Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.037.881
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

Ima li tko prijedlog laptopa do 500€.

 

Bitno da se može vrtiti autocad, catia i slični alati.

 

 

Hvala 

 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Molim vas pomoc oko kupovine laptopa do 5000kn.

Koristit ce se uglavnom za gledanje filmova, photoshop,internet i povremeno igranje.

Takoder,trebao bi imati i windowse i garanciju min 2g.

Jel se moze nac nesto takvo prema raspolozivom budzetu?

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,zanima me isplati li se Lenovo IdeaPad 330 FHD/i3/4GB/2TB 81DC00U0SC na akciji 2340kn?Laptom mi ne treba za gaming vise za klasicno surfanje internetom.

 

Hvala svima na savjetima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mark88 kaže...

Pozdrav,zanima me isplati li se Lenovo IdeaPad 330 FHD/i3/4GB/2TB 81DC00U0SC na akciji 2340kn?Laptom mi ne treba za gaming vise za klasicno surfanje internetom.

 

Hvala svima na savjetima

 ne isplati, ovo je puno bolji izbor, jači procesor i SSD, za sličnu cijenu:

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-330-81d200ngsc-ryzen-3-2200u-4gb-256gb-ssd-radeon-rx-vega-3-15-6-fhd-dos-sivo-014600211?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330-FHDRyzen-34GBSSD-256GB-81D200JWSC-prijenosno-racunalo-1394163.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 ili... za 300 kn više,

dodatno još 4 (ukupno 8) GB RAM-a, IPS ekran i osvjetljena tipkovnica

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330s-Platinum-Grey-81FB0084SC-prijenosno-racunalo-1372602.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2019 11:40 (BoTiA).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...

 

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

mislim da ti je bolji Lenovo sa Ryzen 3 procesorom, dosta je jači od i3-5005U koji se nalazi u tom Asusu a razlika u cijeni je 90 kn

također, ako dobro vidim, Lenovo podržava ac wifi i ima što je još jedan plus

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

I ima IPS full hd ekran i osvijetljenu tipkovnicu, i ok je izrada na tom 330S, mislim da je super kupnja taj laptop za tu cijenu sa zaba popustom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DiRT kaže...

I ima IPS full hd ekran i osvijetljenu tipkovnicu, i ok je izrada na tom 330S, mislim da je super kupnja taj laptop za tu cijenu sa zaba popustom.

 baterija na tom 330s je samo 30Wh ... znači 3-4 sata drži, cisto kao napomena

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kolacic kaže...

i5 6200U 

8gb           

940 4gb.        

Fullhd

15.6

1tb

Ili

A8 7410

16gb 

Integrirana

1600*800

500ssd

Ovaj prvi vuce zbog grafe mozda se zaigra nesto starije,ekran.

Drugi ima garanciju,vise rama,ssd(ali u prvom nije problem zamijeniti). Ista cijena.

 

 

 Jel mogu linkove dobit?

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vec je odabrano. Hvala. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Može mišljenje o sljedećem laptopu i ako može preporuka za neštl bolje za tu cijenu.
https://www.mikronis.hr/acer-aspire-3-a315-51-intel-core-i3-7020u-2-30ghz-8gb-256gb-ssd-linux-15-6-full-hd-intel-hd-graphics-620-p-n-nx-gnpex-102.aspx
Koristio bi se najviše za office i gledanje filmova/surfanje.
Hvala unaprijed!
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Isplati li se ovaj laptop, te je li kvalitetan. Namjena laptopa je programiranje u Pythonu i c++ -u. Windows 10 nije poželjan.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Imaš Lenovo 330s na eKupi sa Ryzen 3 procesorom, 8 GB i SSD
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Premalo mi je 256gb SSD. Cak mi i netreba tolko jaka grafa (bitno je da ima bilokakvu eksternalnu) nego rađe bolji ekran / baterija. 

https://giftingjunction.com/hr

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 12:53 (asus nexus).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
asus nexus kaže...

Premalo mi je 256gb SSD. Cak mi i netreba tolko jaka grafa (bitno je da ima bilokakvu eksternalnu) nego rađe bolji ekran / baterija. 

pa zasto si linkao gaming laptop?

 

ako ti ne treba onda gledaj nesto sa i5 procesorom (koji ne zavrsava na H nego na U) i MX150 ili MX 250 grafickom .. .npr nesto ovako:

https://www.centro.hr/lenovo-ideapad-530s-15-intel-core-i5-8250u-1-60ghz-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-nvidia-geforce-mx150-2gb-p-n-81ev0034sc.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

a storage rijesis sa externim diskom

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dal bi mogao odma zamijenit ssd od 256 sa ssdom od 512 pa da nemoram externi disk nosit sa sobom stalno?

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, moze mali savjet.. 

HP Pavilion Gaming 15-dk0016nm 7RY55EA, Intel® Core™ i5-9300H (2.4 GHz), 8GB DDR4 2666Mhz, PCIe NVMe SSD 256GB, 15,6" fullHD IPS anti-glare 1920x1080 250nits, NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB, Free DOS, jamstvo 3 godine.

Trenutno 6000kn, ima li išta bolje za tu cijenu? Namjena lagani gaming i multimedija.. znam da nema hdd, za igre ce bit dosta 256gb, za ostalo lako.

Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, kupujem laptop do 5500kn. Bitno je da je brz, lagan, fhd ekran, 13-15.6",SSD, 8gb rama(moze i 4 ako je prosirivo do 8 ako tako ispada jeftinije), OS nije bitan, grafička nije bitna jer se laptop ne bi koristio za gaming videoediting itd. Najbliže sto sam nasao tome je swift 3 sa i5 8265u, 512gb ssd i 8gb ddr4 u linksa
Unaprijed zahvaljujem na pomoci 😊😊😊
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

može li mi netko pomoci oko nabave laptopa.  Pronašao sam 2 modela

(Asus i Acer), stoga me zanima koji od njih dvoje ima bolju kvalitetu , zivoti vijek i perfomanse(ne na papiru, nego realn,.Iz svih mogucih izvora slusam o Asus kvaliteti,a Acer neki hvale , a neki pljuju,tako da Vas molim za savjet).

Acer

Asus

{OS je nebitan, jer ću koristi Linux, a Windows mozda povremeno, ali uostalim imam i VM.

Graf. isto nije "must-have", ali je zgodni dodatak}

 

Unaprijed Hvala.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 21:19 (NoName45).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Trebam preporuku za laptop, veličina ekrana nek bude 15.6" ili eventualno 17.3" ako nema puno mesa oko ekrana, bitno da ekran nije šrot. Po mogućnosti da ima SSD disk od barem 256 gb ili da trgovina barem nudi mogućnost zamjene diska uz nadoplatu ako ssd nije unutra u originalu. Laptop će biti korišten od strane osobe koja se bavi znanošću, znači najviše će se vrtjeti neki statistički programi koji nisu prezahtjevni, office, browser, tu i tamo illustrator za izradu nekih plakata i postera. Laptop ne smije biti tenk, sto opet ne znaci da mora biti jedan od onih ultra light modela iako ce biti prenosen i spajan na projektor. Do sad je ta osoba imala neki asus s i7 3537u i mogla je sve normalno raditi, no ipak treba nesto bolje. Budžet bi bio po mojoj nekoj procjeni 5000 kn, ali ne mora se dostići gornja granica budžeta ako nije potrebno. Molim preporuke za trenutni best buy. Zaboravio sam napomenuti da ne treba OS.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=6RJ42EA


možda ovaj model? suzio sam izbor na nekoliko procesora na koje se baziram, tražio sam model koji ima ips panel i da bude kompaktne veličine. ovaj model čak ima i odvojenu grafičku koja nije bogzna što, ali s obzirom za ono što ću služiti, po meni je i više nego dovoljno, ima li što bolje u tom rangu? meni ovaj model na papiru dobro izgleda, ali ne znam kako je to u praksi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 18:21 (parve69).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

može mišljenje o ovom laptopu? 6500kn uz kupovinu Zaba karticom.

 

https://www.ekupi.hr/Lenovo-Legion-Y540-15IRH-81SY003QSC-156-FHD-IPS-Intel-Core-i5-9300H-8GB-DDR4-256GB-NVMe-SSD-1TB-HDD-NVIDIA-GeForce-GTX1650-4GB-DOS-laptop-1427439.aspx

 

Lenovo Legion Y540-15IRH 81SY003QSC

15,6" FHD IPS

Intel Core i5 9300H

8GB DDR4

256GB NVMe SSD + 1TB HDD

NVIDIA GeForce GTX1650 4GB

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozz, laptop do 3500 kn za studenta, služio bi za fakultet, surfanje i filmove jedina igrica koju igra je manager. Hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Sklex2211 kaže...
Pozdrav, kupujem laptop do 5500kn. Bitno je da je brz, lagan, fhd ekran, 13-15.6",SSD, 8gb rama(moze i 4 ako je prosirivo do 8 ako tako ispada jeftinije), OS nije bitan, grafička nije bitna jer se laptop ne bi koristio za gaming videoediting itd. Najbliže sto sam nasao tome je swift 3 sa i5 8265u, 512gb ssd i 8gb ddr4 u linksa
Unaprijed zahvaljujem na pomoci 😊😊😊

 taj swift3 bi trebao biti dobar... ja sam nekidan kupio 15.6" model, samo sa i3 procesorom, sad cekam dostavu

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
asus nexus kaže...

Dal bi mogao odma zamijenit ssd od 256 sa ssdom od 512 pa da nemoram externi disk nosit sa sobom stalno?

 Možeš ako kupiš SSD od 512 pa ti budu dobri i zamijene, ili platiš oko 100kn 1h da ti zamijene. Po meni bespotrebno skupo jer onda radije to ukalkuliraj u cijenu laptopa pa kupi laptop sa storreagom koliko ti treba. Ima sigurno model sa 512GB nvme SSD.

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar dan,

 

kupujem laptop namijenjen za surfanje, gledanje filmova, office alate, veličina ekrana 17.3", mora imati 256GB SSD-a i 8GB RAM memorije, FHD ekran. Znači igrice me ne interesiraju.

 

Pronašao sam više laptopa koji odgovaraju ovom opisu ali sa stručne strane interesiraju me dvije stvari pa ako netko može pomoći. Konkretno evo ovaj laptop - https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-330-i3-7020u-8gb-256gb-ssd-intelhd-17-3-fhd-freedos-81dm00fqsc/proizvod/245627  i ovaj laptop - https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-17-4uc08ea-core-i5-8250u-dvdrw-8gb-256gb-ssd-radeon-520-17-3-led-fhd-dos-sivo-014600073

 

Naravno može i preporuka za neki drugi dućan.

 

Znači za korisnika koji ne treba prezahtjevan laptop da li se isplati dati toliko veći novac za navedene potrebe? Da li je ta razlika u brzini procesora toliko drastična ili je to osiguranje npr. za jedan duži vremenski period jer je ovo noviji procesor samim time i brži, bolji?

 

Hvala.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice