AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.079.491
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 

Ili nek se preseli u irsku. Hladno ko u kurvinom srcu...

 Posalji malo toga hladnog zraka ovdje. Ova nagla vrucina i sparevina su nesnosne... Do prije 2-3 tjedna smo se prakticki grijali

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hm zanimljivo, ali i očekivano da se Intel 12 Core proc znatno više grije=dajte mi vode ako boga znate.

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/c01sln/according_to_amd_a_stock_3900x_beats_an_all_core/

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije do temperatura, rekao bih...

 

cpu ne prelazi 60C, grafika ne prelazi 65C.....

 

Instalirao sam sve najnovije, i..... kod instalacije zadnjih drivera za grafiku, u pola instalacije, ekran pocrveni, i onda tako odradi instalaciju do kraja. kod restarta, dalje sve normalno radi...

 

Ali, pojave se oni micro stutteri, maknuo sam najnovije i instalirao predzadnje - isto crveni ekran kod instalacije, ali nakon restarta, sve radi kako treba, nema stuttera vise....

 

 

bit ce red reinstall windowsa, pa sve ispocetka, cini mi se.....

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Nije do temperatura, rekao bih...

 

cpu ne prelazi 60C, grafika ne prelazi 65C.....

 

Instalirao sam sve najnovije, i..... kod instalacije zadnjih drivera za grafiku, u pola instalacije, ekran pocrveni, i onda tako odradi instalaciju do kraja. kod restarta, dalje sve normalno radi...

 

Ali, pojave se oni micro stutteri, maknuo sam najnovije i instalirao predzadnje - isto crveni ekran kod instalacije, ali nakon restarta, sve radi kako treba, nema stuttera vise....

 

 

bit ce red reinstall windowsa, pa sve ispocetka, cini mi se.....

 Da ti možda ovaj ssd od 60gb nije pri kraju životnog vijeka?

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Imaš li komp u razvodnu letvu uštekan? Probaj ga direkt u zid, a probaj i zamijeniti naponski kabel. Nekoliko puta sam po službi išao do korisnika doma jer je kod mene sve radilo normalno. Na kraju je bio ili iec ili letva
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Health mu prijavljuje na 95%.....

 

ali evo upravo idem po novi ssd, pa cu vidjeti......

 

Jbg, nemam objasnjenja, dici win nocas iz pocetka, drivere......pa vidjeti....

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Nije do temperatura, rekao bih...

 

cpu ne prelazi 60C, grafika ne prelazi 65C.....

 

Nije sve samo u cpu i gpu. I memorija ti je "clockana", ako sam dobro vidio. Koliko si joj "djusa" dao ? Probaj nju spustiti na default, cisto za probu.

Koliko imas ventilatora u kucistu, odnosno kakav ti je protok zraka da ti se mozda vrm ne pregrijavaju.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Health mu prijavljuje na 95%.....

 

ali evo upravo idem po novi ssd, pa cu vidjeti......

 

Jbg, nemam objasnjenja, dici win nocas iz pocetka, drivere......pa vidjeti....

Memorija ti je na 3466mhz? Ajde spusti na recimo 3ghz pa probaj... Memorija kad je clockana zna postat nestabilna vec iznad 45°-46°C....

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne, memorija je na 3500, nisam promjenio 

 

1,38V, a temperaturu...jbg, kako provjeriti?

 

evo ss iz hwinfo, meni ovo djeluje ok.

 

Inace, 6x120mm ventovi su, 3x naprijed, 1x nazad i 2xgore

 

No ok, pokusat cu i to, vratiti sve na default pa vidjeti.... Tnx!

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 20:19 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kolega jel ima onda LLC ili ne? toxic

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SolidSnakeCRO kaže...

Kolega jel ima onda LLC ili ne? toxic

 ne

14 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
SolidSnakeCRO kaže...

Kolega jel ima onda LLC ili ne? toxic

 ne

 A x370 Fatality je imala...pa ja ne vjerujem. A ništa gledamo neke ASUS opcije onda. Hvala još jednom.

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...

 da, zbog  LLC-a

 

cini mi se da mi je na 1 ili 2 level, 1.375 mi je fiksni, pa zna skociti do 1.385 taj split second

 

moram provjerit, ne sjecam se tocno koliko mi je koja postavka, nisam dugo dirao bios 

provjerih i odmah sam se sjetio zasto sam mislio da mi spajka

 

u mislima mi je ostalo da sam primjetio da nije napon fiskan vec varijabilan, ali to je od Vcore a ne od CPU core

 

uglavnom, pri rucnom OC-u i sa LLC level 1 nema nikakvih promjena napona, 1.375v je bez obzira na opterecenje proca          

 

www.youtube.com/TerabitTV
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
7 0 hvala 3
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 zanima me samo ovi koji imaju 1950x i 2950x hoceju se prebaciti sada na 3950x...

jel ako ce ici TR sa 7NM ( sto nije 100% ziher) ima mjesta tu i za 128 jezgri..

intel se sigurno hvata na zadnjim vrhovima uzeta vec, ko im kriv kad su mislili valjda da nece amd od fx ici na bolje pa vjv tu nisu vise ulagali toliko u istrazivanje novih tehnologija kad su imali trziste ovak/onak

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 12:04 (HCgamingCRO).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 zanima me samo ovi koji imaju 1950x i 2950x hoceju se prebaciti sada na 3950x...

jel ako ce ici TR sa 7NM ( sto nije 100% ziher) ima mjesta tu i za 128 jezgri..

intel se sigurno hvata na zadnjim vrhovima uzeta vec, ko im kriv kad su mislili valjda da nece amd od fx ici na bolje pa vjv tu nisu vise ulagali toliko u istrazivanje novih tehnologija kad su imali trziste ovak/onak

Sta bi se prebacivao sa 16/32 na 16/32, ici ce 32/64 TR...

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ili gore najavljeni 64/128 XD

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa to je bilo onako hipotetski pitanje radi efikasnosti( jel vjerujem da ce manje vuci struje nego TR na mozda i vecoj frekvenciji) bice sigurno ljudi koji ce to napraviti ako ne, barem ce mali content creatori imati vise izbora...

jel ako ostave i kod TR tu kompatibilnost maticnih onda nema smisla mijenjati nis osim proca..sam znas bolje ako ti vec treba 16 jezgri za to sto radis onda ce ti kako velis i 32 bolje jos doci...

ali sve mi vuce na to da ove godine nece biti TR-a vec nekako sa zen2 kada odu na 7NM+

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 12:40 (HCgamingCRO).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

pa to je bilo onako hipotetski pitanje radi efikasnosti( jel vjerujem da ce manje vuci struje nego TR na mozda i vecoj frekvenciji) bice sigurno ljudi koji ce to napraviti ako ne, barem ce mali content creatori imati vise izbora...

jel ako ostave i kod TR tu kompatibilnost maticnih onda nema smisla mijenjati nis osim proca..sam znas bolje ako ti vec treba 16 jezgri za to sto radis onda ce ti kako velis i 32 bolje jos doci...

ali sve mi vuce na to da ove godine nece biti TR-a vec nekako sa zen2 kada odu na 7NM+

 

Zen 2 Threadripperi vjerojatno izlaze krajem godine tako da se ne isplati vraćati na AM4 iako bi 3950X mogao biti i 20% jači od 2950X ali mnogi će iskoristiti i priliku za "moar cores" :).

Stvarno su napravili ogroman posao (nova arhitektura, proizvodni proces i duplo više jezgri), jedino su zbrljali oznake - one škotove (AdoredTV) su bile puno bolje.

Što će sad za Threadrippere ? bilo bi zgodno, da 8 godina poslije i7-3960X (6-core) izbace 24-core TR 3960X :) (sve do 64-core 3990WX).

 

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Al znaci ostaje na am4 dual Chanel?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

 Vuce na neki carbon fiber hehe mozda bude problema sa recikliranjem

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo odgovora od AMD-a bas im hvala jos naravno u tekstu navode da je potrosnja bitna bas me zanima da je sve ovo 65W iz zida odmah bi kupio nebi se ni sekunde razmisljao.Trebao bi im netko objasniti sto znaci TDP ocito ovi koji prestavljaju AMD nemaju blage veze.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 23:00 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Evo odgovora od AMD-a bas im hvala 

U ROTR-u samo 9% brzi i jos se hvale s time. Nema nista od ovog Navija...

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

 Na redu jesu no u tolikoj mjeri neće moči i da žele, financijska situacija im ne dozvoljava. Intel si može priuštiti aljkavost, i to radi godinama, dok AMD ipak mora više taktizirati, igrati na sigurno. Intel se jako opustio i sad su se našli u ovoj situaciji, no s obzirom na njihove resurse i inženjerski dream team ne sumnjam da će se brzo vratiti u igru i opet dominirati nažalost. AMD je svjestan toga i pametno igra, povisili su cijene kako bi iskoristili tu situaciju i zaradili koju kintu, no opet nisu toliko pretjerali s cijenama i nude puno bolji omjer uloženo/dobiveno.

Intel je sve, samo ne opusten.

 

zadnjih par godina konsolidiraju poslovanje, od otpustanja hrpetine radnika, zatvaranja reginalnih predstavnista, zaposljavanja inzenjera i menadera iz amd-a, nvidia-e, tesle, googla, ljudi iz gaming i tech zajednice

 

previse ste fokusirani na "samo jedan" segment njihovog poslovanja, desktop PC, i razmisljate kao da su malte ne mrtvi i da im je AMD uzeo 70% market sharea, a cinjenica je totalno drugacija

 

AMD je jednostavno jako jako nesposobna firma u prodaji svojih proizvoda, koji su vise puta bili superiorniji u svakome pogledu od konkurecnije, bilo da se radi o CPU ili GPU

 

na primjer, nevjerovatno je da u situaciji kada imas u CPU segmentu odlican proizvod, u svakome pogledu konkurentan Intelu, i u trenucima kada Intel ima problema sa proizvodnjom, isporukom i lagerom procesora, i to nisi u stanju iskoristiti, vec upravo suprotno, imas pad prodaje u odnosu na godinu prije

 

pa ono wtf, kak je to moguce, totalno su nesposobni.

 

Sva sreca za njih i za nas, da ih vodi valjda jedina sposobna osobu u toj firmi, inace bi stvarno propali i uz svu pomoc Intela zatvorili firmu.

 

pogledajte njihove financijske rezultate u prilogu, nevjerovatno u oba slucaja, Intel prakticki ista prodaja kao i prosle godine, a nemaju robe za prodaju, a AMD-u prodaja u padu, nevjerovatno

 

sljedece godine ili kad vec ce Intel doci i na trziste dGPU, pa to ce biti takvo sranje i za AMD i za nVidiu, da im uzme samo 5% market share u govnima su, pogotovo nVidia

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Post ti je skoro TL DR, ali sam ga pročitao 2 put, jer dijelom on spot.

 

Nisam jedino primjetio da kužiš da prodaju Intel cpu odražavaju stabilnom ljudi koji kupuju iz samo navike ili/i vjernosti, nema AMD krivnje u tome.

Sad smo imali prijelomnu točku di smo svi nekako trebali podržat AMD radi ravnoteže i poetske pravde.

 

Isto tako možda nije kasno da ti i kolege prominite team na neko vrime, i ne ostane sve samo na riječima.

Pozz

 

 

coffe,coffe,coffe.....
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Post ti je skoro TL DR, ali sam ga pročitao 2 put, jer dijelom on spot.

 

Nisam jedino primjetio da kužiš da prodaju Intel cpu odražavaju stabilnom ljudi koji kupuju iz samo navike ili/i vjernosti, nema AMD krivnje u tome.

Sad smo imali prijelomnu točku di smo svi nekako trebali podržat AMD radi ravnoteže i poetske pravde.

 

Isto tako možda nije kasno da ti i kolege prominite team na neko vrime, i ne ostane sve samo na riječima.

Pozz

 

 

koja intelova prodaja kada malo malo nemaju robe za prodaju i to vec od 11. mjeseca prosle godine pa do sada?

 

od 9. generacije imaju K procesore i ova okrljastene F idiotarije, a od 8. serije isto tako k modele i mozda jos koji i5 i i3

 

na trzistu prakticki nije bilo celerona, i jos ih nema, nije bilo pentiuma, a to su "volume maker" modeli i sa njima se osvaja market share i radi promet

 

i u toj situaciji promet im ostaje isti, a AMD-u padne "year over year"

 

sto znaci da u poslovnome smislu AMD nije sposoban stvoriti potrebu kod kupaca za svoje procesore, u slucaju kada intel nema robe, a ljudi trebaju racunalo

 

dok s druge strane Intelu prodaja ostaje ista, jer ima sirok portfolio i uspije nadoknaditi manjak prodaje u jednome segmentu na drugim segmentima, o tome se radi i po tome se vidi koliko je neka firma jaka, a ne po tome koliko FPS-a vise im faking procesor radi u igrama 

 

nisam ja u nikakvom i nicijem timu, kupac sam koji kada kupuje racunalo ne gledamnajave niti cekam na ono sto dolazi za koji mjesec, tjedan ili dan

 

taj dan kada idem kupit novo racunalo, kupim onaj procesor i onu graficku koje su taj dan nabrze na trzistu, iznos me ne zanima, a pogotovo me ne zanima robna marka

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
i nicijem timu, kupac sam koji kada kupuje racunalo ne gledamnajave niti cekam na ono sto dolazi za koji mjesec, tjedan ili dan

 

taj dan kada idem kupit novo racunalo, kupim onaj procesor i onu graficku koje su taj dan nabrze na trzistu, iznos me ne zanima, a pogotovo me ne zanima robna marka

 

 

 

 

Opet isti dio posta, to je lijep logički stav i bravo za tebe jer si sam svoj gospodar.

 

Posljedica takvog ponašanja je ono što ja ističem, nemaš pravo prigovarat Intelu za monopol kad ih podržavaš svojom tvdoglavošću a niti pravo glasa o AMD-u jer nisi dao priliku i probao, već si u inerciji svog mišljenja.

 

Da baš imam volje i viška kuna, uvik bi imao oba sistema jer ne diskriminiram Intel, ali AMD zasad uvik prvi.

 

Prva ljubav se pamti. :)

 

Edit: pardon ne prva, nego prava, a ne mislim na cpu.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 12:06 (metallic).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

Intel je sve, samo ne opusten.

 

zadnjih par godina konsolidiraju poslovanje, od otpustanja hrpetine radnika, zatvaranja reginalnih predstavnista, zaposljavanja inzenjera i menadera iz amd-a, nvidia-e, tesle, googla, ljudi iz gaming i tech zajednice

 

previse ste fokusirani na "samo jedan" segment njihovog poslovanja, desktop PC, i razmisljate kao da su malte ne mrtvi i da im je AMD uzeo 70% market sharea, a cinjenica je totalno drugacija

 

AMD je jednostavno jako jako nesposobna firma u prodaji svojih proizvoda, koji su vise puta bili superiorniji u svakome pogledu od konkurecnije, bilo da se radi o CPU ili GPU

 

na primjer, nevjerovatno je da u situaciji kada imas u CPU segmentu odlican proizvod, u svakome pogledu konkurentan Intelu, i u trenucima kada Intel ima problema sa proizvodnjom, isporukom i lagerom procesora, i to nisi u stanju iskoristiti, vec upravo suprotno, imas pad prodaje u odnosu na godinu prije

 

pa ono wtf, kak je to moguce, totalno su nesposobni.

 

Sva sreca za njih i za nas, da ih vodi valjda jedina sposobna osobu u toj firmi, inace bi stvarno propali i uz svu pomoc Intela zatvorili firmu.

 

pogledajte njihove financijske rezultate u prilogu, nevjerovatno u oba slucaja, Intel prakticki ista prodaja kao i prosle godine, a nemaju robe za prodaju, a AMD-u prodaja u padu, nevjerovatno

 

sljedece godine ili kad vec ce Intel doci i na trziste dGPU,pa to ce biti takvo sranje i za AMD i za nVidiu, da im uzme samo 5% market share u govnima su, pogotovo nVidia

Da Intel je u banani to znamo.

 

Na Desktopu je Intel mrtav, a serverski dio visi na koncu powered by koš sigurnosnih rupetina=IPC u minusu

 

 Ali pusti Desktop, velika lova je na serverskim procesorima a tu AMD uzma sve više kolača.Serverski dio nek ostane za drugu temu, gdje bum pokazal kako na sve strane niče sve više AMD baziranih superkompova.

 

Previše se uzdaš u Intel grafe, a zaboravljaš da nisu bili u stanju napravit puno jednostavniji ili dobar ili konkurentan 5g čip.Intel posebne grafe nisu ništa posebno.Previše marketinga oko nečega kaj vrlo lako može propast, kao i recimo Intel pohod na smartphone tržište=potrošeno deset milijardi dolara=Intel odustao.Šta je kompliciranije za uspjeh pišljivi 5G čip, ili konkurentna posebna gejming grafa.Intel se skroz pogubio i to je činjenica, a realno njihov GPU ima prilično niske šanse za uspjeh.Sve se svodi na Intel 10 ili 7nm, to je sve u vrlo lošem stanju ili niski prinosi neisplativo.AMD Chiplet tehnikalija+TSMC je dotuka Intel, i realno INtel če morat krenut na isti put ili če završit u rezalištu kao stari hrđavi tanker.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/intel-odustao-5g-modema-mobitele-apple-se-o/267853.aspx?page=0&jumpto=5891546&sort=asc&view=flat

 

 

Na kraju nazovi Samsung, pa pitaj zakaj nisu izabrali Nevidija GPU ili buduči "Intel super GPU ili tehnologiju" za svoje mobilne proizvode.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/samsung-licencira-amd-radeon-gpu-tehnologiju/268793.aspx

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice