AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.386
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
molnyi kaže...

Navodno je ispod svih ovih shieldova veliki heatpipe i ima puno pasivnih hladnjaka.

 pa nije samo ispod shieldova, vidi se pored memorijskih utora kako prolazi heat pipe koji spaja gornji i donji hladnjak

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidim i ja sad, nisam se detaljno zagledao... Ali da, postoje i bez ventilatora :)

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boxer. Pa to je gigabyte vec napravio sa b350 biosima, izbacena je podrska za bristol, radi mjesta...
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 16:11 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moze li se netko prisjetit pocetnih cijena Ryzena 2xxx u hrvatskoj. U odnosu na preporuceni msrp od AMD-a.
Da se mogu pretpostavit odprilike cijene novih procesora u nas?

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DaxDox kaže...

Moze li se netko prisjetit pocetnih cijena Ryzena 2xxx u hrvatskoj. U odnosu na preporuceni msrp od AMD-a.
Da se mogu pretpostavit odprilike cijene novih procesora u nas?

Bile su korektno preračunate za obje generacije, mrsp -> VPC po tečaju doalara + PDV.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DaxDox kaže...

Moze li se netko prisjetit pocetnih cijena Ryzena 2xxx u hrvatskoj. U odnosu na preporuceni msrp od AMD-a.
Da se mogu pretpostavit odprilike cijene novih procesora u nas?

Racunaj za jeftinijeg 6 corea 1700-1800kn, za 8 core 2800-3000kn, za 12 core 4200-4500kn... otprilike.  

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
DaxDox kaže...

Moze li se netko prisjetit pocetnih cijena Ryzena 2xxx u hrvatskoj. U odnosu na preporuceni msrp od AMD-a.
Da se mogu pretpostavit odprilike cijene novih procesora u nas?

Bile su korektno preračunate za obje generacije, mrsp -> VPC po tečaju doalara + PDV.

 

 

 

A pa da. Zaboravio da ameri ne racunaju porez u cijene. 
Zato mi racuni nisu odgovarali nikako.

 

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Citam da je ekipa iz Asrocka komentirala vent na PCH, kazu da je PCH vrlo vruc u svim rezimima rada (ukljucujuci idle) i da ce se vent stalno vrtit. Valjda nisu stavili totalni krs od venta...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

MSI x370 i b350 ploče će dobiti podršku za ryzen 2 procesore:

 

 

 

EDIT: također, na 3:40 kaže da će ventilator raditi samo kada su nvme diskovi opterećeni, ali da će morat provjeriti sami.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 20:08 (Jakovp).
 
1 1 hvala 5
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da se prisjetimo onih ranije izlistanih Ryzen 3000 modela na Turskoj i Vijetnamskoj stranici.

 

Vjetnamci su okačili dva točna model, R7 3800X i R9 3900X iste tehnikalije koje su i lansirane službeno.To sigurno nije slučajno, AMD je to namjerno tak poslal da malo dodatno Intelu izbije znoj na čelu.Turci su promašili sve modele, i to zato jer je to ono isto kaj je prognoziral AdoredTV.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=336&jumpto=5898906&sort=asc&view=flat

 

Klasična igra skrivača, pošalji na Internet samo jedan ili dva točna model proca a ostalo onako kao da bacaš grah.Ako je osjetno viši IPC, onda ti realno ne trebaju visoke CPU frekvencije.

 

https://nguyencongpc.vn/cpu-bo-vi-xu-ly/cpu-amd/

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 20:59 (rambox).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
 

EDIT: također, na 3:40 kaže da će ventilator raditi samo kada su nvme diskovi opterećeni, ali da će morat provjeriti sami.

 što se priča o nvme na novim pločama? hoće li amd izbaciti dajvere za bolju propusnost?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni se cini da nebu isplativo uzimati nove maticne pored X370, B450.. dok su na trzistu. Kome treba zujalica od venta i PCIE4 kad nema grafe koja to moze iskoristiti. Pricam za prosjecnog korisnika kojem ne trebaju 3 hyper m.2, najnoviji Intelov Wifi, 16 fazni VRM i sl.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Citam da je ekipa iz Asrocka komentirala vent na PCH, kazu da je PCH vrlo vruc u svim rezimima rada (ukljucujuci idle) i da ce se vent stalno vrtit. Valjda nisu stavili totalni krs od venta...

Evo vent sa X570 Creator od Asrocka, meni izgleda smiješno no to ne znači ništa...

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 21:16 (Promster).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Instalirao sam novi BIOS 4801, na Asus PRIME X370-PRO

normalno obrisalo je sve stare postavke i nemrem se sjetiti kako je išlo.

Htio bi upogoniti 1700x na 3.7-3.8Ghz, jel bi to išlo sa CPU na 1.1875-1.275V?

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Meni se cini da nebu isplativo uzimati nove maticne pored X370, B450.. dok su na trzistu. Kome treba zujalica od venta i PCIE4 kad nema grafe koja to moze iskoristiti. Pricam za prosjecnog korisnika kojem ne trebaju 3 hyper m.2, najnoviji Intelov Wifi, 16 fazni VRM i sl.

 i ja sam mislio moguće dokupiti 8/16 ili čak 12/24 proc u ovo doba druge godine, vidjet ću može li i kako ova ploča (nije da mi je super potrebno)... uglavnom više me interesira beyond am4 a koliko me sjećanje dobro služi to je naredna iteracija ploča/procesora pa ću se strpiti do druge godine i vidjeti što i kako....

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

dati 500 eura za 12 jezgri i onda nekon manje od godinu dana dobijmo 7nm+ i isti procesor odam opet 10tak posto bolji...mislim da budem preskocio ovu liniju imao sam i prvu i sad ovu,pa mozda cisto da podrzim AMD.,neznam nisam se odlucio jos.

ali neznam kako ce INtel ista sad moci pored tog ekosustava sto je AMD stvorio

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 22:08 (HCgamingCRO).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

dati 500 eura za 12 jezgri i onda nekon manje od godinu dana dobijmo 7nm+ i isti procesor odam opet 10tak posto bolji...mislim da budem preskocio ovu liniju imao sam i prvu i sad ovu,pa mozda cisto da podrzim AMD.,neznam nisam se odlucio jos.

ali neznam kako ce INtel ista sad moci pored tog ekosustava sto je AMD stvorio

 podržati amd...?! daj budi normalan! kupuješ procesorsku snagu koja ti je potrebna a ne debilane koje ti nude... što si udaljeniji od marketinških piydarija to bolje po tvrtku u kojoj radiš ili budžet s kojim raspolažeš za sebe... budi oportunist, to je najbolje što ti mogu preporučiti!

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Najbrži kaže...

Instalirao sam novi BIOS 4801, na Asus PRIME X370-PRO

normalno obrisalo je sve stare postavke i nemrem se sjetiti kako je išlo.

Htio bi upogoniti 1700x na 3.7-3.8Ghz, jel bi to išlo sa CPU na 1.1875-1.275V?

CPU 3.7GHz@1.3V            SOC 1.05V

CPU LLC 3                        SOC LLC 3

CPU Phase - Extreme        SOC Phase - Extreme

CPU 130%                       SOC 130%

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 22:40 (Najbrži).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pogledao sam sad prezentaciju na computexu od početka do kraja (dobro samo onaj dio s laptopima sam preskočio) i prilično epski su to odradili. Lisu Su je teško ne voljeti, pogotovo kad im ide sve po planu i proizvodi nadmašuju očekivanja i konkurenciju pa ih ona na sebi svojstven ambiciozan način predstavlja, i koji put lagano bocne konkurenciju . Sad se čeka još E3 da vidimo do kraja što Navi može pa možda zaključimo ovu godinu s komplet AMD konfom, a Intel ću pokloniti ljepšoj polovici neka se ona malo muči sa rupama (onim sigurnosim na procesoru).

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koji hype, a za šta nema ni ryzen 3 procesora ni b 550.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zato da nestrpljivi ljudi kupe procesore koji im netrebaju, samo zato jer nemaju zivaca cekati jeftinije koji bi im takodjer vjerojatno bili overkill. Kaj se tice B550 to nemas kaj cekat, osim ako ti ne treba PCIe4, iako nije sigurno ni hoce li B550 imati PCIE4 koji ionako trenutno ne moze biti iskoristen, osim mozda za hyper ultra super brze PCIe SSDe.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Da, slažem se, mislio sam na ukupno hlađenje, a zanimljivo izgleda i puno manja potrošnja Zen 2 jezgri na onoj prezentaciji u 1. mjesecu.

Stari Cinebench je zgodan kad treba usporediti sa starijim makinama (već je 1950X potjerao dual-CPU 10-core Xeone iz radione :)) a R15 daje slične omjere kao i V-Ray (prije 3.x, nisam mjerio u zadnje vrijeme).

Na koncu, brzo nakon izlaska će se pojaviti i V-Ray/Corona/Blender rezultati pa će se moći lakše uspoređivati.

 

Neugodno me iznenadilo kako Threadripperi puse od i9-ki u V-Ray Nextu, bas gadno. Baci oko...

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Zato da nestrpljivi ljudi kupe procesore koji im netrebaju, samo zato jer nemaju zivaca cekati jeftinije koji bi im takodjer vjerojatno bili overkill. Kaj se tice B550 to nemas kaj cekat, osim ako ti ne treba PCIe4, iako nije sigurno ni hoce li B550 imati PCIE4 koji ionako trenutno ne moze biti iskoristen, osim mozda za hyper ultra super brze PCIe SSDe.

 pa jbga, prosječnom juri i ne treba još pcie 4.0, još uvijek ne

ali meni osobno koji planiram ove godine mijenjat pomalo zastarjeli i5 i biti opet miran 4-5 godina, to je ulaganje u budućnost

 

na toj budućoj platformi dočekat ću dakle najmanje još jednu generacije grafa, vjerojatno i dvije, a bogme i zamijenit sve drndave hddove sa ssdovima koji su sve brži i sve jeftiniji

zato pcie 4.0 i jest ulog za budućnost, druga je stvar ekipa koja mora svaku ili najviše svaku drugu generaciju uzet sve novo

 

makar, čini mi se da ću ipak pričekat ddr5 i usavršeniji pcie 4.0 bez ovih zujalica

i7 4770 je konačno pao na soma kuna, prodam svoj i5 za 300 i to je ok za pričekat još godinu dana ako me baš ne ispizdi neki stutterfest

zasad to sve skupa još donekle fercera kod mene, u ponekoj cpu zahtjevijoj igri fps padne i ispod 50 povremeno, no zasad je to podnošljivo

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

pcei 4.0 ti nije dugoročno ulaganje za budučnost, pošto će ga ubrzo zamjeniti pice 5.0.

Kome sad nije nužno mjenjati ploću najbolje je pričekati.

https://www.notebookcheck.net/Full-PCIe-5-0-specs-releasing-Q1-2019-PCIe-4-0-to-be-a-short-lived-standard.395866.0.html

BF3:fluffy_inside
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wolf88 kaže...

pcei 4.0 ti nije dugoročno ulaganje za budučnost, pošto će ga ubrzo zamjeniti pice 5.0.

Kome sad nije nužno mjenjati ploću najbolje je pričekati.

 na rok od 4-5 godina pcie 4.0 je itekako futureproof za prosječnog korisnika, a 5.0 ćemo čekati još koju godinicu

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
jbo vas 5.0 još ni 4.0 nije tu a i mislim da je vrjeme došlo da se ili doda još koja parica pa "izmisli" novi standard s višom propusnosti ili pređe na neko optoelektroničko rješenje.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
jbo vas 5.0 još ni 4.0 nije tu a i mislim da je vrjeme došlo da se ili doda još koja parica pa "izmisli" novi standard s višom propusnosti ili pređe na neko optoelektroničko rješenje.

 za prosječne korisnike ti standardni ništa ne znače. za poslovne i servere apsolutno da, jer samo njima ti limiti i smetaju.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
onda elektroni kad dođu do nekog interkonekta stanu pa te pitaju jesi li prosječan ili poslovni korisnik...haha

nije me briga šta linus "tech" tips govori da gpu može radit na pcie1 nego me zanima zašto ne idemo naprid s interkonektima več generacijama ko s ddr samo diže se frekvencija ništa novo, ali mislim da sam dobi odgovor ne idemo naprid jer ima previše ovih prosječnih korisnika kojima to ništa ne znači.
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam gdje da pitam pa ću ovdje. 

Danas idem po pc u servis. 

Ryzen 5 1600 i nova matična. 

Zanima me moram li instalirati nove windowse ili da probam kako će raditi stari? 

Na hdd su mi 2 igre, to ne moram ništa dira? Windowsi su na ssd. 

Uglavnom CPU i matična je novo.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
onda elektroni kad dođu do nekog interkonekta stanu pa te pitaju jesi li prosječan ili poslovni korisnik...haha

nije me briga šta linus "tech" tips govori da gpu može radit na pcie1 nego me zanima zašto ne idemo naprid s interkonektima več generacijama ko s ddr samo diže se frekvencija ništa novo, ali mislim da sam dobi odgovor ne idemo naprid jer ima previše ovih prosječnih korisnika kojima to ništa ne znači.

Ma joj, ti ili ne kužiš tematiku ili si onaj tipični korisnik radi kojeg gameri plaćaju sve 3 puta skuplje nego bi trebali jer "može se pa se mora", bilo da se radi o tome da laptop može/mora bit što tanji, lakši, ljepši i elegantniji, do toga da mora imat "najnoviju tehnologiju" jer eto, nije da treba, al nek se nađe.

 

Tko ne kuži razliku između "standardnog" i "poslovnog" korisnika kožemo to opisat kao razliku vozača formule 1 i mama koja je zaposlena kao "majka odgajateljica", te razvaža djecu po gradu, obavlja shopping... nazovimo ga Monte Carlo.

Jedni i drugi voze aute, jedni i drugi koriste "iste ceste". Samo, mama po Monte Carlu u prosjeku 25 km/h sa autom koji može postić ubrzanje od križanja do križanja recimo 80 km/h u peaku, ali u prosjeku je to oko 50-55km/h u nekim top vrijednostima. AKO je PCI/E 3.0 u tom imaginarnom svijetu cesta koja podržava brzine do 400 km/h, a PCI/E 4.0 bi bio 800km/h, dok bi najavljeni PCI/E 5.0 bio 1600 km/h onda je lako povuć paralelu da trenutno mama nemre ni blizu opteretit cestu do njenog maksimuma, a onaj "poslovni" korisnik se približava na ravnim segmentima brzini od 290-300 km/h pa je blizu teoretskog maksimuma i mogućnosti ceste mu mogu postat usko grlo.

 

Ako to stavimo na ravnu cestu, nazovimo to autoput, ta formula će možda doć do 350-380, možda i nešto više, a mama i dalje nebu prešla 180, dakle "poslovnom korisniku" će možda biti knap, "standardnom" baš i ne

 

@dabar
RTX 2080 Ti, trenutno najbrža grafa na tržištu, ne koristi pola mogućnosti PCI/E 3.0 u peaku, kamo li u nekom standardnom radu... Na stranu teoretske vrijednosti, x8 i x16 su po benchmarku gotovo identične... o čemu pričamo!? Najbrži PCI/E SSD diskovi za standardne korisnike nisu ni blizu sa brzinama čitanja, a kamo li pisanja blizu onoga što im sabirnica može isporučit, ponovo, neće sabirnica biti usko grlo.

 

Ko ne vjeruje, evo detaljan benchmark:

LINK

 

Za tldr korisnike samo citat "We are happy to report that the RTX 2080 Ti is finally able to overwhelm PCIe gen 3.0 x8, posting a small but tangible 2%–3% performance gain when going from gen 3.0 x8 to gen 3.0 x16, across resolutions."

 

Dakle 1 grafa za "gamere" na tržištu konačno pokazuje naznake da je PCI/E 3.0 x8 usko grlo. prethodna GTX 1080 Ti nije imala apsolutno nikakve razlike između x8 i x16, dok je u velikoj večini slučajeva i x4 bio zadovoljavajuć odnosno bez nekih posebnih promjena koje bi se mjerile u 10-15% pa da kažemo "isplati se uložit u novu matičnu da mi sabirnica ne bi bila usko grlo"

 

Potsjetnik samo, PCI/E 3.0 x8 je ekvivalent (ili neznatno sporiji) od PCI/E 2.0 x16, ili drugim riječima sve ove godine smo mogli ostat na PCI/E 2.0 standardu i ne bi bilo neke posebne razlike. Podsjetimo PCI/E 2.0 je bio predstavljen 2007. godine.

 

Vrištat sada o PCI/E 4.0 kao o nečem revolucionarnom što je "a must have" je bedastoća za "standardne korisnike" pa čak i napredne kućne korisnike

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 12:08 (Rhodin).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice