Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.040.736
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Molim vas još jednom, jel može netko pomoći?  

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buld kaže...


Ugradnja RAM-a koliko god jednostavna bila mora ići preko vijaka na kojima će se vidjeti da su otvarani i garancija će ti prestati vrijediti.

Javi kad dobiješ odgovor jer su ga meni odavno poslali.

 evo odgovor iz službenog servisa za Acer (mrservis)

 

Poštovani,

Možete i sami ugraditi RAM, ali na svoju odgovornost. Tvorničko jamstvo se neće izgubiti ako sami ugradite RAM, no ukoliko dođe do nekakvog oštećenja prilikom ugradnje, proizvođač može odbiti jamstvo.

Također tvorničko jamstvo ne pokriva dogradnje niti bilo kakve kvarove vezane uz dogradnje.

Cijena ugradnje RAM-a kod nas je 195,00kn.

 

 

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Homer Si. kaže...

 

Molim vas još jednom, jel može netko pomoći?  

 

od tih navedenih ovo mi je najbolji izbor:

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/hp-prijenosno-racunalo-17-ca0005nm-ryzen-5-2500u-8gb-ssd256gb-17-3hd-w10h-ybun019-?tab=parameters

 

 

razmisli i o ovom:

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-173-NXGVQEX020-prijenosno-racunalo-1370706.aspx

Full HD rezolucija ali bi trebalo ugraditi SSD (dodatnih 350-400 kn)

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 9:03 (BoTiA).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...
buld kaže...


Ugradnja RAM-a koliko god jednostavna bila mora ići preko vijaka na kojima će se vidjeti da su otvarani i garancija će ti prestati vrijediti.

Javi kad dobiješ odgovor jer su ga meni odavno poslali.

 evo odgovor iz službenog servisa za Acer (mrservis)

 

Poštovani,

Možete i sami ugraditi RAM, ali na svoju odgovornost. Tvorničko jamstvo se neće izgubiti ako sami ugradite RAM, no ukoliko dođe do nekakvog oštećenja prilikom ugradnje, proizvođač može odbiti jamstvo.

Također tvorničko jamstvo ne pokriva dogradnje niti bilo kakve kvarove vezane uz dogradnje.

Cijena ugradnje RAM-a kod nas je 195,00kn.

 

 

Ja sam pitao u Micronisu na čijoj je adresi i službeno HP zastupništvo za HR. Rekli su da samo oni mogu ugraditi RAM memoriju, a da se pritom ne izgubi jamstvo, cijena ugradnje je besplatna, a 4 GB RAM-a za ovaj HP laptop košta 445.55 kn. Inače isti taj RAM košta 224.90 kn

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buld kaže...

 a 4 GB RAM-a za ovaj HP laptop košta 445.55 kn. Inače isti taj RAM košta 224.90 kn

ok, znači jedini uvjet je da kupis kod njih i oni ti besplatno ugrade, pa imaš i jeftiniju opciju, 303 kn:

 

https://www.mikronis.hr/memorija-za-prijenosnike-4gb-ddr4-2400mhz-kingston-p-n-kvr24s17s6-4.aspx

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nemam jeftiniju opciju jer su oni izričito tražili da se ugradi onaj skuplji RAM od 445 kn. Jamstvo uvjetuju ugradnjom kod njih prilikom online kupovine samo trebam u košaricu ubaciti taj RAM kojeg su mi preporučili (poslali mi serijski broj u e-mailu) uz napomenu da želim ugradnju i oni će mi ga ugraditi besplatno i pritom neću izgubiti jamstvo. No ako se ja odlučim učinit to kući (htio sam uštedjeti i ugraditi onaj isti takav model, ali skoro duplo jeftiniji) gubim trogodišnje jamstvo.
Ima još jedan problem zašto ću najvjerojatnije odustati od kupnje tog laptopa, a to je da na njihovoj stranici za podršku u sva tri browsera FF, IE i Chrome ne mogu mi se prikazati driveri za download kada utipkam model toga laptopa. Isto mi se događa kada utipkam i bilo koji drugi model HP.

Na Acerovoj stranici mi bez problema prikazuje drivere za download, pa ću se zbog toga iako mi se Acer ni malo ne sviđa (lošija baterija, lošiji touchpad, nedostatak USB-a 3.1, crna boja koju ne mogu smislit, masa) vjerojatno odlučiti za Acer.

HP kojeg želim bio je jučer u ekupi 3059 kn, imaju ih 43 na lageru, a nikako im ne prolaze pa su mu jučer na 24 sata srušili cijenu, sa onih jeftinijih 4 GB RAM-a koštao bi me ukupno 3389 kn. Za HP lap FHD, Ryzen 5, 8 GB RAM, 256 SSD bio bi to best buy.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 11:31 (buld).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buld kaže...

Ima još jedan problem zašto ću najvjerojatnije odustati od kupnje tog laptopa, a to je da na njihovoj stranici za podršku u sva tri browsera FF, IE i Chrome ne mogu mi se prikazati driveri za download kada utipkam model toga laptopa. Isto mi se događa kada utipkam i bilo koji drugi model HP.

 meni uredno prikazuje drivere

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Meni neće, evo probao sam po stoti put. Na mobitelu u androidu (FF) mi pokazuje, na laptopu Win 7, FF, neće. Ni u IE ni u Chrome.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 11:49 (buld).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

čudno ... probaj sa nekim laptopom na kojem je win10...

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo i službenog odgovora na ugradnju RAM-a kod kupnje njihovog HP laptopa:

 

"Da navedeni uređaj ima slobodan slot za ugradnju radne memorije.

Ugradnju radne memorije mora izvršiti ovlaštena osoba ili u protivnom gubite garanciju."

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 13:01 (buld).
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@BoTiA Hvala ti puno!

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 13:02 (Homer Si.).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buld kaže...

Evo i službenog odgovora na ugradnju RAM-a kod kupnje njihovog HP laptopa:

 

"Da navedeni uređaj ima slobodan slot za ugradnju radne memorije.

Ugradnju radne memorije mora izvršiti ovlaštena osoba ili u protivnom gubite garanciju."

 

 

 Što je onda u suprotnosti s onim što navode u izjavi o jamstvu, gdje navode da postoje dijelovi koje si može ugraditi sam korisnik, jamstvo se gubi ako prilikom takve ugradnje nešto pođe po zlu, a dalje opet ovisi koliko si spreman u tom slučaju se natezati sa servisom.

 

Ovo HP-ovo ograničeno jamstvo ne odnosi se na potrošne dijelove, osim ako je riječ o dolje navedenom HP potrošnom materijalu za ispis i određenim punjivim baterijama i na bilo koji HP hardverski proizvod s kojeg je uklonjen serijski broj ili ako je proizvodi oštećen ili neispravan

 - zbog nepravilnog postavljanja HP-ovih dijelova koje može postaviti korisnik ili dijelova koje je odobrio HP, a koji su dostupni za vaš HP hardverski proizvod u državi ili regiji u kojoj se obavlja zamjena.

https://www8.hp.com/hr/hr/privacy/limited_warranty.html

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako ti ne treba hdd, ja bi išao na neki od ova 2 sa SSD-om.

 

Acer Aspire 3 ima nešto jači proc (Ryzen 5 2500U) od IdeaPad 330 (i3 7100U), ali je gpu u Lenovu (MX150) jači od ovog u Aceru (Radeon Vega 8). Ali posto ovo nisu gaming laptopi mislim da gpu nije ni bitan toliko..

 

 

tl;dr: ja bi uzeo tog Acer Aspire 3 s SSD-om (Ryzen 5 2500U, 8GB RAM, 256 GB SSD, Radeon Vega 8)

 

Kolko vidim najjeftiniji je na ekupi:

https://www.nabava.net/search.php?q=Acer+2500U+8GB+256+GB

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2019 22:46 (Avensac).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Kao sto je kolega iznad kazao, pitanje je koja je namjena... ako ces igrati igrice (ne pre zahtjevne naravno.. ) MX150 je minimum za laptop

a ako te to ne zanima onda Ryzen 5 sa SSDom

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne planiram neki opaki gaming, ali sporadicno odigrat partiju 2-3 (Dota2 npr i tako to)

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
king_Šulc kaže...

Ne planiram neki opaki gaming, ali sporadicno odigrat partiju 2-3 (Dota2 npr i tako to)

 evo ti analiza DOTA2 igrice na integriranoj grafici od intela (HD 620), integriranoj grafici od AMDa (Ryzen, radeon Vega 8) i usporedba sa  Geforce MX150 grafikom:

 

best looking postavke:

https://techreport.com/review/32877/amd-ryzen-5-2500u-apu-reviewed/5

 

fastest postavke:

https://techreport.com/review/32877/amd-ryzen-5-2500u-apu-reviewed/4

 

na istom linku imas i usporedbu drugih igrica

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 15:32 (BoTiA).
5 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Radi se o cifri do oko 2000 kuna. Vjerojatno na rate.

 

Nisam u tim vodama. Malo pogledao pa naisao na slijedece : https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330-81D100NDSC-prijenosno-racunalo-1359305.aspx

 

Jel ima mozda neka bolja solucija kod nas ? Sluziti ce, manje-vise, samo za surfanje i pisanje teksta. Zahvaljujem, ako bude odgovora.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 21:04 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SamoPitam3 kaže...

Radi se o cifri do oko 2000 kuna. Vjerojatno na rate.

 

Nisam u tim vodama. Malo pogledao pa naisao na slijedece : https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330-81D100NDSC-prijenosno-racunalo-1359305.aspx

 

Jel ima mozda neka bolja solucija kod nas ? Sluziti ce, manje-vise, samo za surfanje i pisanje teksta. Zahvaljujem, ako bude odgovora.

 mislim da ne postoji, taj pentium je novije generacije i odličan za tu svrhu, kasnije, ako zatreba onda ces ubacit ssd ili jos RAMa

8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kupujem rabljeno prijenosno računalo od 14inch do 3500kn, sviđaju mi se oni lenovo x1 carbon thinkpadi, medjutim jesu li oni best buy za studenta IT-a jer ih je hrpa na tržištu, grafička mi ne treba jer će mi služit za pokoje kodiranje i obićno surfanje, yt itd. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 17:42 (Fly598).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima :),

 

Trebam preporuku za laptop do 6.500 kn koji bi većinom služio za multimediju (photoshop, illustrator, montiranje kratkih videa i sl.) i posao (office, internet). Gledala sam Acer Aspire 7, Lenovo Legion y530, HP Pavilion 17, Asus Vivobook Pro 15 ....ali ne znam što odabrati. Molim pomoć! :)

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

Trebam laptop za svakodnevnu upotrebu(office,surfanje internetom i slično). Limit 5000 kuna. Graficka kartica nije izrazito bitna. Hvala.

PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ekipa...  zanima me vaše mišljenje vezano za laptop.. 

znači treba mi laptop za development.. 

RAM min. 8GB

SSD min 512

Procesor nešto novije, intel zadnje generacije

Fora su mi ovi od 14'' 

cijena.. mislim da bi se protegnuo do 10k 

 

našao sam hrpu stvarno, ali eto neću lijepiti nikakve linkove jer me zanima vaše mišljenje... 

unaprijed hvala..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nikolacurak kaže...

Pozdrav svima,

Trebam laptop za svakodnevnu upotrebu(office,surfanje internetom i slično). Limit 5000 kuna. Graficka kartica nije izrazito bitna. Hvala.

 https://www.centro.hr/acer-aspire-5-9.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili ovo, sa odlicnom grafickom:

http://www.prosat.hr/default.aspx?pid=62409&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 7:33 (BoTiA).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buld kaže...

Ja sam pitao u Micronisu...Rekli su da samo oni mogu ugraditi RAM memoriju, a da se pritom ne izgubi jamstvo

cijena ugradnje je besplatna, a 4 GB RAM-a za ovaj HP laptop košta 445.55 kn. Inače isti taj RAM košta 224.90 kn

 moram se nadovezat na ovo:

cijena je besplatna za ugradnju rama koji je 220 kuna SKUPLJI nego drugdje

ja bi im pokazo

buld kaže...

Nemam jeftiniju opciju jer su oni izričito tražili da se ugradi onaj skuplji RAM od 445 kn. Jamstvo uvjetuju ugradnjom kod njih prilikom online kupovine samo trebam u košaricu ubaciti taj RAM kojeg su mi preporučili (poslali mi serijski broj u e-mailu) uz napomenu da želim ugradnju i oni će mi ga ugraditi besplatno   i pritom neću izgubiti jamstvo. No ako se ja odlučim učinit to kući (htio sam uštedjeti i ugraditi onaj isti takav model, ali skoro duplo jeftiniji) gubim trogodišnje jamstvo.

 oni su trazili sto ces ti ugraditi? WTF??!?

jedino je bitno kod rama da je po frekvenciji isti, naravno nema garancije da ce radit u dual chanelu ako nisu ISTI skroz od istih proizvodjaca....

na starom lapu(lenovo g580) sam na 4gb rama piknul jos jedan keks od 4 gige nekog najslicnijeg tome jer nije bilo istog (mislim da je original bio samsung ram ) pa sve jos radi

 

a ovo kaj se tice ugradnje...

ja sam kupio lap u arhitehu (lenovo), ne reklamiram, samo pokazujem odnose sa kupcima (i jer su jedini imali model sa i7, gtx960m 4gb, i m.2 nvme (vidi moj pc)

htio sam odma stavit m.2 nvme disk i maknut 1tb hdd za ssd i rekli su mi da je to tamo besplatno za diskove kupljene kod njih

sve super, ju-hu-hu   ALI..

 

svaki disk je bio od 200 kuna skuplji nego drugdje za pocetne ssd-ove, pa do 400 i vise za ono kaj sam ja htio

znaci ja bi platio okvirno 800 kuna  "besplatnu ugradnju"

ram sam dobio 2x 4gb i nisam htio to tad dirat, reko past ce cijena, tad sam zapisao : 8gb 425 kn, 16 gb 1100kn keks, ddr4, to je bilo 3.2.2017.

na kraju je jedan bivsi forumas podigao lap od tamo, kupio diskove u adm-u jer je reko da "ima neki dil s njima", otvoril lap i ugradil ih a izvadil novi hdd van

sad je proslo dvije godine, garancija istekla (kasno sam se sjetio da produzim na tri) i lap nije otvaran vise ni ciscen

al kad bude, mjenjacu i ram, mozda cak i procackam po diskovima, ciscenje ventova i zamjena paste, i to sve odjednom

 

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

U Linksa ili elipsa tražim laptop do 5k.

 

Namjena: primarno za PS i Premiere, prednost imaju dobar ekran i baterija, od igara samo cs go. SSD od 256gb je dovoljan.

 

U elipsa aspire 5 sa i5 8250 i mx150 i IPS ekranom je nedostupan, svi drugi prijedlozi dobro dosli.

Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

može preporuka za laptop:

 

- cijena nije toliko bitna

- najbitnije je da može vrtit cs go na najvišin postavkama bez ikakvi problema

- ekran 17 inča

- ssd

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
xDISORDERx kaže...

može preporuka za laptop:

 

- cijena nije toliko bitna

- najbitnije je da može vrtit cs go na najvišin postavkama bez ikakvi problema

- ekran 17 inča

- ssd

 

 pogledaj novi Bug, tema su laptopi za igranje pa odaberi što ti se sviđa

https://www.bug.hr/izdavastvo/u-novom-bug-laptopi-od-6969-do-9999-kn-na-kojim-se-moze-jako-dobro-igrati-8286

 

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Zanima me mišljenje o ovom laptopu: https://www.instar-informatika.hr/notebook-dell-gaming-inspiron-3579-g3-156-fhd-ips-intel-core-i7-8750h-up-to-410ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-128gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1050ti-4gb-no-odd-linux-3-god-akcija/273096787%2DN0557%2D2/product/

 

Trebam ga za malo jači gaming te multimediju i programiranje, pa me zanima dali postoji neki bolji, a jeftiniji izbor?

Hvala!

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice