AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.055.737
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

@war3_tft 

 

Ja san dezinformator, moš mislit  Ja sam o većini onoga što sam govorio stavio linkove i grafove. Ti ako imaš potrebu voditi križarske ratove po forumu tvoj problem, vidiš da te stalno lajkaju ovih par trolova. Neman volje više raspravljat, idem u miru dočekati početak SP

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 14:52 (Version1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nes ti taj jedan jadni link sto si stavio i kontrirao sam sebe, a za ostatak napamet pricao nebuloze. 

 

Ajd ajd povuci se, za bolje i vise od toga niti nisi. 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Vidim da su Amd fanbojčeki vidno potreseni činjenicom da su im Ryzeni ipc-om u rangu i5 2500k čak i nešto inferiorniji dotičnom.Nema veze bolje i lagat sam sebe i živjeti u zabludi nego priznat činjenice.Svaka grafička iznad 1050ti s Ryzenom jednostavno nema smisla. Stoga preporučam Ryzena do maximum 1050ti sve preko toga je neiskoristivo.

 Ti ne čitaš ništa osim što tebi paše?

Ja sam dokazao u chat temi da je Ryzen sposoban gurat gtx 1080 u popriličan broj naslova na 120 fpsa ako već nije 99% gpu usage tako da ne znam što ti pricas i koje nebuloze govoriš.

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Vidim da su Amd fanbojčeki vidno potreseni činjenicom da su im Ryzeni ipc-om u rangu i5 2500k čak i nešto inferiorniji dotičnom.Nema veze bolje i lagat sam sebe i živjeti u zabludi nego priznat činjenice.Svaka grafička iznad 1050ti s Ryzenom jednostavno nema smisla. Stoga preporučam Ryzena do maximum 1050ti sve preko toga je neiskoristivo.

Kakav si ti kralj ja ne vjerujem...Jel inace svaka tvoj rijec "pucanj u prazno" i cisto da kazes nesto ili si se samo pravis "glupav"?

 

Hocu ja bacit Rx 570 kroz prozor zato sto imam r5 1600?

 

I ajde molim te predlozi mi bolji intelov procesor za 900 kn koliko sam ja dao za r5 1600...

 

Cekam strpljivo, ali mislim da to necu docekat...

 

Evo i slikice da vadimo mast...

 

P.S. Neki rekli da treba i bolji cooler za ocat ryzena i ja budala poslusao...

 

 

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 16:19 (Tomo53nja).
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Vidim da su Amd fanbojčeki vidno potreseni činjenicom da su im Ryzeni ipc-om u rangu i5 2500k čak i nešto inferiorniji dotičnom.Nema veze bolje i lagat sam sebe i živjeti u zabludi nego priznat činjenice.Svaka grafička iznad 1050ti s Ryzenom jednostavno nema smisla. Stoga preporučam Ryzena do maximum 1050ti sve preko toga je neiskoristivo.

 

Vidim da su te klepali u školi, šta od učitelja do učenika, pa ne možeš držati koncentraciju pri čitanju, ali tu ti ni intel ni AMD neće pomoći.

Festina lente
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A jeste se svi redom uzyebali zbog jednog trola . Ja se samo fino od srca smijem kad vidim da ima takvih ljudi kojima je Intel svetinja, te mu moraju obraniti čast, zašto ti je to uopće bitno, đe nađe volje i vremena hahaha.

Moj PC  
11 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako nece kad lik nije samo trol, vec lazov, mrzitelj i provokator. 

Ima ovdje ljudi kojima je nesto svetinja, neki su i pretjerali pa su smjesni, ali su okej i sve 5.

 

Kad netko sere po nekome/necemu bez pokrica, onda je to tuzniji slucaj.

 

Na bugu je uvik bilo bezopasnih trolova, koji su makar bili zabavni i imali mjeru, ali to opet nije isto. Ovaj je cini se izgorio.

 

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čim vidi koliko vas ga je citiralo, podavalo palčeve dolje i koliko ste se "uznemirili" u njegovom mozgiču je to "mission accomplished" i ego mu se napunio za daljnje trovanje teme/foruma. Zato ima onda fina "ignore" opcija i gg...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Sama činjenica da ideš kupit Ryzen pored Intela je nebuloza. Ryzen je samo loša alternativa Intelu. Stoga toplo preporučam da izbjegnete Ryzen ako je ikako moguće.

Gospodo s nama je glavom i bradom CEO Intela, g. Brian Krzanić :) 

 

 

 

Čini se da Spectra#3 ili koja već po redu udara

https://www.tomshardware.com/news/intel-processors-lazyfp-speculative-execution,37302.html

Only real programmers collect their own garbage.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 23:58 (hrvooje).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Čim vidi koliko vas ga je citiralo, podavalo palčeve dolje i koliko ste se "uznemirili" u njegovom mozgiču je to "mission accomplished" i ego mu se napunio za daljnje trovanje teme/foruma. Zato ima onda fina "ignore" opcija i gg...

S takvima nema smisla u raspravu jer razuma nemaju, ali ne može to svaki forumaš podnijeti pa na kraju imamo spam umjesto korisnih info.

 

Moram ti reći da ignoriranje sigurno nije pravo riješenje, jer se onda $ranje samo nastavlja, a vidili smo gdje je to dovelo temu chat ljubitelja HW.

 

Žalosno je što skoro nitko na forumu, a pogotovo pljuvači(mislim slijepe fanove) ne bi skužili što im je u PC-ju da im se tajno zamjeni proc ili grafa.

 

Na ryzen sam prešao slučajno, ali sam presretan kako lipo radi, mislim da bez AMD-a, nebi nikome Intel sad bio tako dobar i dostupan(perf/kuna/jezgre).

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

upravo kupio ovu maticnu (planiram ju upariti sa 2700x i iduce godine sa novim ryzenima):

https://www.adm.hr/product.asp?product=maticna-ploca-asus-rog-crosshair-vi-extreme-90mb0ud0-m0eay0&code=93073

 

rijec je o najjacoj x370 maticnoj (navise featurea i najbolji VRM) koja je u biti namjenjena za postizanje rekorda (LN2 OC) - VRM je identican kao i na puno skupljoj x470 Crosshair VII Hero

 

bila je oko 1900kn u ADM (uvjerljivo najjeftinija cijena u hr, a i u europi nisam vidio da ima jeftinije, cak je jeftinije i od americkog newegga/amazona) i sad je na 1750kn - treutno po meni najbolji deal

pretpostavljam da im je ostalo jos par komada na lageru (ili ih nitko nije kupio otkako ih ima u ponudi) pa stoga niska cijena

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 9:49 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

upravo kupio ovu maticnu (planiram ju upariti sa 2700x i iduce godine sa novim ryzenima):

https://www.adm.hr/product.asp?product=maticna-ploca-asus-rog-crosshair-vi-extreme-90mb0ud0-m0eay0&code=93073

 

rijec je o najjacoj x370 maticnoj (navise featurea i najbolji VRM) koja je u biti namjenjena za postizanje rekorda (LN2 OC) - VRM je identican kao i na puno skupljoj x470 Crosshair VII Hero

 

bila je oko 1900kn u ADM (uvjerljivo najjeftinija cijena u hr, a i u europi nisam vidio da ima jeftinije) i sad je na 1750kn - treutno po meni najbolji deal

pretpostavljam da im je ostalo jos par komada na lageru (ili ih nitko nije kupio otkako ih ima u ponudi) pa stoga niska cijena

 Super ploca, nek te posluzi i nedaj boze da trebas tam di si je kupio nest reklamirat :)

Sve ostalo prva liga osim samog ducana.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 Super ploca, nek te posluzi i nedaj boze da trebas tam di si je kupio nest reklamirat :)

Sve ostalo prva liga osim samog ducana.

 

a jbg, uvijek netko ima losih iskustava sa bilo kojim ducanom

znam i sam za ADM, isao sam reklamirati graficku (gtx970 crkla) i morao se natezati sa likom da ju prime (lik u servisu koda je sa marsa pao i automatski odbija sve reklamacije kao da mu placa ovisi o tome)

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
Promster kaže...

Čim vidi koliko vas ga je citiralo, podavalo palčeve dolje i koliko ste se "uznemirili" u njegovom mozgiču je to "mission accomplished" i ego mu se napunio za daljnje trovanje teme/foruma. Zato ima onda fina "ignore" opcija i gg...

S takvima nema smisla u raspravu jer razuma nemaju, ali ne može to svaki forumaš podnijeti pa na kraju imamo spam umjesto korisnih info.

 

Moram ti reći da ignoriranje sigurno nije pravo riješenje, jer se onda $ranje samo nastavlja, a vidili smo gdje je to dovelo temu chat ljubitelja HW.

 

Žalosno je što skoro nitko na forumu, a pogotovo pljuvači(mislim slijepe fanove) ne bi skužili što im je u PC-ju da im se tajno zamjeni proc ili grafa.

 

Na ryzen sam prešao slučajno, ali sam presretan kako lipo radi, mislim da bez AMD-a, nebi nikome Intel sad bio tako dobar i dostupan(perf/kuna/jezgre).

Ajde da završimo sa "offtopicom".

 

Pa točno to, nema smisla s njim u raspravu, ali uvijek mu se odgovara na njegova baljezganja. I u temi ljubitelja HW se isto uvijek odgovaralo.

 

Nije pravo riješenje, ali nemaš ništa drugo osim ignorirat ga tako dugo dok moderator ne uskoči i "ukroti" ga (a na to se zna čekati...). Ako se na njegove gluposti odgovara, onda se tema puni glupostima, prepiranjem i vrijeđanjem (koje je zapravo često vrlo ne maštovito, a to je žalosno).

 

Ispričavam se zbog offtopica.

 

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

O kojem trolu je riječ ???

MISCREATED
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

O kojem trolu je riječ ???

Osoba s ironičnim nadimkom "mislioc"...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ovaj sto je sad na "razmisljanju" :)))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobro je da se takvi postovi brišu jer to više nije trollanje a ovo nije ni filozofska ni politička tema pa da svatko može imati svoj stav (performanse i cijena su ipak egzaktni podaci).

Bilo bi šteta da netko tko ne prati IT a nema strpljenja pročitati cijelu temu, zbog takvih dobije krivu informaciju.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 11:46 (Mladen).
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naručen ryzen 2600x + ASUS ROG STRIX X470-F GAMING + rami. 

 

Sad imam pitanje. Dal mogu staviti proc na turbo clock s stock coolerom?

Even a fool knows you can't reach the stars, but that doesn't stop a wiseman from trying.
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
4nt3ftw kaže...

Naručen ryzen 2600x + ASUS ROG STRIX X470-F GAMING + rami. 

 

Sad imam pitanje. Dal mogu staviti proc na turbo clock s stock coolerom?

 4.0 čak i 4.1 all core možeš sa stock hladnjakom.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fck yes

 

Hvala!

Even a fool knows you can't reach the stars, but that doesn't stop a wiseman from trying.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobrodosao u klub! 

 

Sad ces dobit par poucnih poruka kako si fulao kupnju. xD

coffe,coffe,coffe.....
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobro je kupio, isto smo složili frendu, samo je cpu 2700x, radi ko beba, frend zadovoljan do neba.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Dobro je da se takvi postovi brišu jer to više nije trollanje a ovo nije ni filozofska ni politička tema pa da svatko može imati svoj stav (performanse i cijena su ipak egzaktni podaci).

Bilo bi šteta da netko tko ne prati IT a nema strpljenja pročitati cijelu temu, zbog takvih dobije krivu informaciju.

 

 

 Da sve se vrti u krug iz dana u dan se ponavljaju price uglavnom sve se svodi na to da se preljeva iz supljeg u prazno. Posto je vecina ljudi napustila prvo bitnu temu pa su morali napraviti ovu opet dodju trolleri i pocnu podjebavati.

AMD AntiBoy
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 Da sve se vrti u krug iz dana u dan se ponavljaju price uglavnom sve se svodi na to da se preljeva iz supljeg u prazno. Posto je vecina ljudi napustila prvo bitnu temu pa su morali napraviti ovu opet dodju trolleri i pocnu podjebavati.

Da, valjda jedina stvar gdje se nisam slagao sa Tončijem da im popusti i samo preimenuje izvornu temu o Ryzenima u "Chat za ...", umjesto da ih sve pobaca i otvori posebnu za prepucavanje fanboya svih plemena :). Pa nije neka mudrost otići sad na Intelovu temu i trollati o npr. faci Krzanicha kad se morao posuti pepelom i angažirati Jima Kellera ili onoj smijuriji na CES-u sa prenosnom klimom koja je morala hladiti 28-core Xeon 8180.

 

Usput, da ne trošim post na gluposti, složio sam jednu 2700X + Asrock X370 Killer kombinaciju + 2x16GB Corsair LPX 3000 i sve radi ok.

Wraith Prism je stvarno odličan za jedan stock cooler. Nemam vremena probati i neku B350 ploču, ali sam radeći neke rošade, testirao Patriot 16GB 2666 MHz na Asrock AB350 Pro4 i isto radi ok.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 15:40 (Mladen).
6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

haj ekipa,

ima netko ovdje threadrippera i enermax TR4 hladenje za njega? zanimaju me iskustva iz prve ruke, pogotovo overclock i temperatura.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
dreadmoore kaže...

 Da sve se vrti u krug iz dana u dan se ponavljaju price uglavnom sve se svodi na to da se preljeva iz supljeg u prazno. Posto je vecina ljudi napustila prvo bitnu temu pa su morali napraviti ovu opet dodju trolleri i pocnu podjebavati.

Da, valjda jedina stvar gdje se nisam slagao sa Tončijem da im popusti i samo preimenujeizvornu temu o Ryzenima u "Chat za ...", umjesto da ih sve pobaca i otvori posebnu za prepucavanje fanboya svih plemena :). Pa nije neka mudrost otići sad na Intelovu temu i trollati o npr. faci Krzanicha kad se morao posuti pepelom i angažirati Jima Kellera ili onoj smijuriji na CES-u sa prenosnom klimom koja je morala hladiti 28-core Xeon 8180.

 

Pa nije Tonči jedini moderator, kao što vidiš ova tema i ona zelena mučki pregažena+premještena pod Razno imaju po 5-6 moderatora.Dakle tu je sve jasno, ili ima nekoliko pendreka koje niko neče iskoristit i eto ti đumbusa na kvadrat.Tak se to ne radi ili totalni promašaj, ili temu nikad ne preimenuješ da bi napisani nered uklopio pod neki smisleniji naslov teme.Dajmo im da pišu da, ali samo ako ima smislene veze sa određenom temom.

 

Kaj se tiče ovakvih tema, na forumu di ima reda/ili držimo do reda to je sve vrlo jednostavno.Dakle kratko i jasno, ako nemaš šta pametno napisao vezano za temu onda ne piši ništa.Svaki pokušaj pisanja gluposti ili trolanja, to se jednostavno obriše pa još i kazni kartonima.Recimo kao fini primjer, na Semiacurate se klasično trolanje kažnjava sa mjeseca dana godišnjeg odmora.Kad imaš takva pravila onda trolova nema, jer znaju da če im postovi odma nestat+ostale kaznetine.

 

 

 

 

 

Kaj se tiče Ryzen procova, hm kolko sam ja primjetil MindFactory je jedini Web Shop koji navodi broj prodanih procesora.

 

 Dakle to je broj od kad su određeni procesori prvi puta stavljeni u maloprodaju, ili točnije ovo uber ....... verkauft to je taj detalj.Najprodajaniji je Ryzen R5 2600, ništa čudno ili očekivano 41 700 komada ili daleko najprodavaniji AMD proc.

 

https://www.mindfactory.de/search_result.php/search_query/amd+ryzen/Hardware/Prozessoren+(CPU)/AMD+Desktop/Sockel+AM4.html

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 21:41 (rambox).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

@rambox, dobra ti je logika, znači da je to AMD-ov najbolji procesor? Uostalom prodali su više 1600X nego ijednih drugih 1xxx (osim 1600) procesora.  Statistika pokazuje puno, ali ne otkriva sve. Pogledaj 1700-1700x, 2600-2600x, itd.? Identične prodaje, šta mi govori da su možda cijene za 1600 bile najpovoljnije, u odnosu n druge trgovine, uglavnom ne 

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 9:05 (mrki_tua).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav svima. Upravo sebi sastavljam ryzen konfiguraciju. Recite mi misljenje o tome koju plocu da odaberem - ASUS ROG STRIX B350-F Gaming ili MSI X370 Gaming Pro Carbon? Vozim single GPU.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

Pozdrav svima. Upravo sebi sastavljam ryzen konfiguraciju. Recite mi misljenje o tome koju plocu da odaberem - ASUS ROG STRIX B350-F Gaming ili MSI X370 Gaming Pro Carbon? Vozim single GPU.

 x370 bez razmišljanja, https://www.youtube.com/watch?v=vcqu-9Ejf60  odvrti video na 16:03, sve će ti bit jasno...

 

EDIT: Možda nisam obrazložio, ali bolje je ići na jaču matičnu ploču koja će bolje podnositi jače procesore, u dogledno vrijeme ćeš promijeniti procesor, a ne želiš da ti pregore elementi smećaste B350, zato odmah kupi bolju ploču...

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 12:34 (mrki_tua).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice