AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 791.934
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

Može uslikat ču ma gledo sam ja to bio u biosu a kad neznam kakve bi trebale bit postavke.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Provjerio sam konektore  hladnjaka dobro je  spojen, promjenio pin i opet isto radi

Evo sliko sam u biosu

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX Club
rappy kaže...

Provjerio sam konektore  hladnjaka dobro je  spojen, promjenio pin i opet isto radi

Evo sliko sam u biosu

Nesto ne stima sa hladnjakom, a koliko vidim po slikama temperatura procesora je takoder previsoka, 72 stupnja ako nista ne radis je daleko previse...Probaj promjeni sa automatic mode na turbo ili nesto drugo pa da vidis da li hladnjak uopce "dobro" radi...

 

Poslije ovoga gore, hitno ponovno skinuti hladnjak, ocistit staru pastu, stavit novu i ponovno sve namontirat i opet provjerit kakva je situacija...Ako ostane ista, trebas novi hladnjak jer je taj ocito neispravan...

 

P.S. Nisi napisao o kojem se tocno hladnjaku radi pa nam napisi taj info...Hvala...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Promjenio sam Termalnu pastu jučer, Nemam pojma koji je to hladnjak Scythe neki uzeo sam komp od lika nisam novi kupovo.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
 rappy kaže...

Provjerio sam konektore  hladnjaka dobro je  spojen, promjenio pin i opet isto radi

Evo sliko sam u biosu

 Definitivno ti nešto nije uredu ili sa plačom ili sa cpu hladnjakom. Cpu fan speed ti je "NA" što bi znčilo da ti ventilator od CPU hladnjaka nije spojen na dobre pinove odnosno treba biti spojen tamo gdje piše CPU fan, pa provijeri to. I drugo moguče je da ventilator od CPU hladnjaka neispravan, odnosno da se vrti ali ne kako bi trebao... Ako ikako možeš probaj drugi hladnjak...probaj zamjenit termalnu pastu ( premalo termalne paste isto može dovesti do povišenih temperatura procesora )....

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 20:58 (herbrico).
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Ma riješio sam problem, Kupio sam, Artic Freeezer A32 u kombinaciji sa MX4.

Sad je 9°C temperatura

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
rappy kaže...

Ma riješio sam problem, Kupio sam, Artic Freeezer A32 u kombinaciji sa MX4.

Sad je 9°C temperatura

 Jest ali u tvojim snovima 9°C jer nema te teoretske sanse da neznam kakvo vodeno imas a da mu temperture budu nize od sobne.Osim ako si pc ostavio vani da na se hvalis sa svoji temperaturama

AMD AntiBoy
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
dreadmoore kaže...

 Jest ali u tvojim snovima 9°C jer nema te teoretske sanse da neznam kakvo vodeno imas a da mu temperture budu nize od sobne.Osim ako si pc ostavio vani da na se hvalis sa svoji temperaturama

 Pa ima i ostale temperature na slici tako da... Mozda je razvukao crijevo pa vodu za vodeno dovlaci iz bunara

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Mrgud Veliki kaže...
dreadmoore kaže...

 Jest ali u tvojim snovima 9°C jer nema te teoretske sanse da neznam kakvo vodeno imas a da mu temperture budu nize od sobne.Osim ako si pc ostavio vani da na se hvalis sa svoji temperaturama

 Pa ima i ostale temperature na slici tako da... Mozda je razvukao crijevo pa vodu za vodeno dovlaci iz bunara

 Kao prvo amd fx serije ne pokazuje temperature dobro sve do nekih 40°C imao taj procesor pa znam 

AMD AntiBoy
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
dreadmoore kaže...

 Kao prvo amd fx serije ne pokazuje temperature dobro sve do nekih 40°C imao taj procesor pa znam 

Da je ne znam iz koje serije ne moze biti on na 9, a 'maticna' na 27 stupnjeva...

13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

eto samo za tebe sam obradio u fotoshopu screenshot temperature

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
rappy kaže...

eto samo za tebe sam obradio u fotoshopu screenshot temperature

 Ne trebas ti nista raditi u fotoshopu samo ti kazem da nevjerujes svemu sto vidis to je greska senzora fx imaju problem sa ocitanjima.Odradi prime 95 test pa javi temperature jer idle nista ne pokazuje

AMD AntiBoy
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
dreadmoore kaže...
rappy kaže...

eto samo za tebe sam obradio u fotoshopu screenshot temperature

 Ne trebas ti nista raditi u fotoshopu samo ti kazem da nevjerujes svemu sto vidis to je greska senzora fx imaju problem sa ocitanjima.Odradi prime 95 test pa javi temperature jer idle nista ne pokazuje

 Drži se ovoga što ti dreadmoore kaže. To je istina. ;)

10 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Da pitam ovde.....
Imam povoljnu ponudu za nov FX 8350 koji bih ubacio na masinu iz potpisa i u skorije vreme dodao jos 8GB RAM-a. Racunar nije namenjen gamingu (ok, povremeno neka igrica, nista zahtevno), koristi ga student koji u svakom trenutku ima otvoren veci broj programa i tabova na browseru i potrebno je da sve to dovoljno brzo radi - dakle akcenat je na multitaskingu. Interesuje me da li bi ova grafika (AMD HD 7770) u nekom trenutku ovde mogla predstavljati usko grlo, kao i na koliko bih na ovoj ploci moga klokovati 8350 i sa kojim aftermarket coolerom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

Mislim da sve ovisi kakva je ponuda, koliko novca za taj FX..?. O tome ovisi koliko je dobar upgrade.

 

Inače odličan proc za mulitasking, bez potrebe za clockanjem. Ako nije gamer, grafika nije problem za starije/nezahtjevne igre i surfanje i programe.

 

Meni najdraži video o FX-u:

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Srle22 kaže...

Da pitam ovde.....
Imam povoljnu ponudu za nov FX 8350 koji bih ubacio na masinu iz potpisa i u skorije vreme dodao jos 8GB RAM-a. Racunar nije namenjen gamingu (ok, povremeno neka igrica, nista zahtevno), koristi ga student koji u svakom trenutku ima otvoren veci broj programa i tabova na browseru i potrebno je da sve to dovoljno brzo radi - dakle akcenat je na multitaskingu. Interesuje me da li bi ova grafika (AMD HD 7770) u nekom trenutku ovde mogla predstavljati usko grlo, kao i na koliko bih na ovoj ploci moga klokovati 8350 i sa kojim aftermarket coolerom?

 Uzmi osmojezgrenog FX-a. Bice odlican za multitasking, a potrebe za clockanjem nemas, nego cpu postavis na 4.0GHz i undervoltaj koliko mozes. Ta ploca svakako nije u stanju drzati frekvenciju bez throttlanja u full loadu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

Dacu moj stari fx 6100, doplatiti 50EUR i dobiti nov 8350 sa tri godine garancije. Meni to zvuci povoljno. Za navedene potrebe mislim da ce procesor to lepo opsluzivati - jos kad prosirim RAM.....

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

To za overclock sam pitao cisto informativno, tih 8 jezgara na 4.0GHz mora da su u stanju da obave gomilu posla u sekundi, tako da mislim da si u pravu kada kazes da se tu clockovanjem ne bi mnogo dobilo.....

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX Club
Almin94 kaže...

 Uzmi osmojezgrenog FX-a. Bice odlican za multitasking, a potrebe za clockanjem nemas, nego cpu postavis na 4.0GHz i undervoltaj koliko mozes. Ta ploca svakako nije u stanju drzati frekvenciju bez throttlanja u full loadu.

Prvo se slazem, drugo ne...Zasto ta ploca nije u stanju drzati frekvenciju bez overvoltanja u full loadu? Pa nije to neka 4-fazna ploca ili lose hladena 6-fazna ploca pa da ne moze drzat stabilno napone i u full loadu...Ploca je sasvim solidna (citaj 6+2 digitalna fazna regulacija sa ok pasivnim hladenjem) i vise nego dovoljna za 4.2-4.5 ghz bez problema da drzi u normalnim uvjetima i sa ok naponom (citaj ne ekstremnim)...Ako ce ploca overvoltat ili undervoltat, to ce biti nesto sitno...

Srle22 kaže...

Dacu moj stari fx 6100, doplatiti 50EUR i dobiti nov 8350 sa tri godine garancije. Meni to zvuci povoljno. Za navedene potrebe mislim da ce procesor to lepo opsluzivati - jos kad prosirim RAM.....

Za multitasking i povoljno i dobar jer na tom podrucuju jezgre ipak znace nesto...

Srle22 kaže...

To za overclock sam pitao cisto informativno, tih 8 jezgara na 4.0GHz mora da su u stanju da obave gomilu posla u sekundi, tako da mislim da si u pravu kada kazes da se tu clockovanjem ne bi mnogo dobilo.....

 Dobit ces nesto, ali ne previse, zavisno od coolera kojeg imas (ako je stock onda ti clock nije potreban) ide on do 4.2 ghz bez problema, bez pregrijavanja i bez throttlanja pa poboljsanja koliko dobijes dobijes, a proc se nije ni "umorio"...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 14:49 (Tomo53nja).
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
Srle22 kaže...

Dacu moj stari fx 6100, doplatiti 50EUR i dobiti nov 8350 sa tri godine garancije. Meni to zvuci povoljno. Za navedene potrebe mislim da ce procesor to lepo opsluzivati - jos kad prosirim RAM.....

 

Srle22 kaže...

To za overclock sam pitao cisto informativno, tih 8 jezgara na 4.0GHz mora da su u stanju da obave gomilu posla u sekundi, tako da mislim da si u pravu kada kazes da se tu clockovanjem ne bi mnogo dobilo.....

Imao sam ga, proc je bio show i na stock freq i na 4,4. Ponuda je dobra, ja bih išao na to, garancija je dobrodošla.

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Hvala svima na savetima, ovih dana treba da mi stigne procesor pa javljam utiske....

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 15:29 (Srle22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

evo ja uzeo praktički novi fx 8370e i do nekog ryzen ce biti solidna zamjena.ne trosi puno struje niti se zagrijava.isključen turbo i sve ludosti i zakucan je na 3.8 za max efikasnost.ovaj zanima me ako ima ko iskustva sa klokanjem navednog procesora? recimo koliko bi mu voltaze tribalo za stabilni 4.2 rad 

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...

evo ja uzeo praktički novi fx 8370e i do nekog ryzen ce biti solidna zamjena.ne trosi puno struje niti se zagrijava.isključen turbo i sve ludosti i zakucan je na 3.8 za max efikasnost.ovaj zanima me ako ima ko iskustva sa klokanjem navednog procesora? recimo koliko bi mu voltaze tribalo za stabilni 4.2 rad 

 to je smjesno pitanje koliko napona treba nije svaki cip isti pa tako da to sam moras istraziti 

AMD AntiBoy
7 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

imao fx 8350 i za 4.3GHz mu je trebalo 1.3v no nisu fx-evi svi isti, morat ćeš se sam poigrati

 

probaj staviti 1.3v pa vidi

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

ma zanima me jeli se iko igrao sa ovim cipom pa me zanimaju okvirna iskustva.ne postoji smiješno pitanje postoje samo smiješni odgovori :)

11 godina
offline
Re: AMD FX Club

ovaj e je noviji cip valjda bi tribalo nesto manje.baš me zanima ja sam probao na 4 Ghz sa nekim malim povećanjem gotovo neznatnim.ali bolje mi se ponašao u witcheru 3 sa 3.8 nego sa 4 Ghz.

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...

ma zanima me jeli se iko igrao sa ovim cipom pa me zanimaju okvirna iskustva.ne postoji smiješno pitanje postoje samo smiješni odgovori :)

 Okvirno moze biti 1.2-1.5 kako nije smjesno 

AMD AntiBoy
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

smješan si ti jedino tako sirov da se vata na svaku stinicu.dječače ispred ekrana pozdrav

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...

evo ja uzeo praktički novi fx 8370e i do nekog ryzen ce biti solidna zamjena.ne trosi puno struje niti se zagrijava.isključen turbo i sve ludosti i zakucan je na 3.8 za max efikasnost.ovaj zanima me ako ima ko iskustva sa klokanjem navednog procesora? recimo koliko bi mu voltaze tribalo za stabilni 4.2 rad 

 za 4.2ghz vjerovatno netreba dirati napon, bar moj fx tako sad trenutno radi na 4.2ghz.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

Koja maticna i koje napajanje? Meni ne zeli bootati uopce na 4.0 bez diranja napona.vjerovatno je ovo cx 500 napajanje slabo

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice