HP Probook 4730s-postavi za grafiku

poruka: 12
|
čitano: 16.484
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
HP Probook 4730s-postavi za grafiku

Navedeno računalo ima integriranu i zasebnu Radeon HD 6470 M. Da li treba nešto uključivat da radeonka bude glavna ili to računalo bira samo kao što se navodi u postovima prije?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4730s-postavi za grafiku

Također me zanima odgovor na ovo pitanje. Naime kod mene je HD 6490m nebitno...uglavnom kad instaliram prvo INTEL  drivere i nakon toga ATI drivere, prilikom crtana u ACADu il sl, pojavi mi se crni ekran i pise eror "amd ati display not recognizet i sl..." i vrati se slika...kad obrisemATI drivere toga nema al mi 3DMark pokaze duplo slabije rezultate... koji je klinac s tim grafičkim karticama i kako to podesit....

HVALA

15 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4730s-postavi za grafiku
Eto bas slučajno ja ću da pomognem,desni klik na radnu površinu (desktop) - svojstva grafika - otvori ti se kartica sa radeon postavkama - sa desne strane opcija - configure swichable graphic i tu imas ručno da prebacis na high power gpu,inace integriranu grafiku sam program veze u neki vrstu softwerskog SLI moda sto nije dobro za većinu 3D aplikacija. S te strane i radi ljepote prikaza;bolje ručno prebaciti a i proc manje grije jer ne umije sam da se odluci koju grafiku koristiti.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2011 14:28 (Igor_76).
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4730s-postavi za grafiku

Puno hvala, ali meni ni dalje pomoci...i dalje Blue screen prilikom crtanja u Acadu...katastrofa...pojede mi svaki file..totalno ga sj... svi driveri su uredno instalirani....driver genuis jos dodatno sve poskidao..i nist..sve isto..kolju se INTEL I AMD....

15 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4730s-postavi za grafiku

Probao si samo sa integriranom grafičkom,zatim samo sa radeon 6490m a isto se dešava,ništa evo ja imam isti laptop pa ću da instaliram autocad 64bit-nu verziju,ako ti prije neko ne pomogne.

15 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4730s-postavi za grafiku

AutoCad 2010 radi bez greške na HPProBook 4730s evo samo output za intel grafiku:

 

Performance Tuner Results Log
Version: 18.0.0.0
Date of Last Tune: 30.9.2011.

Machine Configuration
---------------------
Processor Speed  : 2.3 GHz
RAM              : 8126 MB

3D Device
---------
Name             : Mobile Intel(R) HD Graphics
Manufacturer     : Mobile
Chip set         : Intel(R) HD Graphics
Memory           : 1696 MB
Driver           : 8.17.0010.1072

Your machine contains a 3D Device that is not certified.

As more graphics cards and 3D display drivers are tested, they are added to a list on the Autodesk website.

You can check for updates and download the latest certification list at any time. Run the 3DCONFIG command and click the Check for Updates button.

Current application driver:    Software

Current Effect Status:
----------------------
Enhanced 3D Performance:  Not recommended and off
Gooch shader:             Software emulation in use
Per-pixel lighting:       Not available
Full-shadow display:      Not available
Texture compression:      Not available


Available application drivers and effect support:
-------------------------------------------------
Software driver
Effect support:

   Enhanced 3D Performance:  Not applicable
   Gooch shader:             Software emulation only
   Per-pixel lighting:       Not applicable
   Full-shadow display:      Not applicable
   Texture compression:      Not applicable

Direct3D driver:  Not Certified
Effect support:

   Enhanced 3D Performance:  Available
   Gooch shader:             Available
   Per-pixel lighting:       Available
   Full-shadow display:      Available
   Texture compression:      Available
   Enhanced 2D Performance:  Available

Autodesk driver:  Not Certified
Effect support:

   Enhanced 3D Performance:  Available
   Gooch shader:             Available
   Per-pixel lighting:       Available
   Full-shadow display:      Available
   Texture compression:      Available
   Enhanced 2D Performance:  Available

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2011 23:38 (Igor_76).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4730s-postavi za grafiku
alex007 kaže...

Također me zanima odgovor na ovo pitanje. Naime kod mene je HD 6490m nebitno...uglavnom kad instaliram prvo INTEL  drivere i nakon toga ATI drivere, prilikom crtana u ACADu il sl, pojavi mi se crni ekran i pise eror "amd ati display not recognizet i sl..." i vrati se slika...kad obrisemATI drivere toga nema al mi 3DMark pokaze duplo slabije rezultate... koji je klinac s tim grafičkim karticama i kako to podesit....

HVALA

heh, ja imam istu diskretnu grafičku, al drugačiji problem. meni se u 90% bootova direktno BSOD pojavljuje. kad se čak i uspije bootat, nema nigdje ni traga ni glasa od CCC-a. kao error se javlja:

STOP: 0x00000116 (0xFFFFFA80065E9010, OxFFFFF88003D42408, 0x0000000000000000, 0x0000000000000002)

 

atikmpag.sys - Address FFFFF88003D42408 base at FFFFF88003D3B000, Datestamp 4d90a496


postoji li neki posebni redoslijed kojime se drivere trebalo instalirati? sad sam već na trećem, il četvrtom reformatu i instaliranju (pošto je prvo bilo rečeno da su hp-ovi drajveri optimizirani samo za Win7 Home/Pro/Starter, a ne za Ultimate, koje sam prvo instalirao ???) i više ne znam šta da mu radim.
pomoć, molim vas! :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 17:01 (SinBrkateTete).
12 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4730s-postavi za grafiku

LOL...evo nakon sto sam uspio podesit da mi radi samo ATI grafička ( podesio na manualne postavke pod POWERPLAY ). Lap je katastrofalno usporen...kad se pale windowsi 7 ikonice se zabijele i jedna po jedna se lagano pojavljuju...ok..crtam u ACADU i kad hocu nesto da uredim g se vuce da nemoš nist radit...polidio sam..evo 3 puta novi install windowsa i acada i sve moguce....dode mi da ga bacim kroz prozor..stari HP radi 10x brze od ovog...nest fulam a nemam pojma ŠTA ?.... svi novi driveri su gore...LOL...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4730s-postavi za grafiku

bok!

molim vas pomoć oko grafičkih kartica za hp4730s

naime, ima 2 grafičke, obadvije instalirane, intel HD i Radeon 6490m

htio bi da mi radi samo radeon, a nikako da složim :(

molim vas pomoć!!

 

Hvala

11 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4730s-postavi za grafiku

Pozdrav,

 

Što se tiče HP ProBook laptopa sa dvije grafičke ovo je rješenje;

Prvo izvrši update svog BIOS a. Nakon updatea posljednje verzije BIOSa koja posjeduje tab za switchabilnu grafiku (izmjenjivu) restartuj kompjuter i uđi u BIOS. Ulazi se sa F10 ili F 12. Pritisni ih oba kada se kompjuter startuje i ući ćeš u bios.  Pronađi u biosu Switchable graphics tab i promijeni ga iz dynamic u fixed. Zatim save i exit. Restartuj kompjuter. Kada se Windowsi podignu desnim klikom na desktop i odabirešacess switchable graphics. Odaberi Radeon High Performance card. Izvrši update drajvera za Radeon sa AMD ovog sajta.

13 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4730s-postavi za grafiku

Imam problem s radeonkom 6490 napravio update biosa,podesio ju kao primarnu u biosu, pokazuje standard vga graphics adapter,neznam kaj da radim više,ako itko može molim da mi pomogne,kao da je nema opće.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4730s-postavi za grafiku

ne znam dali će ti ovo pomoći ali ja sam se nahebao sa 4730 do bola. moj ima kao "rebrandiranu" tvoju karticu pod 7470m i nakon cca 14 sati čitanja foruma,tehničkih sr.... i iskustava korisnika sa prijašnjim serijama i problemima te naravno nakon metode uzaludnih pokusaja kompletnih reinstalacija;) ovo je meni upalilo.

 

cista instalacija windoza.svjezi update biosa. instalacija svih drivera za sve moguce sto vidis pod zuto u device manageru. nakon toga trebao bi dobiti 2 standard vga adaptera u device manageru. jedan radi drugi ima problem. zatim skines drivere sa hp stranice obavezno. pokrenes instalaciju ali je prekines sa cancel kad otpakira podatke. zatim nazad u device manager i update software manualy, trazis opciju have disk i kliknes. odi na c ili koji ti je vec prim hard i nadjes sw setup folder gdje bit trebali biti tvoji otpakirani driveri i nadjes ini file i kliknes ok da ga povuce. znaci ne instaliras uopce intel vec samo ovim redosljedom i prvenstveno ati. voila! trebao bi sada viditi obadvije kartice normalno u device manageru. mukama ti jos nije kraj. postoji shema sa ati catalyst centrom. kada radis update odnosno instalaciju softwarea za ati koje si preko inf file zajebo kao da imas disk,tada instaliras sve osim ati control centra(izaberes custom instalaciju). nakon toga mozes pokrenuti ponovo istu instalaciju i instalirat samo control centar. mozes skinuti i noviji sa atijeve stranice. mukama ti nije kraj. posto imas svjezu instalaciju windoza instaliraj najnoviji net framework jer bez toga nece ici. tek tada bi trebao dobiti ono sto si kupio sa prokletim laptopom odnosno radeonku kao vidljivu. sada jos samo preostaje da podesis rucno opcije u catalystu za switchable grafiku i da prisilis da radi radeonka u svakom slucaju. za to moras biti ustekan na punjac u principu jer bat umre brzo. sry na ovakvom zbrda zdola odg al to je suma moje 14 satne patnje pa ti vidi jel ti kaj pomaze.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice