AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 788.814
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: AMD FX Club
Stavljeno je na automatski.
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
playjob kaže...
Stavljeno je na automatski.

 pa promjeni to na rucno fixiraj da ti ne udara visoko napon z 4ghz nebi trebao ici preko 1.25V

AMD AntiBoy
9 godina
offline
AMD FX Club

Za vrijeme igranja FIFA-e 19 frekvencija mi je s 4044MHz pala na 335MHz, ne čini mi se to normalno...
Što vi kažete?
Temperatura max 49 stupnjeva.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 15:42 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
playjob kaže...

Za vrijeme igranja FIFA-e 19 frekvencija mi je s 4044MHz pala na 335MHz, ne čini mi se to normalno...
Što vi kažete?
Temperatura max 49 stupnjeva.

hw monitor bas nije idealan za ocitavanje preformansi i tempertura odnosno ima neki odavno bug da ako duze radi jednostavno ne ocitava kako treba koristi hwinfo64

AMD AntiBoy
9 godina
offline
Re: AMD FX Club
dreadmoore kaže...
playjob kaže...

Za vrijeme igranja FIFA-e 19 frekvencija mi je s 4044MHz pala na 335MHz, ne čini mi se to normalno...
Što vi kažete?
Temperatura max 49 stupnjeva.

hw monitor bas nije idealan za ocitavanje preformansi i tempertura odnosno ima neki odavno bug da ako duze radi jednostavno ne ocitava kako treba koristi hwinfo64

 Ajd probat ću pa javim.

5 godina
protjeran
offline
AMD FX Club

Što nije za to najbolji MSI Afterburner ? Ingame se sve lijepo vidi. Barem ono što se namjesti da pokazuje.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Ljudici moze preporuka, imam fx8320 koju grafulju biste mi preporucili, trenutno imam r9 270x ali od kad sam nabavio 2k monitor malo stuca, hvala :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD FX Club
Gravityri kaže...
Ljudici moze preporuka, imam fx8320 koju grafulju biste mi preporucili, trenutno imam r9 270x ali od kad sam nabavio 2k monitor malo stuca, hvala :)

Novo ti se jos uvijek nista ne isplati, a od polovnog redom 1050Ti za ispod 800 kn, Gtx 1060 3 gb oko 1000kn, 1060 6 gb za 1300 kn cca i od Amd-a sve od Rx 470, preko 570 do rx 480...

 

Sve verzije od 4 gb ce ti biti dovoljne (eventualno za 100 kn vise ako bude 8 gb slobodno uzmi) i dobre dok ne budes mijenjao komplet konfu jer ces onda vrlo vjerojatno i grafu mijenjati vrlo brzo...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 10:25 (Tomo53nja).
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Hvala na odgovoru :)
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
Gravityri kaže...
Hvala na odgovoru :)

 gtx 1060 6 gb je najbolja opcija.I sam  kupujem isto za fx 8370e..

11 godina
offline
AMD FX Club

ljudi kakva su iskustva hyper x fury memorije sa fx procesorima? Koje su latencije davale bolje rezultate??  ja trenutno držim na 10 :11: 10: 28 i sve je stabilno za sada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Nekako sam razmisljao o rx570 jer imam free sync monitor, ali nisam vise siguran dali se isplati posto je monitor od 75hz
12 godina
offline
Re: AMD FX Club
Gravityri kaže...
Nekako sam razmisljao o rx570 jer imam free sync monitor, ali nisam vise siguran dali se isplati posto je monitor od 75hz

 Ako imaš freesync monitor onda svakako rx 570/580.

11 godina
offline
AMD FX Club

 

 

da čujem mišljenje o ovome.je li ima iko slična iskustva??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD FX Club
funny games kaže...

 

 

da čujem mišljenje o ovome.je li ima iko slična iskustva??

Testirane 2 igre? 

 

Fx je dobar koliko je kostao, ali za danasnji pojam ryzen je mama...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
Tomo53nja kaže...
funny games kaže...

 

 

da čujem mišljenje o ovome.je li ima iko slična iskustva??

Testirane 2 igre? 

 

Fx je dobar koliko je kostao, ali za danasnji pojam ryzen je mama...

 Ma znam to ali zanima me samo razlika fx-a na direct x11 i direct x12 :D

12 godina
protjeran
online
Re: AMD FX Club
funny games kaže...

 Ma znam to ali zanima me samo razlika fx-a na direct x11 i direct x12 :D

U par igara da, ali inace je razlika 10tak fpsa...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 21:25 (Tomo53nja).
5 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Imam ploču Gigabyte GA-990FXA-UD3 revizija 4.0 Unutra je FX 6300. Htio bi zamjenit za jači recimo 8 jezgreni FX ali na 95W dakle 8xxx ili bi neki phenom x6 ali me zanima da li phenom za razliku od fx ima "prave" jezgre pošto  fx6300 ima 3 i 3 ht kako ga vidi cinebench. 

P.S. Preferiram rad na kompu, ne igranje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 23:36 (mate brate).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD FX Club
mate brate kaže...

Imam ploču Gigabyte GA-990FXA-UD3 revizija 4.0 Unutra je FX 6300. Htio bi zamjenit za jači recimo 8 jezgreni FX ali na 95W dakle 8xxx ili bi neki phenom x6 ali me zanima da li phenom za razliku od fx ima "prave" jezgre pošto  fx6300 ima 3 i 3 ht kako ga vidi cinebench. 

P.S. Preferiram rad na kompu, ne igranje.

Mozes ici na fx 8xxx seriju, ali tu ces dobit kojih 15%, ne vise...

 

A na phenom x6 ides s konja na magarca, nema smisla jer je to procesor malo losiji od tvog fx-a...

 

P.S. I tvoj fx i fx 8xxx imaju 6 i 8 pravih jezgri, pusti sto pokazuje cinebench...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
Gravityri kaže...
Ljudici moze preporuka, imam fx8320 koju grafulju biste mi preporucili, trenutno imam r9 270x ali od kad sam nabavio 2k monitor malo stuca, hvala :)

Nabavio sam Asus AREZ-DUAL-RX580-O8G i nemam nikakvih problema sa igranjem na 1080p....

15 godina
offline
AMD FX Club

Snimio sa mobitelom .....vrtio se film na dvd-u, youtube i CoD WW2....

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Pozz ljudi, dali ce sapphirova rx580 4gb zezat fx8320 u igrama? Razmisljam o nekom upgradu ali nisam siguran dali preci, imam 2k monitor i kad igram cs go dozivljavam dropove u fpsu sa 60-70 na 30-40, sta vi mislite? Sve je na stocku
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD FX Club
Gravityri kaže...
Pozz ljudi, dali ce sapphirova rx580 4gb zezat fx8320 u igrama? Razmisljam o nekom upgradu ali nisam siguran dali preci, imam 2k monitor i kad igram cs go dozivljavam dropove u fpsu sa 60-70 na 30-40, sta vi mislite? Sve je na stocku

 ako je vjerovat kolegama s foruma koji su prešli sa fx-a na primjerice ryzen - da, imat ćeš dropove i to 'zaslugom' procesora

nekoliko njih je pisalo o svojim dojmovima i upravo su za te dropove govorili da su ih se riješili promjenom procesora

dapače, zbog overheada koji je kod amd grafa izražen u odnosu na nevidiju, ti dropovi bi mogli biti češći i veći upravo sa rx580

12 godina
online
Re: AMD FX Club
Evo da iz prve ruke potvrdim ovo što kolega picajzla govori.
Prešao sam sa fx 6300 na ryzen 5 1600x i tek mi je sada jasno koliko su govno ti FX procesori.
Evo što više reći nego da taj fx klokan na 4.5GHz nije mogao upogoniti jednu šugavu rx460 kako treba.
Ja sam isto išao krivom logikom prvo uzeti jaču grafu, kupio GTX1060 i doslovno nikakvog poboljšanja nisam dobio u igrama.
Kasnije uzeo ryzena i preporodio se.

U međuvremenu išao još onako bezveze testirati i rx460 sa ryzenom i fps je bio daleko veći i stabilniji nego sa fx-om. Zapravo vrlo vjerojatno ne bih ni kupio novu grafu da sam prvo kupio ryzena.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD FX Club

Vrlo jednostavno sta ocekivati od procesora iz 2012 godine pogotovo mid-range fx6300.FX 8300 se danas muci u nekim igrama tipa AC origins...Rx 460 je entry level ali danasnje  igre ne trebaju jaku grafu , nego dobar CPU , i5 isto podbacuje 4c/4t u slucaju da je K klokaj ga i miran si neko vrijeme iako je Ryzen way to go.Sa gtx 1060 , rx 580 covjek moze ugodno igrat 60fps-a vecinu danasjnih naslova.Uparivanje procesora iz 2013 sa grafom iz 2018 nije nikako dobra ideja tako i vice versa.Ryzen 2700 sa gtx 780 apsurd.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
darkborg kaže...
Prešao sam sa fx 6300 na ryzen 5 1600x i tek mi je sada jasno koliko su govno ti FX procesori.
Evo što više reći nego da taj fx klokan na 4.5GHz nije mogao upogoniti jednu šugavu rx460 kako treba.
Ja sam isto išao krivom logikom prvo uzeti jaču grafu, kupio GTX1060 i doslovno nikakvog poboljšanja nisam dobio u igrama.
Kasnije uzeo ryzena i preporodio se.

U međuvremenu išao još onako bezveze testirati i rx460 sa ryzenom i fps je bio daleko veći i stabilniji nego sa fx-om. Zapravo vrlo vjerojatno ne bih ni kupio novu grafu da sam prvo kupio ryzena.

 

Ryzen je generalno bolji. Ja imam Ryzen7 i prezadovoljan sam, ali imam i FX 6300 i koristim ga za rad tako da FX nije smeće za one koji znaju radit na kompu uglavnom bilo šta. Svaki skuplji je bolji od onog prije koji je bio jeftiniji. Tako da ako se oćeš igrat to je najskuplje i pomalo naivno jer ne ovisi svaka igra o cpu ima nešto i u gpu. Ali nije bitno jer se ima za TR ili i9 paje sve ostalo govno. Eha,iha a i ehe!

10 godina
offline
AMD FX Club

Do koje temperature max. smije ići  FX 8320.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD FX Club

Nisam posjedovao taj cpu ali koliko sam proguglao ispod 70 svakako.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
Do 60 je ok
10 godina
offline
AMD FX Club
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 12:53 (REAKTOR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice