Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.710
|
čitano: 13.028.668
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Sretan Bozic i pozdrav svima !
Htio bih zamoliti dobre ljude za pomoć oko kupnje laptopa za majku. Laptop koristi za Word, Gmail i jedan ne zahtjevan program. Bitna je stabilnost i kvaliteta. Cijena do 4000 kn. Hvala unaprijed !
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2016 21:34 (g3arv8).
 
0 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav !
Trazim neki laptop do 6.5k kn za lagani gaming, surfanje itd.
U vidu imam vec Asus N551VW te Lenovo Ideapad Y700
Koji preporucate ? Hvala
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
predivno, hvala ti na pomoci :)
lijepo neka ti bude
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dominik_045 kaže...
Pozdrav !
Trazim neki laptop do 6.5k kn za lagani gaming, surfanje itd.
U vidu imam vec Asus N551VW te Lenovo Ideapad Y700
Koji preporucate ? Hvala

 Y700

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Drugi link kaže da artikl ne postoji. Za ovaj prvi link me brine taj i3 da ne bi bio bottleneck ako odlučimo stavit SSD eventualno i nemam pojma koliko je jaka ta 950Mu smislu gaming performansi. 

Well that was pretty fu*kin ninja
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

bubily - ovo ti je drugi http://www.prosat.hr/default.aspx?pid=49431 , za 4k kn ne mozes bolje tako da..

gost ,za nabrojano biraj prvi ili drugi, prvi ima malo jaci procesor, drugi ima ugradeni ssd

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2016 21:40 (g3arv8).
 
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozz forumaši. Stigli blagdani pa sam i ja odlučio kupiti laptop, bio sam u trgovini pa mi je lik preporučio http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-k556uq-dm002d-156-fhd-intel-core-i7-6500u-up-to-31ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-nvidia-gf-940mx-2gb-dvd-dos-4-god/asus-k556uq-dm002d/product/
A još mi se jedan model svidio http://www.ekupi.hr/Lenovo-510-15IKB-80SV00GESC-prijenosno-racunalo-1029717.aspx lenovo mi se nekako vise sviđa, asus mi je prejednostavan. Ne znam kakvo vi mišljenje imate?
Uglavnom uvjeti su mi i3/i5/i7, fullhd,kvalitetnije kućište, 15.6" i da ima po mogućnosti dobre zvučnike ne neke da jedva čujem film/pjesmu..
A laptop mi treba za sve, igrice, surfanje, multimediju, filmove.. Tako da mi mozda i7 ne treba ali opet ako ima nešto jeftinije.. Bilo bi i dobro imati neku zvijer pa sam duže vrijeme miran.
Spreman sam platit do 5 tisuca, 5 i pol..
Hvala na odg, sretni blagdani svima!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

za taj novac ja bih gledao ovo http://www.nabava.net/search.php?q=i5+6300hq , HQ verzija (U su low power cpu)+ 950m 

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ili, da možda prištediš parsto kn pa uzmeš ovako nešto sa boljom grafikom?
http://www.nabava.net/search.php?q=HP+Pavilion+Gaming+15

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dominik_045 kaže...
Pozdrav !
Trazim neki laptop do 6.5k kn za lagani gaming, surfanje itd.
U vidu imam vec Asus N551VW te Lenovo Ideapad Y700
Koji preporucate ? Hvala

 

Ovo djeluje zanimljivo:
http://www.nabava.net/search.php?q=700-15+6700HQ

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Uzeo bih tog sigurno ali ne stignem više nažalost. Nisam blizu Zg a u nedjelju putujem u inozemstvo tak da ne bi dočekao dostavu. A baš mi se sviđa. Uzet cu tu u jednoj trgovini I500-15ikb.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
I510*
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Zanima me laptop koji bih koristio za internet, gledanje filmova, office, rad u autocadu i jos par autodeskovih programa.

 

Ono što mi je bitno je to da mi autocad radi tečno i da ne čekam otvaranje baš 5 minuta, požejno je i da je ekran 17".

 

Jel bi se laptop sa idućeg linka po vašem mišljenju uklopio u to i što kažete na cijenu od 4900 kn za njega (sa 3 godine garancije).

 

Ako imate kakav prijedlog sa boljim omjerom cijene i onog što se za istu dobiva, a da je u cjenovnom rangu do 5000 kn i 17" zaslon, bio bih vam zahvalan.

 

http://www.ekupi.hr/HP-Prijenosno-racunalo-17-x006nm-Y0A61EA-962348.aspx

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima, trebao bih preporuku za laptop do 2000 kuna (plus minus 200-300 kuna), za rad u Officeu (ponajviše Word), te slanje mailova, pretraživanje interneta i gledanje videa na YouTube. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovani, sestrični se pokvario laptop i popravak je nesiplativ. Uzela bi prijenosno računalo za Office alate, slušanje glazbe, gledanje filmova, surfanje internetom i da ima ladicu za CD/DVD. Dakle, to su joj prioriteti, a obavezan je uvjet da računalo ima predinstalirane Windowse i da ne prelazi cijenu od 3000 / 3100 kn. Ja sam iskopao dva laptopa:Chipoteka i Prosat . Na ovom Aceru ne znam je li dobar ovaj procesor.

Ako možete, iskomentirajte ili ako znate kakav bolji prijedlog, može, samo da nejde iznad svote i da obavezno ima Windowse. Hvala

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

copy sa forum.hr

 

Lijep pozdrav,

prijatelju trazim ultrabook do (kako je on rekao) 6000 kn, no ja se nadam da ce malo omeksati i da ce ici do malo vise....ovisno o rezultatima pretrage.

Nadalje, ja imam super iskustva sa mac-ovima, on nema nikakvih pa ni ne znam bi li mu preporucio MacBookAir koji je trenutno na akciji te je taman u toj top top cijenovnoj granici. Bojim se samo jer nema iskustva s unix, tako da bi se zadrzao na windows os prijenosnicima.

Zasad sam nasao Acer Swift 3 SF314-51-526T koji se za te novce ne cini skup, te Asus ZenBook Flip UX360CA koji mozda ima prednost jer je manji i tanji ali mi se cini da je za iste novce acer konfiguracija bolja.

 

Eto, ukoliko netko ima iskustva s navedenim racunalima ili ima neku bolju preporuku? Mislim da laptop mora biti novi jer mu ga kupuje firma i isti ce se koristiti za posao (surfanje i office alati) te multimediju(obrada slika).

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Uzmi Swift 3. Dobar je to laptop.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Makar je tek izašao, ali da, dosta vuče na bivše S7 laptope koji su mi dan danas najbolji ultrabookovi.
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
big smoke kaže...

 dobra kolicina hardwera za te novce, jedino sto je graficka slaba, i panel nije IPS nego onaj Confyview, sto je malo bolji TN koliko sam vidio na drugim acerovim modelima.

 trebao bi mi proci kroz ruke u iducih 10-ak dana, pa napisem malo vise  o tome kad stigne.
 

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može, svakako javi dojmove onda.

Možda su mi čak najbitniji proc i ssd. Kako kotira ovaj A12-9700P među intelovim procesorima u tom cjenovnom rangu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
big smoke kaže...

Može, svakako javi dojmove onda.

Možda su mi čak najbitniji proc i ssd. Kako kotira ovaj A12-9700P među intelovim procesorima u tom cjenovnom rangu.

 koliko vidim, taj a12-9700p je negdje u rangu sa i3U (15w tdp oba), za multimediu sasvim ok, za gaming, prilicno slabo, pogotov u kombinaciji sa tom grafom, koja ima 64bit sabirnicu.

 javim jos kad ga probam malo.

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa, hitno je !!

Specifikacije su A4-6210, 4gb ram, radeon R5 M330

 

Moze li se igrat PES, da znam dal uzimam ili ne ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MarkoKLC7 kaže...

@Marko 

Naletio sam na njega već i jedini problem je šta ima samo SSD.

@zzZZzz

A da, nešto mora patiti s obzirom na SSD od 256 Gb i HDD od 1T i 16Gb RAM-a.

Šta kažeš na ovaj Acer ?

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-e5-575g-57wv-nx-glaex-015-core-i5-7200u-dvdrw-8gb-1000gb-96gb-ssd-geforce-gtx-950m-15-6-led-fhd-kamera-hdmi-g-lan-usb-3-0-linux-crno-015050109

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz svima.
kupio sam laptop lenovo sa integriranom intel grafickom i nvidinom 940mx 4gb, zanima me da li laptop radi sa 2 graficke tj. kad treba nesto zahtjevnije onda prebaci na nvidiinu ili on stalno radi na nvidinoj ili se treba nesto postavit da on stalno radi na njoj? jer kad pokrenem gta IV izbaci mi gresku kao za directx da reinstaliram ili driver za graficku.
Hvala :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
big smoke kaže...
MarkoKLC7 kaže...

@Marko 

Naletio sam na njega već i jedini problem je šta ima samo SSD.

@zzZZzz

A da, nešto mora patiti s obzirom na SSD od 256 Gb i HDD od 1T i 16Gb RAM-a.

Šta kažeš na ovaj Acer ?

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-e5-575g-57wv-nx-glaex-015-core-i5-7200u-dvdrw-8gb-1000gb-96gb-ssd-geforce-gtx-950m-15-6-led-fhd-kamera-hdmi-g-lan-usb-3-0-linux-crno-015050109

 To je malo bolja kombinacija ako ce se igrati igre.

 

Razmisli i o ovom lenovu. punokvrni i5 quad core cpu, solidna graficka, IPS full hd ekran, jedino sto nema SSD (koji se moze naknadno u pcie slot).

Ako cilj nije neko znacajnije igranje, vec web browsing, filmovi, facebook i te zezancije, gore navedeni modeli ce biti sasvim dovoljni za te potrebe, i ici ce sve kao podmazano zbog ssd-a.

Ako igrice jesu primarni razlog kupovine, onda bolje ici na i5HQ verziju cpu-a i 950 ili 960m pa ssd dodati naknadno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2016 15:36 (zzZZzz).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tom125 kaže...

Pozz svima.
kupio sam laptop lenovo sa integriranom intel grafickom i nvidinom 940mx 4gb, zanima me da li laptop radi sa 2 graficke tj. kad treba nesto zahtjevnije onda prebaci na nvidiinu ili on stalno radi na nvidinoj ili se treba nesto postavit da on stalno radi na njoj? jer kad pokrenem gta IV izbaci mi gresku kao za directx da reinstaliram ili driver za graficku.
Hvala :D

 ako se ne konfigurira drugacije, vecinu aplikacija laptop pokrece sa integriranom grafickom, tako da u nvidia control panelu treba postaviti koje igre/aplikacije ce pokretati 940m.

 desni klik na desktop > nvidia control panel > manage 3d settings > program settings tab, i tamo izabrati igru/aplikaciju i odrediti ispod koja ce ju graficka pokretati.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice