Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.710
|
čitano: 13.029.151
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za frenda, laptop do 2500 kuna,upotrebljavati če samo za gledanje utaakmica you tube facebook(gledanje filmova preko tv) Ako može tko preporučiti 

Who bolan cares
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Berkut kaže...

Pozz grupi...

Evo,nakon 7 godina došlo vrijeme da se moj Sager(vidi pod  moj PC) lagano zamijeni novom pilom..

Nakon dugog gruntanja i kombiniranja oko naslijednika netko je tu spomenuo Končar lapove i malo sam se zainteresirao i pogledao konfiguracije...

Poslao im par mailova..(moram ih sve pohvaliti na susretljivosti i brzini,posebno gospodina Nožicu...)

 

Dogovorili konfiguraciju...u biti to je cisti Clevo/Sager koliko sam vidiio iz njihovih slika..oni  samo sklapaju komponente

http://www.koncar-inem.hr/racunala-koncar/ponuda/informaticka-oprema/uredska-racunala/prijenosna_racunala/prijenosno-racunalo-ni1619c7-pro

 

Prvi dojmovi za sad su odlični..lagan i brz..moram instalirat par igrica da vidim kako se ponasa,osim ako mi ga kcer ne zaplijeni za fax(vidim da joj se svidja...)

Uzeo lap na firmu...tak da je ispalo super...

Nije mi jasno ovo baš, moram priznat...

Imaju taj 16,1" ekran, to je u stvari 15,3", kak to broje... al OK

druga stvar, cijenom daju RTX2070 MaxQ jeftinije nego večina nudi GTX 1060, (iako se nađe i GTX 1070, al dobro sad)

 

Moram priznat da si me zainteresirao... kakav je laptop? Koliku garanciju nude? Daj nam malo... detalja. Končar je domaća firma, volio bih u ovim cijenama pomoć domaćem proizvođaču, ukoliko to ima smisla... cijenom ima!

Kakav SSD si dobio? to je nvme m2? Kolike su brzine?

 

Kakvo je hlađenje? Kvaliteta izrade?

14 godina
neaktivan
offline
i3 8gen

Ima li ko iskustva sa procesorom  i3 8 gen u laptopu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bok svima,

Trebala bi mi pomoć oko izbora laptopa, negdje do 5000-6000 kn. Treba mi najviše za surfanje, gledanje serija i prevođenje (s alatima, Trados i slično - dakle najmanje 8GB rama). I općenito za multitaskanje, trenutno imam stari HP koji se pregrije ako otvorim više od 2 taba.

Jako mi je bitno da nije iznad 2kg jer ga planiram većinom nositi sa sobom. Bilo bi super i da je min. 15.6", iako je ovaj koji mi se zasad čini najboljim samo 14: https://www.mikronis.hr/lenovo-ideapad-yoga-530-14-intel-core-i5-8250u-1-60ghz-8gb-512gb-ssd-w10h-14-full-hd-touchscreen-intel-uhd-graphic-620-p-n-81ek00vxsc.aspx


Za oko mi je zapeo i Acer Aspire 5 A515-52, on je 15.6", ali čini mi se slabiji od ovog Lenovo, barem koliko se ja razumijem u laptope.

Ako tko ima kakav savjet, bila bih zahvalna :)
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Da se nadovežem na svoj post iznad, što mislite o ovom? Jedino mi baterija izgleda kao eventualni minus.

https://www.centro.hr/lenovo-ideapad-530s-15-intel-core-i5-8250u-1-60ghz-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-nvidia-geforce-mx150-2gb-p-n-81ev0034sc.aspx
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kuciste je po meni izvedeno odlicno, s donje strane je izbusen, nista slicno problemima sa asus gl502 gdje su ventilatori puhali u zid.

Ssd sam htio svoj Samsung donijeti ali to im nije bila opcija jer kao rade po specifikacijama i preporuakama Cleva. Znam samo da je kingston 1000xxx model unutra ali to ti mogu poslati tocno kad pogledam u device manageru. Laptop jos nisam stigao u gamingu ni testirati, temperature se cine okej, ali oni daju medij sa svim driverima za regulaciju ventilatora, napajanja (iskreno, jos ni to nisam instalirao).

Jedina zamjerka mi je glasan ventilator kad krene vrtit. Kak ce tek bit u gamingu, vidjet cu. Obzirim na komponente, ocekujem vise temperature i puno glasniji fan. :(

Samo da ne bude oni smece asus koji se gasio nov nakon 20 sekundi igranja.
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

sa 4:01h na 3:57h autonomije. nemogu vise, majke mi. prati me nesreca sa baterijama, em LG G6, em 0041...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jeli može preporuka za laptop, da ima:

i7-8650U

8 giga rama

256 NVMe SSD

ekran 13inca ili više

headset jack

usb-c, možda thunderbolt 3

windowsi ne trebaju

 

Znači poslovni laptop odličnih performansi a opet ekonomične cijene tj. ne treba touchscreen, uhd/4k rezolucija, tijelo od aluminija, dodatni display isl. Možda jedino osvjetljena tipkovnica ali i to ne treba

 

I jeli preporučujete kupnju sa ebay.de (preko mailboxde.com) ili nekog njemačkog shopa gdje se može uštedit dodatno

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 10:32 (KIKI3ooo).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Savjet za laptop do 6500HRK

- 15.6" FHD
- SSD 256GB ili više
- DDR4 8GB ili više
- manje od 2kg
- ne deblji od 2cm
- multimedija, light gaming


Ovak nekaj ili nekaj još bolje? 



 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
hrabrica kaže...

Savjet za laptop do 6500HRK

- 15.6" FHD
- SSD 256GB ili više
- DDR4 8GB ili više
- manje od 2kg
- ne deblji od 2cm
- multimedija, light gaming


Ovak nekaj ili nekaj još bolje? 



 Za do 6500kn je ovo među najboljim sto mozes dobiti za tvoje zahtjeve.

Ali kao sto si i sam stavio onaj laptop - za multimediju i light gaming bi ti preporucio grafu minimalno mx150 ili gtx1050, ovisi sto igras i koliko ti treba, sa integriranim se neces puno naigrati...

 

Svakako pogledaj, ako ulazes za nesto da drzi sto duze, najnovije i7 procesore u tom rangu - ovdje imas 5-6 komada koji odgovaraju tvojom zahtjevima (mozda 1-2 ne za debljinu, par mm preko), stavio sam do 2.1kg jer je jedan komad se jos nasao za tih 100g iznad.

Pa evo, ako ne nadjes nista bolje i jeftino, okreni se iz 8. generacije i nadji nesto sa tim grafikama pa postaj opet da vidimo. LP

Kovačić
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi, gledam si laptop za rad na terenu

Software koji koristim je optimiziran za touch screen, do sad sam vukao sa sobom asusov monitor sa touchscreenom. Tako da je obavezno da laptop ima touch. Što se tiče veličine, nekako mi se 13,3" čini malim a volio bi da bude 15". Ako netko ima kakav savjet, otvoren sam za sve.

Brand nije bitan kao ni to da ima integriranu grafičku, tj siguran sam da neće imati ali to nije ni bitno.

Baterija bitno da drži 2-3h što vjerujem da 90% laptopa danas može/mora. 

Grafička nije bitna, tj. ništa u mom buđetu mi ne bi napravilo neku osjetnu razliku tako da nije bitno ako je integrirana ili "snažna" mx 150. 

Kupujem na keš tako da mi trgovina nije bitna ali me zanima me ako netko ima kakve prijedloge za kupovinu van Hrvatske. Djelove za komp sam si naručio iz mindfactory-a preko susjede iz njemačke i ušparao poprilično. 

Buđet je krenuo sa 6 ali sad kad sam malo pregledao neke modele vidim da bi za 15" trebao biti barem 7500-8500. Tako da 8500 stavljam kao apsolutni vrh buđeta preko kojeg se ne smije jer mi ni najveća baterija na svijetu neće pomoć ako mi isključe struju 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ljudi, da li vi doma drzite laptop na punjacu stalno? i kad je na 100% dok ga koristite? cuo sam na vise mjesta da je preporucljivo, radi baterije

meni se u mjesec i nesto smanjilo trajanje baterije za 50min...sta smatram nenormalno. zadnja 3-4 dana ga drzim stalno na punjacu i nije se smanjilo ni za 1 min...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Te preporuke se mijenjaju sa godinama i ovisno o proizvođaču.

Bilo je godina kad se pričalo da laptop mora biti korišten na bateriji, a na punjaču samo kad se ona puni. Također bile su preporuke, kao i za mobitele, da se baterije "ne dopunjavaju" u smislu da ne dopuniš 20% pa skineš, već uvijek do 100%, onda skineš, koristiš do zadnjih 10% i onda opet stavljaš na punjač.

 

Ovo je (pogotovo u slučaju laptopa) bilo izuzetno nepraktično i NITKO to nije radio. Pogotovo kad su došli "gamerski" laptopi koji u "jačem opterečenju" tj. igranju mogu pojest bateriju kroz 30-45 minuta, dok u "normalnom radu" traju baterije po 4-5 sati.

 

Mogu ti reć da 90% firmi koje su uvele laptope umjesti piceka imaju dock station i laptop se odmah zakvači na nju i stoji tamo do odlaska sa radnog mjesta, a neki i preko noći ostavljaju, tl ne nose ih sa sobom doma, dakle uvijek su prikopčani.

Jednako je predviđen za rad "na terenu", odnosno na bateriji, kao i na stanici, tj. na punjaču. Dosta ih ima i "male" prijenosne punjače koje imaš sa sobom za dopunjavanje, kad nije na dock stationu.

 

Po meni je to sve bullshit i neke "preporuke" nema, proizvođač bi se trebao brinuti o kvaliteti baterije, kao i o trajanju iste, slagat optimalne profile za punjenje i dopunjavanje, a na tebi je da ga koristiš i žališ se. Večina ima garanciju na bateriju 12 mjeseci, koliko one gotovo uvijek izdrže. Pod izdrže se misli ako je inicijalno bilo trajanje 4-5 sati, nakon 12 mjeseci 1-2 sata, to je i dalje "ispravna baterija".

 

Budi spreman mijenjat ju. Ukoliko imaš nakoga tko zna otvorit bateriju, baterija obično "ode" jer je 1 komora otišla, dok su ostale OK, nju prebrikaš ili zamijeniš i radi sve ko prvi dan (nije preporuka sam ako ne znaš što radiš). Frend i ja smo si tako složili powerbankove za dopunjavat mobitel, od starih baterija za laptop (povade se ispravne komore/baterijice i umetnu u prazan powerbank naručen iz kine za 5$).

 

Ugl imaš i kod nas "specijaliziranih" firmi koje ti sastavljaju baterije i mijenjaju neispravne komore u njima za parstotinjak kuna (obično 200-300kn, ovisno o tome što mijenjaju i sa kojom kvalitetom zamjenskih dijelova), vrate ti bateriju i koristiš ju dalje.

Moj PC  
3 0 hvala 3
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jeli integrirana grafika ok za multimediju, za full hd filmove, netflix, igranje me ne zanima (na ovom laptopu)

 

Ovaj model gledam 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/asus-zenbook-ux430ua-gv271-cijena-14-1920x1080-intel-core-i7-8850u-256gb-ssd-57140151

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2019 21:22 (KIKI3ooo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

da

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MsMozgy kaže...

Pozdrav, 

trebala bih preporuku za laptop u cjenovnom rangu između 6000 i 7000kn. 
Sluzit ce za multitaskanje tekucih stvari ali i za obradu kracih videa (PremierePro).
Dakle bitno je da ima dobru graficku, dosta memorije i dobar procesor..
Bilo bi idealno da je laganiji, ali nije uvjet.
Znam da ima i jeftinijih laptopa ali zelim uloziti u nesto sto ce eventualno potrajati neki dulji period, ne nuzno kao
prethodni laptop koji sam kupila 2009 (op.a), HP ProBook 4510s koji jos uvijek je u upotrebi ali barem 3-4 godine odlicnih performansi.

Nemam na zalost vremena sama istrazivati sto je trenutno best buy za moje potrebe u ovom cjenovnom rangu pa ljubazno molim za preporuke. 

Ima li itko preporuku? 

4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima. Trenutno sam u procesu kupnje novog laptopa, s obzirom da je trenutni nakon skoro 10 godina rada jednostavno odslužio svoje. Ako u ovom pdf-u postoje pojedini stručniji forumaši o toj temi, zamolio bih ih za par savjeta oko kupnje jer sam ja priličan laik po tom pitanju.

 

Što se tiče mojih zahtjeva, jako mi je bitno da može solidno vrtjeti CAD i CAM programe kao što su Solidworks, Catia, Siemens NX, Inventor...i naravno uredno surfanje internetom te gledanje serija i filmova. Trenutnom laptopu baterija odavno ne radi, stoga sam se naučio da mi je cijelo vrijeme spojen na struju i baterija mi nije previše bitna. Dick mora imati barem 256 gb.

 

Za laptop planiram izdvojiti između 4000-4500 kn. Ako je moguće volio bih da mi predložite neke konkretne modele ili barem okvirno stvari na koje trebam obratiti pažnju (jakost grafičke, je li moguće moje zahtjeve odraditi s integriranom ili odvojenom grafičkom, jakost procesora....). Trenutno mi je za oko zapeo ovaj model:
https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-lenovo-ideapad-110-80ud00h3sc-156-fhd-i5-6200u-do-230ghz-4gb-256gb-ssd-r5-m430-2gb-dos/85172

 

Svi savijeti su dobrodošli :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 11:47 (joeyjordinson).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav forumaši. Tražim dobrog allroundera koji spada u kategoriju ultrabooka. S obzirom da vrtim tu i tamo određene simulacije i koristim nešto zahtjevniji software pritom kriteriji su sljedeći. i7-8565U (ili 8550U), 15.6"(upada i 14", ali uzeo bih rađe neki od novijih 15.6" u manjem kućištu), 16GB RAM, diskretna grafička (ne razumijem se pretjerano ali gtx 1050 mislim da odlično obavlja sve potrebno, a trenutno radim s mx150 i prolazi i ona), 512GB ssd.

 

Ono što sam trenutno vidio da mi djeluje interesantno je asus zenbook 15 i nešto jeftiniji (što me začudilo) lenovo yoga 730 za kojeg sam iz PC-pro dućana dobio ponudu za 9900kn a konfiguracija je sljedeća (i7-8550u, 15.6", 16GB RAM, gtx 1050 4GB).

 

Prednosti asusa su po meni anti-glare display jer relativno često na otvorenom koristim laptop. Ne očekujem da ga koristim na direktnom suncu, ali na prirodnoj svjetlosti da. Asus mi je nešto ljepši dizajnom, ima numpad.

 

S druge strane lenovo yoga mi se čini kao malo pouzdaniji uređaj od asusa jer inače ljudi za asus nemaju predobre riječi. Ja nemam iskustva s asusom, ali uglavnom se ne čuju baš prepozitivni komentari, a ako dajem 11 ili 12k kuna za laptop, očekujem da traje. Također, yoga ima touchscreen display koji mi se čini fora. Cura ima yogu 530 pa sam isprobao malo. Ali u recenzijama nisu baš dobro ocijenili taj display od lenovo 730, sad ne znam što to znači. Postoji i opcija uzeti yogu 730 s UHD zaslonom, no navodno ima katastrofa autonomiju pa mi odmah otpada jer treba mi nešto što može izdržati cca 7h umjerenog rada i barem par sata intenzivnog korištenja. Yoga ima 4GB gtx 1050 dok asus dolazi s 2GB, ali mislim da mi to neće igrati neku razliku jer ne treba mi laptop za igranje igrica.

 

To su dva uređaja koja su mi zapela za oko, ali volio bih čuti ako imate i neke druge preporuke u ovom cjenovnom rangu, mišljenje forumaša sam uvijek cijenio. Hvala! 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DzigiBau kaže...

 

Čini mi se da bi ti Zenbook savršeno odgovarao tvojim potrebama, tako da ako ti novac nije problem kupi njega. Yoga je super i generalno bolji izbor obzirom na cijenu, ali s obzirom da ti je bitan mat ekran, numpad i autonomija baterije, pravac na zenbook. Baterija je stvarno fenomenalna.
Nedavno sam prodao i5/8gb verziju tog Zenbooka i bio sam oduševljen laptopom, po pitanju svega. 

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
joeyjordinson kaže...

Pozdrav svima. Trenutno sam u procesu kupnje novog laptopa, s obzirom da je trenutni nakon skoro 10 godina rada jednostavno odslužio svoje. Ako u ovom pdf-u postoje pojedini stručniji forumaši o toj temi, zamolio bih ih za par savjeta oko kupnje jer sam ja priličan laik po tom pitanju.

 

Što se tiče mojih zahtjeva, jako mi je bitno da može solidno vrtjeti CAD i CAM programe kao što su Solidworks, Catia, Siemens NX, Inventor...i naravno uredno surfanje internetom te gledanje serija i filmova. Trenutnom laptopu baterija odavno ne radi, stoga sam se naučio da mi je cijelo vrijeme spojen na struju i baterija mi nije previše bitna. Dick mora imati barem 256 gb.

 

Za laptop planiram izdvojiti između 4000-4500 kn. Ako je moguće volio bih da mi predložite neke konkretne modele ili barem okvirno stvari na koje trebam obratiti pažnju (jakost grafičke, je li moguće moje zahtjeve odraditi s integriranom ili odvojenom grafičkom, jakost procesora....). Trenutno mi je za oko zapeo ovaj model:
https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-lenovo-ideapad-110-80ud00h3sc-156-fhd-i5-6200u-do-230ghz-4gb-256gb-ssd-r5-m430-2gb-dos/85172

 

Svi savijeti su dobrodošli :)

 izvadi taj sto ti je zapeo u oko i pogledaj nesto ovako

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330-81DE01SYSC-prijenosno-racunalo-1359527.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili nesto ovako (jaci procesor i jaca graficka) s obzirom da ce ti biti stalno uključen u struju

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-n580vd-fy330-core-i7-7700hq-8gb-1000gb-128gb-ssd-geforce-gtx-1050-4gb-15-6-led-hd-linux-zlatno-015060199?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2019 11:36 (BoTiA).
6 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Preporuka za laptop do 4000 kn (može i polovni). Služit će za surfanje i multimediju.

- mora biti 17,3"

- mora biti IPS ili VA ekran FHD razlučivosti

 

SSD je plus, Ryzen platforma isto ali nije pod must. E i da, koji finiš:

5 Matt
0 Glossy
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2019 14:55 (Paolo Maldini).
 
0 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Hvala ti na odgovoru. Vidim da ovaj prvi ima procesor od samo 1.6 ghz iako je i5. Hoće li to biti problem i koliki?
Navedeni softveri inače služe za modeliranje.

Može li neko mišljenje forumaša o ovim laptopima? Čini mi se da imaju zbilja lošse grafičke kartice, ali jak procesor? Prvi mi se čini okej.
Može neka uputa za što mi je bitnija jaka grafička, a za što procesor?

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-x540ub-dm031-156-fhd-intel-core-i5-7200u-up-to-31ghz-8gb-ddr-256gb-ssd-nvidia/asus-x540ub-dm031/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-hp-250-g6-4qw56es-156-fhd-i5-7200u-25ghz-8gb-256gb-ssd-r520-2gb-dos-3-god-jamstvo/88949

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Brzinskim googlanjem vidim da ti programi vole procesore s visokim clockom. Ne znam zasto gledas te laptope s Radeonkama i starijim i5 procesorima, to je sve losije od ovog ideapada sto ti je BoTiA preporucio. Taj i5-8250u ti ide od 1.6 do 3.4 ghz. Ako bi se rastegnuo do 5000 taj Asus je odlican za te pare. Imas na akciji na ekupi: https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-NXH5PEX003-prijenosno-racunalo-1370696.aspx sa i5-8265u koji je malo bolje clockan od 8250u (1.6 do 3.9ghz). Ostale specifikacije su iste kao kod lenova. Mislim da bolje od tog neces naci za te novce.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2019 21:46 (jpantalon).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nema bolje od tog acera sa novijim procem i5 8265U za te novce. Bio je i 2 put na akciji 3999kn, al i ovo je ok cijena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima!

kupujem novi laptop a ne razumijem se previše osim što sam pročitala 3 članka na internetu pa molim pomoć :)

 

koristim laptop za faks i gledanje filmova a htjela bi se možda malo počet igrat sa montiranjem videa al ništa preozbiljno

 

cijena do  4000, da ima windowse jer mi se neda zezat s tim

Zeljela bi nesto sto ce mi trajat a ne da za par god moram novi kupovat

 poželjno je da nije težak al nije uvjet

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-15-dw0030nm-6rj36ea-156-fhd-intel-core-i3-8145u-up-to-390ghz-4gb-ddr4-256gb-nvme-ssd-intel-uhd-graphics-620-no-odd-win-10-3-god/0387375/product/

isplati li se ovo? iskreno zapeo mi je za oko jer mi je lijep i lagan a i ovo ostalo se čini okej

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 11:55 (andrr).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

Zanima me vaše misljenje oko ovog laptopa

https://tinyurl.com/y4o92krr

Za ovu cijenu i to sto nudi mi se cini kao best deal.

Vidio sam na recenzijama da se dosta grije pa sam racunao kupiti stalak za hlađenje i dodatni hdd.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
andrr kaže...

Pozdrav svima!

kupujem novi laptop a ne razumijem se previše osim što sam pročitala 3 članka na internetu pa molim pomoć :)

 

koristim laptop za faks i gledanje filmova a htjela bi se možda malo počet igrat sa montiranjem videa al ništa preozbiljno

 

cijena do  4000, da ima windowse jer mi se neda zezat s tim

Zeljela bi nesto sto ce mi trajat a ne da za par god moram novi kupovat

 poželjno je da nije težak al nije uvjet

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-15-dw0030nm-6rj36ea-156-fhd-intel-core-i3-8145u-up-to-390ghz-4gb-ddr4-256gb-nvme-ssd-intel-uhd-graphics-620-no-odd-win-10-3-god/0387375/product/

isplati li se ovo? iskreno zapeo mi je za oko jer mi je lijep i lagan a i ovo ostalo se čini okej

 

ako su windowsi uvijet onda je to dobar izbor za tu cijenu ... eventualno da dokupiš još 4GB RAM-a i zamoliš da ti ugrade

 

pogledaj još i ovo, procesor je tu negdje ali imaš 8 GB RAMa u startu i dosta bolju integriranu grafiku:

 

https://www.mikronis.hr/hp-15-db1055nm-amd-ryzen-3-3200u-2-60ghz-8gb-256gb-ssd-w10h-15-6-full-hd-amd-radeon-vega-3-p-n-6wr17ea.aspx

 

 

a ako windovse instaliras naknadno (kupš licencu preko ebay-a) onda možeš dobiti dosta jaču kombinaciju za iste novce (procesor i5 ili Ryzen5)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 11:10 (BoTiA).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne znam zašto se ljudi boje sami instalirat windowse... obično imate "kvartovskog kolegu" koji "zna znanje"... windows licenca preko kinguina i sličnih stranica nađe se od 10-15 do 30ak€ i jednom unešena zauvijek je priznata od Microsofta - previše zarađuju od kompanija da bi se bavili "sitnim" nestašlukom privatnih korisnika.

Osobno NIKADA nisam imao problema sa tako kupljenim licencama (kupio ili pomagao instalirat desetke, možda i preko 100 do sada)

 

Naspram toga, ako nije na akciji, cijena windowsa predinstaliranih na laptopu je petstotinjak do tisuću kuna, ovisno o modelu laptopa, proizvođaču, licenci windoza...

 

Razlika je u backup profilu, ako ga ima, proizvođača, koji često ima "factory default" koji uključuje resetiranje windowsa. Po meni... koliko često ste sami to radili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala, istina, malo sam istrazivala i odlucila da cu uzet windowse preko ebaya tako da ako imate neke preporuke za laptope do oko 3500(100,200 +) kn podijelite

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
andrr kaže...

Hvala, istina, malo sam istrazivala i odlucila da cu uzet windowse preko ebaya tako da ako imate neke preporuke za laptope do oko 3500(100,200 +) kn podijelite

Hvala :)

 evo:

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-15-db1054nm-6wt76ea-156-fhd-amd-ryzen-5-3500u-up-to-37ghz-8gb-ddr4-256gb-nvme-ssd-amd-radeon-vega-8-no-odd-dos-3-god-best-buy/0387638/product/

 

 

imas i neznatno slabiji model, ali kojem bi trebalo dokupiti 4 GB RAMa

https://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-hp-15-5sy85ea/136716?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 15:54 (BoTiA).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice