Toshiba Qosmio F50-108

poruka: 37
|
čitano: 11.622
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

Dali netko ima ovaj laptop i kakav se pokazao? Ako ne dali znate ima li kakav review za njega i gdje? Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

Ja na kraju mjeseca uzimam taj model ili Acer 6935g!

Tražio sam danima neki dobar review o tom modelu, ali nema nigdje ništa o njemu!

Samo sam čitao u jednom forumu da taj Qosmio uživo i nije tako elegantan kao na slikama, ali svatko ima svoj ukus, pa dok ga ne vidim ništa neću ni reći!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

Mozda ti ovo moze pomoci: http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=11571&Itemid=84

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

Da si nam poslao na engleskom ili njemačkom rekao bi ti HVALA, ali ovako ništa. hehehehhehe

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Toshiba Qosmio F50-108
kedzo777 kaže...

Da si nam poslao na engleskom ili njemačkom rekao bi ti HVALA, ali ovako ništa. hehehehhehe

 OMGIznenađen, pa šta postoji na ovom svijetu osoba koja ne zna češki jezikNamigiva

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

U testu nije loš! Za te novce dosta jake komponente...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

savrsen laptop. ja sam se dvoumio izmedju njega i satelite p200-1jq, ali sam odabrao ovog drugog zbog velicine zaslona..

 

PRESAVRSEN laptop i to nekazen samo ja, nego i svi koje sam pitao o njemu (ljudi u VeMilu, HGSpotu, micronisu,..neki moi prijatelji..)

 

ako imas 10k Kn, KUPI OVAJ LAPTOP!..

 

..bez mnogo razmisljanja

http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

imaš ga u m-computers već od 9000 Kn

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Toshiba Qosmio F50-108

Odličan laptop! Ja ga uzimam u m computersa.ako platiš gotovinom imaš 10% popusta pa te laptop izade oko 8000 kn. pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

hajde kad ga uzmeš molim te napravi mali test!

pogledaj kakva je kvaliteta kućišta(savija li se, ili čuje li se kako se savija plastika)

odigraj par igrica

jeli dovoljna svjetlost monitora

može li se na suncu išta vidit

kakav je zvuk

jeli ugodno pisat na tipkovnici

jel se grije previše ( čitao sam da nije, ali ne vjerujem, jer je 9700 gts pod haubom!)

 

VEOMA BI MI POMOGAO! Kupujem laptop za 10 dana kad diplomiram, a nemam stvarno pojma koji!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

Imam ga ja. Dobar ali nije moguće snimiti na njega XP. Toshiba za njega nema drivere namijenjene za Windows XP.

Kada pokušate instalirati XP, na mjestu gdje vam inače kompjuter javi da nema diskova (jer XP nema integrirane SATA drivere), ovaj laptop prikaže BSOD.

Probao sam s 3 različita XP-a SP2 i jednim SP3. Svaki put BSOD nakon prvog učitavanja Windowsa XP.

 

Ne postoji update za BIOS. Probao sam i javi mi da je ista verzija.

 

Danas ću probati integrirati intelove chipset drivere u XP.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

tako i na mom laptopu (Fujitsu Siemens M3438) nije prepoznavao hard disc kad bi htio nabacit xp, a nije ni bilo opcije u biosu! ja sam pomoću nlite-a integriro sata driver (VIA) i onda bi sve funcalo!

Možeš mi odgovorit na pitanja u vezi Qosmia?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108
Prije ovoga sam imao MSI GX600 sa 8600M GT. MSI je strašno kvalitetan. Toshibino kućište je jednako kvalitetno, ali deblje 1.5cm. Ne savija se i ne škripi. Jesam li spomenuo da je debel u pm... Zvuk je savršen, daleko bolji od MSI GX600. Tipkovnica je ugodna za rad. Laptop sav svijetli sa strana. Ima posebno dugme koje gasi svjetla sa strana, s tim što gornja strana (crta) miša, touchpada svijetli non stop. Treba mu 3min da digne sistem. Dakle sistem, na koji ja ništa nisam snimio. Iz tog razloga sam makeo orginalnu Vistu i stavio piratsku. Na suncu se vidi, ali za boga miloga, izbjegavaj sunce sa fucking glare displayima. Muka je živa... Ne grije se uopće. Razočarao me u igrama. Ja sam inače gamer. Ne vidim neku razliku u štekanju u WORLD IN CONFLICT izm. 8600M GT i 9700M GT. Doduše, s 8600M GT sam igrao u 800x600, a sada igram u 1280x800. Nisam nešto dugo igrao. Danas ću pogledati šta je s postavkama. Vjerjatno je 9700M daleko jača... Ako si gamer, ja bih ti preporučio nešto drugo. Izaći će te jednako. imaš na bestbuy . com Upiši Asus G50VT-X1 USD=5,55kn 1245USD=6909kn Radi se o uvozu iz Amerike, onda bi te izašao 6909*1,22=8428 kn. Čitao sam review za taj Asus (ALI FUCKING PREKASNO PA SAM UZEO TOSHIBU). Lik koji je napisao review je oduševljen... Ja sam se zaj jer nisam vidio taj lap u US... Mislim da bi uz to dobio international warranty, ali nisam siguran. Pitaj best buy preko maila. Taj Asus ima: P8400 2.2GHZ Geforce 9800 GS 4GB rama 320GB diska 7200 obrtaja 15,6" display
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2008 15:11 (Silver).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

Iskreno ti hvala, nisi svjestan koliko si mi pomogao! najvjerovatnije da će bit on moj izbor, jer nisam gamer...imam za igre komp sa Q6600 i grafom 9600 GT... Meni on više treba za faks (malo programiranja i napravit koji website) , pogledat koji film u krevetu i naravno internet! Ujedno ne želim da mi baš za godinu dana nije dovoljna snaga cpu-a i grafičke... Najvažnija mi je kvaliteta, jer nakon svih sranja koje sam imao sa Fujitsu Siemensom (na svakom ćošku napuklo kućište, crko hard disc, crkla pržilica, otkazali svi USB-ovi i na kraju riknula i matična) nisam raspoložen za istu priču sa toshibom! Jedino što ću MOŽDA pričekat je Dellov 16" laptop za kojeg bi najviše 1200 Eura izdvojio a kojeg najavljuju za par dana! Acer 6935G je otpao iz uže konkurencije jer su proc i grafa u toshibe bolji, a i za seriju Qosmio laptopa kažu da je veoma kvalitetna što za acera ne mogu tvrdit!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Toshiba Qosmio F50-108
Ako ti nije do igrica, onda uzimaš pogrešan laptop. Jednako tako ti je 9600GT preslaba grafička za igre (iako jača od 9700M GT). Za operacije koje ti trebaju, ti je bolje uzeti za 6000kn lenovo thinkpad, a sa ušteđenim novcem možeš uzeti 22" monitor i/ili jaču grafičku. Inače, ako ti je kvalitet bitan, Qosmio F50-108 je stvarno napravljen kao da je od stijene odkinut. Mada me novi MSI oduševio. Imaš MSI GX630 izložen u king crossu u Techno maxu. Metalno kućište, čvrsto, daleko bolje izgleda nego svaki Macbook, po kvaliteti ili jednak ili bolji od Qosmia. Na dosta sam laptopa radio i mogu ti reći da je MSI daleko naj naj ispred svih. Nažalost nemaju laptop sa 9700M ili 9800M grafičkom. Bilo kako bilo, Qosmio F50-108 imaš izložen u HG spotu u ZG, a MSI GX630 u Technomaxu u Kingcrossu u ZG. Idi ih vidjeti ako ikako mozes. Da mi nije do igrica, ja bi uzeo MSI-a sa 9600M.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2008 22:28 (Silver).
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

Znam da je Lenovo doista dobar, i mala mi ga ima, ALI je doista ruuuužaan! majko moja nisam ništa ružnije u životu svom vidio!

O MSI-u još nisam ni razmišljao, jer sam uvijek mislio da je to neka bezze marka! Što se tiče 22" monitora njega već imam...Namigiva

Ovo tržište laptopa je definitivno prenatrpano, ja doista više neznam šta uzet. Neki govore DELL XPS , neki Qosmio itd.

Na kraju ću još na eci peci pec izabrati ehhehehehhehehe

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

Jeli moguće da je ovaj laptop u senso-mikro samo 7990kn? jeli to cijena bez pdv-a ili?

http://www.senso-mikro.hr/Artikl.aspx?idArtikl=17200

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.11.2008 10:22 (kedzo777).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Toshiba Qosmio F50-108
kedzo777 kaže...

Jeli moguće da je ovaj laptop u senso-mikro samo 7990kn? jeli to cijena bez pdv-a ili?

http://www.senso-mikro.hr/Artikl.aspx?idArtikl=17200

 ma. najverojatnije je neka akcija..
znam da je u HgSpota bila akcija i laptop je bio jeftiniji 30-40% nego u drugin ducanima.. al jg. brzo se prodalo..
http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

poslao sam im mail pa će mo viditi! ali gledajući im cijene ostalih modela vidim da su u prosjeku 1000kn jeftiniji nego u dr. dućanima...pa je 99% bez PDV-a ili se možda mora naručiti više komada

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

ajde biseru,

kako ces laptop narucit u vise komada??!??

http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Toshiba Qosmio F50-108
puma1400 kaže...

ajde biseru,

kako ces laptop narucit u vise komada??!??

 Pa VIŠE KOMADA , a ne U VIŠE KOMADA
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

sorry pogrešno sam se izrazio!

ustvari sad sam vidio da se nisam pogrešno izrazio...napisao sam više komada!

 

puma1400: VIŠE KOMADA = VIŠE ISTIH LAPTOPA

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2008 9:44 (kedzo777).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Toshiba Qosmio F50-108
kedzo777 kaže...

Iskreno ti hvala, nisi svjestan koliko si mi pomogao! najvjerovatnije da će bit on moj izbor, jer nisam gamer...imam za igre komp sa Q6600 i grafom 9600 GT... Meni on više treba za faks (malo programiranja i napravit koji website) , pogledat koji film u krevetu i naravno internet! Ujedno ne želim da mi baš za godinu dana nije dovoljna snaga cpu-a i grafičke... Najvažnija mi je kvaliteta, jer nakon svih sranja koje sam imao sa Fujitsu Siemensom (na svakom ćošku napuklo kućište, crko hard disc, crkla pržilica, otkazali svi USB-ovi i na kraju riknula i matična) nisam raspoložen za istu priču sa toshibom! Jedino što ću MOŽDA pričekat je Dellov 16" laptop za kojeg bi najviše 1200 Eura izdvojio a kojeg najavljuju za par dana! Acer 6935G je otpao iz uže konkurencije jer su proc i grafa u toshibe bolji, a i za seriju Qosmio laptopa kažu da je veoma kvalitetna što za acera ne mogu tvrdit!

 Isti proc imaju i 6935 i ta toshba, toshiba ima bolju graf a acer bolji ekran,4gb ddr3,7200rpm disk.........
Opel Club Croatia
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2008 11:47 (Medolinoo).
15 godina
neaktivan
offline
Toshiba Qosmio F50-108

da nije garancija u acer-a tako mala bio bi savršen!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Toshiba Qosmio F50-108
kedzo777 kaže...

sorry pogrešno sam se izrazio!

ustvari sad sam vidio da se nisam pogrešno izrazio...napisao sam više komada!

 

puma1400: VIŠE KOMADA = VIŠE ISTIH LAPTOPA

 pitanje jedno,
koji k**** ces kupit vise istih laptopa???, a i kad ima neki popust na količinu onda se to ne stavlja kao glavna cijena...

nego, jesi provjerio cemu takva cijena?
http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Toshiba Qosmio F50-108
kedzo777 kaže...

da nije garancija u acer-a tako mala bio bi savršen!

 jbga dvosjekli mac
Opel Club Croatia
14 godina
offline
Toshiba Qosmio F50-108

Ja imam toshibu f50-108 i imam problema sa zagrijavanjem. Naime temperatura se pri normalnom radu (internet, word) kreće od 56-64 stupnjeva. Bio sam na servisu i oni neznaju riješit taj problem. Ima li možda netko f50-108, pa da mi kaže kolika je temperatura njegovog laptopa. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Toshiba Qosmio F50-108

Puno problema, malo odgovora ;-)


Senso je veleprodaja, cijene su bez PDV-a.

 

Qosmio je multimedijska/gamerska serija sa nabrijanim komponentama, velikom masom i debljinom, bučnim hlađenjem i visokim temperaturama, uz visoku cijenu naravno. Kućište nije prekvalitetno, a i o estetskim dojmovima bi se dalo razgovarati.

 

Što se tiče brzine Viste, Toshiba isporučuje gomilu trial i sl. softvera tako da se svaki laptop u "originalnoj" konfiguraciji vuče.

 

XP se da instalirati na većinu mašina, pitanje je samo da li postoje svi driveri. U slučaju BSOD-a na početku instalacije, treba u BIOSU isključiti SATA mod diska.

 

Najbolja kućišta imaju tzv. poslovne serije laptopa, znači, Lenovo ThinkPad, Toshiba Tecra i sl.

 

Po ovome što je navedeno kao namjena laptopa, Qosmio definitnivno ne, ali ovako nešto bi moglo proći http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=9847 ili http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10215.

 

Pozdrav.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Toshiba Qosmio F50-108

Moj se gasi u igricama. Moram ga svakih par dana propuhat u podrucju coolera, onda prestane. Nemam pojma koja mu je radna temperatura u officeu. Bilo kako bilo, ne gasi se nikad osim u igrama.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Toshiba Qosmio F50-108
a Silver kaže...

Moj se gasi u igricama. Moram ga svakih par dana propuhat u podrucju coolera, onda prestane. Nemam pojma koja mu je radna temperatura u officeu. Bilo kako bilo, ne gasi se nikad osim u igrama.

koja ti je radna podloga?

mislim, na čemu ga držiš? na krevetu, na stolu ?

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete čvrsti razlog za to. :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice