Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.034.422
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
LOL123 kaže...

Pozdrav !

 

Molim za pomoć oko prijenosnog računala...

 

Budžet oko 4000kn (koja stotka više)

 

Namjena: uredski poslovi i igranje pokoje igre (ništa zahtjevnog)

SSD i 17,3'' po mogućnosti...

 

ovo mi zapalo za oko kao neki best buy:

 

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-17-ca0013nm-5sv08ea.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

ima možda nešto bolje ?

 

Hvala

 

KLIK za manje para jaca grafa.

Origin/Steam/YouTube : Dom1natoRRR
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bolja grafa ali..

Manji ekran

Nema SSD

Proc slabiji

 

Primarna upotreba je za office

Igranje sporedno.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li je ovo OK ponuda?

 

https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GP8EX.023/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

I uz njega ide dodatne 3g garancije preko Uniqua osiguranja gratis.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
iandic kaže...

Da li je ovo OK ponuda?

 

https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GP8EX.023/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

I uz njega ide dodatne 3g garancije preko Uniqua osiguranja gratis.

 da

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sad kad je kolega iandic bacio link na akciju elipsa za acere malo sam i tamo pogledao...

 

Pa mi je zapeo ovaj za oko https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GT1EX.001/, odgovara mi i procesor i memorija, čini mi se da je i grafička solidna, ima win 10, jedino što me muči je da ima 8 gb RAM-a bez mogućnosti nadogradnje...

@iandic da li možda imaš info što znači tih 5 godina sigurnosti kod elipsa (2 god. garancija + 3 god. sigurnosti)?

 

Druga opcija mi je ovaj dell https://www.bijela-tehnika.com/dell-prijenosno-racunalo-vostro-3578-n2072wvn3578emea01190/0386039/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click, slična konfiguracija, osim što ima mogućnost nadogradnje RAM-a do 16 gb, i ima optički disk... Nema win 10, ali koliko vidim to se da jeftino srediti preko e-baya...

 

Da li imaju još neke razlike koje bi mogle biti bitne a da ih nisam skužio (baterija, priključci...)? Da, Acer ima IPS ekran, koliko je to stvarno bolje?

 

Hvala unaprijed ako neko može pomoći...

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@BoTiA: Hvala, i meni se čini kao fer ponuda, pogotovo zbog 5 g garancije. 

 

@Gnajskrim_1: To je 2g standardne garancije, a ostale 3g pokriva Uniqua osiguranje tj. oni plaćaju popravak. U slučaju reklamacije se obraća njima i šalje laptop direktno na servis preko kurirske službe koju oni odrede.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gnajskrim_1 kaže...

Sad kad je kolega iandic bacio link na akciju elipsa za acere malo sam i tamo pogledao...

 

Pa mi je zapeo ovaj za oko https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GT1EX.001/, odgovara mi i procesor i memorija, čini mi se da je i grafička solidna, ima win 10, jedino što me muči je da ima 8 gb RAM-a bez mogućnosti nadogradnje...

@iandic da li možda imaš info što znači tih 5 godina sigurnosti kod elipsa (2 god. garancija + 3 god. sigurnosti)?

 

Druga opcija mi je ovaj dell https://www.bijela-tehnika.com/dell-prijenosno-racunalo-vostro-3578-n2072wvn3578emea01190/0386039/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click, slična konfiguracija, osim što ima mogućnost nadogradnje RAM-a do 16 gb, i ima optički disk... Nema win 10, ali koliko vidim to se da jeftino srediti preko e-baya...

 

Da li imaju još neke razlike koje bi mogle biti bitne a da ih nisam skužio (baterija, priključci...)? Da, Acer ima IPS ekran, koliko je to stvarno bolje?

 

Hvala unaprijed ako neko može pomoći...

 

Ovaj ACER  ASPIRE 5 je super kupnja za 4400 kn:

 

Procesor: Intel Quad i5-8250U (6M Cache, up to 3.40 GHz)
Radna memorija: 8GB DDR4
Tvrdi disk: 256GB SSD
Zaslon: 15.6 FHD 1920x1080 IPS LED
Grafika: nVidia GeForce MX150 2GB DDR5
OS: Windows 10 Home (64-bit)

 

Glede RAMa, 4 GB ti je zalemljeno na ploču, a 4GB je dodatno. Tu jednu pločicu možeš izvaditi i zamijeniti sa onom većeg kapaciteta, max 20GB ukupno.

IPS ekran je meni osobno super stvar, boje ne blijede kad se gledaju iz kosa

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molio bih preporuku multimedia laptopa do 3500-3700kn. 

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dblooder kaže...

Molio bih preporuku multimedia laptopa do 3500-3700kn. 

 

Hvala

Acer Aspire 3 Ryzen 5 2500U, 8GB, 256GB SSD, Radeon RX Vega 8, 15.6" LED FHD

 

nema na čemu

6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Paolo Maldini kaže...

Ima li netko preporuku za laptop sa VA panelom, po mogućnosti 17", što jeftiniji, a opet da ima barem AMD Ryzen 3 ili Intel i3. SSD nije uvjet ako ima DVD čitač kojeg mogu zamjeniti SSDom? Šteta da Nabava.net nema filter za vrstu panela, to bi jako olakšalo traženje...

Stvarno nitko nema laptop sa VA panelom?

16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ljudi, može li mi tko preporučiti dobar laptop za obradu videa, budžet je 7500kn, SSD minimalno 250GB + HDD za pohranu.

Hvala unaprijed

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@iandic - hvala za info, zvuči prilično dobra ta kombinacija sa 5 godina!

 

@botia - hvala za pomoć, i meni djeluje dobra ponuda, nemam iskustva sa IPS ekranima pa je dobro čuti i to!

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2019 7:30 (BoTiA).
13 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim mišljenje o ovom laptopu:

 

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330-81FL002LSC-prijenosno-racunalo-1359304.aspx

 

Treba mi prvenstveno za surfanje, gledanje filmova, obrada dokumenta (Office). Igrice mi nisu toliko bitne.

 

Nisam shvatio da li se može ugraditi posebno SSD.

 

AKo imate prijedlog 17 inch laptopa do 5500 kn koji je dobar prvenstveno za multimediju molim savjet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

čuj ako ćeš ti dograđivat RAM onda je to više nije laptop do 3.000 kn.

 

a ako ti ugradnju RAM-a ne radi servis (jer ti ne smiješ na svoju ruku pošto u tom slučaju gubiš jamstvo) koji ti još to masno dodatno i naplati kao što su meni rekli u Micronisu da će mi u hp laptop s 4 GB RAM ugraditi besplatno dodatne 4 GB RAM-a pa će mi to doći još 445.55 kn više, a taj sam isti DDR4 našao na netu za 229 kn.

 

Ovaj quad core CPU koji sam preporučio je dobar ja imam dvojezgreni pentium 10 godina star i radi ko sat, ovaj će biti još i bolji, a grafička je manje bitna pa ne možeš na tom lapu igrat video igre, šta će joj bolja grafička i manje RAM-a pa CPU će joj se mučit i usporavat rad? Puno je bolja kombinacija amd quad core s 8 GB RAM-a ja nikad ne bi kupio lap sa 4 GB RAMA džaba ti je i bolji CPU gušit će se i usporavat.

 

A ako i dalje misliš ugrađivat RAM i platit sa slanjem lapa u servis njihovom skupom ugradnjom i sl pa zbroji sve troškove i koliko dugo nećeš imat lap na raspolaganju, onda dodaj još niti 200 kn pa za 3.599 kn imaš pravu stvar.

 

a gospođa traži lap do 3.000 kn vjerojatno samo za surfanje i pokoji film.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2019 11:05 (buld).
13 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trenutno najbolji izbor za te novce od cca 3500-3800kn je sa 2500U proc, 8gb ram i 256gb ssd laptop, ispod tog nebi ništa kupovao, ak se stvarno nema para onda n5000 proc i ssd, al da ne košta više od 2500kn. Šteta što uskoro dolaze noviji ryzen laptopi, al vjerojatno neće bit jeftini, tak da to otpada.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buld kaže...

 

a ako ti ugradnju RAM-a ne radi servis (jer ti ne smiješ na svoju ruku pošto u tom slučaju gubiš jamstvo) koji ti još to masno dodatno i naplati kao što su meni rekli u Micronisu da će mi u hp laptop s 4 GB RAM ugraditi besplatno dodatne 4 GB RAM-a pa će mi to doći još 445.55 kn više, a taj sam isti DDR4 našao na netu za 229 k

 Za HP laptope koje sam do sad koristio, u korisničkim uputama je jasno opisano kako si korisnik ugradi dodatnu memoriju, te ne vidim razlog zašto bi se zbog toga gubilo jamstvo.

Doduše, moguće da to postoji za modele kod kojih je ugradnja možda kompliciranija (skidanje čitavog poklopca itd.)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije mi poznato da i jedan ovlašteni servis računala dopušta korisniku otvaranje laptopa na svoju ruku i pri tome zadržavanje jamstva.

Znaš li zašto su oni vijci na laptopu crne boje? Zato da kada ga doneseš u ovlašteni servis dok je računalo pod garancijom da oni u servisu odmah vide po laku na vijcima da li je lap otvaran ili nije. Ako primjete da je lak na vijcima barem malo zguljen gubiš jamstvo.

A jedini ovlašteni servis za HP koji je btw, najprodavaniji brand u HR, nalazi se u Zagrebu. Pa ti vidi ako nisi iz ZG, a ja npr. nisam, hoćeš li slat laptop kurirskom službom koja nije jeftina i bit bez njega tjedan dana da bi ti oni masno naplatili ugradnju RAM-a. Zato sam predložio lap do 3.000 kn s 8 GB RAM-a koji se neće gušit u radu niti će iziskivat dodatna sredstva za nadogradnju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2019 12:41 (buld).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buld kaže...

čuj ako ćeš ti dograđivat RAM onda je to više nije laptop do 3.000 kn.

 

a ako ti ugradnju RAM-a ne radi servis (jer ti ne smiješ na svoju ruku pošto u tom slučaju gubiš jamstvo) koji ti još to masno dodatno i naplati kao što su meni rekli u Micronisu da će mi u hp laptop s 4 GB RAM ugraditi besplatno dodatne 4 GB RAM-a pa će mi to doći još 445.55 kn više, a taj sam isti DDR4 našao na netu za 229 kn.

 

Ovaj quad core CPU koji sam preporučio je dobar ja imam dvojezgreni pentium 10 godina star i radi ko sat, ovaj će biti još i bolji, a grafička je manje bitna pa ne možeš na tom lapu igrat video igre, šta će joj bolja grafička i manje RAM-a pa CPU će joj se mučit i usporavat rad? Puno je bolja kombinacija amd quad core s 8 GB RAM-a ja nikad ne bi kupio lap sa 4 GB RAMA džaba ti je i bolji CPU gušit će se i usporavat.

 

A ako i dalje misliš ugrađivat RAM i platit sa slanjem lapa u servis njihovom skupom ugradnjom i sl pa zbroji sve troškove i koliko dugo nećeš imat lap na raspolaganju, onda dodaj još niti 200 kn pa za 3.599 kn imaš pravu stvar.

 

a gospođa traži lap do 3.000 kn vjerojatno samo za surfanje i pokoji film.

 Quad Core CPU A8-7410 je zantno lošiji (otprilike 60-70% sporiji) u  usporedbi sa trenutnom ponudom (Ryzen 3 ili i3) a procesor sigurno nećeš mijenjati

Grafička je u procesoru ... Ryzen 3 ima odličnu integriranu grafiku za office i lagane igrice, ako zatreba

 

4 GB RAMa je dovoljno za pokoji film i lagano surfanje ... a dodatni se ugradi vrlo lako (ovlašteni ili neovlašteni, vratašca su sa zadnje strane, ne skida se cijelo kućište)

 

baš sam poslao mail ovlaštenom servisu glede ugradnje dodatnog RAMa, javim se kad dobijem odgovor

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2019 14:48 (BoTiA).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

4 GB RAM-a danas nije dovoljno za otvaranje aplikacije, svi stručnjaci na internetu savjetuju minimum 8 GB RAM-a, a tih 4 GB RAM-a u kombinaciji sa slabašnim dvojezgrenim AMD Ryzen 3 ili Intel core i3 svakako neće učiniti čuda.

Ugradnja RAM-a koliko god jednostavna bila mora ići preko vijaka na kojima će se vidjeti da su otvarani i garancija će ti prestati vrijediti.

Javi kad dobiješ odgovor jer su ga meni odavno poslali.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2019 14:48 (buld).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buld kaže...
4 GB RAM-a danas nije dovoljno za otvaranje aplikacije, svi stručnjaci na internetu savjetuju minimum 8 GB RAM-a, a konfiguracija u kombinaciji sa slabašnim dvojezgrenim AMD Ryzen 3 ili Intel core i i3 svakako neće učiniti čuda.

Ugradnja RAM-a koliko god jednostavna bila mora ići preko vijaka na kojima će se vidjeti da su otvarani i garancija će ti prestati vrijediti.

Javi kad dobiješ odgovor jer su ga meni odavno poslali.

glede stručnjaka, iz prve ruke ti mogu reći da sa 4 GB RAM-a nema problema ako osim ako ne otvoriš desetak/petnaest prozora u web pregledniku uz još word, excel, powerpoint i slično....

 

imam  kućno računalo i laptop sa 4 GB RAMa .... i ništa ne zapinje i ništa se ne ruši ... zamisli?

 

naravno, bolje je 8GB ... ili 16GB (a radim i na takvim računalima pa mogu usporediti) ali ako je dvojba između procesora ili RAMa  kojeg mogu unaprijediti ako mi bude trebalo, onda je u svakom slučaju bolje izabrati dobar procesor a RAM nadograditi ako bude potrebno, kroz par mjeseci, pa makar i uz 100 kn veću cijenu u servisu

 

a evo ti usporedba pa mozes pogledati kako se "slabasni dvojezgreni Ryzen" nosi sa četverojezgrenim A8:

https://technical.city/en/cpu/Ryzen-3-2200U-vs-A8-7410#built-in-video

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-3-2200U-vs-AMD-A8-7410-APU-2015-MCa/m480281vsm33754

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2019 15:00 (BoTiA).
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, molio bih vas preporuku za laptop do 3000kn + jos koja stotkica. Koristio bih ga za surfanje, office, mozda ponekad pokoju browser igricu i gledanje filmova.

 

Hvala puno!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pats123 kaže...

Pozdrav, molio bih vas preporuku za laptop do 3000kn + jos koja stotkica. Koristio bih ga za surfanje, office, mozda ponekad pokoju browser igricu i gledanje filmova.

 

Hvala puno!

 koji kod kupiš u tom cjenovnom rangu su ti dobri za to što si naveo

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?se=1160587

 

 

https://www.bug.hr/recenzije/acer-aspire-3-a315-41-r9fp-mobilni-ryzen--kralj-isplativosti-4473

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim preporuku laptopa za league of legends da pokrece na high barem sa 60 fps-a u cjenovnom rangu do 3000kn ako postoji takav

Najrađe iz dučana links ili hgspot

 

Hvala.

http://adf.ly/YW58m
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ima li itko iskustva sa Acer Swift serijom? Zanima me Acer Swift 1. Trebao bi mi jedan takav jer je malen, tanak, ima osvjetljenu tipkovnicu. Jedino me brine taj pentium 5000 procesor.

https://www.mikronis.hr/acer-swift-1-sf114-32-intel-pentium-silver-n5000-1-10ghz-4gb-128gb-ssd-linux-14-fhd-intel-uhd-graphics-605-p-n-nx-gxuex-008.aspx

Znam da se za te pare da kupiti puno bolji laptop ali meni treba nesto malo i prenosivo, lagano. Samo za youtube, pisanje, surfanje i filmove. Nista gaming na laptopu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gogy7 kaže...
Ima li itko iskustva sa Acer Swift serijom? Zanima me Acer Swift 1. Trebao bi mi jedan takav jer je malen, tanak, ima osvjetljenu tipkovnicu. Jedino me brine taj pentium 5000 procesor.

https://www.mikronis.hr/acer-swift-1-sf114-32-intel-pentium-silver-n5000-1-10ghz-4gb-128gb-ssd-linux-14-fhd-intel-uhd-graphics-605-p-n-nx-gxuex-008.aspx

Znam da se za te pare da kupiti puno bolji laptop ali meni treba nesto malo i prenosivo, lagano. Samo za youtube, pisanje, surfanje i filmove. Nista gaming na laptopu.

Pentium Silver N5000 (Gemini Lake) je cist ok SoC/CPU, odradit ce sve sto si naveo bez beda.

 

I prethodna generacija, Pentium N4200 (Apollo Lake) je OK, bilo je i Acer Swift 1 s njim (u 13" i 14" varijantama, novi je samo 14").

 

Starije od toga, N3700 (Braswell) i N35xx (Bay Trail-M) nebi preporucio.

 

Celerone Nxxxx takodjer izbjegavaj.

 

 

Sto se samog Acera tice, nisam imo prilike radit na novom Swift 1.

 

No doma imam Acer Swift 3 (14" sa i3) i Spin 1 (11" sa N4200) te sam radio na "starom" Swift 1 (13" sa N4200).

 

Sva 3 su slicno napravljena, metalni poklopac ekrana i palmrest te straznji poklopac od plastike.

 

Uglavnom, izrada, na sva 3, je OK, pogotovo ak pogledas malo kaki su drugi laptopi slicnog cijenovnog ranga... ova je "premium".

 

 

Ako gledas Swift 1 obrati pozornost da li dolazi sa eMMC ili pravim SSD-om.

 

eMMc je naravno sporiji (sad je opet pitanje koliko ti to znaci), ali ga danas sutra mozes zamijenit sa M.2 SATA SSD-om.

 

Ako tvornicki dolazi sa SSD-om, mozes ga samo zamijeniti drugim.. ne mozes ubacit eMMC :D

 

P.S. Ja sam isto bio skeptican u vezi kvalitete izrade pa sam otiso u trgovinu i fizicki vidio/"osjetio" Swift 3 prije kupnje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2019 14:39 (nathan.fake).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice