Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.631
|
čitano: 1.266.453
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Pozz ekipa.

Molim pomoć...
Našao sam jedan laptop po spec izgleda dobar za cijenu. Koristio bih ga kao all roundera, malo igre, surfanje filmovi...

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-Legion-5-15ARH05%2C-82B500BDSC%2C-15%2C6-FHD-144Hz%2C-AMD-Ryzen-5-4600H%2C-8GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-GTX-1650-Ti%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000326728


Ako može pomoć bio bih zahvalan.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

to bi bio i moj izbor (još bolji s 4800H), naravno odmah puknuti joj 8 GB DDR4 -3200

 

taj ti ima 300 nita IPS zaslon s 100% sRGBa pokrivenog, tj. najbolji kaj se za Legione 5 nudi

 

specke

 

ima ti Samsung PM991 SSD - možda i neke druge možeš dobiti

 

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Jura hvala.

Mislim da je dobar za cijenu. Gledao sam iskljucivo lenovo jer imam odlicna iskustva sa ideapad, pa se nadam da ce i legion potrajati....

Znaci kupujem.

 

Tnx

 

9 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Ekipa, treba mi laptop za video editing, za oko 1000€. Bitan mi je procesor i puno rama. Za oko mi je zapeo ovaj Legion 5.
Molim preporuku koji model odabrati
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Gogy7 kaže...
Ekipa, treba mi laptop za video editing, za oko 1000€. Bitan mi je procesor i puno rama. Za oko mi je zapeo ovaj Legion 5.
Molim preporuku koji model odabrati

 Za video editing i te pare (odnosno 90-ak eura više), ja bi uzeo ovo https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-5-82b500arsc-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650ti-4gb-15-6-fhd-144hz-feedos-crno-015000458?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Osim odličnog procesora i 16gb rama ima i odličan ekran.

12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Laptop isključivo za gaming do 1000 eura može kod nas ili vani svejedno.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
mislioc kaže...
Laptop isključivo za gaming do 1000 eura može kod nas ili vani svejedno.

 Za te pare kod nas trenutno jedino ovo bi ti preporučio (ako imaš Diners ili ti netko blizak može uzet na Diners) https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-Legion-Y540-15IRH-81SX005ASC%2C-15%2C6-FHD-IPS-144Hz%2C-Intel-Core-i5-9300H%2C-16GB-DDR4%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-GTX1660-Ti-6GB%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000252481

 

Inače, s obzirom da tražiš laptop isključivo za gaming na tvom mjestu ne bih išao ispod gtx 1660ti. Na žalost kod nas (mislim da ni na području Europe nije bajnija situacija) je još uvijek rijetkost da možeš nać laptop sa tom grafičkom za oko 1000€ i jedino prilikom ovakvih "jačih" akcija kao što je trenutno ova na Ekupi je to moguće.

12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Da ovaj mi se čini baš onako kako treba 1tb ssd, 16gb rama, 144hz, 1660ti.
Hvala uvaj ide u uži izbor definitivno.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Tražim laptop reda veličine 11,500 kn. Za oko su mi zapeli ASUS i Lenovo u tom rangu no ne znam kakvu grafičku da ciljam u laptopima, GTX ili RTX? Imaju li RTX nekakvih problema? Ryzen ili Intel i7? Može i konkretan model. Thx.

Od ostalih zahtjeva, ako je moguće 1TB brzi disk (SSD ili NVMe SSD), 15.6", >=16 GB RAM

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 15:02 (badger).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Mislim da u tom cijenovnom rangu najbolje ciljat na rtx2060.Sto se tice modela mislim da bi ti najbolje bilo gledat Lenovo ili Omen sa ryzen procesorom.

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
badger kaže...

Tražim laptop reda veličine 11,500 kn. Za oko su mi zapeli ASUS i Lenovo u tom rangu no ne znam kakvu grafičku da ciljam u laptopima, GTX ili RTX? Imaju li RTX nekakvih problema? Ryzen ili Intel i7? Može i konkretan model. Thx.

Od ostalih zahtjeva, ako je moguće 1TB brzi disk (SSD ili NVMe SSD), 15.6", >=16 GB RAM

 Kao što je MGloc rekao, za tu cijenu ciljaj na rtx 2060. Nažalost kod nas (mislim da ni vani, možda jedino u Americi) nema (još) Omena i Lenova sa rtx 2060 i ryzen procesorom tako da ti jedino preostaje čekat (tko zna do kad) ili uzet Intel-a (i7-9750h ili i7-10750h). Omen ili Acer Predator sa i7/rtx2060/16 GB/144Hz ekranom se u pravilu daju nać bez problema za tu cijenu. Asus (pogotovo TUF) nebi uzimo u obzir.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 19:17 (PESfanCRO).
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozz, sve znam, sam sam se došo falit..

 

Zezam se, najme, bacim oko na njušku i fb oglas svako malo.

U glavnom, ne znam jel ti ljudi trollaju il krivo piše..

Oko 6000kn jedan vrh stroj star 4 godine s npr. GTX 940MX.. Il neke "gamer" zverke MX130 za 5000kn, 2 jezgre,2 dretve...

Najljepsi je bio neki gaymerski latpop s čak gtx860 4gb za 11.000kn, sam su lajsne od monitora otišle, da to prek Alibabe za 2 $ kupiš i promjeniš...

 

U glavnom, kak objasnit ljudima da to ne vredi tolko več da se u "Borovo"-u ili u "Vjesnik"ovom kiosku ne kupuju laptopi..

 

A, pitanje, jel ima Nitro5 s gtx1660ti i kolko je 1650ti objektivno IRL sporiji(ne za CSGO,Forinte i PugB več ljepe(znaći, ne tream 240hz iliti fpsa, dost mi zmaksanih 60fpsa u 1080p), volim dosadne open vrld WRPGe?)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Prodaju svasta postoje samo dvije vrste oglasa u takvom slucaju : Oni koji se stvarno ne razumiju koliko to vrijedi i ne znaju ili im se ne da raspitat koliko njihov Laptop/pc,grafa,ps4 stvarno vrijedi na trzistu.A postoje oni koji stvarno prodaju i7 6700hq , gtx 960m ,8gb, 256gb ssd za 7000kn ili sam primjer je GTX 1080 non TI za 550e iliti 4000kn takvi pokusavaju "zarolat"  budalu koja naleti eto...

 

Objasnit im u vecini slucajeva ne mozes i ne vrijedi se upustat u diskusiju s njima osim poslat PM i vise ne odgovarat ma kakav god odgovor bio.Jedino se nadat da je jos netko posalo PM jer ako ja prodajem PS2 za 1000kn a realana cijena je 200kn recimo i ukoliko meni 5 ljudi posalje PM onda cu valjda shvatit da treba korigirat cijenu, ukoliko mi je stalo da to prodam a ima slucajeva da nije isplativo prodat nego uklonit oglast i ostavit ps u ormaru neka skuplja prasinu.

 

Acer nitro nisam nasao sa 1660 ima samo sa 1650 i RTX 2060 a razlika izmedu 1650ti i 1660ti je otprilike 10-25 fpsa npr. Red dead RED 1650ti daje oko 53fpsa a 1660ti oko 70.

Ja bi te XX50 grafe gledao samo ako si na budzetu a svakako se vrijedi protegnut za jacu 1660 ili RTX 2060.

edit: Evo zenska prodaje i5 6400 za 220eura ja joj napisao da taj cpu ne vrijedi ni 80e (500kn) ali ne konta ona...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 8:52 (MGloc).
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

greška

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 10:08 (badger).
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
PESfanCRO kaže...
badger kaže...

Tražim laptop reda veličine 11,500 kn. Za oko su mi zapeli ASUS i Lenovo u tom rangu no ne znam kakvu grafičku da ciljam u laptopima, GTX ili RTX? Imaju li RTX nekakvih problema? Ryzen ili Intel i7? Može i konkretan model. Thx.

Od ostalih zahtjeva, ako je moguće 1TB brzi disk (SSD ili NVMe SSD), 15.6", >=16 GB RAM

 Kao što je MGloc rekao, za tu cijenu ciljaj na rtx 2060. Nažalost kod nas (mislim da ni vani, možda jedino u Americi) nema (još) Omena i Lenova sa rtx 2060 i ryzen procesorom tako da ti jedino preostaje čekat (tko zna do kad) ili uzet Intel-a (i7-9750h ili i7-10750h). Omen ili Acer Predator sa i7/rtx2060/16 GB/144Hz ekranom se u pravilu daju nać bez problema za tu cijenu. Asus (pogotovo TUF) nebi uzimo u obzir.

 

Dakle RTX 2xxx kartice nemaju nikakvih vidljivih problema u korištenju, tipa grijanje, bučni hladnjaci, nekakvu HW grešku i sl. GTX modeli su duže na tržištu za razliku od RTX-a, pa me malo mučilo to da nemaju nekakav HW problem.

Što se tiče Omena - ne sviđa mi se jednostavno vizual+HP :) Acer mi se čini niža klasa u odnosu na Lenovo - ili se varam? Što ne valja s Asus TUF? Btw, koja je razlika STRIX, TUF, ROG?

Hvala!

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
badger kaže...
PESfanCRO kaže...
badger kaže...

Tražim laptop reda veličine 11,500 kn. Za oko su mi zapeli ASUS i Lenovo u tom rangu no ne znam kakvu grafičku da ciljam u laptopima, GTX ili RTX? Imaju li RTX nekakvih problema? Ryzen ili Intel i7? Može i konkretan model. Thx.

Od ostalih zahtjeva, ako je moguće 1TB brzi disk (SSD ili NVMe SSD), 15.6", >=16 GB RAM

 Kao što je MGloc rekao, za tu cijenu ciljaj na rtx 2060. Nažalost kod nas (mislim da ni vani, možda jedino u Americi) nema (još) Omena i Lenova sa rtx 2060 i ryzen procesorom tako da ti jedino preostaje čekat (tko zna do kad) ili uzet Intel-a (i7-9750h ili i7-10750h). Omen ili Acer Predator sa i7/rtx2060/16 GB/144Hz ekranom se u pravilu daju nać bez problema za tu cijenu. Asus (pogotovo TUF) nebi uzimo u obzir.

 

Dakle RTX 2xxx kartice nemaju nikakvih vidljivih problema u korištenju, tipa grijanje, bučni hladnjaci, nekakvu HW grešku i sl. GTX modeli su duže na tržištu za razliku od RTX-a, pa me malo mučilo to da nemaju nekakav HW problem.

Što se tiče Omena - ne sviđa mi se jednostavno vizual+HP :) Acer mi se čini niža klasa u odnosu na Lenovo - ili se varam? Što ne valja s Asus TUF? Btw, koja je razlika STRIX, TUF, ROG?

Hvala!

 Nemaju nikakvih problema (serija 2xxx je na tržištu već godinu i po/dvije). To bi se moglo reć možda za Acer Nitro, ali Acer Predator ti nije niža klasa u odnosu na Lenovo Legione. Razlika između TUF, ROG STRIX, ROG SCAR... ti je u klasi/kvaliteti. Znači TUF je najlošije kvalitete - koriste se prečice (u pravilu kvaliteta izrade lošija, lošiji ekran, lošije hlađenje...) kako bi cijena bila što niža i primamljivija, i onda za klasu iznad ROG STRIX, pa ROG SCAR... Ista ti je stvar i kod ostalih proizvođača (Acer Nitro/Acer Predator/Acer Triton, HP pavilion Gaming/HP OMEN, Lenovo ideapad 3/Legion 5/Legion7, itd.). 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 12:20 (PESfanCRO).
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Lijep pozdrav,

 

planiram uzeti sestri neki gaming laptop da može unutar idućih 5 god igrat vak malo popularnije igrice itd., ugrubo, da ne ostari ko mlijeko.

Gledam cijene, u Hrvatskoj su dosta užasne, imam trenutno Y520 Legion s 1050Ti koji sam platio 5200kn prije dvije godine, a jedva uspijem naći neki sličan mome dvije godine kasnije za istu cijenu.

 

Eto, možda neki laptop s 2060 ili nekom AMD/Nvidia ekvivalentom, do jedno 6k kn, bojim se da će 10xx serija jako loše ostariti u idućih 5 god. Ekran i sve ovo ostalo nije bitno previše, hardver je na prvom mjestu.

Ako ima, mogu i izvana naručit ako je trustworthy trgovina.

 

Hvala, lp

Say hello to my little friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Krunoo7 kaže...

 

 

Eto, možda neki laptop s 2060 ili nekom AMD/Nvidia ekvivalentom, do jedno 6k kn, bojim se da će 10xx serija jako loše ostariti u idućih 5 god. Ekran i sve ovo ostalo nije bitno previše, hardver je na prvom mjestu.

Ako ima, mogu i izvana naručit ako je trustworthy trgovina.

 

Hvala, lp

 Nema šanse 2060 ni vani za te novce. Ja već 2 mjeseca  pikiram Lenovo s tom karticom. U Hrvatsku možda dođe iduće godina a vani gdje ih ima ne šalju u Hr.

13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Grobnik300 kaže...
Krunoo7 kaže...

 

 Nema šanse 2060 ni vani za te novce. Ja već 2 mjeseca  pikiram Lenovo s tom karticom. U Hrvatsku možda dođe iduće godina a vani gdje ih ima ne šalju u Hr.

 Zaboravio sam reći da je budžet otprilike 6k-6,5k kuna.

 

Ali sve se bojim da si u pravu, 1070 bi bila isto ok kartica, ali nisam ništa uspio naći zasad unutar budžeta.

 

Jedino sačekat i možda se nešta pojavi za BF ili Božić.

Say hello to my little friend
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Uzmi ryzen 4600h i gtx 1650/ti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MGloc kaže...

Uzmi ryzen 4600h i gtx 1650/ti.

 Bolje sa 1660ti.

12 godina
offline
Gaming Laptopi

Tesko ce naci laptop sa 1660 za 800eura.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Ma ne gine mi nego čekat neki brutalan deal ili kopat po trgovinama.

 

Ako nađem šta povoljno, postat ću ovdje.

Say hello to my little friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Pa da strpi se mislim da ce uskoro black friday a i za bozic mozda bude sta ali to su snizenja max 50-80-100e

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
MGloc kaže...

Pa da strpi se mislim da ce uskoro black friday a i za bozic mozda bude sta ali to su snizenja max 50-80-100e

 

kakvi popusti budu u linksa? gledam si uzet ovaj laptop, isplati li se čekat black friday?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
MGloc kaže...

Uzmi ryzen 4600h i gtx 1650/ti.

 

Pozdrav, vidim da se ova kombinacije često vrti ovje po razgovoru. Zanima me da li netko ima laptop s tom kombinacijom i kakve su preformanse za novije igre? 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Pozdrav,
vjerojatno sam u pogresnom threadu, ali ako svejedno moze kakav savjet za laptop koji bi ima 8c/16t (moze i 6/12) i 16GB RAMa sa mogucnosti prosirenja do 32GB.
Graficka mi nije bitna toliko, primarno koristenje je vrcenje VMs(GNS3 i slicno).
Hvala
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
devaster kaže...
MGloc kaže...

Pa da strpi se mislim da ce uskoro black friday a i za bozic mozda bude sta ali to su snizenja max 50-80-100e

 

kakvi popusti budu u linksa? gledam si uzet ovaj laptop, isplati li se čekat black friday?

 Taj laptop ti je u zadnjih mjesec dana dva puta na Ekupi bio 500-600 kn jeftiniji nego što je sad u Linksu. U pravilu se isplati (čak i kod nas), možeš očekivat da će se ovaj laptop koji si naveo u linku dat nać za 6-6.500 kn na black friday.

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
GeraltTheWhite kaže...
MGloc kaže...

Uzmi ryzen 4600h i gtx 1650/ti.

 

Pozdrav, vidim da se ova kombinacije često vrti ovje po razgovoru. Zanima me da li netko ima laptop s tom kombinacijom i kakve su preformanse za novije igre? 

 

 

 Evo ti recenzija Legiona 5 u toj kombinaciji

12 godina
offline
Gaming Laptopi

Imas nitro 5 i paviliona isto s tim kombom pa usporedi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice