AM3+ ploča

poruka: 28
|
čitano: 10.189
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
AM3+ ploča

  Tražim mišljenje ( jel dvije ili više glavi su pametnije od jedne :) oko kupnje AM3+ ploče. Cijenom mi odgovaraju navedene ploče, a zanima me kako bi se trebale nositi sa bagerima, te općenito što mislite koja je najbolja od navedenih. Nemojte se voditi s idejom da je najskuplja najbolja, nego generalno mišljenje koja je najbolji paket. Također ću ako uzmem bagera, naravno i clockat ga, pa imajte to na umu (pritom me nezanimaju savjeti tipa uzmi ploču od 1500 kn jel nekanim rušit svjetski rekord !! ). Molim i komentare onih koji imaju nešto pametno za reć, a ne samo glasove. Stavit ću i jednu sa 870 chipsetom , jel koliko ja znam, nema bitnog napredka osim SLI podrške na 970/990 chipsetima. Hvala unaprijed svima {#}.

17 AsRock 970 Extreme4
2 AsRock 970 Extreme3
3 AsRock 870 Extreme3 R2.0
25 Gigabyte 970A-UD3
6 Asus M5A97 PRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AM3+ ploča

Asrock 970 ex4 ti ima CF @8X mode..Ako ti je važan crossfire onda na taj Asrock

A ako ti je bitan overclocking onda Asus jer ima 6+2 Digital phase ;)

 

Pogledaj i Don-ov review..Vjerujem da če ti biti od koristi {#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/kratka-usporedba-amd-970-based-ploca-hr/109753.aspx

 

Moj savjet je da ideš svakako ideš na Asrock 970 EX4 jer stvarno nudi najviše za novac..:)

 

A ako ti nije problem dati par kn više uzmi ovo..Najbolji odabir...

http://www.magazinrs.hr/gigabyte-amd990am3d3sata3-usb3-fw-8ch/gig-ga-990xa-ud3

Ako sam ti ikad pomogao stisni HVALA :)))
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2011 23:07 (RaZ0R9111).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
AM3+ ploča

Ne znam dal ti je van budžeta, ja preporučavam Gigabyte 990XA-UD3, mene zasad služi odlično, vjerovatno ću sutra konačno i napisat review dotične ploče (konačno imam vremena), ali evo ovako ukratko, ploča prilično hladna, i na sam dodir hladnjaka, i prema sondama, nisam vidio da je temperatura prešla 40 stupnjeva, pri prvom spajanju bez reinstalacije Windowsa a sa novim RAM-ima i novom grafičkom, komp se upalio od prve, dosta funkcija za overclock u BIOS-u, sve štima, i imam neki dobar osjećaj u vezi ploče, nisam imao vremena overclock-at procesor, ali sa blago overclock-anom grafičkom pod Prime-om i Furmarkom, radio oko 20 minuta, ploča nije prešla 40 stupnjeva, uglavnom, zasad sve odlično!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AM3+ ploča

Koliko ja vidim između 870 Extreme3 R2.0 i 970Extreme3/4 nema somena vrijedne razlike !

14 godina
offline
Re: AM3+ ploča
itomic009 kaže...

Koliko ja vidim između 870 Extreme3 R2.0 i 970Extreme3/4 nema somena vrijedne razlike !

Mislim da je samo SLI jedina razlika, ako se ne varam to su isti čipseti!?

EDIT: Vidim da već imaš matičnu koja podržava BD, i imaš propusnost grafičkih slotova x8/x8 a imaš AMD grafičku, tu si spreman za upgrade, spreman si za upgrade po pitanju CPU-a iako ti je regulacija na matičnoj "samo" 4+1, iće i BD na to samo vjerovatno malim OC-om, uglavnom, sve mi se čini odlično u tvom kompu ako su ti igre i slično primarna funkcija, ali mislim da bi ti jedan SSD odlično sjeo, onda bi imao "well rounded" komp, ili kupi neku periferiju, ne vidim šta bi drugo mogao, uglavnom, mislim da ne bih gotovo ništa dobio sa upgrade-om matične!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2011 16:28 (Ivsa).
13 godina
online
Re: AM3+ ploča

Uzeo sam je jučer jel mi je nepotrebno dat 100 kn više za SLI koji neću koristiti. Inače komp NERADI, neznam koji je kura.. ali nešto nevalja {#}. Jel ima tko kakav savjet

13 godina
offline
Re: AM3+ ploča
itomic009 kaže...

Uzeo sam je jučer jel mi je nepotrebno dat 100 kn više za SLI koji neću koristiti. Inače komp NERADI, neznam koji je kura.. ali nešto nevalja {#}. Jel ima tko kakav savjet

??Ne radi sa novom plocom?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
online
Re: AM3+ ploča

Ne, radilo jučer kad sam instalirao, i vratim se s posla i neradi. Za nevjerovat, nije mi jasno šta je ali sam ljut poprilično. mislio sam da je do nekompatibilnosti ramal aki nije jel sam stavio drugo ram i opet ništa

13 godina
offline
Re: AM3+ ploča
itomic009 kaže...

Ne, radilo jučer kad sam instalirao, i vratim se s posla i neradi. Za nevjerovat, nije mi jasno šta je ali sam ljut poprilično. mislio sam da je do nekompatibilnosti ramal aki nije jel sam stavio drugo ram i opet ništa

Si reset biosa probao?Ja sam sa svojom AM2+ kad sam ju dobia ima problem da nije htjela bootat nego sam morao cekat jer nije htjela prihvatit moje rame.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
online
Re: AM3+ ploča

Izvadio bateriju na minut, vratio j i dalje isto. kresnem komp i sve se vrti i zuju kako treba ali na monitoru ništa. i kad onda oću restart ili ugasit komp tipka za restart i paljenje nereagira a znam da je spojena dobro jeg ga upalim  na nju. stvarno me nervira jel m ću se očito sad morat zezat sa linksom i njihovim servisom. jedno me jebe da nije grafa krepala ali to je malo vjerojatno da krepa iz čista mira dopk je komp ugašen

13 godina
offline
Re: AM3+ ploča
itomic009 kaže...

Izvadio bateriju na minut, vratio j i dalje isto. kresnem komp i sve se vrti i zuju kako treba ali na monitoru ništa. i kad onda oću restart ili ugasit komp tipka za restart i paljenje nereagira a znam da je spojena dobro jeg ga upalim  na nju. stvarno me nervira jel m ću se očito sad morat zezat sa linksom i njihovim servisom. jedno me jebe da nije grafa krepala ali to je malo vjerojatno da krepa iz čista mira dopk je komp ugašen

Ako je bit ce ti za svih 1200 kuna.{#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
online
Re: AM3+ ploča

ma nije grafa 100%

13 godina
offline
AM3+ ploča

Morat ces sve testirat jedno po jedno.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AM3+ ploča

Ma nosim im nek oni testiraju, neću da kažu još da sam ja nešta sjebo pa da neuvaže garanciju.

14 godina
offline
AM3+ ploča

Probaj stavit novi BIOS, i kao što sam ti već rekao, ponovo sve preštekaj, možda proradi!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AM3+ ploča

Sve sam probo što sam imao na raspolaganju. Ploča vraćena jučeru Links i sutra dobivam Gigabyte GA-970A-UD3.

13 godina
offline
Re: AM3+ ploča
hm... možda te i napajanje zeza!?
http://bambytalica.blogspot.com/
13 godina
online
Re: AM3+ ploča

Nije problem u napajanju, a matična i jedna i druga su valjale. Problem je što AM3 CPU i AM3+ ploča očito nisu baš idealno kompatibilni ili je moj CPU poseban.

12 godina
protjeran
offline
AM3+ ploča

Tebe nešto zeza onda, jer meni a i frendovima na AM3+ pločama sve normalno radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AM3+ ploča

Nešto oko kompatibilnosti nije dobro. Točno je ovakvo stanje. Moram lagano zašarafit Gaiu, jel kad zategnem normano, komp neposta i nevrti se hladnjak !! Kad malo popustim šarafe, sve radi normalno. Čudna stvar.

14 godina
protjeran
offline
Re: AM3+ ploča

Stavi izolirke na backplate.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
online
Re: AM3+ ploča

Moglo bi to bit, jel drugo ništa nema smisla !

12 godina
protjeran
offline
AM3+ ploča

I probaj jednostavno stavit pc na stol i upaliit

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AM3+ ploča

Evo i mene pred odlukom.

Kupnja će uslijediti pred Božić, ako uspijem prodati trenutnu ploču skupa sa memorijom!

 

 

Razmišljam o sljedećim pločama:

 

ASUS M5A97 R2.0

ASROCK 970 EXTREME3

MSI 970A-G46

ASROCK 970 PRO3

 

 

Bitna stvar je to što bih na njoj htio i otključati svoj Phenom II x2 545 i malo OC-ati.

Uzmite to u obzir!

 

P.S. Da li je moguće PCI karticu staviti u PCI-Express slot?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 5:07 (godo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AM3+ ploča

  Odaberi jednu od prve dvije, s tim da bih ja uzeo Asus od ponuđenih. PCI karticu staviš u pripadajući slot, nezna, jel ide u PCI-E.

12 godina
offline
Re: AM3+ ploča
itomic009 kaže...

  Odaberi jednu od prve dvije, s tim da bih ja uzeo Asus od ponuđenih. PCI karticu staviš u pripadajući slot, nezna, jel ide u PCI-E.

PCI nikako ne ide u PCI-e niti obratno jer su potpuno različiti načini prijenosa podataka(serijski/paralelni) i drugačiji je razmak između traka na rubnom konektoru...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
12 godina
offline
AM3+ ploča

da ne otvaram novu temu 

 

trebam  am3+ matičnu 970-990 povoljno ako ima gar.super

gigabyte-asrock-msi

 ,imam fx 6300/grafiku gtx 750ti

ponude može na pp

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 22:12 (valisaurea).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice