AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

poruka: 172
|
čitano: 35.718
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

 Pozz kolege forumaši. Otvaram ovu temu iz razloga što sam naprosto šokiran količinom dezinformacija koje se šire forumom. FX 8320 se prodaje novi za 1300 kn, a polovn za oko 1200 kn ili manje. Intel i7 2600K se prodaje polovni za oko 1800kn. Dakle, Intel košta oko 50% VIŠE od FX-a pa pokrećem temu da se pokaže u praktičnoj primjeni da li je i7 2600K 50% BOLJI u igrama ili svakodnevnoj primjeni te drugom radnom okružejnu. Sve je već potpuno jasno i dostupno širom interneta ali nekima izgleda nikako nije jasno pa da se diskusija povede. I samo bih zamolio da se rasprava vodi na razini normalnih i pismenih ljudi a ne kao u Hrvatskom Saboru !

Moj PC  
17 13 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Nije mi jasno zasto ovo pokreces, samo ces svađu da izazoves, logicno je da intel ima prednost na vecim taktovima uz manju potrosnju, grijanje, i jaci IPC, dali ta prednost vrijedi 50% vecu cijenu, to se ipak korisnik treba zapitati.

multi-gpu 4 live
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2013 21:37 (Leopard_st).
Moj PC  
20 1 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

 Pa stvari su sasvim jasne. Ako uzmeš recimo GTX 660 Ti sa ta dva procesora i sa Intelom dobiješ generalno gledano recimo prosječan FPS 65 a sa FX-om recimo 63 FPS. Da li to vrijedi 50% više ???? Ako renderiraš video za 320 sekuni sa i7 a sa FX-om za 325s da li to vrijedi 50% više ? Dobro si rekao da se treba korisnik zapitati, ali što se onda trabunja tu bezveze. Samo treba gledati stvari objektivno, hebe se meni i za AMD i za Intel. Ja mogu nešto preferirati više ili manje ali opet to nemjenja činjenice. Meni u biti nije jasno zašto su ljudi tako zadrti, zašto nemisle  svojom glavom i zašto nasljepo vjeruju bezveze u nekakav svojevrsni kult Branda ??

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2013 21:57 (itomic009).
14 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
Prodajem dijelove vodenog hlađenja...na PM
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Ako se kupuje procesor samo zbog igara, onda je i7 neisplativ, bolje je uzeti i5 3570K.

 

Rasprava između FX 8320 i i5 ima smisla.

 

Ako se netko osim gaminga bavi nečim ozbiljnijim, ne na amaterskom nivou, nešto poput video montaže, 3D-om, onda je i7 očiti izbor.

kuku lele
 
6 4 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
itomic009 kaže...

 Pa stvari su sasvim jasne. Ako uzmeš recimo GTX 660 Ti sa ta dva procesora i sa Intelom dobiješ generalno gledano recimo prosječan FPS 65 a sa FX-om recimo 63 FPS. Da li to vrijedi 50% više ???? Ako renderiraš video za 320 sekuni sa i7 a sa FX-om za 325s da li to vrijedi 50% više ? Dobro si rekao da se treba korisnik zapitati, ali što se onda trabunja tu bezveze. Samo treba gledati stvari objektivno, hebe se meni i za AMD i za Intel. Ja mogu nešto preferirati više ili manje ali opet to nemjenja činjenice. Meni u biti nije jasno zašto su ljudi tako zadrti, zašto nemisle  svojom glavom i zašto nasljepo vjeruju bezeveze u nekakv svojevrsni kult Branda ??

To se i ja pitam ali nit ti nit ja necemo to okrenuti {#}.

12 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Evo nešta slicno na tu temu, mislim da video sve govori,

 

p.s. pogledajte i ostale epizode, ima ih 4 sveukupno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2013 21:53 (cryoteK).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

  Pa vidio sam to čim je izašlo. Video govori da su i5 3570K i FX slični u gamingu, da za mrvu je i5 brži generalno ali u praksi POTPUNO NEBITNO. A još samo da dodamo da je i5 3570K BRŽI od i7 2600K u igrama, osim u nekim iznimkama i sve je jasno. Nek mi neko samo kaže jel to onda vrijedi 50% novaca više ???? Spominjete neke profesionalne alate, ali ja nisam vidio nigdje po  svim ovim silnim recenzijama razliku koja opravdava 50% više novaca. Nisam pravio proračune ( a valjda ovi silni Intelaši koji imaju i7 jesu pa znaju ) jel se to nadoknadi u razlici potrošnje ako netko svaki dan radi intenzivno na računalu, ali to je nategnuto. Treba potrošiti jako puno, ali baš jaaaaako jaako puno struje da se nadoknadi 600kn, a uopće nije niti neka velika razlika u potrošnji i7 2600K i FX 8320 primjerice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2013 22:24 (itomic009).
12 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
ovo mi zvuci ko svada izmedu likova koji imaju iphone i nas smrtnika koji imamo android =) ali da imam para bilo bi fx all the way =)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
itomic009 kaže...

 Pozz kolege forumaši. Otvaram ovu temu iz razloga što sam naprosto šokiran količinom dezinformacija koje se šire forumom. FX 8320 se prodaje novi za 1300 kn, a polovn za oko 1200 kn ili manje. Intel i7 2600K se prodaje polovni za oko 1800kn. Dakle, Intel košta oko 50% VIŠE od FX-a pa pokrećem temu da se pokaže u praktičnoj primjeni da li je i7 2600K 50% BOLJI u igrama ili svakodnevnoj primjeni te drugom radnom okružejnu. Sve je već potpuno jasno i dostupno širom interneta ali nekima izgleda nikako nije jasno pa da se diskusija povede. I samo bih zamolio da se rasprava vodi na razini normalnih i pismenih ljudi a ne kao u Hrvatskom Saboru !

50% visa cijena nikad nije znacila niti ce ikad znaciti da procesor mora biti 50% bolji. Sto se kreces prema vrhu ponude to je razlika u performansama manja a u cijeni veca.

13 godina
online
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

 Točno tako. Zato se i komentira da je najbolji za gaming kod Intela i5 3570K jel ovi skuplji apsolutno jesi bolji, ali kada se to stavi u kontekst cijene i onoga što dobiješ, onda naravno da apsolutno nema smisla dati 4500 kn za i7 3930K. O tome se i radi da ljudi nerazmišljaju racionalno nego paušalno. Intel ima bolji CPU i tu nema diskusije, ali moje mišljenje je da je FX bolji paket, jel nudi perfomanse slične i7 2600K za puno manje novaca.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2013 22:31 (itomic009).
11 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Gledaj, nije baš sve crno - bijelo kako ti gledaš. Tebi ne znači 320 sec renda, naspram 325 sec od FX-a (odakle si izvukao ove podatke?) Ajde neka imaš 3-4 sata materijala. Koliko će onda biti vremenska razlika? Postoji radno vrijeme, 8 sati. Tada tih navodnih 5 sec razlike vrijedi jako puno.

 

Čemu animozitet prema i7/i5? Možeš vidjeti da i sam imam FX-a, ali stani malo na loptu. Procesori se koriste za puno više stvari od igara i isplativost ne možeš gledati iz jednog kuta.

kuku lele
 
24 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

 Nemam ja nikakav animozitet, to sam već rekao samo mi je blesavo što se priča bezveze i prosipa pamet. Ovo sam rekao onako okvirno, pa imaš ti aplikacija gdje FX pomete i7. Naravno da nije sve crno - bijelo i to ja želim i naglasiti, ali veliki dio ljudi razmišlja kao što konj koji vuče zapregu gleda, a to je jednosmjerno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
itomic009 kaže...

 Nemam ja nikakav animozitet, to sam već rekao samo mi je blesavo što se priča bezveze i prosipa pamet. Ovo sam rekao onako okvirno, pa imaš ti aplikacija gdje FX pomete i7. Naravno da nije sve crno - bijelo i to ja želim i naglasiti, ali veliki dio ljudi razmišlja kao što konj koji vuče zapregu gleda, a to je jednosmjerno.

Sve 5, ali moras znat da je single threaded na strani i7, 3820 u mom slucaju i do 50%, kod igri koje ne skaliraju toliko varira.

RAKIA connecting people!
13 godina
online
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

 Znam da je brži Intel single threaded, samo što nije sve single threaded ( nezna šta je uopće ). Svi znamo danas da se sve kreće ka multicore optimizaciji a ne kontra {#}.

15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Slazem se, svejedno vrlo malo aplikacija (narocito igre) koristi optimalno 4+ core cpu-e... dok dodje do optimizacije, ubode se vec 6 ili 8 core intel u isti socket.... bilo je price za 8core ivy bridge-e.

 

RAKIA connecting people!
11 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

50% naravno nije bolji, ali je i dalje bolji. sad je pitanje samo kolko ko love ima {#}

 

 

da si naso nekog intela sa cijenom u rangu fx onda bi ova rasprava imala smisla, ovako je bezveze

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Potpuno se slažem sa atomicom, ova tema i sve vezano za usporedbu tih procesora je jedan veliki balkanski sindrom da se frajerčine sa intelom mogu hvaliti šta imaju u kompu. A u 90% slucajeva ne korsite ni 20% potencijala takvog procesora, ista stvar je i bila neki dan na linksovoj fejsbuk stranici, kada su objavili da je neki lik iz neznam odakle negdje sa mora kupio dvije titanice i stavio ih u sli, i odma su takozvani gejmeri i veliki znalci poceli pljuvati po tom covjeku tipa ono aaaa šta cemu to, samo preseravanje ovo ono, iskreno šta vas boli ona stvar sta ce to njemu, ocito je kupljeno sa razlogom i tocka. nema rasprave vise, boli me pedu za ostale i sta ostali imaju u kompu, ako imaju novaca nek kupe takvih 10 ako mogu. i da ne odem sa teme opet, definitnvo mislim da je fx isplativiji, a intel u ovom slucaju odabir za one ljude koji ga sa razlogom kupuju. za gaming je fx sasvim dovoljan.

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Ajmo malo prodiskutirat ovo, najnovjia igra, najnoviji dlc, mp64 igraca jako cpu gladan test:

 

http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/battlefield-3-ehd-game-test-gpu.html

 

 

Analiziramo zadnja tri grafa:

 

prvo poredak CPUa uparenim sa gtx690, full hd rezolucija, ultra, sve max postavke, 64 igraca:

Jedan FX8350 @ 4.0Ghz daje min43/avg64 fps

iznad njega jedan vec skoro prastari i5 760 @ 2.8Ghz daje min51/avg66 fps (znaci bolje rezultate od najnovijeg AMD-ovog flagshipa FXa ?!)

onda tu gore stoji jedan i7 2600k @ 3.4ghz daje min63/avg83..itd itd

 

Tu uopce necemo spominjat koji se bolje kloka, koji je hladniji i koji manje troši.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2013 2:43 (bik).
Moj PC  
11 1 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
itomic009 kaže...

 Znam da je brži Intel single threaded, samo što nije sve single threaded ( nezna šta je uopće ). Svi znamo danas da se sve kreće ka multicore optimizaciji a ne kontra {#}.

Single threaded perfomanse su perfomanse jedne jedine jezgre. Odnosno stopa kojom neka CPU jezgra može žvakati instrukcije uz komplikacije koje uzrokuje sporost memorije.

 

To je zapravo pravi pokazatelj koliko jedna jezgra ima "konja pod haubom", dalje se sve manje-više svodi na množenje jezgri. Dobre single core perfomanse se prenose u dobre multicore perfomanse.

 

Problem sa paralelizacijom igara leži u sinkronizaciji. Glavna petlja jedne igre, koliko god ona bila razbijena na više paralelnih zadaća, je i dalje serijski proces u kojem računanje radnje A ovisi o rezultatu prethodne iteracije radnje B, a ako B još uvijek nije izračunat onda se mora čekati da se B izračuna. A kada se to dogodi onda zauzeće jezgre na grafu opadne, pa plačete na forumu kako igra X ne koristi dobro sve jezgre...

 

Mjerenje perfomansi nekog procesora se ne bi trebalo svesti na "uzmi igru X i izmjeri FPS". Postoji jako puno parametara koje možeš mjeriti. Igre su zapravo jedan od lošijih pokazatelja računske snage nekog procesora.

 

Hoćeš vidjeti koliko je neki software doista multithread optimiziran? Uzmi neki napredniji program za upravljanje procesima (process explorer, process hacker). Nađi proces koji želiš i izlistaj sve njegove threadove. Gledaj kako su threadovi raspoređeni po zauzeću CPU vremena. Često ćeš primijetiti jedan koji poprilično odskače od ostalih. E to je vjerojatno glavni thread. Tu ti igraju ulogu perfomanse pojedinih jezgri procesora. Kad god imaš N threadova od kojih jedan vremenski znatno odskače, single thread perfomanse postaju važne.

 

Zaključak, ako Intelovi procesori imaju bolje single core pefromanse to ne znači da zato imaju slabe multi core perfomanse, naprotiv i multi core perfomanse su im jednako dobre. Slabiji procesor može pobijediti jači samo ako ima više jezgri od jačeg i ako je zadaća koju obavlja takva da se može dobro rasporediti po svim jezgrama.

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2013 4:53 (rustweaver).
14 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

prije svega bi samo napomenuo, nisam fan niti amd, niti intel niti nvidia dakle zanima me isključivo best buy(kao i većinu ljudi)

u ovom reviewu lik je i sam rekao da nije fanboy(nekoliko puta), nego da ocjenjuje realno kako je, nego da ne dužim eo videa:

 

 

 

ukratko, poslije toga sam kupio fx8320, imam ga već 2 tjedna i oduševljen sam

imao sam i i5 2500k, i mogu komotno reći iz VLASTITOG iskustva da fx proc brže i lakše obavlja sve taskove

napominjem da ništa nije bilo clockano, niti 2500k niti fx navedeni

 

ako je potreban dodatan info o hardwareu(prijašnjem i sadašnjem) mogu postati

 

 

 
3 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
rustweaver kaže...

 

Zaključak, ako Intelovi procesori imaju bolje single core pefromanse to ne znači da zato imaju slabe multi core perfomanse, naprotiv i multi core perfomanse su im jednako dobre. Slabiji procesor može pobijediti jači samo ako ima više jezgri od jačeg i ako je zadaća koju obavlja takva da se može dobro rasporediti po svim jezgrama.

Pogresno. Gledajuci sa strane korisnika potpuno je nebitno koliko neki procesor ima jezgri. Slabiji procesor (u specificnom zadatku) nikad ne moze pobijediti jaceg jer onda taj procesor nije slabiji nego jaci i opet je jaci pobijedio slabijeg. Da li se posao obavio u jednoj ili deset jezgri, who gives a fuck.

 

Usporedba: trkaju se dva automobila na 10 kilometara i jedan pobijedi za 10 metara. Vlasnik automobila koji je izgubio kaze kako je njegov auto bolji jer ima samo 4 cilindra dok pobjednikov ima 6. Pa ko ti je kriv sto nemas i ti 6?

 

Sad cu na istom primjeru pobiti jedan drugi stav koji neki ponavljaju u ovoj temi. Opet se na istoj stazi trkaju dva automobila od kojih jedan kosta 10 000€ a drugi 20 000€. Onaj skuplji pobijedi za 10 metara. Vlasnik jeftinijeg smatra kako je njegov automobil bolji jer je duplo jeftiniji a skoro jednako brz. Nije. Ne moze nesto sto je skoro bolje biti bolje. Ko ti je kriv sto nemas novca za skupljeg.

 

Besmisleno je da korisnik usporedjuje performanse jedne jezgre. To je posao za inzenjere u razvojnim timovima procesora. Ono sto je bitno je procesor kao cjelina i sposobnost korisnika da izabere ono sto mu treba.

 

Pogotovo to dolazi do izrazaja kod procesora koji sluze kao alat tj. donose novac. Tu naoko male razlike u brzini a velike u pocetnom ulaganju u biti donose potpuno drukciji rezultat. Ako mi render na FX-u traje 12 sati a na i7 10 sati to znaci da sam vec za par dana rada razliku u cijeni isplatio a ostaje mi bolji procesor koji ce u buducnosti zaraditi puno vise novca nego sto to moze ovaj slabiji. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
bik kaže...

Ajmo malo prodiskutirat ovo, najnovjia igra, najnoviji dlc, mp64 igraca jako cpu gladan test:

 

http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/battlefield-3-ehd-game-test-gpu.html

 

 

Analiziramo zadnja tri grafa:

 

prvo poredak CPUa uparenim sa gtx690, full hd rezolucija, ultra, sve max postavke, 64 igraca:

Jedan FX8350 @ 4.0Ghz daje min43/avg64 fps

iznad njega jedan vec skoro prastari i5 760 @ 2.8Ghz daje min51/avg66 fps (znaci bolje rezultate od najnovijeg AMD-ovog flagshipa FXa ?!)

onda tu gore stoji jedan i7 2600k @ 3.4ghz daje min63/avg83..itd itd

 

Tu uopce necemo spominjat koji se bolje kloka, koji je hladniji i koji manje troši.

Upravo ovo sam htio čuti {#}, da netko pobije špekulaciju o tome kako je i7 nepotreban za igranje. Nepotreban je naravno u nekakvoj osrednjoj PC konfiguraciji koju će korisnik koristiti za povremeno igranje.
Ovime također želim reći kako se trpaju u isti koš subjektivne preferencije igrača; a ima zagriženih koji žele potjerati neku MP igru novijeg naslova na full detaljima uz nekakav minimum od 60 sličica po sekundi ponajviše radi fluidnosti iste igre.

tokin' blunts with you... | .. you can find me @ kikimon.net - teamspeak3
15 godina
neaktivan
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

Zasto se jednostavno ne napravi par testova, tipa super PI, cinebench 11.5 single i multi, rar filma 700 mb pa se ocjene realno perfomanse. Bas me zanima koliko sam bio u krivu kad sam rekao do 50% veće perfomanse, bio sam, u PI-u idu debelo preko 50... Neka neko odradi testove ako ima vremena i volje, a kad se vratim s posla, ja cu iste ponovit te cemo sve uporedit i stavit vise tocku mazanjem ociju tipa  ja imam 8 jezgri a ti svega 4... 

RAKIA connecting people!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
gymboy kaže...

Zasto se jednostavno ne napravi par testova, tipa super PI, cinebench 11.5 single i multi, rar filma 700 mb pa se ocjene realno perfomanse. Bas me zanima koliko sam bio u krivu kad sam rekao do 50% veće perfomanse, bio sam, u PI-u idu debelo preko 50... Neka neko odradi testove ako ima vremena i volje, a kad se vratim s posla, ja cu iste ponovit te cemo sve uporedit i stavit vise tocku mazanjem ociju tipa  ja imam 8 jezgri a ti svega 4... 

Na Anand Tech imas usporedbe za sve procesore i graficke.

 

konkretno za procesore o kojima je ovdje rijec: LINK

 

Uglavnom razlika performansi opravdava razliku cijene u 99% zadataka, cak i ako zaboravimo da se radi o 2 godine starom Intelovom procesoru.

 

U gamingu ne bas toliko, ali u toj kategoriji ni FX 8320 ne opravdava razliku u cijeni u odnosu na FX 6300

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
BlueMax kaže...

Pogresno. Gledajuci sa strane korisnika...

Tko kaže da ja gledam sa strane korisnika?

 

Sa strane korisnika procesori su misteriozne crne kutije čije su perfomanse neobjašnjive. To je dosadan pogled na procesor, pravi odgovori se dobivaju tek kad zaviriš ispod površine.

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2013 16:43 (rustweaver).
13 godina
online
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

 Da baš 99%. Anandtech i njihov bench nije mjerilo po kojem sve svi trebaju ravnati.

12 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
itomic009 kaže...

 Da baš 99%. Anandtech i njihov bench nije mjerilo po kojem sve svi trebaju ravnati.

Ma da, sigurno je neka zavjera u pitanju ;)

 

Provjeri onda ovdje: http://www.cpu-world.com/Compare/439/AMD_FX-Series_FX-8320_vs_Intel_Core_i7_i7-2700K.html

 

Ili ovdje: http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-2600K-vs-AMD-FX-8320

 

U biti mozes gdje hoces.

 

EDIT: Jos me neke stvari zanimaju. Zasto si bas uzeo 2600K za usporedbu? Zasto nisi uzeo 2700K ili 3770K koji su bolji procesori a uz sve to su i jeftiniji? Da bi mogao s jacim argumentima govoriti ljudima kako su budale? Integriranu grafiku nigdje ne spominjes u usporedbi cijena. Ne spominjes ni cinjenicu da za stabilno postic dobar clock na FX-u treba kupiti maticnu od 1000kn dok se 2600K clocka bolje na maticnoj od 500Kn i sa duplo jeftinijim hladnjakom. Sve to, pa i potrosnja u nekom normalnom periodu eksploatacije procesora (2-3 godine) cine FX 8320 skupljim procesorom od boljeg 2600K koji vec 2 godine kod mene radi na 4.8 24/7 sa hladnjakom od 300kn.

 

Ja mislim da si ti pogrijesio sto nisi kupio FX 6300 od kojeg je FX 8320 50% skuplji a u gamingu, koji ti je ocito jedini bitan, tek nijansu bolji. To je best buy gaming procesor a ne FX 8320. Nas koji imamo drukcije poimanje vrijednosti hardwarea i ekonomije mozes slobodno i dalje nazivati budalama. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2013 18:33 (BlueMax).
15 godina
offline
AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K

pa čuj da je fx efikasan i jak kao i7 onda bi amd sigurno opalija jednaku cijenu,a da li je opravdano kupiti jednog i7 radi igranja, nije.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD FX 8320 vs Intel i7 2600K
dery kaže...

pa čuj da je fx efikasan i jak kao i7 onda bi amd sigurno opalija jednaku cijenu,a da li je opravdano kupiti jednog i7 radi igranja, nije.

Tako to ide u praksi da,Nevinašce no možda i ne bi bila ista cijena več malo manja ali uglavnom koštal bi znatno više to sigurno.No ja bi to usporedil na drukčiji način, pa sad ti procjeni šta je opčenito neusporedivo bolje rješenje samo nemoj dugo razmišljat fučkaj ga.Smijeh{#}

 

FX-iksonja+120gb SSD = 2260kn

 

http://www.protis.hr/products/details/ssd-sata-iii-120-gb-intel-330-25-ssdsc2ct120a3k5/56495

 

http://www.protis.hr/products/details/amd-cpu-desktop-fxseries-x8-8320-35ghz-16mb-125w-am3-box/64129

 

i7 3770 = 2300kn

 

http://www.protis.hr/products/details/procesor-intel-core-i7-3770/56649 

 


 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2013 18:43 (rambox).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice