watching movies etc on your monitor you will most likely be satisfied with a TN panel, if you need high quality color reproduction and calibration for photo editing etc then you would most likely want a IPS type panel."

 

Aspire 5 i Aspire 3 imaju izgledom u dlaku isti design i izvedbu samo je Aspire 5 10 dkg teži, dakle sadrže otprilike istu količinu plastike, ali zato lošiji hardware za te novce mislim da nisi mogao kupiti i da si htio. Još par godina pa nećeš s tim slabašnim dvojezgrenim i3 7. generacije i skromnih 4 GB RAM-a (zbog kojih CPU radi pod većim opterećenjem), moći normalno vrtiti Windows 10 koji je nakon svakog velikog upgradea (dva puta godišnje) krcatiji nekim novim nepotrebnim dodacima koji zahtjevaju što jači hardware, a koje iz Windowsa ne možeš ni isključiti ili deinstalirati, a o multitaskingu da i ne govorim. Više bi snage dobio da si kupio neki pentium Quad core nego ovaj slabašni dvojezgreni i3 7. generacije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 21:03 (buld).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ram se lako nadogradi, Acer 5 ima i aluminija za razliku od Acer 3, a bilo je puno diskusije na ovom forumu o snazi Pentiuma i i3 i jasno je da je i3 jači i bolji procesor....

Glede IPSa i TNa ... Stavi jedan do drugog i pogledaj u živo...to ti je najbolja usporedba 😀

Uglavnom.. danas se za iste novce kupi jača konfiguracija...to bi bila poanta priče zar ne?

A to je i očekivano...
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 21:32 (BoTiA).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa i nije, nova tehnologija, nova arhitektura CPU-a bi logički trebala koštati više, a ne manje. Čuo sam od stručnjaka neke kritike na i3 i čovjek kaže da se nagledao tih slabašnih dvojezgrenih i3 a u tu grupu spada ovaj tvoj 7. generacije jer su laptopi s Pentiumom Quad core u istom cjenovnom rangu kao i ovi s i3 7. generacije.

Što se tiče dodatne ugradnje RAM-a ako ti je lap još pod garancijom moraš je ugraditi isključivo u ovlaštenom servisu inače gubiš jamstvo. A službeni servisi Acera, kao i HP-a, samo Zagrebu. Em te oderu na ugradnji (ugradnja RAM-a koji košta 320 kn Kingston 4 GB naplate skoro 500 kn), em plaćaš slanje, em si bez lapa tjedan dana. Ja nisam iz ZG pa mi je to sa naknadnom ugradnjom neprihvatljivo.
Nego gdje ti je aluminij u konstrukciji laptopa? Na poklopcu? Mislio sam da je laptop sav od plastike.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 22:56 (buld).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, imam jedno pitanje za vas pa ako mozete pomozite.

Ne mogu se odluciti izmedu sljedecih laptopa:

-acer swift 3 

-asus zenbook ux433 

-hp envy 13

 

Sva tri modela dolaze sa i5 procesorima, 8 Gb RAM i 256 SSD.

 

Ono sto me muci jest pitanje koji od navedenih laptopa po vama ima najbolji monitor, bateriju i opcenito kvalitetu izrade. Asus je 700 kn skuplji od druga dva laptopa, ali ako je bolji spreman sam dati vise za njega. Zbog potreba koristenja gledao sam sva tri modela sa ugradenim win 10.

 

Zahvaljujem unaprijed na pomoci, kao i do sada kad ste davali savjete.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice