AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU izdvojena tema

poruka: 1.636
|
čitano: 423.034
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ansha ne budi smješan 13600k će pojest ovog 7600x ruku na srce bez oca će bit 5 posto jači.

Dobro znamo kakav je i5 godinama za gaming ponavlja se 8600k a to ćeš vidit jer dolazi krajnje ispoliran model.

Ja sam,se doduše malo krivo izrazio nije problem cpu kod AMD a rezultati su više no oke ali brate ploče koje su ičemu koštaju 500eura

Uzeo sam samo jedan cpu jer mi se nada pisat biblija.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
ansha kaže...
Bero_ng95 kaže...

Opet vas je intel izdominirao. AMD nikako ne uči čak niti iz svojih grešaka a kamoli tuđih.

Nije ih Intel ni blizi izdominirao, AMD je jednostavno 10-15% preskup... A kao platforma cijenom totalno neisplativ...

 AMD je već najavio spuštanje cijena 7000 serije, naravno zahvaljujući intelu.

10 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ma nabijem ja njih išli su na app i baš zbog takve drskosti, svoje novce ostavljam plavima i zelenima.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Dok su im ljudi pricali unaprijed tocno kako ce ispasti ZEN 4 i secirali lažnu prezentaciju na komade onda su trabunjali kako su to gluposti kako ce biti ovako kako ce biti onako, a sad kad se to sve obistinilo guraju glavu pod tepih.

 

Mislim generalno je AMD populacija grupacija puna laika koji neznaju ni sami komponente odabrati i složiti, s kamoli izvlaciti dodatne performanse iz sistema i namjestati pistavke po bios-u, ali su prvi kada treba trolati i gledati mainstream recenzije gdje se uspoređuju Ryzeni na apsolutnom maxu platforme a inteli na samom stock minimumu, i onda se cude zasto nema jednog ryzena u benchmarcima i rekordima i zasto nitko od profi igraca i overklokera nikada ne uzima AMD platformu.

 

Ovako to izgleda kada sa custom water loop-om uhvatiš Alder Lake za rogove, a kaj ce tek sa Raptorom biti...

 

12900k 5.6GHz+ddr5 7800 c32+3090ti

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 16:12 (Zwer54).
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Raptor će ih prožvakat i ispljunit, gasi temu.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
dery kaže...

Raptor će ih prožvakat i ispljunit, gasi temu.

 Misliš 350W i9, da bi mogel izgurat jednak rezultat u CB R23 ili Blender kao R9 7950X sa 240W.

AMD,........is that Epyc or what?
8 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Koje drame

Ko da procesori izlaze jednom u 50 godina tolko se ložite.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
8 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...
dery kaže...

Raptor će ih prožvakat i ispljunit, gasi temu.

 Misliš 350W i9, da bi mogel izgurat jednak rezultat u CB R23 ili Blender kao R9 7950X sa 240W.

 Zaoravo ce i na 250w gurati veci skor, na 350w sumnjam da ce ga se i moc natjerat u CB, osim ako ploča ne izlupa abnormalan napon na automatici, no to bi iskusni recenzenti lako maknuli iz jednadžbe.

 

A taj 13900KF ce kostati kao 7900x kaj je najsmijesnije kojega ce unakaziti, a da ne pricam o razlici u cijeni komplet platformi kada se uzme u obzir.

 

Najveci masakr ce biti zapravo u ovim i5 R5, i7 R7 kategorijama gdje ce po istoj cijeni jadničci 7600x sa 6 jezgri ici na 13600k sa 14 jezgri i 7700x sa 8 jezgri na 13700k sa 16 jezgri 

 

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Kad dolaze ove jeftine ploče? Mislim se dal da ostanem na am4 i uzmem 5800x3d il se pribacit na am5 i 7700x
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Koji ryzen imas ?

Edit: Ako imas ryzen 3700x ili jaci po meni ne vrijedi nista dirat cekaj jos godinu-dvije da ddr5 zazivi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 18:19 (MGloc).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Volume kaže...
Kad dolaze ove jeftine ploče? Mislim se dal da ostanem na am4 i uzmem 5800x3d il se pribacit na am5 i 7700x

Sta sad imas? Zasto mijenjat? Namjena, grafa, monitor? Koje igre igras? Sta si po horoskopu i kako ti se zvala baba?

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 18:08 (ansha).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Bero_ng95 kaže...

Ansha ne budi smješan 13600k će pojest ovog 7600x ruku na srce bez oca će bit 5 posto jači.

Zwer54 kaže...

Mislim generalno je AMD populacija grupacija puna laika koji neznaju ni sami komponente odabrati i složiti, s kamoli izvlaciti dodatne performanse iz sistema i namjestati pistavke po bios-u, ali su prvi kada treba trolati i gledati mainstream recenzije gdje se uspoređuju Ryzeni na apsolutnom maxu platforme a inteli na samom stock minimumu, i onda se cude zasto nema jednog ryzena u benchmarcima i rekordima i zasto nitko od profi igraca i overklokera nikada ne uzima AMD platformu.

a vas dvojica ga baš trolate na max, a ja sam kao nekakav trol na ovim 'crvenim' temama....

konačno da imamo konkurentnost, nitko nikoga ne 'jede', to su bedastoće (osim ovo čudovište 7950, ali to je rang koji 99% nas i ne gleda), jedino je problem što konkurentnost zasad donosi poskupljenje, ko da su se pizde dogovorile - jedan diže, drugi prati, mi ovce gledamo

 

da nije bilo amd-a, intel bi se i dalje klošario sa 5% fantastičnog napretka po seriji, s druge strane to je sad već stara slava - po novom postaje jasno da 'crveni' postaju govna i da gledaju stić 'plave', kad već ne mogu toliko brzo po prodaji i tržišnom udjelu, onda po šupačkom ponašanju, pa dižu cijene u nebo, malo daju, pa ne daju podršku za ploče, pa lockanje tehnologije na najnoviji hw only itd. itd. itd.

 

amd populacija su laici, a intel 'plug&play' ekipa nije? ovo je valjda vrh 

gledati na maksimum? koga briga, osim promile onih kojima se dade zajebavat s time, ovo s undervoltom je daleko bolji fičr - koga boli k. za buku i temperature ima proc naj-sam-bolji u startu, napucan zbog gejming krune, tko se voli poigrat ili ima volje prčkat, ima skoro iste perfomanse uz daleko manju potrošnju, buku i temperature - jako dobro, jedini je problem cijena, naravno

što će dati intel, e to bumo tek vidjeli kad izađu

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
MGloc kaže...

Koji ryzen imas ?

Edit: Ako imas ryzen 3700x ili jaci po meni ne vrijedi nista dirat cekaj jos godinu-dvije da ddr5 zazivi.

 

ansha kaže...
Volume kaže...
Kad dolaze ove jeftine ploče? Mislim se dal da ostanem na am4 i uzmem 5800x3d il se pribacit na am5 i 7700x

Sta sad imas? Zasto mijenjat? Namjena, grafa, monitor? Koje igre igras? Sta si po horoskopu i kako ti se zvala baba?

 Slabašni 5500. Samo da potrošim pare. Igranje igjica, rtx 3070, 1080p 240hz. Škorpion, Cvita

23 mjeseca
neaktivan
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

B650 ploce bi trebale ovih dana. Evo jedna preorder cijena je gore sa nizozemskog Amazona.

Ako ce stvarno bit ovakve cijene i nakon sluzbenog izlaska, onda je i B chipset zesci fail.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Taj je malo jaci od mog 3600, za igranje igara ti ne treba jaci ali uz tu rezu i 3070 bi sjeo 5800x3d kao kec na 11 ali nema smisla ali ne znam koliko je isplativo posto bi morao jos preko 2000kn uzet iz novcanika.Koju plocu imas?

 

pdrx Tomahawk je inace bila ploca za koju su svi davali preporuku tu na forumu ako se dobro sjecam b450 tomahawk max ali se tad prodavala po 100e nije imala wifi modul i vjerovatno jos ima razlike ali 300e razlike mi nije jasno nadajmo se da ovakve cijene nece ostat.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 18:34 (MGloc).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Zwer54 kaže...

Dok su im ljudi pricali unaprijed tocno kako ce ispasti ZEN 4 i secirali lažnu prezentaciju na komade onda su trabunjali kako su to gluposti kako ce biti ovako kako ce biti onako, a sad kad se to sve obistinilo guraju glavu pod tepih.

 

Mislim generalno je AMD populacija grupacija puna laika koji neznaju ni sami komponente odabrati i složiti, s kamoli izvlaciti dodatne performanse iz sistema i namjestati pistavke po bios-u, ali su prvi kada treba trolati i gledati mainstream recenzije gdje se uspoređuju Ryzeni na apsolutnom maxu platforme a inteli na samom stock minimumu, i onda se cude zasto nema jednog ryzena u benchmarcima i rekordima i zasto nitko od profi igraca i overklokera nikada ne uzima AMD platformu.

 

Ovako to izgleda kada sa custom water loop-om uhvatiš Alder Lake za rogove, a kaj ce tek sa Raptorom biti...

 

12900k 5.6GHz+ddr5 7800 c32+3090ti

 

kako nema, najjače superračunalo na svijetu trenutno je full AMD (i CPU i GPU dio), a MT u geekbenchu prvih par tisuća

rezultata su AMD-i

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/multicore

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 18:35 (segregator).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Zwer54 kaže...

Dok su im ljudi pricali unaprijed tocno kako ce ispasti ZEN 4 i secirali lažnu prezentaciju na komade onda su trabunjali kako su to gluposti kako ce biti ovako kako ce biti onako, a sad kad se to sve obistinilo guraju glavu pod tepih.

 

Mislim generalno je AMD populacija grupacija puna laika koji neznaju ni sami komponente odabrati i složiti, s kamoli izvlaciti dodatne performanse iz sistema i namjestati pistavke po bios-u, ali su prvi kada treba trolati i gledati mainstream recenzije gdje se uspoređuju Ryzeni na apsolutnom maxu platforme a inteli na samom stock minimumu, i onda se cude zasto nema jednog ryzena u benchmarcima i rekordima i zasto nitko od profi igraca i overklokera nikada ne uzima AMD platformu.

 

Ovako to izgleda kada sa custom water loop-om uhvatiš Alder Lake za rogove, a kaj ce tek sa Raptorom biti...

 

12900k 5.6GHz+ddr5 7800 c32+3090ti

 Iskreno, jbs ti ovaj bench dole, nek taj isti proba napravit bench kad je 50 ljudi u predzadnjem krugu pa da ga onda vidim dal bude i 100 dobio 

13 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...

Naramak budučih jeftinijih B650 matičnih ploča.Hm, a fakat imaju prilično velike pasivne hladnjake naponskih VRM komponenti.

 

https://videocardz.com/newz/sixteen-amd-b650e-b650-motherboards-for-ryzen-7000-cpus-have-been-leaked

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 19:08 (picajzla0707).
12 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Dobra ploca ali ne vrijedi ti prelazit sa 5500 na 5800x3d jer ako za svoj dobijes 800kn a novi kosta 1100kn i jos moras nadodat 2500-3000kn za 5800x3d cekaj ddr5 da zazivi i da dode jos generacija ryzena na AM5.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Ma pare mi nisu toliki problem koliko me strah da mi taj prelazak ne donese samo pišljivih 5-10 fpsa na 150 kojih vatam na rtx 3070. U svemu šta san testira ovaj 5500 nije bn.
U svim testovima šta san gleda 5800x3d ga dere jebački, ali je problem šta svi testiraju s rtx 3090/ti
Zajeba san se šta u startu nisan uzea jači procesor. Nisan ni gleda, vidin taj 5500 najnoviji zen 3 6c/12t i računam ne triba ništa bolje i uzmem njega
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

Naramak budučih jeftinijih B650 matičnih ploča.Hm, a fakat imaju prilično velike pasivne hladnjake naponskih VRM komponenti.

 

https://videocardz.com/newz/sixteen-amd-b650e-b650-motherboards-for-ryzen-7000-cpus-have-been-leaked

 

 

 https://www.techpowerup.com/img/ogJk4Z7G4CjF1qJK.jpg

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Volume kaže...
Ma pare mi nisu toliki problem koliko me strah da mi taj prelazak ne donese samo pišljivih 5-10 fpsa na 150 kojih vatam na rtx 3070. U svemu šta san testira ovaj 5500 nije bn.

Onda nemas nikakvog razloga upgradeat...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Zwer54 kaže...

Dok su im ljudi pricali unaprijed tocno kako ce ispasti ZEN 4 i secirali lažnu prezentaciju na komade onda su trabunjali kako su to gluposti kako ce biti ovako kako ce biti onako, a sad kad se to sve obistinilo guraju glavu pod tepih.

 

Mislim generalno je AMD populacija grupacija puna laika koji neznaju ni sami komponente odabrati i složiti, s kamoli izvlaciti dodatne performanse iz sistema i namjestati pistavke po bios-u, ali su prvi kada treba trolati i gledati mainstream recenzije gdje se uspoređuju Ryzeni na apsolutnom maxu platforme a inteli na samom stock minimumu, i onda se cude zasto nema jednog ryzena u benchmarcima i rekordima i zasto nitko od profi igraca i overklokera nikada ne uzima AMD platformu.

 

Ovako to izgleda kada sa custom water loop-om uhvatiš Alder Lake za rogove, a kaj ce tek sa Raptorom biti...

 

12900k 5.6GHz+ddr5 7800 c32+3090ti

 5.6ghz i 37°C hahah bravo za amd dobra grijalica, ovako mislim da taj i5 nema sta traziti pored amd-a s obzirom da nam dolazi enrgetska kriza amd u ovom slucaju je bolja opcija manje trosi ali se brate i grije. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 20:51 (dreadmoore).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

naravno, jer američke cijene bez poreza su uvijek bile pokazatelj koliko će hw koštat kod nas 

14 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

To je cc 1$=10 kn

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
forumaš kaže...

To je cc 1$=10 kn

 super, naramak 'jeftinjara' od 2k kuna na gore, baš za valjanje od smijeha

a još nedavno se kritiziralo intelove b ploče kak ne budu jeftinije od soma kuna i upiralo se na b450 tomahawk od 100 eura kao primjer

sad su ovo jeftinjare 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

Naramak budučih jeftinijih B650 matičnih ploča.Hm, a fakat imaju prilično velike pasivne hladnjake naponskih VRM komponenti.

 

https://videocardz.com/newz/sixteen-amd-b650e-b650-motherboards-for-ryzen-7000-cpus-have-been-leaked

 

Prati kaj se ranije pisalo, a ne da pratiš izbore u Bosni pa si zaboravil ranije najave.Ovo podebljano, pa to niti ne mogu biti jeftine matične to i golubovi znaju.Zato sam to i istaknul, a dalje zna se bit če i znatno jeftinijih modela oko 125-150$.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=14&jumpto=6546537&sort=asc&view=flat

 

Jedan primjer, kak izgleda znatno jeftinija AM5 matična.Zadnja Asusica na dolnjem linku, s napomenom da je to još WiFi model.Modeli bez Wifi, još niže cijene ili tipična jeftinija matična sa neusporedivo manjim VRM hladnjakom.Klasičan jeftin dizajn, ali bit če i modela bez ikakvih VRM hladnjaka sasvim očekivano još niže cijene.

 

https://videocardz.com/press-release/asus-unveils-amd-b650-motherboard-series-with-am5-socket

 

 

 

Ljudi bezveze paničare, samo bez živciranja fakat znatno jeftinije B650 matične stižu uskoro.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...

naravno, jer američke cijene bez poreza su uvijek bile pokazatelj koliko će hw koštat kod nas 

 

naravno da nisu, oduvijek se gledalo no-name nizozemske trgovine prepurchase cijene, pa tek onda sve ostalo.

Mislim, normalni, obični korisnici, ne ovakvi ko ja koji pričekaju par mjeseci pa ako treba i godina da se prašina malo slegne

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Bambox ako ta ploca bude 600kn kostala puna saka brade cak i da nema wifi ali ja ne vjerujem da bude ispod 800kn ako ne bude i 1000kn.Nadam se da imas pravo i da ce cijene padat a trebale bi pa bi tamo nagodinu za Uskrs mogle biti oko 500kn takve "drlog" ploce.Iako vidis LGA1700 za intel nisu skoro nista pale kada je izasao alder-lake MSI mortar b660 je bila 180e danas je 160-170e skoro nista nije pala niti ASUS b660-g matx wifi bila 209eura sada je nema na Amazonu ispod 230e.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice